Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 6/2018 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

Szybka budowa

Hanna Czerska  |  19.11.2010
www.sxc.hu
Ciąg dalszy artykułu...

Zalewane tworzywo

Na panelach wykonanych z wysokoudarowego polichlorku winylu bazuje kanadyjski system RBS. Fundamenty budynku w systemie RBS nie różnią się zasadniczo od fundamentów w budownictwie tradycyjnym. Muszą mieć tylko dodatkowe pręty zbrojeniowe, wypuszczone do góry i służące do połączenia ścian z fundamentem.

Do wykonania ścian zewnętrznych i wewnętrznych służą cztery podstawowe rodzaje profili. Ściany montuje się poprzez wzajemne wsuwanie naprzemiennie paneli oraz łączników. W łącznikach można umieścić specjalne kanały do poprowadzenia przewodów elektrycznych. Podczas montażu elementów ściennych należy również umieścić pręty zbrojeniowe w miejscach wskazanych w projekcie. Tak przygotowane i stężone zespoły ścian wypełnia się następnie betonem B 20 lub B 35. Ściana o grubości 200 mm może być ocieplona pianką poliuretanową (54 mm), natomiast cieńsze ściany muszą być ocieplone zgodnie z normami.

Przed wznoszeniem ścian montowana jest konstrukcja stalowa wraz z poziomymi ryglami ściennymi, ramami wokół otworów. Wykonywany jest też stalowy pomost dachu, który mocuje się do szkieletu konstrukcji stalowej. Panele montuje się poprzez nasuwanie jeden na drugi, a gotowe ściany okłada styropianem grubości 12-15 cm. Dachówkę montuje się na zatrzask do łączników, w które są wyposażone specjalne panele dachowe.

Elementy ścienne produkowane są w trzech grubościach: 100 mm, 150 mm, 200 mm. Składają się na nie m.in. panele proste, narożne - zagięte pod kątem 45°, kończące. W systemie RBS można wznosić ściany nośne osłonowe, działowe, nadproża, ściany oporowe i fundamentowe. Ponieważ panele PVC wyglądają jak boazeria, ściany w pomieszczeniach gospodarczych i technicznych mogą pozostać niewykończone. System nadaje się do wznoszenia domów jedno- i wielorodzinnych. Ponieważ jednak nie jest u nas popularny, mogą być problemy ze znalezieniem fachowej ekipy.

Większość firm oferujących takie rozwiązania dysponuje bazą odpowiednio dostosowanych projektów. Najczęściej jednak jest także możliwe zaadaptowanie innego projektu. Budowanie w tych technologiach wymaga utrzymania reżimu, przede wszystkim jeśli chodzi o dokładność prowadzonych prac. Najważniejsze jest przy tym odpowiednie wypoziomowanie ławy fundamentowej, gdyż nie ma możliwości późniejszego dokonania korekt. Ale jest jeden wielki, niezaprzeczalny plus. Wszystkie technologie szalunku traconego znacznie przyspieszają cykl budowy i eliminują pracochłonne oraz drogie szalowanie. Pozwala to zaoszczędzić i czas, i pieniądze.

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Budujesz lub remontujesz? Sprawdź ceny materiałów!


Niezależnie od tego, jak duże przedsięwzięcie przed Tobą, warto być zaopatrywał się w miejscu z gwarancją zapasu, ceny i dostępności... ZOBACZ »


Szkło piankowe - czego jeszcze o nim nie wiesz?

Wibroizolacja i wibroakustyka - co warto wiedzieć?

Dzięki swoim właściwościom – m.in. wysokiej odporności na ściskanie, wodoszczelności, paroszczelności... czytaj dalej » Zapewnienie dobrej wibroakustyki dla budynku to coraz częściej wyzwanie dla świadomych i wymagających klientów. czytaj dalej »

Zatrzymaj ciepło i ochroń dom przed zimnem »


Dużym zainteresowaniem właścicieli domów cieszy się też... ZOBACZ »


Wybierz najlepszy materiał do ocieplenia budynku »

Balkony i tarasy - jaką technologię wykonania wybrać?

W obszarze izolacji termicznej, akustycznej i przeciwogniowej, poddaszy oraz ścian działowych o konstrukcji... czytaj dalej » Bardzo istotne jest odpowiednie wykończenie okapu tarasu czy balkonu... czytaj dalej »

Najtańszy sposób na wykonanie stropu? Sprawdź »


Przekonaj się, jak wiele zalet ma nowa generacja stropów gęstożebrowych ZOBACZ »


Chcesz ograniczyć straty ciepła z budynku? Zobacz »

Jak usunąć wilgoć ze ścian?

W obecnych czasach rosnące ceny energii cieplnej i eketrycznej skłaniają do analizy strat ciepła w budynkach mieszkalnych. Jedynym sposobem ograniczenia kosztów jest...
czytaj dalej »

Wilgoć pojawiająca się w budynku i związana z nią pleśń szkodzą naszemu zdrowiu, powodują wyższe rachunki za ogrzewanie i niszczą mury. czytaj dalej »

Jak dobrać posadzkę do obiektu?


Wybierz posadzkę, która będzie funkcjonalna i łatwa w czyszczeniu.... ZOBACZ »


Jakie są rodzaje płyt warstwowych?

Prace uszczelniające - postaw na niezawodne rozwiązania »

Ukryte mocowanie oznacza, że łączniki płyt są niewidoczne, co poprawia...
czytaj dalej »

Obecna praktyka projektowania i wykonywania budowli ziemnych i podłoży nawierzchni drogowych mnoży przypadki zastosowania... czytaj dalej »

Zarabiaj pieniądze sprzedając prąd »

Ilość energii jaką jest w stanie „wyprodukować” dany system fotowoltaiczny, zależy w głównej mierze od...  czytaj dalej »


Dowiedz się więcej o hydroizolacji dachów »

Planujesz renowację budynku? Zobacz »

Dostarczamy innowacyjne systemy hydroizolacji oraz pokryć dachowych, mające na celu zmianę sposobu życia i pracy naszych klientów... czytaj dalej » Jeśli docieplenie z zewnątrz nie jest możliwe, co jest częste w przypadku obiektów zabytkowych, mamy... czytaj dalej »

Czego użyć do izolacji kanałów wentylacyjnych?


Systemy ochrony energii w budownictwie i w instalacjach technicznych, spełniają najbardziej restrykcyjne normy europejskie definiując... ZOBACZ »


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
Synthos S.A. Synthos S.A.
Grupa Kapitałowa Synthos S.A. jest jednym z największych producentów surowców chemicznych w Polsce. Spółka jest pierwszym w Europie...
11/12/2019

Aktualny numer:

Izolacje 11/12/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Modernizacja poddaszy użytkowych
  • - Okładziny podłogowe
Zobacz szczegóły
Membrana PWP 100 - szybki sposób na skuteczną hydroizolację dachu

Membrana PWP 100 - szybki sposób na skuteczną hydroizolację dachu

ECOLAK to producent wysokiej jakości membrany hydroizolacyjnej PWP 100. Firma stawia przede wszystkim na jakość oferowanego produktu.
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.