Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 6/2018 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

Artykuł sponsorowany

Polska energetyka dziś i jutro

RE-energy  |  12.02.2019  |  1
Polska energetyka dziś i jutro
Polska energetyka dziś i jutro
RE-energy

RE-Energy EXPO 2019 - zbliża się kolejna edycja największych w Polsce targów poświęconych tylko i wyłącznie energii ze źródeł odnawialnych.

Polska energetyka jest nadal oparta na węglu. Jednak wszyscy wiemy, że to nie jest rozwiązanie długoterminowe, a już na pewno nie gwarantuje nam niezależności energetycznej. Wręcz przeciwnie. Uzależnia nas od surowca, który wcześniej czy później się skończy, a do tego ma negatywny wpływ na klimat.

"Zewsząd słyszymy glosy ekspertów, którzy ostrzegają, ze ziemia staje się tykającą bombą, a jeśli ta bomba wybuchnie, konsekwencje będą nie do oszacowania. Czy chcemy do tego doprowadzić? Czy musi tak być? Odpowiedz wydaje się być oczywista, nie chcemy, aby spotkała nas katastrofa klimatyczna. Energia odnawialna jest najprostszym sposobem, aby jej zapobiec. Dlatego też targi RE-Energy poświęcone są tylko i wyłącznie energii ze źródeł odnawialnych" - tak swoją koncepcję argumentuje manager projektu RE-Energy Malgorzata Bartkowski.

Targii energii ze źródeł odnawialnych

Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej RE-Energy są miejscem spotkań specjalistów z branży, a także wymiany doświadczeń i prezentacji nowości z dziedziny OZE. Nie inaczej będzie w tym roku. Kolejna edycja Targów RE-Energy odbędzie się w dniach 10-11 września 2019 w Warszawskim Centrum EXPO XXI. Targi RE-Energy należą do portfolio marki Fairexpo.

Ideą każdych targów branżowych jest prezentacja oferty wystawców konkretnej i ściśle określonej grupie docelowej. Targi RE-Energy są jednak pod tym względem wyjątkowe i mają wyższy cel. Stanowią międzynarodową platformę spotkań ekspertów z branży odnawialnych źródeł energii i jednocześnie pokazują potencjał oraz możliwości rozwoju tego rynku w naszym kraju. Z drugiej strony organizatorzy targów zadbali o rozbudowaną część merytoryczną, skłaniającą do dyskusji i poszukiwania innowacyjnych rozwiązań.

Dwa dni targowe będą wypełnione międzynarodowymi konferencjami, forami branżowymi i kongresami, podczas których omawiane będą istotne dla rynku OZE tematy. Targi RE-Energy ujawniają coraz mocniejsze argumenty przemawiające za tym, że wytwarzanie, dystrybucja i konsumpcja energii odnawialnej jest prosta, a w dłużej perspektywie - rentowna i opłacalna.

konferencja poświęcona energii odnawialnej

Już po raz dziewiąty odbędzie się Międzynarodowa Konferencja "Fotowoltaika w Polsce" organizowana we współpracy z Polskim Towarzystwem Fotowoltaiki, którego prezes dr Stanisław Pietruszko jest autorytetem w branży fotowoltaicznej w Polsce i za granicą.

Magazynowaniu energii będzie poświęcony czwarty Międzynarodowy Kongres Magazynowania Energii w Polsce, którego przewodniczącą jest Barbara Adamska z ADM Poland, laureatka nagrody osobowość branży OZE 2018.

Polskie Stowarzyszenie Elektromobilności (PSEM) będzie współorganizatorem Międzynarodowego Kongresu Innowacyjne Technologie Mobilne. Nie zabraknie również wydarzeń przeznaczonych stricte dla samorządów, np. Konferencja Smart City, planowana wspólnie z czasopismem "Smart Grids Polska".

Firmy będą miały również okazje, aby zaprezentować swoje produkty i usługi szerszej publiczności. Umożliwią to 4 fora: Forum PV - jak nie instalować, jakich błędów unikać, Forum Pomp Ciepła, Forum Innowacyjnych Technologii Mobilnych oraz Forum Budynek energooszczędny w praktyce.

Uświetnieniem targów RE-Energy będzie wieczorna gala i wręczenie statuetek w takich kategoriach jak: osobowość branży OZE, innowacyjna technologia czy najlepsze stoisko.

Targi RE-Energy ponownie umożliwią rozszerzenie sieci cennych kontaktów biznesowych. "Spotkania kooperacyjne" skierowane są do wszystkich przedsiębiorców, którzy poszukują fachowych partnerów i dostawców z szeroko pojętego sektora energetycznego, w szczególności działających w obszarze odnawialnych źródeł energii oraz budynków energooszczędnych. Cel spotkań jest niezmienny od początku istnienia targów - w szybki i łatwy sposób połączyć tych, którzy siebie szukają. Uczestnictwo w "Spotkaniach kooperacyjnych" jest bezpłatne, ale wymaga wcześniejszej rejestracji online na stronie internetowej targów.

Organizatorzy serdecznie zapraszają do współpracy przedstawicieli mediów, organizacji, stowarzyszeń i instytucji państwowych zainteresowanych tematem energii odnawialnej w naszym kraju. Dodatkowe informacje można znaleźć na stronie www.reenergyexpo.pl

Komentarze

(1)
opozda | 20.02.2019, 13:26

Świetne wydarzenie! Należy szerzyć w Polsce świadomość na temat OZE, bo najwyższa pora odejść od naszej węglowej energetyki. Jeżeli nie chcemy doprowadzić do klęski klimatycznej musimy gromadzić energię z naturalnych źródeł i jednocześnie nauczyć się ją oszczędzać. Jest wiele sposobów na kontrolę zużywania energii, również takich, o których powszechnie się nie mówi, a są one zarówno ekologiczne, jak i ekonomiczne. Takim przykładem jest np. odzyskiwanie ciepła z wody prysznicowej! Polecam sprawdzić, to rozwiązanie.

   1 / 1   
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
Triflex Polska Triflex Polska
Triflex zyskał na rynku europejskim pozycję lidera w zakresie opracowywania, kompleksowego doradztwa oraz zastosowania uszczelnień i powłok...
7/8/2019

Aktualny numer:

Izolacje 7/8/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Wtórne hydroizolacje poziome
  • - Mocowanie elewacji wentylowanych
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.