Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 6/2018 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

Artykuł sponsorowany

Biblioteka BIM dla ArchiCAD - skuteczne narzędzie dla architektów

Kingspan Sp. z o.o.  |  18.11.2018
BIM dla ArchiCAD
BIM dla ArchiCAD
Kingspan

BIM (ang. Building Information Modelling) to modelowanie informacji o budynku. Projektowanie wspomagają specjalne programy - z ich pomocą zdefiniowanym wcześniej trójwymiarowym obiektom można nadać odpowiednie parametry. Oczywiście podczas projektowania można je w dowolny sposób modyfikować lub dodawać nowe. Wszystkie parametry rzeczywistego budynku są zachowane, a wszelkie zmiany są od razu widoczne na trójwymiarowym modelu budowli. Generowanie raportów umożliwia wszechstronną i dogłębną analizę każdego projektu. Pozwala to wyeliminować błędy już na początkowym etapie.

BIM (ang. Building Information Modelling) to modelowanie informacji o budynku. Projektowanie wspomagają specjalne programy – z ich pomocą zdefiniowanym wcześniej trójwymiarowym obiektom można nadać odpowiednie parametry. Oczywiście podczas projektowania można je w dowolny sposób modyfikować lub dodawać nowe. Wszystkie parametry rzeczywistego budynku są zachowane, a wszelkie zmiany są od razu widoczne na trójwymiarowym modelu budowli. Generowanie raportów umożliwia wszechstronną i dogłębną analizę każdego projektu. Pozwala to wyeliminować błędy już na początkowym etapie.

BIM to także zbiór wszystkich informacji o budynku - nie tylko architektonicznych, ale także tych z zakresu inżynierii i zrównoważonego rozwoju. Proces projektowania zaczyna się od modelu przestrzennego budynku w 3D. Elementy w nim wykorzystane są odpowiednikami rzeczywistych komponentów budowlanych - ścian, kolumn, okien, drzwi czy schodów - oprogramowanie  pozwala zamarkować je w budynku i zrozumieć ich zachowanie przed rozpoczęciem realnej budowy.  

Firma Kingspan uruchomiła na swojej stronie internetowej bibliotekę BIM dla oprogramowania ArchiCAD 21 >>

BIM dla ArchiCAD

Kto i do czego może wykorzystać projektowanie BIM?

BIM to przede wszystkim narzędzie skutecznego działania dla architektów, które umożliwia tworzenie rzeczywistych wizualizacji projektowanego budynku. Model BIM pomaga rozstrzygnąć trudne czasem decyzje projektowe poprzez porównanie różnych możliwości i rozwiązań.

Dane są przechowywane w centralnym miejscu w modelu BIM, a wszelkie modyfikacje w konstrukcji budynku są automatycznie powielane w poszczególnych widokach, rzutach i na elewacjach, co przyspiesza tworzenie dokumentacji i gwarantuje wysoką jakość projektu. BIM pozwala również sporządzić harmonogram prognozujący zapotrzebowanie na siłę roboczą, a także oszacować koszty na każdym etapie realizacji projektu.

BIM dla ArchiCAD

Dane umieszczone w modelu BIM mogą być wykorzystane także w całym cyklu istnienia budynku, przyczyniając się do zmniejszenia kosztów jego eksploatacji.  

Aby pobrać bezpłatnie obiekty BIM ściennych i dachowych płyt warstwowych oraz niezbędnych akcesoriów montażowych Kingspan, wystarczy się zalogować i wejść do zakładki "Pliki do pobrania", odnaleźć je używając filtra i pobrać na swój dysk. Nowi użytkownicy zostaną poproszeni o bezpłatną rejestrację.

Biblioteki BIM Kingspan REVIT oraz ArchiCAD - pobierz pliki

BIM dla ArchiCAD

Grupa Kingspan istnieje na rynku już od ponad 50 lat. Zaczynała działalność jako rodzinna firma w Irlandii, a obecnie zajmuje zaszczytne miejsce światowego lidera budownictwa energooszczędnego. Zawdzięcza to nie tylko bogatej ofercie produktów, ale także szerokiej gamie nowoczesnych narzędzi, dzięki którym możliwe jest wprowadzenie innowacji już na etapie projektowania obiektu.

Kingspan Kingspan Sp. z o.o.
Przemysłowa 20,
27-300 Lipsko

Tel: +48 48 378 31 00
Fax: +48 48 378 13 30


(kingspan, BIM, biblioteka BIM, ArchiCAD, narzędzia dla architektów)

Komentarze

(0)
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
Triflex Polska Triflex Polska
Triflex zyskał na rynku europejskim pozycję lidera w zakresie opracowywania, kompleksowego doradztwa oraz zastosowania uszczelnień i powłok...
1/2019

Aktualny numer:

Izolacje 1/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Diagnostyka konstrukcji murowych
  • - Ocieplanie budynków drewnianych
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.