Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 6/2018 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

Rohhe - życie jest formą energii

Rozmowa z Michałem Kalinowskim, prezesem zarządu firmy Rohhe
Jarosław Guzal  |  IZOLACJE 9/2018  |  26.09.2018
Michał Kalinowski, prezes zarządu firmy Rohhe
Michał Kalinowski, prezes zarządu firmy Rohhe
Rohhe
Ciąg dalszy artykułu...

Wszelkie analizy rynkowe wskazują, że dział izolacji technicznych w pespektywie wielu lat może stanowić prawdziwą żyłę złota. O potencjale tego rynku wiele osób wypowiada się w sposób niezwykle optymistyczny.

Izolacje techniczne są bardzo różnorodne. Z punktu widzenia obiektu, na którym są stosowane, możemy je podzielić na izolacje o przeznaczeniu budowlanym i przemysłowym. Dodatkowo różnorodność zastosowań wzrasta ze względu na media, które są przesyłane, przez urządzenia i instalacje. Odpowiadając zatem precyzyjnie na pytanie, w całej gamie są takie elementy, systemy czy takie instalacje, które mają bardzo wzrostowy trend. Ale są też takie, które się ustabilizowały na pewnym poziomie.

Zakładam, że ten wzrost jest tam, gdzie jest klimatyzacja i wentylacja.

Tak, przesył powietrza, który w kontekście pozostałych instalacji dosyć późno został doprecyzowany w normach. Na rynku krajowym jesteśmy jeszcze na etapie wdrażania nowych standardów w tym zakresie i oczywiście za tym idzie wzrost wolumenu stosowanych izolacji.

Jak długo taka sytuacja ma szansę się utrzymywać, jeśli chodzi o perspektywy na rynku izolacji technicznych?

Myślę, że tak długo, aż nie nadejdzie rewolucja w sposobie pozyskiwania energii lub nie będzie rewolucji w koszcie wytworzenia energii, tak długo pozytywne trendy izolacji technicznych będą trwały.

W Pana ocenie gdzie znajduje się obecnie kierunek rozwoju materiałów izolacyjnych od strony technologicznej? Czego należy się spodziewać w kontekście najbliższych lat?

Mamy bardzo dużo do zrobienia pod względem efektywności. Kiedy spojrzymy na parametry głównych materiałów, które funkcjonują na rynku, to od długiego czasu istotnie pod tym względem się nie poprawiły. Tutaj na pewno mamy bardzo dużo do zrobienia. Wiele możemy również zrobić w kontekście bezpieczeństwa z różnymi jego aspektami. Szczególnie w zakresie izolacji technicznych jest tu co robić. Na znaczeniu zyskiwał będzie też składnik jakościowy. W mojej opinii w najbliższych latach będziemy koncentrować się na efektywności, bezpieczeństwie i jakości.

Co dla Państwa oznacza ten rozwój bieżący? Nad czym obecnie Państwo pracują?

Przede wszystkim produktowo rozwój rozumiemy jako zdrową odpowiedź na zapotrzebowanie płynące z rynku. Przez takie podejście generujemy całą masę pomysłów i projektów, po czym weryfikujemy je ze strategią i możliwościami firmy. Dlatego rozwój realizujemy również poprzez rozwijanie takich elementów, jak struktura organizacyjna czy infrastruktura techniczna. Przykładowo za chwilę o 100% powiększymy powierzchnię magazynowo-produkcyjną. Rozwój jest dla nas procesem ciągłej, otwartej komunikacji z rynkiem oraz kształtowaniu firmy poprzez decyzje biznesowe z tej komunikacji wynikające.

W perspektywie 2-3 lat co będzie stanowiło kolejny krok w rozwoju waszej firmy?

Myślę, że to będzie cały czas rozwijanie oferty i rozwijanie organiczne firmy. Albo odpowiadając w inny sposób, cały czas będziemy dbali o to, żeby równomiernie rozwijać wszystkie nasze potencjały. I tutaj mam na myśli przede wszystkim potencjał ludzki, potencjał handlowy zawarty w ofercie czy potencjał inwestycyjny, który również jest bardzo ważny.

W materiałach firmy Rohhe widzę dużo odniesień do kwestii związanych z ochroną środowiska, oszczędzaniem energii. To taki zabieg marketingowy czy rzeczywiście idea szeroko pojętego poszanowania tego wszystkiego, co nas otacza, jest Państwu szczególnie bliska?

Nasza branża zajmuje się maleńką cząstką globalnego problemu energii. Chodzi o jej pozyskiwanie ze źródeł odnawialnych, oszczędne gospodarowanie i ochronę środowiska naturalnego, zwłaszcza zapobieganiu ocieplania klimatu. Coraz bardziej zaawansowane izolacje techniczne i budowlane mają swój udział w każdym z wymienionych procesów. Paradoksalnie, pracując w branży izolacji, powinniśmy sobie uświadomić, że Ziemia nie jest przestrzenią zjawisk przebiegających w izolacji. Wręcz przeciwnie. Wszystkie, bez wyjątku, elementy strukturalne i funkcjonalne składające się na naszą planetę, łącznie z nami, powiązane są ze sobą siecią wzajemnych oddziaływań. Dotyczy to również naszej firmy. W przyrodzie nie istnieją systemy zamknięte, a energia niezbędna jest nam do życia. Życie jest formą istnienia energii. Te zagadnienia są dla nas ważne.

