Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 6/2018 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

Artykuł sponsorowany

Prawdziwy styropian do budowy domów energooszczędnych

Fabryka Styropianu ARBET  |  18.07.2019

Dom energooszczędny jest tańszy w eksploatacji, a także bardziej przyjazny dla człowieka i środowiska niż standardowy budynek. Jednym z najważniejszych wymogów przy budowie domu energooszczędnego czy pasywnego jest odpowiednia izolacja termiczna ścian, dachów, stropów, stropodachów oraz podłóg na gruncie, a co za tym idzie ograniczenie strat ciepła. Zastosowanie odpowiednich rozwiązań i technologii pozwala zmniejszyć zużycie energii, zwłaszcza tej potrzebnej do ogrzania obiektu.

Wznoszenie budynków energooszczędnych lub modernizacja istniejących obiektów do standardu niskoenergetycznego wymaga zastosowania materiałów o bardzo dobrych parametrach izolacyjnych np. płyt styropianowych o jak najniższej deklarowanej wartości współczynnika przewodzenia ciepła. Sprawdzą się tu płyty FASADA GRAFIT z Fabryki Styropianu ARBET ze współczynnikiem przewodzenia ciepła na poziomie 0,031 W/m·K. Dowiedz się więcej >>

Rozwiązania do domów energooszczędnych

FASADA CLASSIC, KOMFORT, EXPERT
Płyty przeznaczone do stosowania w aplikacjach niewymagających bądź wymagających przenoszenia jedynie niewielkich obciążeń mechanicznych, używane przede wszystkim do izolacji cieplnej. Sprawdzają się m.in. na: ścianach wykonywanych w technologii ETICS (metoda lekka mokra) lub lekką suchą, na powierzchniach ścian szkieletowych, szczelinach zamkniętych lub wentylowanych ścian trójwarstwowych, wieńcach, ościeżach, nadprożach i innych miejscach narażonych na powstanie mostków cieplnych, w loggiach balkonowych, na ścianach warstwowych oraz szczelinowych z wentylowaną i niewentylowaną szczeliną powietrzną, szczelinach dylatacyjnych w konstrukcjach, w wewnętrznych ściankach działowych oraz podłogach między legarami.

FASADA GRAFIT, czyli płyty z domieszką grafitu
Innowacyjny produkt o podwyższonych parametrach izolacyjności cieplnej. Szaro-srebrny kolor to efekt dodania grafitu, który zwiększa absorpcję promieniowania cieplnego styropianu. GRAFIT izoluje lepiej w porównaniu z tradycyjnymi płytami. Pozwala to zastosować cieńsze płyty, nie tracąc przy tym właściwości termoizolacyjnych, jakie zapewnia grubsza warstwa styropianu. Podwyższone parametry są niezastąpione m.in. przy ocieplaniu loggii balkonowych, ościeży i nadproży oraz we wszystkich miejscach, gdzie wymagana jest jak najmniejsza grubość termoizolacji. Fasada GRAFIT jest szczególnie polecana do termoizolacji budynków energooszczędnych i pasywnych oraz w realizacjach trudnych, gdzie zbyt gruba warstwa izolacji może zmniejszyć walor estetyczny budynku.

Płyty PODŁOGA/DACH
Ten rodzaj izolacji może być stosowany w aplikacjach wymagających przenoszenia średnich obciążeń mechanicznych, do termoizolacji podłóg poddasza i strychów użytkowych oraz nieużytkowych. Z powodzeniem stosuje się je w budownictwie mieszkaniowym i użyteczności publicznej w takich miejscach, jak: podłogi na gruncie przy małych obciążeniach, podłogi na wszelkiego rodzaju stropach o sztywnej konstrukcji, stropy wewnętrzne między pomieszczeniami ogrzewanymi i nieogrzewanymi, stropy nad przejazdami czy tarasy i balkony. Postaw na najwyższą jakość produktów Arbet >>

PARKING i PARKING EXPERT
Niezastąpione w aplikacjach wymagających przenoszenia większych obciążeń mechanicznych. Przy ich pomocy izoluje się m.in.: podłogi w budownictwie mieszkaniowym, użyteczności publicznej i przemysłowym, podłogi na gruncie i w systemie ogrzewania podłogowego, cokoły przy technologii ETICS, ściany poniżej poziomu gruntu z izolacją przeciwwodną.

HYDROPIAN
Nowoczesny, samogasnący materiał, łączący w sobie 3 bardzo istotne dla produktów izolacyjnych cechy: niską nasiąkliwość wodą, doskonałe parametry izolacyjności cieplnej oraz dużą odporność na obciążenia. Wytwarzany jest ze specjalnego surowca w postaci hydrofobizowanego tworzywa polistyrenowego. Hydropian charakteryzuje się wysoką spoistością, dzięki czemu nie nasiąka on wodą nawet przy długotrwałym (miesięcznym) zanurzeniu.

