Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 6/2019 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

Artykuł sponsorowany

Dlaczego warto wybrać system pian premium do izolacji poddasza użytkowego?

HONTER Company Polska  |  12.09.2018
Dlaczego warto wybrać system pian premium do izolacji poddasza użytkowego?
Dlaczego warto wybrać system pian premium do izolacji poddasza użytkowego?
Honter

Każdy chce oszczędzić. To dość oczywiste, nie trzeba tego udowadniać. Natomiast tylko niektórzy potrafią spojrzeć w przyszłość i przeanalizować swoje wydatki w perspektywie czasu, tak żeby naprawdę oszczędzić, a nie zapłacić później i to w nieprzewidzianym momencie. Przyjrzyjmy się, jak, wybór systemu premium pianki natryskowej takiego jak EXY Spray 09 firmy Honter zapewnia prawdziwą, a nie tylko doraźną oszczędność podczas izolacji poddasza.

Mostki termiczne - diabełek w poddaszu

Mostkami termicznymi nazywa się przerwy w materiale izolacyjnym - są one bardzo niekorzystne, gdyż powodują utratę ciągłości izolacji. Materiały izolacyjne takie jak styropian albo wełna mineralna praktycznie nigdy nie są wolne od tych wad, a na pewno bardzo trudno je wyeliminować na etapie konstrukcji. Inaczej rzecz się ma w przypadku izolacji termicznej pianką natryskową. Metoda natrysku hydrodynamicznego pianki PUR umożliwia wypełnienie wszelkich zakamarków i dokładne pokrycie elementów konstrukcyjnych nawet o bardzo skomplikowanym kształcie, które byłyby miejscami tworzenia się mostków termicznych w przypadku zastosowania innej metody izolacji. Pomijając nawet trudno dostępne miejsca, taka metoda aplikacji i postać izolatora sprawia, że pianka natryskowa jest jedynym materiałem izolacyjnym jednorodnym w całej swojej objętości. Dowiedz się więcej >>

Honter - izolacja poddasza

Analiza w skali czasu - pierwsze miesiące

Wybierając piankę natryskową EXY Spray 09 firmy Honter nie wybieramy najtańszej opcji, chociaż obecnie, kiedy pianka ta produkowana jest dla rynków europejskich na terenie Niemiec, jej cena nie wykracza ponad rozsądną normę. Z kolei jakość wykonania - wyłącznie przez certyfikowanych fachowców, a także jakość produktu (na amerykańskiej licencji, z zachowaniem wszelkich norm) oraz brak wspomnianych przerw w izolacji i właściwości termoizolacyjne pozwalają na szybki zwrot kosztów inwestycji dzięki niższym rachunkom za ogrzewanie już w przeciągu kilku miesięcy.

Mostki termiczne kontratakują

Każda konstrukcja budowlana pracuje w pewnym zakresie, co samo w sobie niekoniecznie jest wadą. Jednak zwłaszcza w przypadku wykonania jej z jeszcze wilgotnych więźb dachowych, to zjawisko to jest na tyle intensywne i długotrwałe, że może nastręczyć problemów w przypadku izolacji poddasza. Mianowicie zbyt sztywna pianka izolacyjna może ulec rozerwaniu albo oderwaniu od powierzchni, na które została natryśnięta, co (po raz kolejny!) powoduje tworzenie się mostków termicznych. Aby uniknąć tego problemu, należy zastosować piankę natryskową o jak największej elastyczności. Zadbaj o swoje poddasze >>

Honter - izolacja poddaszaAnaliza w skali czasu - pierwsze lata

Oderwanie lub przerwanie pianki otwartokomórkowej wykorzystanej w izolacji poddasza następuje zazwyczaj w przeciągu kilku pierwszych lat od natryśnięcia. EXY Spray 09 firmy Honter charakteryzuje się gęstością 10 kg/m3 - o około połowę mniejszą niż inne systemy otwartokomórkowe z gęstościami w zakresie 14-15 kg/m3. Takie parametry fizyczne przekładają się właśnie na elastyczność, a więc i trwałość izolacji. W efekcie oszczędność na ogrzewaniu budynku izolowanego pianką firmy Honter nie spada w trakcie eksploatacji.

Utrata właściwości termoizolacyjnych

Bolączką najtańszych rozwiązań w dziedzinie pianek natryskowych, które dają chwilową oszczędność, jest utrata przez nie właściwości termoizolacyjnych. A gdyby tego było mało, wielu producentów podaje w specyfikacjach technicznych swoich pian parametr lambdy starzeniowej, bez przerpowadzenia badań w tym kierunku badań. Lambda starzeniowa albo lambda po 175 dniach to cecha systemów PUR, która potwierdza zachowanie właściwości pianki izolacyjnej w czasie. W rzeczywistości takie badania są bardzo kosztowne, wymagają wiele pracy i skomplikowanej logistyki, ze względu na wymagane próbki natryśnięte w różnych miejscach i w różnych odstępach czasu. Przeprowadzenie takich badań i pomyślny wynik dowodzą więc również powtarzalności systemu.

Analiza w skali czasu - do końca życia?

Jeżeli pianka natryskowa nie posiada dobrego parametru lambdy starzeniowej, niezależnie od deklaracji producenta, to natryśnięta izolacja poddasza będzie z czasem tracić swoje właściwości termoizolacyjne, a tym samym podnosić koszty utrzymania pożądanej temperatury w budynku. Honter, producent pianki EXY Spray 09, jako jeden z dwóch dostępnych na rynku europejskim, zainwestował w przeprowadzenie tych badań. Dzięki temu pianki natryskowe w tym systemie posiadają 40-letnią gwarancję utrzymania swoich właściwości, przez cały ten czas pasywnie zmniejszając koszty utrzymania domu.

HONTER Logo

HONTER Company Polska

Ul. Głogowska 31/33
60-702 Poznań

OBSŁUGA KLIENTA
Tel.: 793 581 581
info@honter.pl
www.honter.pl

Biuro handlowe:
61-441 Poznań
ul. 28 Czerwca 1956 r. nr 406

(honter, izolacja poddasza, piany premium, piany izolacyjne, mostki termiczne, ,piana natryskowa, EXY Spray 09, EXY 09)

Komentarze

(0)
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
Flowcrete Polska Sp. z o.o. Flowcrete Polska Sp. z o.o.
Flowcrete Polska Sp. z o.o. Jesteśmy producentem i dystrybutorem materiałów do wykonywania bezspoinowch posadzek żywicznych -...
6/2020

Aktualny numer:

Izolacje 6/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Tynki renowacyjne
  • - Potencjał i funkcje dachów zielonych w miastach
Zobacz szczegóły
Dlaczego warto zadbać o balkon i taras?

Dlaczego warto zadbać o balkon i taras?

Trudno wyobrazić sobie nowoczesny dom bez jego wizytówki, czyli balkonu lub tarasu. Elementy te stanowią dodatkową powierzchnię, która pozwala na chwilę oddechu na...
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.