Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 6/2018 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

Artykuł sponsorowany

Climowool pomaga w walce ze smogiem

climowool sp. z o.o.  |  05.06.2019

W Polsce z powodu zanieczyszczenia powietrza umiera rocznie około 45 000 osób! To aż 7 razy więcej niż w wyniku biernego palenia. Sami świata nie zmienimy, ale zmieniając najbliższe otoczenie możemy zadbać o siebie i swoich bliskich, przyczyniając się do poprawy jakości powietrza. Termomodernizacja to nie tylko wymiana pieców. Jesteśmy w stanie zminimalizować smog przede wszystkim poprzez ocieplenie własnego domu, co poprawi energooszczędność całego budynku.

Chcesz wiedzieć więcej? Firma climowool uruchomiła właśnie platformę informacyjną www.TermoDOTACJE.pl na temat pozyskiwania funduszy na termomodernizację budynków.

TermoDOTACJE

Rządowy program "Czyste Powietrze" umożliwia dofinansowanie nowych źródeł ciepła i termomodernizacji budynków jednorodzinnych. Projekt skupia się na wymianie starych pieców i kotłów na paliwo stałe oraz na termomodernizacji budynków jednorodzinnych, by efektywniej zarządzać energią. Eksperci zgodnie twierdzą, że najistotniejszym elementem termomodernizacji nie jest wyłącznie wymiana pieca, ale przede wszystkim ocieplenie ścian zewnętrznych budynku oraz ocieplenie dachu.

Docieplenie ścian i dachu znacząco przyczynia się do zmniejszenia kosztów ogrzewania, eliminując jednocześnie główną przyczynę smogu. Sam piec, nawet jeśli będzie najbardziej ekologiczny, to rozwiązanie tylko połowy problemu. Bez zapewnienia budynkowi odpowiedniej ochrony termicznej w postaci skutecznej izolacji, energia będzie uciekać, co wymusi konieczność użycia większej ilości paliwa do ogrzania domu. Prowadzi to do emisji podwyższonej ilości substancji szkodliwych do atmosfery.

W programie "Czyste Powietrze" mogą wziąć udział właściciele i współwłaściciele domów jednorodzinnych i domów w zabudowie szeregowej oraz osoby posiadające zgodę na budowę takiego budynku. Na platformie TermoDOTACJE.pl wszyscy zainteresowani wymianą pieców i termoizolacjami znajdą niezbędne informacje, jakie warunki należy spełnić, aby otrzymać rządowe dofinansowanie.

Na stronie wyjaśniono również, jaki próg dochodów kwalifikuje się do dotacji oraz wskazano w jaki sposób - krok po kroku - przejść kolejne etapy programu. Na platformie TermoDOTACJE.pl firma climowool uruchomiła również zakładkę dla dystrybutorów, dzięki czemu sprzedawcy w hurtowniach mogą przejść szkolenie e-learningowe zakończone testem online i stać się wykwalifikowanymi doradcami w zakresie termomodernizacji budynków i doboru odpowiednich materiałów. Dowiedz się więcej >>

Mineralna wełna szklana to jeden z najbardziej ekologicznych produktów dostępnych na rynku. Dzięki naturalnemu procesowi powstawania mamy gwarancję, że nasz dom zostanie ocieplony produktem nieszkodliwym dla nas i naszych najbliższych, a znakomita jakość wełny i wysoki współczynnik ciepła zagwarantują nie tylko cieplejszy dom zimą, ale i chłodniejszy latem!

Mata climowool DF33 to jedna z najcieplejszych wełen, a jej doskonałe parametry izolacyjności termicznej umożliwiają skuteczniejszą ochronę cieplną budynku przy zastosowaniu tej samej grubości materiału izolacyjnego, co produkt standardowy. Stosowanie produktów z wełny mineralnej zapewnia także doskonały mikroklimat w budynku, a dzięki oddychającym przegrodom oraz odporności wełny na grzyby i pleśń możemy zmniejszyć możliwość pojawienia się różnego rodzaju alergii i chorób skórnych.

Wełna mineralna to również najlepsza ochrona przed pożarem, a wszystkie produkty climowool posiadają klasyfikację ogniową A1, czyli są niepalne i dzięki temu stanowią skuteczną barierę dla ognia. Mineralna wełna szklana to także znakomity wybór, gdy nie chcesz słyszeć hałasów z otoczenia, ale pragniesz cieszyć się trwałością izolacji przez długie lata.

TermoDOTACJE

Wejdź na TermoDOTACJE.pl i dowiedz się, jak skutecznie chronić najbliższych i walczyć ze smogiem!

TermoDOTACJE.pl to szereg informacji o programie "Czyste Powietrze". Dowiedz się, kto kwalifikuje się do dofinansowania oraz na co możesz otrzymać pieniądze. Szukaj hurtowni i punktów budowlanych oznaczonych naklejką CERTYFIKOWANY DORADCA W ZAKRESIE TERMODOTACJI! W każdym z nich znajduje się przeszkolony pracownik, który chętnie odpowie na Twoje pytania i doradzi, jaką termoizolację wybrać! Na stronie znajduje się również przyjazny film w formie animacji, który w prosty sposób, krok po kroku, przeprowadzi Cię przez zagadnienia związane z programem.

climowool climowool sp. z o.o.
ul.Kościuszki 5, 66-008 Świdnica
e-mail: biuro@climowool.pl

(climowool, termomodernizacja, termodotacje, mineralna wełna szklana, wełna mineralna, czyste powietrze)

Komentarze

(0)
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
Synthos S.A. Synthos S.A.
Grupa Kapitałowa Synthos S.A. jest jednym z największych producentów surowców chemicznych w Polsce. Spółka jest pierwszym w Europie...
11/12/2019

Aktualny numer:

Izolacje 11/12/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Modernizacja poddaszy użytkowych
  • - Okładziny podłogowe
Zobacz szczegóły
Ulga remontowo-modernizacyjna w PIT 2017

Ulga remontowo-modernizacyjna w PIT 2017

W aktualnych przepisach prawa podatkowego nie znajdziemy wielu ulg, które obowiązywały w poprzednich latach. Wśród nich jest ulga remontowo- modernizacyjna. Niektórzy...
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.