Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 6/2018 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

Artykuł sponsorowany

Szybki i skuteczny sposób na renowację pokrycia dachowego

PROOF-TECH  |  30.11.2018
Szybki i skuteczny sposób na renowację pokrycia dachowego
Szybki i skuteczny sposób na renowację pokrycia dachowego
Proof-Tech

Dach pełni nie tylko funkcję estetyczną, ale zapewnia też mieszkańcom bezpieczeństwo i komfort. Chroni bowiem wnętrze domu przed opadami atmosferycznymi, zimnem i nadmiernym nagrzewaniem się pomieszczeń. Musi więc być szczelny i odporny na działanie mrozu, wiatru i słońca.

Dach jest jednocześnie najbardziej narażonym na zniszczenie elementem budynku. A jego wrogami są zarówno niskie, jak i wysokie temperatury, oraz silne podmuchy wiatru. Pod wpływem tych czynników nawet najlepiej wykonane pokrycie dachowe z czasem ulega destrukcji i konieczny jest remont. Nie musi to jednak oznaczać kosztownej wymiany pokrycia, bo jest znacznie tańszy sposób. Dach bowiem bez problemu można skutecznie naprawić, wykorzystując innowacyjny system HYDRONYLON® firmy Proof-Tech. Dowiedz się więcej >>

Proof-Tech

Co to jest HYDRONYLON®?

Technologia HYDRONYLON® to pierwszy na rodzimym rynku kompletny, ekologiczny system naprawy zniszczonych pokryć dachowych, produkowany na bazie żywic akrylowych. W Europie była już znana od lat, ale w laboratoriach firmy Proof-Tech dostosowano ją do polskich warunków.

Hydronylon Proof-Tech

System HYDRONYLON® składa się z trzech gotowych do użytku produktów: hydroizolacyjnej membrany podkładowej, poliestrowej siatki zbrojącej i hydroizolacyjnej, akrylowej masy nawierzchniowej. A w zestawach przeznaczonych do podłoży mineralnych (np. beton, jastrych) dochodzi jeszcze jeden produkt - emulsja gruntująca.
Warto dodać, że firma Proof-Tech dysponuje własnym zapleczem laboratoryjnym, pozwalającym na ciągłą kontrolę produktów HYDRONYLON® i nieustanne ich doskonalenie.

Proof-Tech

Zalety systemu

HYDRONYLON® to nowoczesny i nowatorski produkt wysokiej jakości. Dzięki płynnej konsystencji tworzy jednorodną powłokę - bez żadnych łączeń czy otworów po mocowaniach. A brak jakichkolwiek spoin gwarantuje absolutną szczelność całej powierzchni dachu. Skontaktuj się ze specjalistami firmy Proof-Tech >>

Utworzona zaś powłoka hydroizolacyjna doskonałe przylega do podłoża i nie odspaja się od niego pod wpływem czynników atmosferycznych. Wilgoć nie ma więc szansy na penetrację podłoża.

Proof-Tech

Łatwy i bezproblemowy sposób aplikacji to kolejna cecha zestawu HYDRONYLON®, która sprawia, że z powodzeniem można go stosować nawet na dachach o bardzo skomplikowanych kształtach i z licznymi kominami, wyłazami czy różnymi antenami. Płynna konsystencja produktów znakomicie wypełnia wszelkie załamania czy nierówności, zapewniając szczelność całego pokrycia.

Nie bez znaczenia jest również to, że HYDRONYLON® jest produktem bezpiecznym dla środowiska naturalnego, bo nie wydziela szkodliwych związków do otoczenia. Bezpiecznie mogą się także czuć wykonawcy, ponieważ w trakcie aplikacji nie są narażeni na działanie substancji chemicznych zagrażających zdrowiu.

Proof-Tech

Istotną cechą systemu HYDRONYLON® jest jeszcze jego wieloletnia trwałość. A dachy pokryte tymi produktami nie wymagają żadnych zabiegów konserwacyjnych. Z tego też m.in. powodu technologię tę coraz częściej wykorzystują spółdzielnie mieszkaniowe, modernizujące swoje zasoby mieszkaniowe.

Na jakich podłożach można stosować?

