Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 6/2019 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

Artykuł sponsorowany

Nowoczesne i trwałe pokrycie dachu firmy Gerard dopasowane do podhalańskiego budownictwa

Gerard Roofing System  |  28.01.2020

Materiały wykorzystywane w budynkach mieszkalnych oraz użyteczności publicznej muszą nie tylko spełniać określone warunki techniczne, zapewniając wytrzymałość całej konstrukcji. Powinny także dopełniać jej wygląd poprzez współgranie ze stylem otoczenia.

Wykonane w tradycyjnej, sięgającej lat pięćdziesiątych, technologii blachodachówki z posypką ze skały wulkanicznej Gerard AHI Roofing zapewniają wytrzymałość przy jednoczesnym dopasowaniu do wymagań charakteru budownictwa drewnianego. Są cenione przez zakopiańskich architektów, którzy wskazują je jako najkorzystniejszą alternatywę dla tradycyjnego gontu.

Technologia ma znaczenie - pokrycia dachowe Gerard

Dachówki Gerard wytworzone są z wysokiej jakości blachy stalowej, zabezpieczonej antykoryzyjnie aktywną cząsteczkowo warstwą Alucynku, co daje około 2,5-krotne wydłużenie jej trwałości, w stosunku do tradycyjnej ocynkowanej blachy. Eliminuje to ryzyko zbyt szybkiego starzenia się materiału, czy korozji nawet w budynkach położonych w morskim pasie nadbrzeżnym. Obustronne zabezpieczenie dachówki warstwą epoksydową daje dodatkowo większą odporność na korozję i uszkodzenia. W produkcji blachodachówek wykorzystywany jest także lakier akrylowy na bazie żywic, dzięki któremu tworzy się szczelna bariera dla wilgoci oraz uzyskiwany jest grunt dla naturalnego pokrycia z kruszywa skalnego. Na koniec blachodachówka zabezpieczona jest ponownie lakierem akrylowym z domieszką algicydów, co z kolei chroni dach przed porastaniem mchem. Dowiedz się więcej >>

Gerard Roofing - pokrycia dachowe
Pokrycia dachowe Gerard w podhalańskim stylu

Właściwości posypki Gerard

Posypka wulkaniczna to naturalne kruszywo skalne odporne na działanie czynników atmosferycznych. Charakteryzuje się dobrą izolacyjnością akustyczną podczas ulewnego deszczu, oraz termiczną w lecie, dlatego rozwiązanie powszechnie wybierane jest przez właścicieli obiektów ekskluzywnych. Posypka chroni również dachówki przed uszkodzeniami i zarysowaniami podczas transportu, montażu, czy ciężkiego gradobicia. Posypka z kruszywa skalnego o naturalnym kolorze skały to gwarancja nie-odbarwialnego koloru, zarówno pod wpływem promieniowania UV, jak i opadów atmosferycznych.

Bardzo dużą zaletą posypki jest także matowa i porowata struktura, dzięki której dach mniej się nagrzewa, zimą natomiast unikamy problemu obsuwania się śniegu z dachu w trakcie odwilży, a w konsekwencji np. obrywania się rynien czy innych uszkodzeń w przypadku gładkich blaszanych pokryć dachowych. Zastosowane kruszywo nie zmniejsza elastyczności dachówki, którą można zaginać i formować, w niemalże każdej temperaturze, nie martwiąc się o wytrzymałość pokrycia, w tym wystąpienie mikropęknięć. Obok niewielkich rozmiarów dachówek daje to pewność wyeliminowania niebezpiecznych naprężeń, wynikających z rozszerzalności stali.

Co więcej, małe moduły oraz symetryczność fali dachówki gwarantują dużą efektywność materiałową i zmniejszenie odpadów do poziomu 3%. Ważną zaletą blachodachówek aluminiowych z posypką jest ich lekkość - 7 kg/1 m2 sprawia, że zastosowanie tej technologii pozwala zbudować dach około 6-krotnie lżejszy od standardowego rozwiązania ceramicznego lub cementowego. Blachodachówka jest też odporna na ogień, co oznacza, że w przypadku pożaru pokrycie może zatrzymać rozprzestrzenianie się płomieni, a jego szczelność uniemożliwia wnikanie pożaru do środka budynku. Postaw na niezawodne i trwałe rozwiązania >>

