Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 6/2018 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

Artykuł sponsorowany

Rewolucyjne narzędzie BIM do projektowania izolacji technicznych

Paroc Polska  |  12.06.2019
Nakładkę Paroc Plugin wraz z gotowymi modelami produktowymi BIM można pobrać bezpłatnie
Nakładkę Paroc Plugin wraz z gotowymi modelami produktowymi BIM można pobrać bezpłatnie
Paroc Polska

Dla inżyniera to jeden mały krok, dla branży ogromny skok. Paroc wprowadza rewolucyjne narzędzie BIM do projektowania izolacji technicznych.

Projektowanie instalacji w oparciu o technologię BIM (Building Information Modeling) dla polskich inżynierów i konstruktorów powoli staje się już standardem.

Paroc, jeden z czołowych europejskich producentów izolacji technicznych z wełny kamiennej, stawia milowy krok w dziedzinie obsługi procesu inwestycyjnego, umożliwiając fachowcom automatyczny dobór rozwiązań izolacyjnych w pełni dopasowanych do realizowanego projektu.

Paroc Plugin to prosta w obsłudze wtyczka do Autodesk Revit® - sprawdzonego oprogramowania służącego do projektowania i konstrukcji budynków w standardzie BIM.

W przeciwieństwie do dostępnych do tej pory rozwiązań, nowe narzędzie nie oznacza tylko do możliwości dodania do arkusza 2D lub 3D odpowiednich rozwiązań izolacyjnych z gotowych bibliotek produktowych.

Projektowanie instalacji prawdopodobnie nigdy nie było tak proste - teraz wystarczy bowiem jedno kliknięcie myszki, a inteligentne oprogramowanie samo dobierze właściwe produkty i grubości izolacji, dopasowane do wymagań Warunków Technicznych obowiązujących w Polsce lub w innych krajach.

Do tej pory każdy projektant operujący w środowisku BIM musiał poświęcić dużo czasu na każdy komponent instalacji z osobna, sprawdzając jego średnicę, materiał, z jakiego jest wykonany, temperaturę medium, a także wiele innych czynników, które należy brać pod uwagę przy doborze właściwego rozwiązania izolacyjnegoDzięki Paroc Plugin coś, co jeszcze do niedawna mogło zajmować profesjonaliście nawet kilka godzin w przypadku rozbudowanych systemów, dzisiaj może zostać wykonane szybko i łatwo jak za pstryknięciem palców - wyjaśnia Michał Nękanowicz, Specification Sales Manager & BIM Manager w firmie Paroc Polska.

Paroc Plugin Paroc Plugin

Innowacyjny algorytm w ułamku sekund pomoże znaleźć kompletny zestaw rozwiązań, który pozwoli wypełnić wymagania izolacyjności cieplnej przewodów rozdzielczych i komponentów w instalacjach centralnego ogrzewania, ciepłej wody użytkowej (w tym przewodów cyrkulacyjnych), instalacji chłodu i ogrzewania powietrznego, a także w instalacjach odpowiadających za wysokotemperaturowe procesy przemysłowe.

Oczywiście, możliwe jest także dobranie rozwiązań przekraczających obowiązujące wymagania techniczne - wystarczy kilka kliknięć, aby wszystkim elementom przyporządkować pożądane parametry termoizolacyjne i zaimportować je do swojego modelu geometrycznego.

Paroc Plugin Paroc Plugin

Każdy arkusz, widok 2D i 3D oraz zestawienie przygotowane w programie Revit® prezentuje informację z tego samego, wirtualnego modelu budynku. Narzędzie Paroc Plugin pozwala więc na pełniejszą kontrolę nad kluczowym zagadnieniem związanym z funkcjonowaniem obiektu, tzn. nad wielkością strat cieplnych oraz efektywnością energetyczną instalacji technicznych.

Dzięki BIM dany element systemu nie tylko posiądzie cechy geometryczne, lecz zawrze też informację techniczną uwzględniającą właściwości zastosowanych produktów. Fachowcom ułatwi to ocenić, czy budynek spełnia kryteria formalne i prawne już na etapie projektu, a także uprości kosztorysowanie, przygotowanie dokumentacji technicznej do odbiorów czy oszacowanie kosztów eksploatacji na dalszych etapach realizacji danej inwestycji.

Nakładkę Paroc Plugin wraz z gotowymi modelami produktowymi BIM można pobrać bezpłatnie TUTAJ ».


Paroc Polska
ul. Gnieźnieńska 4
62-240 Trzemeszno

Telefon: 61 468 21 90
Fax: 61 468 23 04


www.paroc.pl

PAROC

Komentarze

(0)
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
Alpha Dam Alpha Dam
O FIRMIE Alpha Dam Sp. z o.o. produkuje od ponad 10 lat profesjonalne materiały wodochronne i przeciwwilgociowe dla budownictwa.  Do 2008...
9/2019

Aktualny numer:

Izolacje 9/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Nowoczesne rozwiązania elewacyjne
  • - Jakość wykonania izolacji z szarego styropianu
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.