Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 6/2019 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

Artykuł sponsorowany

Nowe spienialne żywice WEBAC KOMBI

Webac  |  23.03.2020  |  2

Dwie nowe spienialne, poliuretanowe żywice iniekcyjne WEBAC 155 oraz WEBAC 1500, określane też mianem KOMBI, stosowane na rynku polskim od 2016 roku, zdobyły uznanie firm wykonawczych i w praktyce potwierdziły bardzo dobre właściwości użytkowe.

Oba produkty różnią się znacząco od tradycyjnych spienialnych, poliuretanowych, dwuskładnikowych żywic iniekcyjnych. WEBAC 155 jest jednoskładnikową żywicą PU o lepkości 255 mPas, z początkowym czasem reakcji ok. 20 s. Niewymagająca katalizatora żywica (woda uruchamia proces sieciowania) ma znakomitą przyczepność do gładkich powierzchni i różnego rodzaju podłoży mineralnych. Można ją stosować przy wodzie napierającej, do trwałego uszczelniania przerw roboczych, rys i spękań. Dowiedz się więcej >>

Możliwa jest wtórna iniekcja tym samym materiałem lub innymi żywicami poliuretanowymi o stałej objętości. Produkt posiada znak CE (DWU) oraz jest dopuszczony do stosowania w kontakcie z wodą pitną – potwierdza to polski atest higieniczny PZH.

WEBAC 1500 to dwuskładnikowa, poliuretanowa, spienialna żywica iniekcyjna o lepkości 450 mPas, posiadająca hybrydowe właściwości:

  • w środowisku wilgotnym i mokrym ma cechy spienialnej żywicy iniekcyjnej (ekspansja po ok. 50 s do 12 razy),
  • w środowisku suchym nie ulega ekspansji i sieciuje do oczekiwanej, monolitycznej postaci dającej trwałe uszczelnienie.

Te inteligentne hybrydowe właściwości nowoczesnego produktu WEBAC 1500 pozwalają na bezpieczne i skuteczne stosowanie go we wszelkich warunkach wilgotnościowych, w sytuacjach awaryjnych bez dogłębnej analizy wilgotnościowej. Możliwa jest wtórna iniekcja tym samym materiałem. Łatwa proporcja składników 1:1, stabilna postać po sieciowaniu, a także szybki proces wiązania umożliwiają stosowanie tego produktu w sytuacjach awaryjnych i trwałych uszczelnieniach w trudnych warunkach oraz niskich temperaturach. Produkt posiada znak CE (DWU) oraz polski atest higieniczny PZH.

Schematy

Produkt oferowany jest również w wersji tzw. kartuszy (jednostka 400 ml do tłoczenia za pomocą pistoletu ręcznego). Oba produkty znalazły zastosowanie na wielu obiektach uszczelnianych techniką iniekcji ciśnieniowej na terenie całej Polski. Doświadczenia wykonawców i użytkowników tych rozwiązań materiałowych potwierdzają, iż są one atrakcyjnym uzupełnieniem oferty materiałowej w grupie skutecznych iniekcyjnych zabezpieczeń przeciwwodnych budowli.

WEBAC WEBAC Sp. z o.o.
Wał Miedzeszyński 646
03-994 Warszawa
tel. 22 672 04 76
e-mail:
www.webac.pl

(webac, spienialne żywice, WEBAC KOMBI, żywice, żywice iniekcyjne, iniekcja, żywice poliuretanowe)

Komentarze

(2)
michał | 04.05.2020, 10:19
Potwierdzam,miałem taki sam problem w piwnicy, a teraz sucho.
Bart_sz | 04.05.2020, 13:17
Te żywice uratowały mi garaż kiedy okazało się że izolacja jest gdzieś przerwana i zbierała się woda.
   1 / 1   
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
6/2020

Aktualny numer:

Izolacje 6/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Tynki renowacyjne
  • - Potencjał i funkcje dachów zielonych w miastach
Zobacz szczegóły
Flowcrete Polska Sp. z o.o. Flowcrete Polska Sp. z o.o.
Flowcrete Polska Sp. z o.o. Jesteśmy producentem i dystrybutorem materiałów do wykonywania bezspoinowch posadzek żywicznych -...
Dlaczego warto zadbać o balkon i taras?

Dlaczego warto zadbać o balkon i taras?

Trudno wyobrazić sobie nowoczesny dom bez jego wizytówki, czyli balkonu lub tarasu. Elementy te stanowią dodatkową powierzchnię, która pozwala na chwilę oddechu na...
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.