dr hab. inż.

Janusz Konkol

Janusz Konkol ukończył studia na Wydziale Budownictwa i Inżynierii Środowiska Politechniki Rzeszowskiej. Pracuje na stanowisku profesora nadzwyczajnego w Katedrze Inżynierii Materiałowej i Technologii Budownictwa, Wydział Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury Politechniki Rzeszowskiej. Zawodowo zajmuje się badaniami i analizą właściwości kompozytów cementowych modyfikowanych z zastosowaniem metod inżynierii materiałowej. Jest autorem lub współautorem około 100 publikacji naukowych dotyczących opisu zależności między technologią a właściwościami i strukturą betonów, w tym z wykorzystaniem stereologii, fraktografii i geometrii fraktalnej.

Artykuły autora

> 1 - 2 z 2

Metakaolinit jako dodatek do betonu

Według normy PN-EN 206:2014 [1] dodatkiem do betonu nazywany jest drobnoziarnisty materiał nieorganiczny, używany w celu polepszenia określonych właściwości betonu lub osiągnięcia specjalnych...

Wykorzystanie geometrii fraktalnej do oceny materiałów budowlanych

dr hab. inż. Janusz Konkol  |  26.11.2012  |  1
Opis otaczającego nas świata często dokonywany jest w formie uproszczonej – w postaci prostych figur i brył geometrycznych. Rzeczywiste struktury są jednak o wiele bardziej skomplikowane.
Synthos S.A. Synthos S.A.
Grupa Kapitałowa Synthos S.A. jest jednym z największych producentów surowców chemicznych w Polsce. Spółka jest pierwszym w Europie...
1/2020

Aktualny numer:

Izolacje 1/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Szron na dachu
  • - Ile można zyskać na termomodernizacji?
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.