Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 6/2018 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

OZE to nasz wspólny cel

RE-energy  |  26.02.2019

Energia odnawialna odgrywa coraz to większą rolę, mimo wielu nadal istniejących przeszkód. Szczególnie w perspektywie zmian klimatycznych i walki ze smogiem zagadnienie to powinno mieć rangę priorytetową. Eksperci ostrzegają, że nasza planeta staje się tykającą bomba i jeśli nic się nie zmieni, kolejne pokolenia będą masowo ginąć wskutek katastrof naturalnych.

Niestety polityka rządzi się innymi prawami i ma inne priorytety. Tutaj pojawia się pytanie, czy tak musi być? Czy polityka nie może być proklimatyczna i nie powinna wreszcie otworzyć się na głosy ekspertów ostrzegające przed nadchodzącymi zmianami? Działając wspólnie można wiele zmienić. Takiemu celowi służą też Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej RE-Energy, które odbędą się w dniach 10-11 września w Warszawskim Centrum EXPO XXI - poświęcone są energii odnawialnej, bo to przecież sprawa priorytetowa i o tym trzeba mówić, wprost, aby przekaz był czytelny i jednoznaczny.

Czy udział w targach się opłaca?

To pytanie zadaje sobie wiele firm. Warto brać udział w targach branżowych, które mają grupy docelowe zbieżne z grupami danej firmy, prezentują analogiczne cele i są ważne dla branży. Takie targi powinny pokazywać potrzeby danego sektora, nieść przekaz, który będzie wpływał na jego rozwój.

Targi RE-Energy mają jasny cel - być miejscem spotkania branży OZE z Polski i nie tylko, z którego będą płynąć impulsy dla rozwoju branży. Warszawa jest do tego idealnym miejscem,. Stolica to także miejsce spotkań biznesowych, a przede wszystkim siedziba instytucji rządowych, a tym samym decydentów wpływających bezpośrednio na ustawodawstwo dotyczące OZE. Ich obecność na tego typu wydarzeniach to możliwość bezpośredniego kontaktu i przedstawienia postulatów ważnych dla rozwoju sektora OZE w Polsce.

A wszechobecny internet? Czy nie ma on negatywnego wpływu na biznes targowy?

Internet nie zastąpi bezpośredniego kontaktu. Poprzez internet możemy zapoznać się z produktami i paletą usług danej firmy, ale nic nie zastąpi bezpośredniego kontaktu z człowiekiem, to w końcu z nim chcemy współpracować i jego chcemy poznać przed nawiązaniem współpracy. Targi są idealnym miejscem, aby porozmawiać osobiście z potencjalnym partnerem/klientem oraz zadać mu konkretne pytania. Na targach w stosunkowo krótkim czasie można przeprowadzić bardzo dużo rozmów, co już samo w sobie pozwala nam zaoszczędzić czas i pieniądze.

Jakie bezpośrednie korzyści niesie za sobą udział w targach?

Udział w targach to budowanie wizerunku firmy, ale również wzmacnianie jej rozpoznawalności na rynku. Targi umożliwiają zaprezentowanie produktu czy też usługi szerokiej publiczności, a to w efekcie przekłada się na zwiększenie sprzedaży.     

Co wyróżnia te targi spośród innych?

RE-Energy to targi z szeregiem wydarzeń towarzyszących na bardzo dobrym poziomie merytorycznym. Imprezy towarzyszące organizujemy we współpracy z wiodącymi stowarzyszeniami i mediami branżowymi. Oni wspierają nas merytorycznie i komunikacyjnie. Ważnym elementem RE-Energy jest szeroko pojęty networking. Nasze hasło to bowiem "Budujmy relacje biznesowe" - tworząsię one przede wszystkim na stoiskach, ale również w trakcie konferencji, a szczególnym miejscem jest Strefa Networkingu, gdzie odbywają się spotkania kooperacyjne.

Jakie wydarzenia towarzyszące są planowane w ramach tegorocznej edycji?

W ramach RE-Energy odbędzie się już IX Międzynarodowa Konferencja Fotowoltaiki w Polsce organizowana we współpracy z Polskim Towarzystwem Fotowoltaiki,  także IV Kongres Magazynowania Energii, którego przewodniczącą jest Barbara Adamska z ADM Poland.

Premierowe wydarzenia to konferencja Smart City będąca efektem współpracy ze Smart Grids Polska, Międzynarodowy Kongres Innowacyjnych Technologii Mobilnych zorganizowany we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Elektromobilności oraz Kongres Budownictwa Pasywnego, który organizujemy z Polskim Instytutem Budownictwa Pasywnego i Energii Odnawialnej im. Guntera Schlagowskiego. Obok konferencji odbędą się także fora poświęcone następującym tematom: pompy ciepła, samochody elektryczne, budynki energooszczędne i fotowoltaika.

