Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 6/2019 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

Artykuł sponsorowany

Nowy kierunek w WSEiZ - BUDOWNICTWO

Studia drugiego stopnia

Budownictwo to dynamicznie rozwijająca się gałąź światowej gospodarki, która stwarza szerokie możliwości rozwoju zawodowego. Globalny rynek pracowników budowlanych nieustanie się zmienia, ale deficyt wykwalifikowanej kadry wciąż jest odczuwalny. Inwestycja w rozwój zawodowy w branży budowlanej jest więc dobrze ulokowanym kapitałem, który w niedługim czasie przyniesie znaczący zysk.

Obserwując zmiany zachodzące w branży budowlanej Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie rozbudowała swoją ofertę edukacyjną. Na kierunku Budownictwo WSEiZ od 2002 roku kształci na studiach inżynierskich – pierwszego stopnia, natomiast od października 2020 roku uruchamia na tym kierunku studia magisterskie – drugiego stopnia. Ukończenie studiów magisterskich kierunku Budownictwo umożliwia uzyskanie nieograniczonych uprawnień budowlanych zarówno wykonawczych, jak i projektowych.

Aby nadążyć za oczekiwaniami przyszłych pracodawców branży budowlanej, na kształt programu studiów na kierunku Budownictwo w WSEiZ duży wpływ mieli przedsiębiorcy zrzeszeni w Radzie Pracodawców Wydziału Architektury. Członkami Rady są m.in. firmy PBM Południe, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oraz liczne podmioty samorządu terytorialnego. Współpraca Uczelni z przedstawicielami pracodawców umożliwia studentom praktyczną implementację zdobytej wiedzy, poznanie specyfiki i złożoności procesów funkcjonowania różnych podmiotów rynku, a także opracowanie prac dyplomowych na podstawie realnych zagadnień branżowych. Firmy wchodzące w skład Rady chętnie przyjmują studentów na praktyki oraz organizują różnego rodzaju warsztaty i wyjazdy studyjne. Ważnym elementem programu studiów na kierunku Budownictwo jest również przygotowanie studentów do efektywnego korzystania z technik i technologii informatycznych w tym Building Information Modelling. Dowiedz się więcej >>

W WSEiZ na studiach I stopnia można studiować na specjalnościach:WSEiZ Budownictwo

  • Energooszczędne technologie w budownictwie – ukończenie, której umożliwi absolwentom zdobycie wiedzy, umiejętności i kompetencji społecznych pozwalających na wybór rozwiązań projektowych, planistycznych, marketingowych i prawnych związanych z koniecznością oszczędzania energii i ochroną środowiska według praw i przepisów obowiązujących w UE. W programie specjalności wiele miejsca poświęcono zasadom współczesnego budownictwa energooszczędnego, w tym systemom pasywnym oraz systemom aktywnym.
  • Konstrukcje budowlane – w ramach specjalności absolwenci wyposażeni zostaną w szeroką wiedzę i umiejętności w zakresie projektowania i wznoszenia budowli o konstrukcji żelbetowej, stalowej, murowej i drewnianej.
  • Budownictwo kolejowe – absolwenci, którzy ukończą tę specjalność uzyskają wiedzę i umiejętności w zakresie projektowania i budowy nowoczesnych szlaków kolejowych wraz z infrastrukturą (przejazdy stacje kolejowe, perony, tunele) także dla kolei dużych prędkości.

Na studiach II stopnia proponowane specjalności to:

  • Konstrukcje budowlane i inżynierskie – absolwenci tej specjalności zdobędą poszerzoną wiedzę i umiejętności w zakresie projektowania i wznoszenia budowli o konstrukcji żelbetowej, stalowej, sprężonej, murowej i drewnianej. Uzyskają także szeroką wiedzę w zakresie teorii konstrukcji umożliwiającą rozwiązywanie skomplikowanych zagadnień mechaniki konstrukcji inżynierskich, niezbędną wiedzę z zakresu komputerowego wspomagania projektowania, przygotowanie z zakresu technologii napraw i wzmocnień obiektów budowlanych, nowoczesnych metod organizacji i zarządzania procesami budowlanymi oraz opracowywania i realizacji programów badawczych. Zostaną przygotowani do projektowania oraz do kierowania budowami w zakresie budownictwa ogólnego, przemysłowego i budowli inżynierskich.
  • Budownictwo kolejowe – w programie specjalności wiele miejsca poświęcono zagadnieniom zabudowy i remontów sieci trakcyjnych we współczesnych układach transportu, metodom planowania rozwoju kolejowych układów komunikacyjnych, a także zagadnieniom sterowania ruchem kolejowym oraz modernizacji istniejących obiektów. Absolwenci uzyskają więc uniwersalną wiedzę z obszaru budownictwa, ze szczególnym uwzględnieniem nowych technologii w transporcie szynowym.

Niezbędne do realizacji nowoczesnego procesu kształcenia na kierunku Budownictwo (studia pierwszego i drugiego stopnia) są profesjonalnie przygotowane, specjalistyczne pracownie oraz laboratoria, wyposażone w wysokiej klasy urządzenia, materiały i oprogramowanie. Wszystkie te wymogi spełnia, usytuowana w centrum Warszawy baza naukowo-dydaktyczna Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania.

WSEiZ to Uczelnia, która jako jedna z pierwszych uczelni niepublicznych „postawiła” na kierunki techniczne, dzięki czemu jest jedną z najlepszych niepublicznych uczelni techniczno-artystycznych w Polsce. Dwudziestopięcioletnie doświadczenie w kształceniu inżynierów, profesjonalne przygotowane programy studiów oraz intensywna współpraca z pracodawcami gwarantują, że wiedza i umiejętności, które zdobędzie przyszły inżynier lub magister inżynier kierunku Budownictwo sprosta nieustającym wyzwaniom technologicznym, konstrukcyjnym i projektowym, które stoją przed fachowcami wykonującymi ten trudny zawód zaufania publicznego. Do 30.08.2020 r. dla kandydatów zapisujących się na studia II stopnia (magisterskie), na kierunek Budownictwo oraz Architektura Krajobrazu wpisowe wynosi: 0 zł!

Zapraszamy do WSEiZ – uczelni twórczych klimatów!

WSEiZ

Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania
ul. Olszewska 12
00-792 Warszawa


(WSEiZ, Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania, budownictwo, kierunek studiów, budownictwo studia drugiego stopnia)

Komentarze

(0)
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
11/12/2020

Aktualny numer:

Izolacje 11/12/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Fala Renowacji
  • - Warunki Techniczne 2021 dla przegród i złączy budowlanych
Zobacz szczegóły
Flowcrete Polska Sp. z o.o. Flowcrete Polska Sp. z o.o.
Flowcrete Polska Sp. z o.o. Jesteśmy producentem i dystrybutorem materiałów do wykonywania bezspoinowch posadzek żywicznych -...
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.