Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 6/2018 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

Artykuł sponsorowany

Ocieplanie ścian - płyty do fasad wentylowanych z serii PAROC WAS

Paroc Polska  |  19.05.2019
Ściana masywna z fasadą wentylowaną
Ściana masywna z fasadą wentylowaną
Paroc Polska

Fasady wentylowane znajdują w Polsce coraz szersze zastosowanie, dlatego można się dziś z nimi zetknąć zarówno w ścianach szkieletowych i konstrukcjach betonowych domów jednorodzinnych, jak i w obiektach wysokich czy budownictwie wielkokubaturowym. Wszystkie te zastosowania łączy potrzeba ochrony przed wiatrem, który niesie szereg zagrożeń dla parametrów termicznych i wytrzymałości przegród. Odpowiedź na te wymagania stanowi seria płyt izolacyjnych PAROC WAS.

Produkty z serii PAROC WAS to niepalne płyty z wełny kamiennej, które można stosować w charakterze izolacji termicznej i wiatrochronnej w nowych i termomodernizowanych konstrukcjach ścian zewnętrznych. Z uwagi na niski współczynnik przewodzenia ciepła (od 0,033 do 0,034 W/m·K), rozwiązania wchodzące w skład rodziny produktowej nie tylko spełniają wymagania współczynnika przenikania ciepła U, lecz także skutecznie eliminują wpływ mostków termicznych generowanych przez elementy betonowe, stalowe i drewniane przechodzące przez różne warstwy ściany. Dowiedz się więcej >>

Płyty PAROC

Konstrukcje drewniane

W przypadku izolacji konstrukcji drewnianych kluczową rolę odgrywają nie tylko dobre właściwości termiczne, ale też wilgotnościowe oraz ogniochronne. Płyta PAROC WAS 25 łączy je wszystkie, dzięki czemu nadaje się do stosowania w systemach dwu- i jednowarstwowych. W tym pierwszym przypadku płyta stanowi zewnętrzne przedłużenie izolacji cieplnej i pełni funkcję bariery wiatrochronnej. Ciągła warstwa nie tylko skutecznie redukuje mostki termiczne, lecz także zapobiega osiadaniu, a w konsekwencji kondensacji wilgoci na drewnianych elementach szkieletu.

Drewniana ściana szkieletowa
Dzięki jednostronnemu pokryciu welonem z włókna szklanego w kolorze neutralnym (wariant PAROC WAS 25t) lub czarnym (PAROC WAS 25tb), powierzchnia płyt pozostaje zabezpieczona przed wyrywaniem włókien w szczelinie wentylacyjnej i zachowuje skuteczność w odprowadzaniu wilgoci przez cały okres eksploatacyjny, a najwyższa klasa reakcji na ogień (A1) zapewnia doskonałą ochronę dla wrażliwych z punktu widzenia bezpieczeństwa pożarowego konstrukcji drewnianych. Skonsultuj się ze specjalistami firmy PAROC >>

Drewniana ściana szkieletowa - schemat

Ściany masywne

Rodzaj bariery wiatroizolacyjnej powinien być dostosowany do materiału izolacyjnego, tworząc z nim jednolitą warstwę bez otwartych połączeń. Jednocześnie dobór odpowiedniej ochrony przed wiatrem determinuje zarówno skala przepływu powietrza, jakiej spodziewamy się za warstwą fasady, jak i materiały zastosowane do jej budowy. W przypadku, kiedy niezbędne jest zastosowanie jednowarstwowego systemu ocieplenia, doskonałym rozwiązaniem są płyty PAROC WAS 35 i PAROC WAS 50.Ściana masywna z izolacją PAROCOba rozwiązania, ze względu na połączenie świetnych parametrów termicznych, mechanicznych i wilgotnościowych, sprawdzają się szczególnie dobrze w przypadku masywnych ścian warstwowych wykonanych z różnego rodzaju bloczków, cegieł, betonu czy kamienia, gdzie zapewniają optymalny poziom wentylacji przy jednoczesnym zabezpieczeniu przed ucieczką ciepła.


Paroc Polska
ul. Gnieźnieńska 4
62-240 Trzemeszno

Telefon: 61 468 21 90
Fax: 61 468 23 04


www.paroc.pl

PAROC

(paroc, ocieplanie ścian, płyty do fasad wentylowanych, płyty paroc)

Komentarze

(0)
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
Alpha Dam Alpha Dam
O FIRMIE Alpha Dam Sp. z o.o. produkuje od ponad 10 lat profesjonalne materiały wodochronne i przeciwwilgociowe dla budownictwa.  Do 2008...
9/2019

Aktualny numer:

Izolacje 9/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Nowoczesne rozwiązania elewacyjne
  • - Jakość wykonania izolacji z szarego styropianu
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.