Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 6/2018 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

Artykuł sponsorowany

Izolacje techniczne gotowe na każdą ewentualność - maty z serii PAROC Hvac

Paroc Polska  |  02.06.2019
Izolacje techniczne gotowe na każdą ewentualność - maty z serii PAROC Hvac
Izolacje techniczne gotowe na każdą ewentualność - maty z serii PAROC Hvac
Paroc Polska

Przewody systemów grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych to prawdziwy układ krwionośny budynku, dlatego warto chronić je na wszelkie możliwe sposoby. Kiedy naszym celem jest utrzymanie temperatury przesyłanego medium na odpowiednim poziomie oraz ograniczenie potencjalnych strat ciepła, a także ochrona stalowych przewodów przed korozją i działaniem ognia, pomocą służą sprawdzone, wszechstronne maty izolacyjne z serii PAROC Hvac.

Pierwszym rozwiązaniem wchodzącym w skład oferty producenta jest PAROC Hvac Mat AluCoat - niepalna mata z wełny kamiennej przeznaczona do izolacji termicznej, przeciwkondensacyjnej oraz akustycznej okrągłych lub prostokątnych kanałów wentylacyjnych i klimatyzacyjnych, a także niskotemperaturowych kotłów, zbiorników oraz innych powierzchni cylindrycznych. Ze względu na bardzo niski współczynnik przewodzenia ciepła w 0°C (λ0 = 0,034 W/m·K), mata sprawdza się doskonale jako zabezpieczenie przewodów transportujących zimne lub ciepłe powietrze przed wymianą ciepła z otoczeniem, choć równie dobrze można stosować ją w instalacjach operujących w temperaturach do 250°.

Ochrona przed kondensacją

Zarówno w jednym, jak i drugim przypadku, fabrycznie wykonane jednostronne pokrycie maty ze wzmocnionej folii aluminiowej zapobiega kondensacji wilgoci z powietrza na zewnętrznych lub wewnętrznych powierzchniach stalowych kanałów, chroniąc instalację przed powstawaniem ognisk korozji. Folia aluminiowa, pomimo minimalnej grubości, stawia opór równy warstwie powietrza o grubości 1500 metrów. Wszystkie maty z serii PAROC Hvac charakteryzują się współczynnikiem oporu dyfuzyjnego pary wodnej (μ) = 200 (MV2 według EN 14303:2009), dzięki czemu z powodzeniem spełniają wymagania stawiane izolacjom przeciwkondensacyjnym dla rurociągów.

PAROC Izolacje techniczne

Stałość wymiarów

Ze względu na wysoką elastyczność wełny kamiennej, maty z serii PAROC Hvac można łatwo dopasować do zróżnicowanych kształtów urządzeń i kanałów. Tą metodą zabezpieczymy zarówno prostokątne przewody wentylacyjne, jak i okrągłe rury transportujące czynnik grzewczy. W przypadku tych drugich szczególnie dobrze sprawdzi się wariant z włóknami ułożonymi prostopadle względem izolowanej powierzchni. Mata PAROC Hvac Lamella Mat AluCoat, oprócz dobrych właściwości termoizolacyjnych, pozostaje mocna i sprężysta, znakomicie zachowuje pierwotną grubość i przylega szczelnie do izolowanych elementów - zarówno ostrych krawędzi i narożników, jak i powierzchni wypukłych i wklęsłych.

Izolacje PAROC

Łatwość montażu

Należy pamiętać, że izolacja systemów HVAC spełni swoją rolę tylko wtedy, gdy zostanie wykonana z należytą dokładnością. Samoprzylepna mata PAROC Hvac Lamella Mat AluCoat Fix to rozwiązanie, które nie tylko spełnia wymienione wcześniej funkcje, ale gwarantuje przy tym szybki oraz bezproblemowy montaż, bez ryzyka błędów montażowych po stronie wykonawcy. Mata wyposażona została w warstwę samoprzylepną, dzięki której można ją łatwo przyklejać do izolowanych powierzchni, bez konieczności wykorzystania łączników mechanicznych, które przyczyniają się do powstawania mostków termicznych.

Izolacje gotowe na każdą ewentualność

Niezależnie od wariantu, wszystkie maty z serii PAROC Hvac odpowiadającą klasyfikacji "wyrób niepalny", dzięki czemu spełniają wymagania stawiane w przepisach ochrony przeciwpożarowej dla izolacji technicznych systemów grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych. Maty charakteryzują się ponadto wysokimi parametrami dźwiękochłonnymi i dźwiękoizolacyjnymi, dzięki czemu skutecznie tłumią hałasy generowane przez działającą instalację wentylacyjno-klimatyzacyjną i zapewniają wysoki komfort akustyczny wewnątrz pomieszczeń.

Tabela


Paroc Polska
ul. Gnieźnieńska 4
62-240 Trzemeszno

Telefon: 61 468 21 90
Fax: 61 468 23 04


www.paroc.pl

PAROC

Komentarze

(0)
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
Alpha Dam Alpha Dam
O FIRMIE Alpha Dam Sp. z o.o. produkuje od ponad 10 lat profesjonalne materiały wodochronne i przeciwwilgociowe dla budownictwa.  Do 2008...
9/2019

Aktualny numer:

Izolacje 9/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Nowoczesne rozwiązania elewacyjne
  • - Jakość wykonania izolacji z szarego styropianu
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.