Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 6/2018 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

Artykuł sponsorowany

Skuteczne osuszenie piwnicy - jak to zrobić?

SUEZ Izolacje Budowlane  |  08.03.2019  |  2
SUEZ Izolacje Budowlane

Wraz z nadejściem wiosny i towarzyszącymi jej często roztopami, wielu właścicieli piwnic zmaga się z wodą i wilgocią przedostającą się do budynku. Przekonanie, że samo osuszenie mokrych ścian po opadnięciu lub wypompowaniu wody załatwi problem, jest jednak mylne. Nie pomogą też preparaty grzybobójcze. Trzeba znaleźć i wyeliminować przyczynę problemu.

Rozpoznanie problemu i wybór technologii

Po dokładnej analizie stanu istniejącego budynku i określeniu przyczyn pojawienia się wody w piwnicy, kolejnym krokiem będzie dobór odpowiedniej metody naprawy oraz wybór środków, jakich należy użyć.

Aby uniknąć pojawiania się w piwnicy budynku wody, musimy przede wszystkim uzyskać ciągłość izolacji poziomej i pionowej, które razem stworzą skuteczną barierę przed wnikaniem wody.

Często zdarza się, szczególnie w budynkach starszej daty, że zastosowane izolacje w ogóle nie spełniają swojej roli lub co gorsza, stwierdzamy ich kompletny brak. Ważna jest również ochrona fundamentów przed przemarzaniem. Izolacja termiczna powinna być wykonana z materiałów dobrej jakości.

Sprawdź co mogą dla Ciebie zrobić eksperci Suez Izolacje Budowlane >>

SUEZ osuszanie piwnicy

Co to znaczy osuszyć?

Pod pojęciem osuszanie należy rozumieć kilkuetapowy proces, rozciągnięty w czasie. Nie jest to jednorazowa czynność, która "od ręki" załatwi sprawę. Czas trwania całego zabiegu zależeć będzie m.in. od stopnia zawilgocenia czy rodzaju materiałów konstrukcyjnych.

Po ustaleniu przyczyn problemu trzeba odciąć dopływ wody poprzez wykonanie wtórnej izolacji. Po wykonaniu takiego zabiegu woda już nie będzie przedostawać się w głąb murów. Nie możemy jednak powiedzieć, że już osuszyliśmy piwnicę.

Aby usunąć wilgoć i zasolenie z murów potrzebne będzie wykonanie "oddychającego" systemu, w którego skład wchodzą tynki renowacyjne i malarskie powłoki paroprzepuszczalne. Przy skutecznym osuszaniu piwnicy należy pamiętać jeszcze o jednej bardzo ważnej kwestii - osuszanie jest procesem, więc efekty nie są widoczne od razu.

Postaw na sprawdzone rozwiązania z Suez Izolacje Budowlane >>

SUEZ osuszanie piwnicy

Jaki podstawowy błąd popełniamy walcząc w wilgocią w piwnicy?

Zmagając się z wilgocią w piwnicy często popełniamy wiele błędów. Do najczęstszych należą:

  • bagatelizowanie problemu i maskowanie np. pleśni na ścianach przez zasłonięcie - niestety, problem w ten sposób nie zniknie
  • zamalowywanie powierzchni pierwszym lepszym preparatem z marketu budowlanego, co generuje tylko koszty i z pewnością nie przyczynia się do skutecznego pozbycia się problemu
  • usuwanie tylko widocznych skutków wilgoci np. pleśni, bez zastanowienia się nad przyczyną
  • brak prawidłowego i dokładnego rozpoznania przyczyn powstawania zawilgocenia
  • sugerowanie się ceną, a nie jakością materiałów

Zobacz sprawdzone materiały >>

SUEZ osuszanie piwnicy

Specjalista potrzebny od zaraz!

Stając wobec problemu wilgoci czy okresowo pojawiającej się wody w piwnicy, uważamy, że z problemem poradzimy sobie sami. Niestety, bez specjalistycznej wiedzy, narzędzi i materiałów nie jesteśmy w stanie skutecznie działać. Wydamy tylko pieniądze, bo wybór rozmaitych środków i materiałów jest bardzo duży. Nie będziemy jednak wiedzieć jak, gdzie i co zastosować.

Nawet, jeśli na pierwszy rzut oka wyglądać będzie, że poradziliśmy sobie z kłopotem, problem niestety do nas wróci w czasie kolejnych roztopów czy większych opadów deszczu. Dlatego warto zastanowić się nad zatrudnieniem specjalistów, którzy trafnie zdiagnozują problem, dobiorą odpowiednie środki i profesjonalnie zajmą się osuszeniem piwnicy. Mamy wtedy gwarancję solidnie wykonanej pracy i przysłowiowy "święty spokój" na lata.

Chcesz dowiedzieć się więcej, jak skutecznie osuszyć piwnicę ?? >>

SUEZ SUEZ Izolacje Budowlane Sp. z o.o.

ul. Langiewicza 18
35-021 Rzeszów

tel. 17 85 30 205
tel. 606 505 205

e-mail:

(suez, osuszanie piwnicy, Suez Izolacje Budowlane, wilgoć w piwnicy)

Komentarze

(2)
Raf24 | 23.10.2019, 15:41
W piwnicach jest o tyle z osuszaniem i pozbyciem się wilgoci, że często nie ma wylanych podłóg a jest klepisko, które nie wiadomo skąd łapie wilgotność
ANKAR | 24.10.2019, 08:11
Woda dla fundamentów i elewacji jest bardzo groźna. Np nieprawidłowe osuszenie i potem w zimie woda zmarza i rozsadza ściany konstrukcyjne
   1 / 1   
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
Synthos S.A. Synthos S.A.
Grupa Kapitałowa Synthos S.A. jest jednym z największych producentów surowców chemicznych w Polsce. Spółka jest pierwszym w Europie...
11/12/2019

Aktualny numer:

Izolacje 11/12/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Modernizacja poddaszy użytkowych
  • - Okładziny podłogowe
Zobacz szczegóły
Ulga remontowo-modernizacyjna w PIT 2017

Ulga remontowo-modernizacyjna w PIT 2017

W aktualnych przepisach prawa podatkowego nie znajdziemy wielu ulg, które obowiązywały w poprzednich latach. Wśród nich jest ulga remontowo- modernizacyjna. Niektórzy...
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.