W przypadku fotowoltaiki organizatorzy chcą w tym roku pokazać, jak nie należy instalować paneli oraz jakich błędów unikać.

W ramach targów nie zabraknie też uroczystej gali, podczas której rozdane będą nagrody w kategoriach: osobowość branży, innowacyjna technologia czy najlepiej prezentujące się stoisko.

Dlaczego RE-energy?

RE-energy to wyjątkowe wydarzenie, platforma wymiany wiedzy, doświadczeń i prezentacji technologii. Zapraszamy do wspólnego kształtowania targów, aby do decydentów poszedł właściwy przekaz.

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Uszczelnianie trudnych powierzchni! Zobacz, jak to zrobić skutecznie »


Doszczelniając przegrodę od strony wewnętrznej budynku ograniczamy przenikanie pary wodnej do warstwy izolacyjnej, natomiast... ZOBACZ »Tych fachowców najczęściej poszukują Polacy »

Szybki montaż stropu - jak to zrobić »

3/4 Polaków deklaruje, że potrzebuje fachowca do wykonania pracy w domu lub mieszkaniu. Najczęściej poszukiwanym jest...
czytaj dalej »

Oprócz znacznych oszczędności finansowych wynikających między innymi z braku dodatkowych ociepleń, możliwości prowadzenia w stropie instalacji, montażu stropu bez użycia dźwigów i... czytaj dalej »

Czym skutecznie zaizolować fundament?

Zadaniem hydroizolacji jest zablokowanie dostępu wody i wilgoci do wnętrza obiektu budowlanego. Istnieje kilka rodzajów izolacji krystalizujących, a ich znajomość ułatwia zaprojektowanie i wykonanie szczelnej budowli. czytaj dalej »

 


Szukasz wpustu balkonowego dobrej jakości?

Doskonałe rozwiązanie do izolacji dachów płaskich »

Wpust balkonowy prosty, skośny, ogrzewany, nieogrzewany... Dobierz odpowiedni czytaj dalej » Hydroizolacja dachów odbywa się przy pomocy wałków lub natryskowo - najlepszą w danym przypadku metodę dobiera się... czytaj dalej »

Ochroń wnętrze domu przed silnym słońcem » »


Markizy, żaluzje, pergole, rolety - które rozwiązanie sprawdzi się w Twoim przypadku? ZOBACZ »


Fakty i mity na temat szarego styropianu »

Jak zabezpieczyć rury przed stratami ciepła?

Od kilku lat rośnie popyt na styropiany szare. W Niemczech i Szwajcarii większość spr... czytaj dalej » Czym powinieneś kierować się przy wyborze odpowiedniej izolacji rur? czytaj dalej »

Akustyczne płyty ścienne i sufitowe »

Energooszczędne płyty warstwowe z izolacją z wełny mineralnej o unikalnych właściwościach przeciwpożarowych i strukturalnych...  czytaj dalej »


Jak zabepieczyć ocieplenie przed rwącym wiatrem?

Jak uzyskać pełne uprawnienia architektoniczne?

Siły działające na wybrany system ociepleń przenoszone są zarówno przez zaprawę klejową, jak i łączniki fasadowe. Dzięki...
czytaj dalej »

Zobacz, jak otrzymać uprawnienia do samodzielnego wykonywania zawodu architekta w Polsce i UE czytaj dalej »

Jak trwale zabezpieczyć budynki przed wodą?

Skutecznie zabezpiecz budowane konstrukcje przed pożarem »

Rozwijamy kreatywne rozwiązania dla osiągniecia pożądanego sukcesu nawet w przypadku specjalnych projektów czytaj dalej » Masywne elementy budowlane w starych obiektach często nie spełniają wymagań przeciwpożarowych określonych w obowiązujących przepisach. czytaj dalej »

Izolacje piwnic i garaży. Jakie rozwiązanie wybrać?


Bierzemy pod uwagę wszystkie czynniki takie jak np. wymagania techniczne obiektu, dzięki czemu jesteśmy w stanie dopasować idealną oszczędność energii do wskazanego pomieszczenia. ZOBACZ »Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
Triflex Polska Triflex Polska
Triflex zyskał na rynku europejskim pozycję lidera w zakresie opracowywania, kompleksowego doradztwa oraz zastosowania uszczelnień i powłok...
7/8/2019

Aktualny numer:

Izolacje 7/8/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Wtórne hydroizolacje poziome
  • - Mocowanie elewacji wentylowanych
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.