Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 6/2018 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

Artykuł sponsorowany

HYDROSTOP - wykonawstwo w warunkach zimowych

Hydrostop ZWMI  |  30.11.2018  |  1
HYDROSTOP - wykonawstwo w warunkach zimowych
HYDROSTOP - wykonawstwo w warunkach zimowych
Hydrostop

Napięte harmonogramy prac budowlanych wymuszają wybieranie materiałów mało wrażliwych na warunki pogodowe. Firma Hydrostop oferuje wachlarz krystalizujących materiałów hydroizolacyjnych dostosowanych do wykonania prac przy temperaturach rzędu –10, a nawet –20°C.

Przedstawiamy trzy alternatywne metody uszczelniania konstrukcji żelbetowych zimą:

1. Wykonanie hydroizolacji spodu płyt oraz ścian żelbetowych przez rozłożenie rolowanego produktu Hydrostop-Mata Penetrująca. Układana mieszanka betonowa łączy się z matą. Substancje uszczelniające migrują w głąb wilgotnego betonu i uszczelniają pory oraz drobne zarysowania. Mata składa się z pęczniejącej warstwy kauczukowej połączonej z folią, co zapewnia wraz z krystalizacją szczelność rys do 0,4 mm. Matę można rozkładać w temperaturze do –20°C. Betonowanie z domieszką przeciwmrozową możliwe jest nawet przy –10°C.

2. Wykonanie posypki hydroizolacji krystalizującej z produktu Hydrostop-Mieszanka po ułożeniu zbrojenia. Izolacja ta trwale wiąże się ze spodem płyty i w obecności wilgoci następuje krystalizacja spodnich warstw płyty, co uszczelnia pory betonu i zarysowania do 0,3 mm. Posypkę można wykonywać w temperaturze do –20°C.

3. Wykonanie betonu z kompozycją domieszki krystalizującej Hydrostop-MIX w ilości 2% do masy cementu wraz z domieszką przeciwmrozową Zimobet-334 w ilości 1% do masy cementu. Zimobet produkuje firma Lubanta. Zestaw tych domieszek powoduje uszczelnianie porów i drobnych zarysowań na zasadzie krystalizacji w całej masie wylanego betonu, redukuje w/c i przepuszczalność wody według wymagań PN-EN 943-2. Jednocześnie betonowanie można wykonać przy temperaturach do –10°C.

Dowiedz się więcej >>

HYDROSTOP HYDROSTOP

Prace zbrojarskie i betoniarskie powinny być tak zaplanowane, aby ochronić powierzchnię przed opadami śniegu na przykład przez rozkładanie plandek na wykonanym zbrojeniu.

HYDROSTOPUłożona mieszanka betonowa powinna być nakryta termoizolacją osłaniającą od ujemnych temperatur. Na wybranych inwestycjach firma Hydrostop wykonuje hydroizolację z udzieleniem wieloletniej gwarancji.

HYDROSTOP HYDROSTOP
www.hydrostop.pl Hydrostop ZWMI
ul. Bruszewska 10, 03-046 Warszawa
tel. 22 811 08 95
Wykonawstwo: tel. 501 225 391
www.hydrostop.pl

(hydrostop, uszczelnianie konstrukcji żelbetowych zimą, prace budowlane, Prace zbrojarskie i betoniarskie)

Komentarze

(1)
KMarta | 22.01.2019, 12:35
U bloku mojej matki też ocieplali przy minus 5 i po dwóch latach połowa odpadła.
   1 / 1   
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
Triflex Polska Triflex Polska
Triflex zyskał na rynku europejskim pozycję lidera w zakresie opracowywania, kompleksowego doradztwa oraz zastosowania uszczelnień i powłok...
1/2019

Aktualny numer:

Izolacje 1/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Diagnostyka konstrukcji murowych
  • - Ocieplanie budynków drewnianych
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.