Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 6/2018 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

Artykuł sponsorowany

Strop ze zintegrowanym Ogrzewaniem i Chłodzeniem DX

Dennert  |  02.04.2019
Dennert

Uwzględniając cały szereg wymagań, jakie stawia się stropom w budownictwie mieszkalnym - zarówno jedno- jak i wielorodzinnym - firma Dennert opracowała technologię, która pozwala niezależnie od kształtu bryły produkować stropy żelbetowe o wysokiej nośności, o bardzo dobrych parametrach izolacyjności dźwiękowej i w kilku klasach odporności ogniowej.

Strop DX składa się z prefabrykowanych płyt kanałowych, które po zamontowaniu i wypoziomowaniu spinane są ze sobą specjalnymi zamkami, a fugi łączeniowe wypełnia spajający całość beton.

Rozpiętość płyt do 7,4 m oraz szerokości do 2,25 m umożliwiają błyskawiczny montaż. I tak 100 m2 stropu montuje się w ok. 3 godziny, po czym od razu można kontynuować prace budowlane, np. murując na stropie ścianki działowe, ponieważ strop od razu osiąga pełną nośność.

Bez szalowania, stemplowania, zbrojenia, wylewania nadbetonu i przerwy technologicznej czas wykonania stropu skraca się do minimum. Dzięki zintegrowanym nadprożom strop DX potrafi przenieść obciążenia punktowe i liniowe, a podciągi zastępowane są najchętniej dźwigarami typu HEB, tworząc na całej powierzchni równą płaszczyznę sufitu, który nie wymaga już tynkowania, a jedynie końcowej obróbki malarskiej.

Dla osób zainteresowanych niskotemperaturowym ogrzewaniem powierzchniowym firma Dennert stworzyła strop DX-Therm, który w 2010 r. w Niemczech zdobył nagrodę Innowacja Roku 2010 w kategorii energooszczędnych rozwiązań.

Żelbetowy strop DX-Therm wyposażony jest w rurki aluminiowe w powłoce z tworzywa, przez które przepływa czynnik, ogrzewając pomieszczenie w dół na zasadzie promieniowania cieplnego. Dzięki temu, że na suficie nie ma izolatorów typu panele, parkiet, dywan oraz mebli ograniczających powierzchnię grzewczą, system działa bardzo efektywnie, oszczędzając nawet do 30% energii. Dowiedz się więcej >>

Dennert - Strop klimatyzujący DX

Dodatkowym atutem jest znikoma konwekcja oraz równomierny rozkład temperatur w pomieszczeniu. Także w obiektach z pompą ciepła można chłodzić pomieszczenia za pomocą stropu DX-Therm. Jest to bardzo zdrowa forma klimatyzacji, ponieważ nie polega na wtłaczaniu zimnego powietrza do pomieszczenia, lecz na absorbowaniu ciepłego. Projektanci cenią strop DX również za możliwość wykorzystania jego kanałów do przeprowadzenia instalacji elektryczno-sanitarnych.

Dennert - Strop klimatyzujący DX

Dennert wykonuje - np. na podstawie projektu rekuperacji - odpowiednie przebicia, by instalator szybko i sprawnie mógł zamontować anemostaty i podłączyć przewody nawiewowo-wywiewowe, wykorzystując do tego celu kanały stropu. Tym samym system stropu DX-Air pozwala uniknąć podwieszanego sufitu, co w dużym stopniu oszczędza czas i pieniądze.

Masywny strop DX-Therm wykorzystuje całą powierzchnie sufitu kondygnacji do efektywnego i wygodnego ogrzewania albo chłodzenia. Kaloryfery stają się zbyteczne, kurz nie wiruje dzięki klasycznej konwekcji, a kosztowne instalacje w podłodze lub w ścianach nie są potrzebne. Dzięki równomiernie rozkładającemu się ciepłu, temperatura w pomieszczeniu może zostać obniżona o 2-3°, bez negatywnego wpływu na samopoczucie i komfort. Skorzystaj z wiedzy i doświadczenia ekspertów firmy Dennert >>

Dennert - Strop klimatyzujący DX

Dzięki stropowi DX-THERM wielokrotnie wzrasta uczucie komfortu, ponieważ fale cieplne ogrzewają powierzchnie elementów budowlanych, których temperatura jest zwykle o 1 do 3°C wyższa od temperatury powietrza. Umożliwia to powstanie równomiernego, łagodnego i przyjemnego klimatu w pomieszczeniu.