System HYDRONYLON® przeznaczony jest do pokrywania dachów zarówno nowych, jak i przebudowywanych lub remontowanych budynków wielo- i jednorodzinnych, a także komercyjnych oraz przemysłowych. Przy czym firma oferuje specjalne zestawy produktów dostosowane do renowacji konkretnych pokryć dachowych, a mianowicie:

  • z papy bitumicznej,
  • z blachy,
  • mineralnych: betony, jastrychy (cementowe, anhydrytowe, gipsowe), a także wykonanych z cegieł, bloczków ceramicznych, silikatowych czy z betonu komórkowego.

Hydronylon Proof-Tech

Zestawy te różnią się przede wszystkim podkładem, nakładanym jako pierwsza warstwa hydroizolacji przy renowacji dachów z papy i blachy, a podłoża mineralne wymagają zastosowania także emulsji gruntującej. Ponadto, inaczej przygotowuje się poszczególne podłoża przed rozpoczęciem aplikacji produktów HYDRONYLON®.

Jak przygotować podłoże

Wprawdzie renowacja dachu z wykorzystaniem systemu HYDRONYLON® jest łatwa, ale wymaga nie tylko dużej staranności, ale i wiedzy o produktach oraz doświadczenia. Dlatego renowację dachu należy powierzyć przeszkolonym fachowcom, którzy już mają na swoim koncie takie prace.

Warto jednak poznać wymagania producenta dotyczące przygotowania podłoża, aby dyskretnie sprawdzać pracę wykonawców.

Proof-Tech

Zasada pierwsza to dokładne oczyszczenie podłoża. Musi ono być czyste i suche. Drobiny piasku, kurz i inne zanieczyszczenia naniesione przez wiatr należy usunąć, a luźno przylegające elementy starego pokrycia oderwać. Aby dokładnie oczyścić powierzchnię dachu, najlepiej użyć myjki ciśnieniowej.

Przy renowacji pokrycia z blachy konieczne jest jeszcze usunięcie rdzy metodą szczotkowania oraz zmatowienie starych powłok farb. Natomiast na podłożach mineralnych trzeba usunąć uszkodzone i kruszące się fragmenty oraz uzupełnić ewentualne ubytki, a następnie zagruntować całą powierzchnię dachu EMULSJĄ GRUNTUJĄCĄ EG.

Druga ważna zasada to bezwzględne przestrzeganie wymagań producenta. Do każdego produktu dołączona jest instrukcja, wyjaśniająca, jak przygotować podłoże oraz jak układać poszczególne warstwy hydroizolacji. Podany jest też m.in. zakres temperatury, w jakiej można przeprowadzać renowację dachu z wykorzystaniem technologii HYDRONYLON®.

Hydronylon Proof-Tech

Dach to obok ścian zewnętrznych jedna z najważniejszych przegród w budynku. Jednak wieloletnia eksploatacja często powoduje obniżenie jego szczelności i trwałości, a pokrycie wymaga remontu. Z dostępnych na rynku rozwiązań do renowacji dachów warto wybrać te sprawdzone i efektywne, które pozwolą naprawić zniszczone pokrycie dachowe, bez konieczności jego kosztownej wymiany. Wśród wielu systemów wyróżnia się HYDRONYLON® , który zapewni dachowi trwałą i skuteczną ochronę przed działaniem zmiennych warunków zewnętrznych, a domownikom zagwarantuje bezpieczeństwo.

Proof-Tech

PROOF-TECH

42-677 Szałsza
ul. Tarnogórska 9

biuro@proof-tech.com

Tel. 662 431 070
Tel. 669 319 000

(proof-tech, HYDRONYLON®, System HYDRONYLON®, renowacja pokrycia dachowego, dachy, pokrycia dachowe)

Komentarze

(0)
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
Triflex Polska Triflex Polska
Triflex zyskał na rynku europejskim pozycję lidera w zakresie opracowywania, kompleksowego doradztwa oraz zastosowania uszczelnień i powłok...
1/2019

Aktualny numer:

Izolacje 1/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Diagnostyka konstrukcji murowych
  • - Ocieplanie budynków drewnianych
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.