dr hab. inż.

Wojciech Franus

Ukończył kierunek geologia w Wydziale Geologii, Geofizyki i Ochrony środowiska AGH o specjalności mineralogia stosowana. Pracuje na stanowisku profesora w Wydziale Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej, Katedra Geotechniki.

Naukowo zajmuje się badaniem zeolitów naturalnych i syntetycznych w aspekcie stosowania ich w technologiach usuwania zanieczyszczeń ze środowiska, produkcji materiałów budowlanych i rolnictwie. Jest autorem i współautorem licznych prac naukowych, ekspertyz, wdrożeń i kierownikiem kilkunastu projektów badawczych o tematyce zeolitów.

Artykuły autora

> 1 - 1 z 1

Wpływ dodatku zeolitu na właściwości fizykomechaniczne tynków renowacyjnych

Zeolity jako dodatek uszlachetniający mogą nadawać zaprawom cechy tynków renowacyjnych. A ponieważ produkcja tych wypraw jest kilkakrotnie droższa od zwykłych zapraw mineralnych, możliwość uzyskania...
Triflex Polska Triflex Polska
Triflex zyskał na rynku europejskim pozycję lidera w zakresie opracowywania, kompleksowego doradztwa oraz zastosowania uszczelnień i powłok...
6/2019

Aktualny numer:

Izolacje 6/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Problemy eksploatacyjne tynków wewnętrznych
  • - Warunki techniczne robót murarskich
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.