Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 6/2018 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

Artykuł sponsorowany

Rozwiązania systemowe DELTA dla dachów odwróconych

Delta Folie  |  06.11.2019
Rozwiązania systemowe DELTA dla dachów odwróconych
Rozwiązania systemowe DELTA dla dachów odwróconych

Projekty dotyczące obiektów w przestrzeni miejskiej coraz częściej oferują zielono zagospodarowaną przestrzeń między budynkami. Nowoczesne miejskie osiedla nie mogą obyć się bez pięknych terenów zielonych zaprojektowanych na potencjalnie niedostępnych przestrzeniach, takich jak garaże i powierzchnie bez odpowiedniego podłoża.

Rozwiązania DELTA pozwalają nie tylko wyhodować, ale co ważne utrzymać piękną zieleń między budynkami, a także dzięki odpowiednim drenażom suche chodniki. Przy silnych opadach bardzo ważna jest odpowiednia akumulacja wody zarówno pod nawierzchnią chodnikową, jak i na przylegających trawnikach.

Systemy DELTA zapewniają szybkie zagospodarowanie przestrzeni zielonej bez konieczności specjalnej i czasochłonnej pielęgnacji. Mamy możliwość oddać budek użytkowy czy mieszkalny z pięknie wyeksponowaną zielenią. Oznacza to dla przyszłych mieszkańców lepszą dźwiękoszczelność oraz możiwość kontaktu z naturą. 

Delta Folie - dachy odwrócone

Zielone się opłaca

Zielony dach poprawia jakość życia, klimat i wygląd nieruchomości, jak również podnosi jej wartość rynkową: wszystkie te zalety można przeliczyć na wymierne korzyści. Dachy zielone tworzą ponadto przestrzeń życiową dla wielu roślin oraz zwierząt, dbają o obieg wody w przyrodzie oraz odciążają kanalizację. Spełniają także rolę "filtra" powietrza - oczyszczają otaczające nas powietrze z drobnoustrojów i produkują tlen, co jest istotne w obszarach miejskich. Skonsultuj się ze specjalistami firmy DORKEN >>

Delta Folie - dachy odwrócone

DELTA®-FLORAXX TOP przejmuje w zielonym dachu odwróconym rolę warstwy ochronno-filtracyjno-przesiąkowej, a produkt o wysokości 20 mm tworzy duży zbiornik wodny o pojemności 7 l/m2. W ten sposób możliwe jest optymalne, bez dodatkowego nakładu i pielęgnacji, wykonanie zielonej powierzchni.

Nowatorskie, dodatkowo wzmacniane ośmiokątne profile wytrzymują obciążenia do 20 000 kg/m2. Dzięki zastosowaniu perforacji folia DELTA®-FLORAXX TOP jest otwarta dyfuzyjnie i osiąga Sd równe 0,4 m. Pozwala to na zastosowanie jej w systemie dachu odwróconego. Zintegrowana z wierzchniej strony geowłóknina filtracyjna umożliwia bezpośrednie układanie substratu wegetacyjnego.

Delta Folie - dachy odwrócone

Jednorodna powierzchnia zapobiega przesuwaniu się lub tzw. wędrowaniu warstw włókniny (problem występuje często podczas wietrznych dni). Folia chroni także przed tworzeniem się wody spiętrzonej.

DELTA Delta Folie sp. z o. o.

ul. Ostródzka 88
PL-03-289 Warszawa

Dział sprzedaży 22 798 08 21
Dział techniczny 22 798 08 37

Fax 22 211 20 87
E-Mail

(delta, delta folie, dachy odwrócone, dachy zielone, Systemy DELTA, DELTA®-FLORAXX TOP)

Komentarze

(0)
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
Synthos S.A. Synthos S.A.
Grupa Kapitałowa Synthos S.A. jest jednym z największych producentów surowców chemicznych w Polsce. Spółka jest pierwszym w Europie...
11/12/2019

Aktualny numer:

Izolacje 11/12/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Modernizacja poddaszy użytkowych
  • - Okładziny podłogowe
Zobacz szczegóły
Membrana PWP 100 - szybki sposób na skuteczną hydroizolację dachu

Membrana PWP 100 - szybki sposób na skuteczną hydroizolację dachu

ECOLAK to producent wysokiej jakości membrany hydroizolacyjnej PWP 100. Firma stawia przede wszystkim na jakość oferowanego produktu.
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.