Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 6/2018 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

Artykuł sponsorowany

Nowoczesne systemy ociepleń

Farby KABE  |  11.11.2018
Apartamenty Mokotów
Apartamenty Mokotów
Farby KABE

Korzyści wynikające z zastosowania systemów ociepleń KABE THERM Farby KABE są dostrzegalne na każdym etapie inwestycji. Szeroka gama sprawdzonych rozwiązań w powiązaniu z profesjonalnym doradztwem, pozwalają na efektywne ocieplanie zarówno budynków nowych, jak i już istniejących. Wysokiej jakości, łatwe w aplikacji produkty oraz wydłużona 5-letnia gwarancja na system i kolor zwiększają wiarygodność i poczucie bezpieczeństwa wykonawcy.

1. KABE THERM AVANT - System ociepleń z zewnętrznymi tynkami z silikatowo-silikonowymi i akrylowymi oraz tynkami dekoracyjnymi o fakturze gładkiej                        

System przeznaczony do ocieplania ścian zewnętrznych budynków płytami ze styropianu EPS (o wytrzymałości na rozciąganie co najmniej TR80) w technologii ETCIS, do wysokości 25 m (dla budynków wzniesionych przed 1.04.1995 do wysokości jedenastej kondygnacji włącznie). Stosowany do zarówno do ocieplania budynków nowo wznoszonych, jak i do termorenowacji już istniejących. Szczególnie polecany na inwestycje, gdzie preferowane są nowoczesne tynki silikatowo-silikonowe lub akrylowe z linii AVANT lub też gładka powierzchnia faktury elewacji (tzw. faktura gładka).

Dodatkowo w tym systemie tynki cienkowarstwowe mogą być malowane farbami elewacyjnymi (ARMASIL F, NOVALIT F i BUGOFLEX), co znacznie podnosi odporność na warunki zewnętrzne i wydłuża trwałość elewacji. System KABE THERM AVANT może być stosowany na wszelkich typowych podłożach mineralnych (jak np.: beton, tynk cementowy, cementowo-wapienny, piaskowiec oraz na ścianach surowych wykonanych z cegieł, bloczków, pustaków i innych tego typu materiałów ceramicznych lub silikatowych), a także na podłożach pokrytych dobrze przylegającą powłoką farby elewacyjnej lub tynku cienkowarstwowego.

Dowiedz się więcej >>

Farby KABE - systemy ociepleń

2. KABE THERM EPS - System ociepleń o z zewnętrznymi tynkami silikonowymi, polikrzemianowymi, akrylowymi i mineralnymi oraz atrakcyjnymi efektami dekoracyjnymi

Rozbudowany system ociepleń ocieplania ścian zewnętrznych budynków na bazie płyt ze styropianu EPS realizowany w technologii ETICS. Stosowany jest na budynkach już istniejących, jak i nowo wznoszonych, do wysokości 25 m (dla budynków wzniesionych przed 1.04.1995 do wysokości jedenastej kondygnacji włącznie).

Ze względu na łatwą technologię montażu oraz niskie koszty realizacji stosowany jest najczęściej przy termomodernizacji budynków wykonanych w starych energochłonnych technologiach (niespełniających obowiązujących wymogów izolacyjności termicznej). System może być stosowany na wszelkich typowych podłożach mineralnych (jak np.: beton, tynk cementowy, cementowo-wapienny, piaskowiec oraz na ścianach surowych wykonanych z cegieł, bloczków, pustaków i innych materiałów ceramicznych lub silikatowych), jak i na podłożach pokrytych dobrze przylegającą powłoką farby elewacyjnej lub tynku cienkowarstwowego.

Warstwę zewnętrzną systemu można wykonać przy użyciu tynków silikonowych ARMASIL T lub polikrzemianowych NOVALIT T lub akrylowych PERMURO, PERMURO AVANT oraz mineralnych MINERALIT T i to aplikowanych zarówno w technice natryskowej, jak i ręcznej.

Szczegółowe informacje o systemach ociepleń firmy Farby KABE >>

Farby KABE - systemy ociepleń

3. KABE THERM MW - Niepalny system ocieplania budynków z silikonową polikrzemianową, mineralną zewnętrzną wyprawą tynkarską

System ociepleń znajduje zastosowanie przede wszystkim na obiektach wymagających wysokiej ochrony przeciw pożarowej i paroprzepuszczalności oraz ochrony przed intensywnym działaniem warunków atmosferycznych. Stosowany jest na budynkach już istniejących, jak i nowo wznoszonych, na budynkach niskich i wysokich /ponad 25 m/.

Do jego wykonania można stosować płyty z wełny mineralnej: elewacyjnej (o zaburzonym układzie włókien), lamelowej (o uporządkowanym układzie włókien) i dwugęstościowej. System KABE THERM MW może być stosowany na wszelkich typowych podłożach mineralnych (jak np.: beton, beton komórkowy, tynk cementowy, cementowo-wapienny, piaskowiec oraz na ścianach surowych wykonanych z cegieł, bloczków, pustaków i innych tego typu materiałów ceramicznych lub silikatowych), jak i na podłożach pokrytych dobrze przylegającą powłoką farby elewacyjnej lub tynku cienkowarstwowego.

Szczególnie jest polecany do stosowania na budynkach ze ścianami wykonanymi z materiałów o strukturze porowatej (jak np.: beton komórkowy, żużlobeton, cegła poryzowana). Ze względu na bardzo dobrą izolacyjność akustyczną nadaje się również do ocieplania obiektów zlokalizowanych w strefach o dużym natężeniu hałasu.

Warstwę zewnętrzną tego systemu może stanowić: silikonowa wyprawa tynkarska ARMASIL T, polikrzemianowa wyprawa tynkarska NOVALIT T lub mineralna wyprawa tynkarska MINERALIT T, dostępne w szerokiej faktur, kolorów i grubości ziarna. Przy czym, po zwilżeniu tynku silikonowego ARMASIL T na jego powierzchni powstaje efekt odpychania cząsteczek wody przez żywicę silikonową. Efekt ten skutecznie zabezpiecza elewacje przed działaniem opadów oraz redukuje osadzanie się zanieczyszczeń.

Farby KABE Farby KABE Polska Sp. z o.o.
ul. Śląska 88
40-742 Katowice
tel. 32 204 64 60
fax. 32 204 64 66
info@farbykabe.pl
www.farbykabe.pl

(farby kabe, systemy ociepleń, ocieplanie budynków, KABE THERM AVANT, KABE THERM EPS, KABE THERM MW)

Komentarze

(0)
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
Triflex Polska Triflex Polska
Triflex zyskał na rynku europejskim pozycję lidera w zakresie opracowywania, kompleksowego doradztwa oraz zastosowania uszczelnień i powłok...
5/2019

Aktualny numer:

Izolacje 5/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Ochrona przed hałasem w budynkach w kontekście izolacyjności akustycznej przegrody zewnętrznej
  • - Wykonanie i odbiór elewacji wentylowanych
Zobacz szczegóły
Hydroizolacje krystalizujące do uszczelniania fundamentów

Hydroizolacje krystalizujące do uszczelniania fundamentów

Zadaniem hydroizolacji jest zablokowanie dostępu wody i wilgoci do wnętrza obiektu budowlanego. Istnieje kilka rodzajów izolacji krystalizujących, a ich znajomość ułatwia...
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.