Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 6/2018 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

OZE to nasz wspólny cel

RE-energy  |  26.02.2019

Energia odnawialna odgrywa coraz to większą rolę, mimo wielu nadal istniejących przeszkód. Szczególnie w perspektywie zmian klimatycznych i walki ze smogiem zagadnienie to powinno mieć rangę priorytetową. Eksperci ostrzegają, że nasza planeta staje się tykającą bomba i jeśli nic się nie zmieni, kolejne pokolenia będą masowo ginąć wskutek katastrof naturalnych.

Niestety polityka rządzi się innymi prawami i ma inne priorytety. Tutaj pojawia się pytanie, czy tak musi być? Czy polityka nie może być proklimatyczna i nie powinna wreszcie otworzyć się na głosy ekspertów ostrzegające przed nadchodzącymi zmianami? Działając wspólnie można wiele zmienić. Takiemu celowi służą też Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej RE-Energy, które odbędą się w dniach 10-11 września w Warszawskim Centrum EXPO XXI - poświęcone są energii odnawialnej, bo to przecież sprawa priorytetowa i o tym trzeba mówić, wprost, aby przekaz był czytelny i jednoznaczny.

Czy udział w targach się opłaca?

To pytanie zadaje sobie wiele firm. Warto brać udział w targach branżowych, które mają grupy docelowe zbieżne z grupami danej firmy, prezentują analogiczne cele i są ważne dla branży. Takie targi powinny pokazywać potrzeby danego sektora, nieść przekaz, który będzie wpływał na jego rozwój.

Targi RE-Energy mają jasny cel - być miejscem spotkania branży OZE z Polski i nie tylko, z którego będą płynąć impulsy dla rozwoju branży. Warszawa jest do tego idealnym miejscem,. Stolica to także miejsce spotkań biznesowych, a przede wszystkim siedziba instytucji rządowych, a tym samym decydentów wpływających bezpośrednio na ustawodawstwo dotyczące OZE. Ich obecność na tego typu wydarzeniach to możliwość bezpośredniego kontaktu i przedstawienia postulatów ważnych dla rozwoju sektora OZE w Polsce.

A wszechobecny internet? Czy nie ma on negatywnego wpływu na biznes targowy?

Internet nie zastąpi bezpośredniego kontaktu. Poprzez internet możemy zapoznać się z produktami i paletą usług danej firmy, ale nic nie zastąpi bezpośredniego kontaktu z człowiekiem, to w końcu z nim chcemy współpracować i jego chcemy poznać przed nawiązaniem współpracy. Targi są idealnym miejscem, aby porozmawiać osobiście z potencjalnym partnerem/klientem oraz zadać mu konkretne pytania. Na targach w stosunkowo krótkim czasie można przeprowadzić bardzo dużo rozmów, co już samo w sobie pozwala nam zaoszczędzić czas i pieniądze.

Jakie bezpośrednie korzyści niesie za sobą udział w targach?

Udział w targach to budowanie wizerunku firmy, ale również wzmacnianie jej rozpoznawalności na rynku. Targi umożliwiają zaprezentowanie produktu czy też usługi szerokiej publiczności, a to w efekcie przekłada się na zwiększenie sprzedaży.     

Co wyróżnia te targi spośród innych?

RE-Energy to targi z szeregiem wydarzeń towarzyszących na bardzo dobrym poziomie merytorycznym. Imprezy towarzyszące organizujemy we współpracy z wiodącymi stowarzyszeniami i mediami branżowymi. Oni wspierają nas merytorycznie i komunikacyjnie. Ważnym elementem RE-Energy jest szeroko pojęty networking. Nasze hasło to bowiem "Budujmy relacje biznesowe" - tworząsię one przede wszystkim na stoiskach, ale również w trakcie konferencji, a szczególnym miejscem jest Strefa Networkingu, gdzie odbywają się spotkania kooperacyjne.

Jakie wydarzenia towarzyszące są planowane w ramach tegorocznej edycji?

W ramach RE-Energy odbędzie się już IX Międzynarodowa Konferencja Fotowoltaiki w Polsce organizowana we współpracy z Polskim Towarzystwem Fotowoltaiki,  także IV Kongres Magazynowania Energii, którego przewodniczącą jest Barbara Adamska z ADM Poland.

Premierowe wydarzenia to konferencja Smart City będąca efektem współpracy ze Smart Grids Polska, Międzynarodowy Kongres Innowacyjnych Technologii Mobilnych zorganizowany we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Elektromobilności oraz Kongres Budownictwa Pasywnego, który organizujemy z Polskim Instytutem Budownictwa Pasywnego i Energii Odnawialnej im. Guntera Schlagowskiego. Obok konferencji odbędą się także fora poświęcone następującym tematom: pompy ciepła, samochody elektryczne, budynki energooszczędne i fotowoltaika.