Podhalańskie dachy
Blachodachówki Gerard z posypką

Kompletny system Gerard

Oferowane dachówki można stosować na dachach o minimalnym kącie nachylenia połaci 13°. Pionowe płaszczyzny mansard i tzw. wole oko nie powodują problemów w ich użyciu. Kolekcja dachówek to siedem różnych modeli - każdy produkowany z tych samych surowców i w oparciu o tę samą technologię. Różnią się natomiast charakterem, dzięki czemu można dopasować je do różnego typu budynków. Wszystkie blachodachówki stanowią kompletny system, wyposażony w gąsiory okrągłe i kalenice, wiatrownice, wywietrzniki dachowe oraz inne elementy, niezbędne do stworzenia kompleksowego pokrycia dachu w jednym stylu. Całość zabezpieczona pełną 50cio letnią gwarancją, która wynika z ponad 60ciu lat doświadczenia w produkcji.

Dachówki Gerard z posypką wukaniczną – wysoka jakość i funkcjonalność

W 2016 roku blachodachówkę z posypką wykorzystano na dachu budynku jarmarku Nowa Targowica, w Nowym Targu. To największy obiekt z drewna tergo typu na świecie, o łącznej powierzchni dachów całego komplesu 20.000 m2. Nowoczesne dachówki idealnie pasują do zastosowanego drewna, reprezentacyjnych wejść, krokwi i wsporników. Wewnątrz obiektu w Nowym Targu znajdują się pawilony handlowo-usługowe oraz gastronomiczne, a także duży zadaszony plac handlowo-wystawienniczy. Olbrzymia powierzchnia obiektu, wynosząca na paterze około 1080 m2, sprawia że również dach ma imponujące rozmiary.

Nie brakuje w nim spadów, okien dachowych i elementów ozdobnych. Całości dopełniają zadaszenia nad wejściami oraz kosze dachowe. Dzięki solidnej pracy cieśli i dekarzy oraz idealnie dopasowanemu pokryciu dachowemu z posypką wulkaniczną udało się uzyskać ciekawy efekt. Rozwiązania dostarczone przez Gerard AHI Roofing zapewniają też obiektowi bezpieczną i długotrwałą eksploatację, producent zapewnia bowiem pisemną, 50-letnią gwarancję dla swoich wyrobów.

Gerard - pokrycia dachowe
Niepowtarzalny efekt z pokryciami dachowymi Gerard

Tańsze niż gont, trwalsze niż ceramika - niezawodne pokrycia Gerard

Dachówki z posypką wulkaniczną Gerard, model Corona, zastosowane w budynku Nowa Targowica, mają niskie koszty eksploatacyjne, bowiem swoją trwałością dorównują pokryciom ceramicznym, a jednocześnie nie wymagają kosztownej impregnacji, jak w przypadku gontu drewnianego. To czyni je ulubionymi produktami inwestorów i właścicieli domów stylizowanych na staropolskie z terenu całego kraju.

Blachodachówka aluminiowa z posypką wulkaniczną Gerard, model Corona nawiązuje do dachów europejskich osadników, którzy zasiedlali Amerykę i tworzyli pokrycia w stylu angielskim, niemieckim i francuskim, a do swoich konstrukcji wykorzystywali cedrowe drewno rozłupywane siekierą. Przypominające gonty dachówki z posypką Gerard Corona już od 30 lat można zobaczyć na tradycyjnych budowlach w Polsce i zagranicą od ponad 60-ciu lat.

Gerard - dachy

Dach Gerard z posypką
Gerard Roofing

AHI Roofing Kft. Sp. z o.o. Oddział w Polsce

ul. Modularna 3a, 02-238 Warszawa
www.gerardroofs.pl

(gerard, ahi roofing, blachodachówki, pokrycia dachowe, podhalańskie dachy)

Komentarze

(0)
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
Flowcrete Polska Sp. z o.o. Flowcrete Polska Sp. z o.o.
Flowcrete Polska Sp. z o.o. Jesteśmy producentem i dystrybutorem materiałów do wykonywania bezspoinowch posadzek żywicznych -...
4/2020

Aktualny numer:

Izolacje 4/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Co wpływa na trwałość i niezawodność ETICS?
  • - Balkony – projektowanie numeryczne złączy z uwzględnieniem wymagań cieplno-wilgotnościowych od 1 stycznia 2021 roku
Zobacz szczegóły
Dlaczego warto zadbać o balkon i taras?

Dlaczego warto zadbać o balkon i taras?

Trudno wyobrazić sobie nowoczesny dom bez jego wizytówki, czyli balkonu lub tarasu. Elementy te stanowią dodatkową powierzchnię, która pozwala na chwilę oddechu na...
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.