Jesteśmy firmą zbudowaną przez pracujących w niej ludzi dla ludzi. Zbudowaliśmy ją dla siebie samych na miarę naszych marzeń, potrzeb i możliwości. Rozwijamy się harmonijnie razem z firmą. Budujemy ją również dla naszych interesariuszy, aby na równi z nami mogli czerpać radość i korzyści ze współpracy z naszą firmą. Jest naszą ambicją tworzyć nie tylko świetne produkty i usługi, ale kreować nowe standardy uprawiania interesów w zgodzie z zasadami etyki biznesu. A hasło firmy Rohhe - Energy to Live traktujemy tak poważnie, jak zasługuje na to ranga zagadnienia. Produkujemy energooszczędne materiały izolacyjne, bo chcemy i potrafimy. Oszczędzamy energię, bo tak nam podpowiada rozum i serce.

Czytaj też: Izolacje techniczne - zapobieganie stratom energii i korozji instalacji >>>

DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA – kliknij tutaj »

[Rohhe, izolacje techniczne, maty lamelowe, izolacje z wełny, izolacje przeciwkondensacyjne, izolacje akustyczne, wentylacja, klimatyzacja, materiały izolacyjne, wełna mineralna]

Artykuł pochodzi z: miesięcznika IZOLACJE 9/2018

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Uszczelnianie trudnych powierzchni! Zobacz, jak to zrobić skutecznie »


Doszczelniając przegrodę od strony wewnętrznej budynku ograniczamy przenikanie pary wodnej do warstwy izolacyjnej, natomiast... ZOBACZ »Tych fachowców najczęściej poszukują Polacy »

Szybki montaż stropu - jak to zrobić »

3/4 Polaków deklaruje, że potrzebuje fachowca do wykonania pracy w domu lub mieszkaniu. Najczęściej poszukiwanym jest...
czytaj dalej »

Oprócz znacznych oszczędności finansowych wynikających między innymi z braku dodatkowych ociepleń, możliwości prowadzenia w stropie instalacji, montażu stropu bez użycia dźwigów i... czytaj dalej »

Czym skutecznie zaizolować fundament?

Zadaniem hydroizolacji jest zablokowanie dostępu wody i wilgoci do wnętrza obiektu budowlanego. Istnieje kilka rodzajów izolacji krystalizujących, a ich znajomość ułatwia zaprojektowanie i wykonanie szczelnej budowli. czytaj dalej »

 


Szukasz wpustu balkonowego dobrej jakości?

Doskonałe rozwiązanie do izolacji dachów płaskich »

Wpust balkonowy prosty, skośny, ogrzewany, nieogrzewany... Dobierz odpowiedni czytaj dalej » Hydroizolacja dachów odbywa się przy pomocy wałków lub natryskowo - najlepszą w danym przypadku metodę dobiera się... czytaj dalej »

Ochroń wnętrze domu przed silnym słońcem » »


Markizy, żaluzje, pergole, rolety - które rozwiązanie sprawdzi się w Twoim przypadku? ZOBACZ »


Fakty i mity na temat szarego styropianu »

Jak zabezpieczyć rury przed stratami ciepła?

Od kilku lat rośnie popyt na styropiany szare. W Niemczech i Szwajcarii większość spr... czytaj dalej » Czym powinieneś kierować się przy wyborze odpowiedniej izolacji rur? czytaj dalej »

Akustyczne płyty ścienne i sufitowe »

Energooszczędne płyty warstwowe z izolacją z wełny mineralnej o unikalnych właściwościach przeciwpożarowych i strukturalnych...  czytaj dalej »


Jak zabepieczyć ocieplenie przed rwącym wiatrem?

Jak uzyskać pełne uprawnienia architektoniczne?

Siły działające na wybrany system ociepleń przenoszone są zarówno przez zaprawę klejową, jak i łączniki fasadowe. Dzięki...
czytaj dalej »

Zobacz, jak otrzymać uprawnienia do samodzielnego wykonywania zawodu architekta w Polsce i UE czytaj dalej »

Jak trwale zabezpieczyć budynki przed wodą?

Skutecznie zabezpiecz budowane konstrukcje przed pożarem »

Rozwijamy kreatywne rozwiązania dla osiągniecia pożądanego sukcesu nawet w przypadku specjalnych projektów czytaj dalej » Masywne elementy budowlane w starych obiektach często nie spełniają wymagań przeciwpożarowych określonych w obowiązujących przepisach. czytaj dalej »

Izolacje piwnic i garaży. Jakie rozwiązanie wybrać?


Bierzemy pod uwagę wszystkie czynniki takie jak np. wymagania techniczne obiektu, dzięki czemu jesteśmy w stanie dopasować idealną oszczędność energii do wskazanego pomieszczenia. ZOBACZ »Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
Triflex Polska Triflex Polska
Triflex zyskał na rynku europejskim pozycję lidera w zakresie opracowywania, kompleksowego doradztwa oraz zastosowania uszczelnień i powłok...
7/8/2019

Aktualny numer:

Izolacje 7/8/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Wtórne hydroizolacje poziome
  • - Mocowanie elewacji wentylowanych
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.