Strop DX-THERM ma tę przewagę nad ogrzewaniem podłogowym, że mocniej ogrzewa powierzchnie elementów budowlanych niż ogrzewanie podłogowe. Nie występuje uczucie przeciągu lub marznięcia. Strop DX-THERM wykorzystuje w najmniejszym stopniu konwekcję, dzięki czemu jest przyjazny dla alergików.

Dennert - Strop klimatyzujący DX

Najważniejsze zalety stropów klimatyzujących DX-Therm:

OGRZEWANIE:

 • krótki czas reakcji,
 • optymalne rozłożenie ciepła i jednolita klimatyzacja w pomieszczeniu
 • wykorzystanie większej powierzchni w pomieszczeniu
 • promieniujące przyjemne ciepło
 • mniej unoszącego się kurzu

Dennert - Strop klimatyzujący DX

CHŁODZENIE:

 • klimatyzacja bez kosztownej techniki chłodzenia,
 • pochłanianie ciepła przez powierzchnię stropu
 • chłodzenie dzięki wymianie promieniowania i konwekcji
 • obniżanie temperatury pomieszczenia o 5°

Dennert - Strop klimatyzujący DX

Mądrze skonstruowane wnętrze chłodzącego stropu DX-THERM potwierdza swoją klasę, poprzez niskie koszty instalacyjne oraz użytkowe, jak również efektywność chłodzenia w lecie. W zimie przy zwrotnej pompie ciepła poprzez przyciśnięcie guzika, chłodzenie zmienia się w ogrzewanie. Zgodnie z zasadą promieniowania ciepła, pomieszczenia dodatkowo pozostają prawie wolne od zawirowań powietrza (idealne dla alergików), są wypełnione przyjemnym, promieniującym ciepłem - oszczędzając jednocześnie energię, poprawiają samopoczucie, bez zbędnych radiatorów.

Montaż stropu chłodzącego DX-THERM następuje już na etapie stanu surowego. Jako kolejne ulepszenie stropu DX firmy Dennert, sprawdzonego na milionach metrów kwadratowych, chłodzący strop DX-THERM wykonany z milimetrową dokładnością, zostaje dostarczony na budowę jako gotowy element prefabrykowany i w krótkim czasie wbudowany.

Dzięki wbudowaniu stropu o pełnej nośności od razu można rozpocząć prace na następnej kondygnacji. Ekonomiczne budowanie i niskoenergetyczne użytkowanie budynków to największe zalety stropu chłodzącego DX-THERM - czy jakikolwiek inny strop potrafi więcej?

Niemiecka firma Dennert to rodzinne przedsiębiorstwo, działające na rynku materiałów budowlanych już od 80 lat. Wytwarzane w siedmiu fabrykach wysokiej jakości produkty montowane są przez ekipy techników na tysiącach budów rocznie.

Oprócz wieloletniego doświadczenia i szeregu opatentowanych rozwiązań firma Dennert wyróżnia się na tle konkurencji tym, że oferuje kompleksową usługę, czyli zaplanowanie poszczególnych elementów, ich wykonanie oraz transport i montaż. Do każdego projektu architektonicznego powstaje indywidualny produkt z uwzględnieniem wszelkich wymogów natury technicznej i estetycznej.

DENNERT
Dennert Baustoffwelt GmbH

Veit-Dennert-Straße 7
96132 Schlüsselfeld / Niemcy
Tel. 09552 71-0
Fax. 09552 71-187
E-Mail:
Strona internetowa: www.dennert.pl

(dennert, strop ocieplający, strop klimatyzujący, Żelbetowy strop DX-Therm)

Komentarze

(0)
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
Alpha Dam Alpha Dam
O FIRMIE Alpha Dam Sp. z o.o. produkuje od ponad 10 lat profesjonalne materiały wodochronne i przeciwwilgociowe dla budownictwa.  Do 2008...
9/2019

Aktualny numer:

Izolacje 9/2019
W miesięczniku m.in.:
 • - Nowoczesne rozwiązania elewacyjne
 • - Jakość wykonania izolacji z szarego styropianu
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.