Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 6/2019 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

Artykuł sponsorowany

Nowe produkty z nowej fabryki FS ARBET w Jaśle

Fabryka Styropianu ARBET  |  01.06.2020
Nowe produkty z nowej fabryki FS ARBET w Jaśle
Nowe produkty z nowej fabryki FS ARBET w Jaśle

Fabryka Styropianu w Jaśle w dalszym ciągu będzie wypuszczać z linii produkcyjnej dobrze znane w całym kraju wyroby: bloki, płyty i kształtki. Fasada GRAFIT, Fasada EXPERT czy HYDROPIAN będą jednak wykonane według nowych technologii i będą miały ulepszony parametry.

Przy opracowywaniu nowych receptur produktów specjaliści z FS ARBET analizowali potrzeby klientów oraz wymagania rynku – zarówno projektanci, jak i inwestorzy oraz wykonawcy oczekują od producentów stałego podnoszenia jakości ich rozwiązań. Nowoczesne materiały do ociepleń mają być efektywne, przyjazne dla środowiska i możliwie łatwe w aplikacji.

Od 1 czerwca 2020 w Jaśle uruchomiono produkcję właśnie takich wyrobów.

Arbet

Nie wystarczy już po prostu „dobry styropian”. Współczesny rynek wymaga innowacyjnych produktów, które ułatwią pracę wykonawcom, a użytkownikom zapewnią zdrowe i komfortowe warunki oraz poczucie bezpieczeństwa w ich mieszkaniach i domach.

Dzięki wdrożeniu nowoczesnej technologii, FS ARBET może zaoferować pierwszy na polskim rynku produkt spełniający wymogi norm ETAG 004, EN 12090, EN 13163. Innowacyjne w skali europejskiej płyty styropianowe mają zwiększoną powierzchnię klejącą, co ułatwia aplikację oraz pozwala zmniejszyć zużycie kleju na budowie lub uzyskać warstwę klejącą o większej przyczepności przy zastosowaniu tej samej ilości kleju. Ma to szczególne znaczenie podczas klejenia płyt grafitowych, których montaż wymaga większej staranności.

Dowiedz się więcej >>

Arbet

Od 1 czerwca w fabryce w Jaśle produkowane są innowacyjne w skali kraju płyty styropianowe o ulepszonych właściwościach użytkowych w zakresie:

  • nasiąkliwości płyt,
  • wytrzymałości na ścinanie i modułu sprężystości poprzecznej płyt,
  • zwiększonej jednorodności,
  • zmniejszonego rozrzutu gęstości,
  • stabilności współczynnika przewodzenia ciepła.

Arbet

Nowe wyroby pozwalają pracować lepiej, oszczędniej i bezpieczniej

Arbet - nowa fabryka

Więcej innowacji

Nowoczesne technologie gwarantują nie tylko produkty o ulepszonych parametrach technicznych. Kierując się dbałością o stan środowiska naturalnego, fabryka w Jaśle już dziś odzyskuje coraz więcej odpadów. Docelowo zakład będzie odbierać odpady styropianowe od swoich klientów. Zastosowanie przy produkcji styropianuinnowacyjnych rozwiązań zapewnia również oszczędności energetyczne i umożliwia efektywny odzysk energii odpadowej.

Arbet - fabryka w Jaśle - innowacyjne rozwiązania

Przy produkcji płyt styropianowych w fabryce w Jaśle wykorzystuje się wodę deszczową, co umożliwia oszczędności także w tym zakresie. Zakład nie obciąża pod tym względem środowiska, co jest szczególnie istotne przy zagrożeniu suszą. 

Więcej o otwarciu fabryki można przeczytać m.in. TU. Nowe zdjęcia i świeże wiadomości z Jasła można znaleźć na profilu FS ARBET na FB.

ARBET

Fabryka Styropianu ARBET Sp.j.

ul. Bohaterów Warszawy 32
75-211 Koszalin
tel. 943 422 076-9
fax 943 422 390
e-mail:

(arbet, fabryka Arbet w Jaśle, nowe produkty Arbet, styropian, płyty styropianowe, FS Arbet, fabryka styropianu)

Komentarze

(0)
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
7/8/2020

Aktualny numer:

Izolacje 7/8/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Tarasy wentylowane
  • - Zastosowanie kruszyw lekkich
Zobacz szczegóły
Flowcrete Polska Sp. z o.o. Flowcrete Polska Sp. z o.o.
Flowcrete Polska Sp. z o.o. Jesteśmy producentem i dystrybutorem materiałów do wykonywania bezspoinowch posadzek żywicznych -...
Dlaczego warto zadbać o balkon i taras?

Dlaczego warto zadbać o balkon i taras?

Trudno wyobrazić sobie nowoczesny dom bez jego wizytówki, czyli balkonu lub tarasu. Elementy te stanowią dodatkową powierzchnię, która pozwala na chwilę oddechu na...
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.