Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 6/2019 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

Artykuł sponsorowany

Czym ocieplić fundament?

SWISSPOR  |  03.04.2019  |  1
Czym ocieplić fundament?
Czym ocieplić fundament?

Użycie szarego styropianu do izolacji fundamentów przekłada się nie tylko na niższe rachunki za energię, ale również zmniejsza ryzyko kondensacji powierzchniowej wewnątrz budynku w strefie przyziemia.

Zawilgocenie, pleśń i grzyb, które mogą się pojawić wewnątrz domu są bezpośrednim skutkiem kondensacji powierzchniowej, wynikającej ze zbyt niskiej izolacyjności fundamentu. Tak zwane porażenie mykologiczne strefy przyziemia, prócz tego, że niszczy strukturę muru, ma również bezpośredni i bardzo negatywny wpływ na zdrowie. Jeżeli się pojawi, jedynym rozwiązaniem jest trudny i kosztowny remont fundamentów.

Zarówno ekspertyzy zagrzybionych budynków, jak i komputerowe obliczenia symulacyjne wykazują, że przy założonej grubości, docieplenie fundamentu wykonane przy użyciu szarego styropianu ogranicza ryzyko porażenia mykologicznego. Kluczowym parametrem jest wartość współczynnika przenikania ciepła, która dla szarego styropianu wynosi λd ≤0,031 [W/m·K].

Ze względu na bezpośredni kontakt z gruntem, do docieplania fundamentu należy stosować wyłącznie przeznaczone do tego styropiany odporne na działanie wody w wymaganym zakresie. Swisspor HYDRO LAMBDA jest jednym z pierwszych, specjalistycznych szarych styropianów do ocieplania fundamentów.

Czym ocieplić fundament?

Do produkcji HYDRO LAMBDA używa się hydrofobowego surowca, dzięki czemu płyty charakteryzują się obniżoną nasiąkliwością wody. Wynikająca z zastosowania specjalnej technologii produkcji bardzo spoista powierzchnia, dodatkowo zwiększa własności hydrofobowe płyt.

Doskonałe parametry termoizolacyjne HYDRO LAMBDAd ≤0,031 [W/m·K]) mają również wpływ na efektywność energetyczną budynku. Podczas chłodów powierzchnia fundamentu ocieplonego materiałem o gorszym współczynniku lambda będzie miała temperaturę o kilka stopni wyższą niż fasada. Taka sytuacja oznacza, że źle ocieplony fundament działa jak otwarte okno i emituje ciepło ze środka domu na zewnątrz. Kilka stopni różnicy sprawia, że straty ciepła przez fundament są większe o około 40 do 60%.

Oprócz rewelacyjnych parametrów termoizolacyjnych, HYDRO LAMBDA charakteryzuje się wytrzymałością na ściskanie (CS(10) ≥ 100 [kPa]), optymalnie dobraną dla fundamentów posadowionych na głębokości do 3,5 m.

Specjalna technologia produkcji i hydrofobowy surowiec nadają płytom HYDRO LAMBDA właściwości i wygląd, nieporównywalny do tradycyjnych płyt styropianowych. Wszystkie płyty HYDRO LAMBDA są frezowane, mają idealną geometrię i stabilność wymiarową. Powierzchnia płyt posiada specjalną fakturę zapewniającą lepszą przyczepność do kleju.  

Docieplenie fundamentu wykonane z płyt HYDRO LAMBDA zapewnia inwestorowi "święty spokój" i zadowolenie, bo nie tylko oszczędza energię, ale również zmniejsza ryzyko wystąpienia kondensacji powierzchniowej, a w konsekwencji uszkodzenia muru oraz pojawienia się pleśni i grzyba.

Informacja "gdzie kupić?" jest dostępna tutaj.

Swisspor

 

SWISSPOR Polska sp. z o.o.
32-500 Chrzanów
ul. Kroczymiech 2

 

www.swisspor.pl

[swisspor, hydro lambda, ocieplanie fundamentów, termoizolacja, płyty ociepleniowe]

Komentarze

(1)
Henioo | 18.02.2020, 12:29
Lepiej jest ocieplać dobrymi i klasowymi styropianami, jak się raz grzyb w murze pojawi to potem można z nim walczyć latami,,,
   1 / 1   
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
Synthos S.A. Synthos S.A.
Grupa Kapitałowa Synthos S.A. jest jednym z największych producentów surowców chemicznych w Polsce. Spółka jest pierwszym w Europie...
1/2020

Aktualny numer:

Izolacje 1/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Szron na dachu
  • - Ile można zyskać na termomodernizacji?
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.