Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 6/2018 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

Artykuł sponsorowany

Izolacja pianką od fundamentów aż po dach

Demilec  |  17.09.2019  |  1
Izolacja pianką od fundamentów aż po dach
Izolacja pianką od fundamentów aż po dach
Demilec Polska

Ocieplanie przegród pianką poliuretanową to jedna z najbardziej skutecznych metod izolacji. Prawidłowa izolacja przegród - od fundamentów przez ściany aż po dach - zmniejsza zapotrzebowanie na ciepło w domu. Dlatego ocieplenie pianką to inwestycja, która pozwoli obniżyć rachunki za ogrzewanie.

Fundament jako podstawa Twojego domu wymaga niezwykle starannego wykonania izolacji, tak by cała konstrukcja mogła funkcjonować w sposób poprawny i efektywny. Nieprawidłowo zrealizowana hydroizolacja fundamentów może nieść za sobą wiele negatywnych skutków. Oznacza m.in. brak bariery, która chroniłaby warstwę izolacyjną przed wilgocią, co często prowadzi do rozwoju grzybów i pleśni na ścianach. Inne przykre następstwa źle działającej hydroizolacji przyziemnych części budynków to także osłabienie konstrukcji obiektu, niszczenie ścian czy ich obniżona efektywność termiczna.

Z kolei poprawnie wykonana izolacja ścian poprawia energooszczędność całej konstrukcji. Technologia izolacji natryskowej pozwala kontrolować poziom wilgoci, a także zapewnia utworzenie jednolitych barier powietrznych i warstw drenujących.

Natomiast ocieplenie poddasza to jeden z najistotniejszych etapów podczas budowy lub remontu domu, gdyż nieodpowiednio przeprowadzone może oznaczać straty energetyczne sięgające nawet 40% wszystkich strat ciepła w budynku. Dowiedz się więcej >>

Demilec - ocieplanie

Docieplenie poddasza metodą natrysku w domu jednorodzinnym można wykonać w ciągu jednego dnia (dziennie można zaizolować do 250 m2). Piana zachowuje bardzo dobre parametry przez cały okres użytkowania, niezależnie od pory roku, zapewnia też izolacje akustyczną pomieszczeń - wygłusza hałasy z zewnątrz.

Natrysk wykonuje się z wykorzystaniem specjalistycznego agregatu. Plusem systemów natryskowych jest szybka termoizolacja, eliminacja mostków termicznych i bezspoinowa hydroizolacja, jak również możliwość natrysku pianki poliuretanowej na stare podłoże bez jego usuwania. Pianka nie ma zapachu, ogranicza napływ kurzu i alergenów, nie pyli i nie wydziela szkodliwych substancji niszczących warstwę ozonową. To materiał odporny na pleśń, rozrost grzybów i szkodniki.

Demilec - ocieplanie poddasza

Flagowy produkt firmy Demilec Polska, obecny od prawie 20 lat w jej ofercie, to otwartokomórkowa piana natryskowa Sealection 500, przeznaczona do izolacji ścian i poddasza. Już po kilku sekundach od aplikacji produkt zwiększa swoją początkową objętość ponad sto razy, co pozwala na dotarcie do wszystkich, nawet trudno dostępnych szczelin i dokładne ich wypełnienie. 

Piana zmniejsza zapotrzebowanie domu na energię i gwarantuje szybki zwrot poniesionych na inwestycję kosztów. Jej parametry umożliwiają stworzenie łatwej w montażu, energooszczędnej termoizolacji. Oznacza redukcję kosztów energii nawet o połowę oraz zdrowsze, pozbawione zanieczyszczeń wnętrze.

Kolejny produkt z portfolio firmy Demilec Polska to Heatlok Soy - dwuskładnikowa zamkniętokomórkowa pianka poliuretanowa nakładana natryskowo, w kolorze zielonym, o gęstości nominalnej 34 kg/m3. Skontaktuj się z ekspertami firmy Demilec >>

Demilec - piana do ociepleń

Piana sprawdzi się w izolacji ścian i fundamentów - zarówno w obiektach komercyjnych, jak i mieszkalnych. Produkt tworzy warstwę ochronną, zapewniając wysokie parametry odporności termicznej i służy jako optymalna bariera powietrzna, wodoszczelna oraz paroizolacja. Jako produkt opracowany na bazie odzyskiwanych tworzyw sztucznych i szybko odnawialnych olejów sojowych jest przyjazna środowisku.

Otwartokomórkowa piana poliuretanowa Komfort Plus OC08 ma nowoczesną formułę i niską gęstość (8 kg/m3), a co za tym idzie niedużą wagę, dzięki czemu nie obciąża konstrukcji budynku. Piankę OC08 z linii Komfort Plus wyróżnia bardzo dobra przyczepność do różnego rodzaju podłoży oraz bardzo dobre parametry izolacyjne. Nie wydziela szkodliwych substancji, ogranicza też kurz i alergeny w powietrzu.

Autoryzowani Wykonawcy DEMILEC >>
DEMILEC

Komfort Plus OC08 służy do dociepleń budynków wewnątrz - nadaje się do docieplania poddaszy użytkowych oraz nieużytkowych, może być także stosowana w izolacji stropów oraz ścian, zapewniając równocześnie odpowiednią izolację akustyczną. Świetnie sprawdza się w konstrukcjach murowanych, drewnianych, stalowych czy w budownictwie szkieletowym. Dzięki wysokim parametrom i wymaganym certyfikatom może być stosowana w budownictwie mieszkalnym i przemysłowym oraz w budynkach użyteczności publicznej. Postaw na wysoką jakość i niezawodność naszych rozwiązań >>

DEMILEC

Zamkniętokomórkowa piana poliuretanowa Komfort Plus CC30 jest przeznaczona do dociepleń budynków zarówno od wewnątrz, jak i z zewnątrz. Piankę wyróżniają wysokie parametry izolacyjne oraz bardzo dobra przyczepność do różnego rodzaju podłoży, dzięki czemu może być stosowana nawet w trudno dostępnych miejscach. Średnia gęstość (36 kg/m3) zapewnia dużą wydajność oraz pozwala zmniejszyć grubość warstwy izolacji.
Komfort Plus CC30 bardzo dobrze sprawdzi się przy izolacji fundamentów, zapewniając efektywną hydro- oraz termoizolację.

DEMILEC

Można ją stosować nie tylko w nowo powstających budynkach, ale też w istniejących, wymagających uszczelnienia fundamentów. Świetnie sprawdzi się również w izolacji ścian zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz, a także podłóg. Piana zachowuje swoje właściwości w niskich i wysokich temperaturach. Dzięki wysokim parametrom i wymaganym certyfikatom może być stosowana w budynkach mieszkalnych, przemysłowych oraz obiektach użyteczności publicznej.

 Demilec Demilec Polska
ul. S. Leszczyńskiego 40A
02-496 Warszawa
tel. kom.: 539 395 069
www.demilecpolska.pl

(demilec, izolacja przegród, ocieplanie pianką,  piana poliuretanowa , Komfort Plus CC30, Heatlok Soy, Komfort Plus OC08)

Komentarze

(1)
Fiodor | 02.10.2019, 10:37
Jedyne co odstrasza to jej cena, która jest sporo większa od tradycyjnych sposobów.
   1 / 1   
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
Synthos S.A. Synthos S.A.
Grupa Kapitałowa Synthos S.A. jest jednym z największych producentów surowców chemicznych w Polsce. Spółka jest pierwszym w Europie...
11/12/2019

Aktualny numer:

Izolacje 11/12/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Modernizacja poddaszy użytkowych
  • - Okładziny podłogowe
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.