Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 6/2018 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

Artykuł sponsorowany

Pięciokondygnacyjne podziemne garaże uszczelnione środkami iniekcyjnymi Webac

Webac  |  28.03.2019
FOT. 1 Budynek Wolf Żurawia
FOT. 1 Budynek Wolf Żurawia
Webac

Nowoczesne i prestiżowe budynki Wolf Bracka i Wolf Żurawia w Warszawie wykonała firma Bilfinger Berger Budownictwo (BBB) na zlecenie firmy Wolf Immobilien Polen. Skomplikowane pod względem technicznym konstrukcje w centrum Warszawy, wykonywane były w latach 2007-2010.

Budynek Wolf Żurawia (FOT. 1) składa się z 12 kondygnacji nadziemnych oraz pięciokondygnacyjnego garażu podziemnego i posadowiony jest na płycie fundamentowej o grubości 150 cm na głębokości 19,40 m poniżej poziomu "0" budynku, w zabezpieczeniu ścianami szczelinowymi grubości 80 i 100 cm. Zagłębienie ścian szczelinowych wyniosło od 30,85 do 34,85 m poniżej powierzchni terenu.

Budynek Wolf Bracka (FOT. 2) ma sześć kondygnacji nadziemnych oraz pięć kondygnacji podziemnych. Posadowiony został na płycie fundamentowej grubości 150 cm na głębokości 21,10 m poniżej poziomu "0" budynku. Ściany szczelinowe grubości 100 cm wykonano do głębokości od 44,00 do 47,40 m, zagłębiając się minimum 2 m w warstwę iłów. Dowiedz się więcej >>

 
FOT. 2 Budynek Wolf Bracka

Wykonanie dwóch pięciokondygnacyjnych obiektów podziemnych w zwartej zabudowie centrum Warszawy, w zróżnicowanych warunkach gruntowych, przy nietypowych kolizjach i rozwiązaniach technologicznych oraz przy napiętym harmonogramie, stanowiły dla firmy BBB wyzwanie zarówno technologiczne, jak i logistyczne.

W tak głębokich i skomplikowanych robotach fundamentowych nie do uniknięcia były problemy związane z wodą i uszczelnieniami podziemnej części konstrukcji (FOT. 3-4). Pojawiły się tutaj problemy związane zarówno z ekstremalnym parciem wód gruntowych, jak i zalewaniem konstrukcji w wyniku bardzo silnych ulew, jakie miały miejsce w czasie wznoszenia konstrukcji. W każdym z tych przypadków znakomicie zdały egzamin sprawdzone już wielokrotnie przez firmę BBB uszczelniające, iniekcyjne środki WEBAC. Skorzystaj z doświadczenia naszych specjalistów >>

   
FOT. 3FOT. 4

Spienialne żywice poliuretanowe WEBAC, zatrzymujące wodę napierającą - WEBAC 151 oraz WEBAC 157 i niespienialne, trwale uszczelniające poliuretanowe żywice iniekcyjne - WEBAC 1401, WEBAC 1403 oraz WEBAC 1404 - żywice bezrozpuszczalnikowe o bardzo niskiej lepkości sprawdziły się znakomicie zarówno w obszarze uszczelnień przerw roboczych między sekcjami ścian szczelinowych, jak i w obszarze zamków. Prace wykonywane były w zmiennych warunkach temperaturowych.

W warunkach zimowych stosowano katalizatory reakcji (WEBAC B14 oraz WEBAC B 15). Elementami zastosowanej metody iniekcji ciśnieniowej były: przemyślany system odwiertów, standardowe iniektory śrubowe 13×115 mm dające możliwość kompensowania odchyleń w średnicach odwiertów i membranowe pompy iniekcyjne.

Doświadczone grupy wykonawcze firmy BBB, metodą "kolejnych przybliżeń", wyeliminowały miejsca wszystkich nieszczelności i przecieków. Dzięki doświadczonej kadrze i dobrej współpracy ze specjalistami firmy WEBAC realizacja uszczelnień podziemi obu obiektów zakończyła się sukcesem. Wykonane uszczelnienia zapewniają trwałe i bezpieczne użytkowanie pięciokondygnacyjnych części podziemnych, a tym samym i całych budynków. 

WEBAC WEBAC Sp. z o.o.
Wał Miedzeszyński 646
03-994 Warszawa
tel. 22 672 04 76
e-mail:
www.webac.pl

(webac, środki uszczelniające, środki iniekcyjne, garaże podziemne, uszczelnianie garaży podziemnych)

Komentarze

(0)
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
Triflex Polska Triflex Polska
Triflex zyskał na rynku europejskim pozycję lidera w zakresie opracowywania, kompleksowego doradztwa oraz zastosowania uszczelnień i powłok...
7/8/2019

Aktualny numer:

Izolacje 7/8/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Wtórne hydroizolacje poziome
  • - Mocowanie elewacji wentylowanych
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.