W przypadku fotowoltaiki organizatorzy chcą w tym roku pokazać, jak nie należy instalować paneli oraz jakich błędów unikać.

W ramach targów nie zabraknie też uroczystej gali, podczas której rozdane będą nagrody w kategoriach: osobowość branży, innowacyjna technologia czy najlepiej prezentujące się stoisko.

Dlaczego RE-energy?

RE-energy to wyjątkowe wydarzenie, platforma wymiany wiedzy, doświadczeń i prezentacji technologii. Zapraszamy do wspólnego kształtowania targów, aby do decydentów poszedł właściwy przekaz.

Komentarze

(0)

Wybrane dla CiebieDobierz najlepszy materiał ociepleniowy. Sprawdź »

Sposób na trwałe mocowanie termoizolacji »

Inwestorzy szukają wciąż lepszych, mocniejszych i bardziej wytrzymałych, a przede wszystkim bezpiecznych dla zdrowia produktów. Gdzie je znaleźć? czytaj dalej » Siła ssąca wiatru może doprowadzić do zerwania elewacji z budynku. Jak temu zapobiec? czytaj dalej »

Gdzie stosować izolację z wełny mineralnej?

Zastosowanie mineralnej wełny skalnej jako przyczynia się do znacznych oszczędności i ochrony środowiska poprzez ograniczenie zużycia energii i emisji dwutlenku węgla do atmosfery...  czytaj dalej »


Zarabiaj pieniądze sprzedając prąd »

Czy przysługują Ci dotacje na termomodernizację domu?

Wszystkie znane obecnie źródła energii, poza energią geotermalną i atomową, są pośrednio efektem działania promieniowania słonecznego...
czytaj dalej »

W Polsce z powodu zanieczyszczenia powietrza umiera ok. 45 000 osób! Co możesz zrobić, żeby poprawić jakość powietrza? czytaj dalej »

Building Information Modelling - jak to działa?

BIM odnosi się do programów, które wspomagają projektowanie. Ich działanie polega na... czytaj dalej »

 


Jak ograniczyć straty ciepła i wyciszyć hałas?

Wybierz rozwiązanie, które ochroni uszczelniane powierzchnie przed tworzeniem się mostków termicznych... czytaj dalej »

 


Ciepło ucieka przez dach! Jak temu zapobiec?

Wnętrze bez hałasu - jak zwiększyć izolacyjność akustyczną?

Montując na swoim dachu termomembranę i paroizolację zaoszczędzasz nawet 9% na ogrzewaniu.
czytaj dalej »

Jakość pochłaniania dźwięku w dużym stopniu uzależniona jest od układu wnętrza oraz zatosowanych materialów. czytaj dalej »

Jak skutecznie ocieplić poddasze?


Ocieplenie dachu jest konieczne, by przebywanie na poddaszu było komfortowe. Izolacja musi być wykonana prawidłowo... ZOBACZ »


Fakty i mity na temat szarego styropianu »

Skutecznie zabezpiecz budowane konstrukcje przed pożarem »

Od kilku lat rośnie popyt na styropiany szare. W Niemczech i Szwajcarii większość spr... czytaj dalej » Masywne elementy budowlane w starych obiektach często nie spełniają wymagań przeciwpożarowych określonych w obowiązujących przepisach. czytaj dalej »

Chcesz ograniczyć straty ciepła z budynku? Zobacz »


W obecnych czasach rosnące ceny energii cieplnej i elektrycznej skłaniają do analizy strat ciepła w budynkach mieszkalnych. Jedynym sposobem ograniczenia kosztów jest... ZOBACZ »Termomodernizacja


POBIERZ E-BOOK TERMOMODERNIZACJA  » Termomodernizacja budynków - dowiedz się więcej »


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
Triflex Polska Triflex Polska
Triflex zyskał na rynku europejskim pozycję lidera w zakresie opracowywania, kompleksowego doradztwa oraz zastosowania uszczelnień i powłok...
2/2019

Aktualny numer:

Izolacje 2/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Hydroizolacje podziemych części budynków
  • - Mechaniczne mocowanie systemów ETICS
Zobacz szczegóły
Kiedy ciepło drożeje, nie trać energii - ociepl swój dom!

Kiedy ciepło drożeje, nie trać energii - ociepl swój dom!

Rosnące ceny gazu i węgla, jak również coraz wyższe koszty uprawnień do emisji dwutlenku węgla sprawiają, że sezon grzewczy 2018/2019 to bardzo gorący temat....
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.