Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 6/2018 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

Artykuł sponsorowany

Grunt to dobrze ocieplić - płyty izolacyjne do fundamentów PAROC GRS 20

Paroc Polska  |  18.04.2019
Grunt to dobrze ocieplić - płyty izolacyjne do fundamentów PAROC GRS 20
Grunt to dobrze ocieplić - płyty izolacyjne do fundamentów PAROC GRS 20
Paroc Polska

Optymalne parametry termiczne przegród, a co za tym idzie efektywność energetyczna całego budynku, zaczynają się od solidnych fundamentów. Dosłownie i w przenośni, bowiem brak lub niedostateczna ilość ocieplenia w przypadku ścian gruntowych może generować nawet 1/4 ogólnych strat ciepła z obiektu. Z myślą o zapobieganiu mostkom termicznym tworzącym się poniżej poziomu gruntu powstała płyta izolacyjna PAROC GRS 20.

PAROC GRS 20 to twarda, niepalna, wodoodporna płyta z wełny kamiennej, która sprawdza się przy zabezpieczaniu nowych oraz docieplanych ścian piwnic i podłóg na gruncie, a także tarasów.

Znajdujące się pod ziemią konstrukcje wpływają bezpośrednio na jakość energetyczną budynku oraz zachowanie komfortu cieplnego pomieszczeń wewnętrznych. Dlatego też w kontekście pionowych ścian fundamentowych, PAROC GRS 20 pozwala uzyskać zarówno optymalne parametry izolacji termicznej, jak też sprawny i bezproblemowy drenaż. Otwarta struktura płyt umożliwia szybkie wysychanie budynku, odprowadzając wilgoć na zewnątrz, a także zachowując niski współczynnik przewodzenia ciepła λD = 0,035 W/m·K oraz najwyższą klasę reakcji na ogień A1. Dowiedz się więcej >>

Dzięki naturalnie niskiej nasiąkliwości oraz znikomej zdolności materiału do podciągania wody ku górze za pomocą sił kapilarnych, rozwiązanie skutecznie zabezpiecza znajdujące się pod ziemią konstrukcje przed podsiąkaniem wilgoci z przylegającego gruntu zarówno w zewnętrznej warstwie fundamentu, jak i pod nim. Aby izolacja pozostała efektywna, jedna strona płyty powinna stykać się z ciepłą konstrukcją (np. podłogą), a druga z podłożem gruntowym. Dzięki wysokiej wytrzymałości na ściskanie (20 kPa) i obciążeniu punktowym (150 N), płyta jest w stanie wytrzymać ciężary rzędu nawet 2000 kg/m2.

Izolacja fundamentów

Bardzo dobre parametry wilgotnościowe i mechaniczne pozwalają również na wykorzystanie płyty w charakterze hydroizolacji tarasu - zarówno w metodzie tradycyjnej, jak i z zastosowaniem mat drenażowych lub izolacji podpłytkowej. Skonsultuj się ze specjalistami firmy PAROC >>

PAROC GRS 20 - właściwości:

 • deklarowany współczynnik przewodzenia ciepła λD: 0,035 W/m·K
 • klasa reakcji na ogień: A1
 • krótkotrwała nasiąkliwość wodą WS: ≤ 1 kg/m²
 • długotrwała nasiąkliwość wodą WL(P): ≤ 3 kg/m²
 • opór dyfuzyjny pary wodnej MU, µ: 1
 • wytrzymałość na ściskanie przy 10% deformacji CS(10), σ10: 20 kPa
 • obciążenie punktowe PL(5): 150 N
 • klasa tolerancji grubości: T5
 • stabilność wymiarowa przy określonej temperaturze (deklarowana), DS(70,-): ≤ 1%

Dostępne wymiary:

 • długość: 600 mm
 • szerokość: 1200 mm
 • grubość: 30-100 mm

Paroc Polska
ul. Gnieźnieńska 4
62-240 Trzemeszno

Telefon: 61 468 21 90
Fax: 61 468 23 04


www.paroc.pl

PAROC

Komentarze

(0)
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
Triflex Polska Triflex Polska
Triflex zyskał na rynku europejskim pozycję lidera w zakresie opracowywania, kompleksowego doradztwa oraz zastosowania uszczelnień i powłok...
7/8/2019

Aktualny numer:

Izolacje 7/8/2019
W miesięczniku m.in.:
 • - Wtórne hydroizolacje poziome
 • - Mocowanie elewacji wentylowanych
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.