Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 6/2019 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

Artykuł sponsorowany

Nowości w ofercie PETRALANY

Petralana  |  19.07.2019
Nowości w ofercie PETRALANY
Nowości w ofercie PETRALANY

PETRALANA to polska firma, która od 2015 roku produkuje materiały izolacyjne z wełny skalnej. Pojawienie się nowej marki wiązało się z podjęciem szeregu wyzwań na tym bardzo konkurencyjnym rynku.

Miniony rok jednoznacznie pokazał, że produkty z logo PETRALANA zyskały uznanie wśród inwestorów i wykonawców, zarówno na rynku polskim, jak i europejskim. Plany biznesowe zakładały roczną produkcję 38 000 ton wełny skalnej, a rok 2018 pozwolił osiągnąć produkcję na poziomie 44 000 ton. Jak podkreśla prezes zarządu PETRALANA Radosław Tumielewicz, udało się to osiągnąć, zachowując najwyższe standardy jakościowe, a wynik ten stanowi konsekwencję wyjątkowego zaangażowania doświadczonych pracowników oraz wypracowanej kultury organizacyjnej przedsiębiorstwa. Produkcja wełny skalnej i wprowadzanie jej na rynek to złożony proces, ale produkcja wełny skalnej, na którą rynek generuje popyt, to wynik ciągłego doskonalenia produktów.

PETRALIGHT - NOWA KOMPRESJA

W obszarze izolacji termicznej, akustycznej i przeciwogniowej, poddaszy oraz ścian działowych o konstrukcji szkieletowej, produktem, po który często sięgają wykonawcy, jest PETRALIGHT. Dowiedz się więcej >>

Opracowane przez specjalistów PETRALANA zmiany w technologii pakowania tego produktu, pozwoliły uzyskać wyższą kompresję. Nowe pakowanie zwiększa do 50% ilość materiału izolacyjnego względem jego nominalnej objętości. Wełna skalna PETRALIGHT po rozpakowaniu wraca do deklarowanej grubości, zachowując jednocześnie wszystkie parametry właściwe dla doskonałej izolacji.

To znaczące zwiększenie kompresji PETRALIGHT jest gwarancją ekonomicznego transportu oraz oszczędności miejsca podczas składowania produktu na placu budowy lub w składach i hurtowniach budowlanych. Wśród szczególnych właściwości wełny skalnej PETRALIGHT warto wymienić paroprzepuszczalność. Dzięki tej właściwości, poprawnie skonstruowana przegroda izolowana wełną skalną PETRALIGHT pozwala na uniknięcie zagrzybienia ścian oraz utrzymanie właściwego mikroklimatu w pomieszczeniach. Kolejną cechą tego produktu, którą trudno przecenić, jest zdolność do pochłaniania dźwięków. Przegroda zbudowana przy użyciu izolacji PETRALIGHT stanowi barierą chroniącą przed hałasem.

PETRALANA

PETRAFAS 34 - TERMOIZOLACJA DOSKONAŁA

Kluczowy parametr określający zdolność wełny skalnej do izolacji termicznej to deklarowany współczynnik przewodzenia ciepła (λD). Nowy produkt w ofercie PETRALANY to PETRAFAS 34 z niską deklarowaną lambdą λD = 0,034 W/(m·K). Jest to jedna z najlepszych izolacji termicznych na rynku spośród produktów z wełny skalnej przeznaczonych do ocieplania przegród w systemie ETICS. Zastosowanie wełny PETRAFAS 34 jest wskazane także podczas izolacji ścian zewnętrznych: monolitycznych, prefabrykowanych i murowanych.

Wszechstronność tego produktu potwierdza możliwość zastosowania go także podczas izolacji termicznej i akustycznej stropów nad garażami, przejazdami i piwnicami. Najwyższa klasa reakcji na ogień Euroklasa A1, właściwa dla wszystkich produktów PETRALANY, pozwala na wykorzystanie wełny skalnej PETRAFAS 34 do izolacji przeciwogniowej attyk. Wiodący deklarowany współczynnik przewodzenia ciepła λD = 0,034 W/(m·K) to także możliwość zastosowania izolacji o mniejszej grubości, przy jednoczesnym zachowaniu bardzo dobrej zdolności do termoizolacji. Skorzystaj z porad naszych specjalistów >>

FOT. 2. Płyty z wełny skalnej fazowane o lamelowym układzie włókien PETRALAMELA-F

IZOLACJA STROPÓW

PETRALANA to także synonim szerokiego wachlarza produktów, wykorzystywanych do izolacji stropów nad nieogrzewanymi pomieszczeniami. Dotychczasowa rodzina tych produktów to PETRALAMELA-F, czyli płyty z wełny skalnej fazowane o lamelowym układzie włókien. Zostały one stworzone z myślą o wszechstronnej izolacji termicznej i akustycznej oraz bezpieczeństwie przeciwpożarowym. Płyty mają wymiar 1200×200 mm i dostępne są w zakresie grubości od 50 do 200 mm. Wyroby o szerszym zakresie grubości mogą być przygotowane przez producenta, po uprzednim kontakcie z Regionalnymi Kierownikami Sprzedaży PETRALANA.

FOT. 3. Płyty z wełny skalnej fazowane o lamelowym układzie włókien fabrycznie pokryte preparatem gruntującym PETRALAMELA-FG

Płyty z wełny skalnej PETRALANA cechują się stabilnością wymiarową i są odporne na oddziaływanie czynników zewnętrznych. Gwarantuje to zachowanie właściwości i nienaruszalności izolacji w okresie wieloletniej eksploatacji. Wszystkie cechy produktu PETRALAMELA- F zawiera PETRALAMELA-FG. Dodatkowo płyty te są jednostronnie fabrycznie pokryte preparatem gruntującym. Rozwiązanie to skraca cykl montażu izolacji, pozwalając na bezpośrednie nanoszenie tynku lub farby na warstwę izolacyjną.

Nowością w rodzinie produktów, których miejscem aplikacji są stropy, jest PETRATOP - płyty z wełny skalnej w formacie 1000×600 mm jednostronnie pokryte białym welonem z włókna szklanego. Produkt ten cechuje się niskim deklarowanym współczynnikiem przewodzenia ciepła
λD = 0,034 W/(m·K), a tym samym stanowi doskonałą warstwę termoizolacyjną.

PETRALANA to nie tylko produkty spełniające rosnące oczekiwania rynku budowlanego, ale także oferta produktów i półproduktów, tworzonych od podstaw z myślą o spełnieniu szczególnych parametrów, stawianych przez kontrahentów z sektora przemysłowego.

Petralana
Petralana SA
ul. Mazowiecka 11, 40-732 Katowice
tel. 32 209 01 27
, www.petralana.eu
Fabryka:
ul. Konstytucji 74, 41-905 Bytom
tel. 32 770 05 00

(petralana, wełna skalna, termoizolacja, ocieplanie budynków, izolacja stropów, Płyty z wełny skalnej PETRALANA)

Komentarze

(0)
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
Synthos S.A. Synthos S.A.
Grupa Kapitałowa Synthos S.A. jest jednym z największych producentów surowców chemicznych w Polsce. Spółka jest pierwszym w Europie...
2/2020

Aktualny numer:

Izolacje 2/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Ludomir Duda: Warunki Techniczne muszą być zmienione
  • - Płyty fundamentowe - posadowienie i układ warstw
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.