Artykuł sponsorowany

Dachy płaskie – sprawdzone rozwiązania z Suez Izolacje Budowlane

SUEZ Izolacje Budowlane  |  01.10.2020

Budujesz dom i przyszedł moment, kiedy masz wybrać, jaki dach będą miały Twoje cztery ściany? Robisz remont generalny i nie możesz się zdecydować między dachem płaskim a skośnym?

Obydwa rozwiązania wydają Ci interesujące? Ten tekst pokaże Ci zalety dachu płaskiego.

Kształt dachu ma olbrzymi wpływ na wygląd budynku, nadając mu określoną formę i charakter. Ważną sprawą jest też funkcjonalność konkretnego rozwiązania.

Wybór nie należy do najłatwiejszych. Podejmując decyzję, trzeba wziąć pod uwagę kilka kwestii – przede wszystkim nasze preferencje, możliwości finansowe oraz estetykę.

Dach płaski – ekonomiczne i praktyczne rozwiązanie

Dom z dachem płaskim kojarzony jest przede wszystkim z nowoczesną architekturą, jednak mimo tego, wielu inwestorów obecnie nie może do końca przekonać się do tego typu rozwiązania. Patrząc na kwestie finansowe, dach płaski może okazać się zdecydowanie tańszy w wykonaniu od dachu skośnego.

Obecnie budowane dachy płaskie, są konstruowane z dużo lepszych jakościowo materiałów, dzięki czemu są szczelne i efektywne. ‘Za‘ przemawia też prostota formy. Dach płaski staje się symbolem nowoczesności i nowatorstwa w budownictwie. Osoby, które w perspektywie przyszłości, planują powiększenie domu, śmiało mogą postawić na dach płaski. Daje on możliwość rozbudowy, a dom zyskuje zdecydowanie lepszą ‘ustawność’ pomieszczeń w porównaniu z dachem skośnym.

Projekt i wykonanie - zaufaj profesjonalistom Suez Izolacje Budowlane

Kiedy decyzja o budowie dachu płaskiego zapadła, szczególnej uwagi wymaga kilka elementów, o których należy pamiętać.

Na etapie projektowania dachu płaskiego uwagę między innymi należy zwrócić na spadki, czyli ukształtowanie powierzchni dachu. Ponieważ woda na dachu płaskim nie może zalegać, odpowiednio zaprojektowany system spadków pozwoli na sprawne odprowadzenie jej z połaci dachu. Praktycznym rozwiązaniem jest zastosowanie lekkich i łatwych w montażu styropianowych spadków.

SUEZ

Styropianowe spadki na dach płaski Suez Izolacje Budowlane >>

Dobrze zaprojektowany i bezawaryjnie funkcjonujący dach płaski wymaga zastosowania też odpowiedniej hydroizolacji oraz sprawnego systemu odprowadzenia wody. Czym jest hydroizolacja na dachu płaskim? To warstwa chroniąca przed wodą, która wykonana może zostać za pomocą różnych materiałów – pap, membran EPDM, folii FPO czy TPO.  Dobór hydroizolacji zależny jest od planowanego układu warstw i systemu, w jakim dach ma być wykonany. Zastosowanie sprawdzonych i trwałych materiałów, pozwoli uniknąć w przyszłości kosztownych napraw oraz innych kłopotów eksploatacyjnych. Tutaj warto zwrócić uwagę na jeszcze jedną istotną kwestię. Hydroizolacja powinna zostać zaprojektowana i wykonana również na attykach i ścianach, które przylegają do dachu. To miejsca, które niepoprawnie wykonane, mogą w przyszłości odpowiadać za powstawanie nieszczelności.

Sen z powiek wielu inwestorów, spędza odwodnienie tego typu konstrukcji. Oprócz spadków, o których już wspomnieliśmy wyżej, bardzo ważne jest zastosowanie wpustów dachowych, rzygaczy i przelewów awaryjnych. W zależności od układu warstw, pokrycia i wielkości dachu należy dobrać ich odpowiedni rodzaj, ilość i określić rozmieszczenie. Osoba projektująca dach i planująca układ wpustów na dachu zawsze może skorzystać z pomocy doradcy  co do doboru i montażu.

Suez Izolacje Budowalne - generalny dystrybutor wpustów dachowych i akcesoriów do dachów płaskich marki TOPWET >> SPRAWDŹ OFERTĘ

SUEZ

Jeśli chodzi o wykonanie dachu płaskiego zwrócenia uwagi wymagają obróbki detali, które w znacznym stopniu odpowiadają za szczelność całej konstrukcji. Na jakość użytkowania dachu i sprawność odwodnienia wpływ mają staranność wykonania całości prac oraz poprawność zastosowanych technologii montażu każdej z warstw oraz poszczególnych elementów odprowadzających wodę.

Wybór dachu wyborem na lata

Niezależnie, na które rozwiązanie zdecyduje się inwestor: czy postawi  na dach skośny czy płaski, pamiętać musi, że dom przez lata będzie jego ‘miejscem na ziemi’, które oprócz funkcjonalności, ma na co dzień cieszyć oko i być wyróżniającym się elementem krajobrazu.

SUEZ

Suez izolacje Budowlane - z nami unikniesz błędów na dachu płaskim! >>

Suez Izolacje Budowlane - oferujemy kompleksowe i sprawdzone rozwiązania na dachy płaskie

Planujesz dach płaski? Zobacz jak możemy Ci pomóc:

  • Dobieramy i dostarczamy materiały zgodnie z zaplanowanym układem warstw
  • Wykonujemy dachy płaskie
  • Prowadzimy nadzór wykonawczy

Zajmujemy się dachami płaskimi od ponad 10 lat! Jeżeli chcesz mieć szczelny, trwały i praktyczny dach płaski - skontaktuj się z nami!

SUEZ SUEZ Izolacje Budowlane Sp. z o.o.

ul. Langiewicza 18
35-021 Rzeszów

tel. 17 85 30 205
tel. 606 505 205

e-mail:

(suez, Suez Izolacje Budowlane, dachy płaskie, styropianowe spadki na dach płaski,  wpusty dachowe, akcesoria do dachów płaskich, TOPWET)

Komentarze

(0)
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
9/2020

Aktualny numer:

Izolacje 9/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Akustyka w budownictwie mieszkaniowym
  • - Renowacja i uszczelnianie cokołów
Zobacz szczegóły
Flowcrete Polska Sp. z o.o. Flowcrete Polska Sp. z o.o.
Flowcrete Polska Sp. z o.o. Jesteśmy producentem i dystrybutorem materiałów do wykonywania bezspoinowch posadzek żywicznych -...
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.