dr inż. arch.

Karolina Kurtz-Orecka

Karolina Kurtz-Orecka jest absolwentką Wydziału Budownictwa i Architektury Politechniki Szczecińskiej, kierunków Budownictwo oraz Architektura i Urbanistyka, a także studiów podyplomowych Budownictwo energooszczędne i pasyw­ne oraz ocena energetyczna budynków, realizowanych w Politechnice Poznańskiej. Jest pracownikiem dydaktyczno-naukowym w Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie. W 2003 r. została laureatką stypendium Tygodnika POLITYKA „Zostańcie z nami”. Od 2005 r. zajmuje się zagadnieniami z dziedziny fizyki budowli.

Artykuły autora

> 1 - 3 z 3

Termomodernizacja budynków historycznych

Artykuł zaprezentowany na Konferencji IZOLACJE 2015 dotyczy zagadnień oceny poprawności warunków cieplno-wilgotnościowych proponowanych w budynkach i obiektach historycznych (zabytkowych) poprzez...

Poprawa standardu energetycznego budynków historycznych

Od wielu lat prowadzone są działania na rzecz poprawy jakości środowiska naturalnego, dzięki czemu rośnie świadomość społeczna w tym temacie.

Projektowanie budynków niskoenergetycznych

Zapotrzebowanie na energię w budynku, odzwierciedlone w rachunkach za ogrzewanie, jest bezpośrednio związane z funkcją budynku i stanem jego użytkowania.
Synthos S.A. Synthos S.A.
Grupa Kapitałowa Synthos S.A. jest jednym z największych producentów surowców chemicznych w Polsce. Spółka jest pierwszym w Europie...
1/2020

Aktualny numer:

Izolacje 1/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Szron na dachu
  • - Ile można zyskać na termomodernizacji?
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.