TONOPIAN
Stosuje się w miejscach, gdzie wymagana jest izolacja akustyczna od dźwięków uderzeniowych. Uzyskany w produkcji materiał posiada wymagane właściwości sprężyste. Stosuje się go do izolacji akustycznej stropów, poprzez zastosowanie dwuwarstwowego układu zwanego podłogą pływającą, zapewniającą bardzo dobre tłumienie dźwięków uderzeniowych (do 31dB). W takim rozwiązaniu podłoga oddzielona jest od wszystkich elementów konstrukcyjnych pomieszczenia (stropu, ścian i np. słupów) warstwą TONOPIANu. Pozwala to uzyskać bardzo wysokie parametry ochrony akustycznej, a jednocześnie mieć pewność, że podłoga zachowa swoje cechy użytkowe nawet przy długotrwałym obciążeniu.

ARBET styropian

Zakładowa kontrola jakości

Wysoką jakość i powtarzalność parametrów technicznych zapewniają laboratoria znajdujące się przy każdej fabryce, realizując program Zakładowej Kontroli Produkcji. To tutaj na bieżąco sprawdzane są deklarowane właściwości płyt, m.in. wymiary. Systematycznie wykonuje się też badania wytrzymałości na zginanie i rozciąganie oraz naprężenie ściskające.

Cyklicznie realizowane są również badania reakcji na ogień. Styropian budowlany, o klasie reakcji na ogień E, zaliczany jest do tzw. materiałów samogasnących, a jego użycie w systemie ocieplenia ścian ETICS, daje możliwość uzyskania klasyfikacji NRO, czyli nierozprzestrzeniającej ognia. Najistotniejszy parametr - współczynnik przewodzenia ciepła lambda - testowany jest codziennie. Im niższa lambda, tym lepszą izolację zapewni płyta styropianowa, przy czym, o końcowej izolacyjności termicznej decyduje również grubość płyty.

Warto wiedzieć
Jakość styropianu można sprawdzić samodzielnie. Najprostszy sposób to zważenie paczki styropianu i porównanie wyliczonej gęstości z minimum zalecanym przez Polskie Stowarzyszenie Producentów Styropianu, np. podanym przez producenta na opakowaniu.

Celem utrzymania i ciągłego rozwoju wdrożonego systemu wykonuje się audyty wewnętrzne. Specjaliści  przeprowadzają audyty we wszystkich oddziałach, zgodnie z harmonogramami rocznymi. Podczas audytów sprawdzana jest prawidłowość funkcjonowania systemu, w tym zgodność postępowania z określonymi procedurami.

Fabryka Styropianu ARBET istnieje od 1991 r. Produkuje płyty styropianowe dla budownictwa, bloki styropianowe i kształtki.

Najbardziej znane produkty to: grafitowy styropian fasadowy, styropian na dachy i podłogowy. ARBET ma 5 zakładów produkcyjnych - w Koszalinie, Gostyniu, Przodkowie pod Gdańskiem, Golubiu-Dobrzyniu oraz Jaśle. W ciągu roku polski producent w swoich 5 fabrykach jest w stanie wytworzyć 2 mln m3 styropianu.

Ważne
Warunkiem prawidłowego ocieplenia przegród w każdym typie budynków, a szczególnie w domach energooszczędnych, jest stosowanie kompletnych systemów ociepleń ETICS, które badane są jako zestaw i tylko w całości gwarantują uzyskanie wymaganych parametrów wytrzymałościowych i izolacyjnych.

Produkty firmy Fabryki Styropianu ARBET trafiają do składów budowlanych w całej Polsce. Są też eksportowane m.in. do Czech, Słowacji, Węgier, Niemiec, Danii a nawet Francji.

Więcej na www.arbet.pl oraz www.prawdziwystyropian.pl

ARBET

Fabryka Styropianu ARBET Sp.j.

ul. Bohaterów Warszawy 32
75-211 Koszalin
tel. 943 422 076-9
fax 943 422 390
e-mail:

(arbet, styropian, prawdziwy styropian, domy energooszczędne, styropian do budowy domów energooszczędnych, budowa omów energooszczędnych)

Komentarze

(0)
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
Synthos S.A. Synthos S.A.
Grupa Kapitałowa Synthos S.A. jest jednym z największych producentów surowców chemicznych w Polsce. Spółka jest pierwszym w Europie...
11/12/2019

Aktualny numer:

Izolacje 11/12/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Modernizacja poddaszy użytkowych
  • - Okładziny podłogowe
Zobacz szczegóły
Membrana PWP 100 - szybki sposób na skuteczną hydroizolację dachu

Membrana PWP 100 - szybki sposób na skuteczną hydroizolację dachu

ECOLAK to producent wysokiej jakości membrany hydroizolacyjnej PWP 100. Firma stawia przede wszystkim na jakość oferowanego produktu.
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.