Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 6/2018 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

Artykuł sponsorowany

Do domu, do kina, do zakładu pracy - maty lamellowe do izolacji systemów wentylacyjnych

Paroc Polska  |  29.08.2018
Maty lamellowe do izolacji systemów wentylacyjnych
Maty lamellowe do izolacji systemów wentylacyjnych
Paroc Polska

Aby utrzymać wydajność systemów wentylacyjnych - czy to w budynkach jednorodzinnych, czy w obiektach wielkopowierzchniowych - niezbędne jest zastosowanie izolacji dostosowanych do zróżnicowanych funkcji, takich jak utrzymanie temperatury czynnika czy ochrona przed kondensacją wilgoci na powierzchni centrali lub przewodów. W te potrzeby doskonale wpisują się sprawdzone maty lamellowe Paroc.

Trudności z zachowaniem właściwej temperatury to typowa bolączka systemów HVAC. W przypadku przewodów grzewczych ochłodzenie transportowanego medium oznacza niepotrzebne straty cennej energii, a niekiedy także ryzyko przenoszenia przez ciepłą wodę bakterii szkodliwych dla zdrowia użytkowników budynku. Niekontrolowana zmiana temperatury powietrza w kanałach wentylacyjnych może z kolei prowadzić do kondensacji wilgoci na ich zewnętrznej bądź wewnętrznej powierzchni, a w konsekwencji do korozji i zniszczenia stalowych elementów instalacji. Problemy rosną wprost proporcjonalnie do wielkości izolowanych urządzeń i przekrojów przewodów. Z myślą właśnie o tego typu zastosowaniach powstały rozwiązania Paroc. Dowiedz się więcej >>

Maty lamellowe PAROC

Maty lamellowe - pewna ochrona

Maty lamellowe Paroc to niepalne produkty z wełny kamiennej przeznaczone do izolacji termicznej, akustycznej i przeciwkondensacyjnej okrągłych lub prostokątnych przewodów wentylacyjnych i klimatyzacyjnych, niskotemperaturowych kotłów, zbiorników, rurociągów oraz innych powierzchni cylindrycznych. Ze względu na zróżnicowane maksymalne temperatury stosowania, produkty dzielą się na segmenty PAROC Hvac Lamella Mat do zastosowań budownictwie indywidualnym i komercyjnym (do 250°C), a także PAROC Pro Lamella Mat, przeznaczone do zastosowań przemysłowych (do 500°C).

Ze względu na prostopadłą orientację włókien do izolowanej powierzchni, maty lamellowe pozostają mocne i sprężyste oraz znakomicie zachowują pierwotną grubość, także na ostrych krawędziach i narożnikach. Dzięki temu produkty bardzo dobrze radzą sobie z ochroną powierzchni wypukłych i wklęsłych. Czytaj więcej o matach lamellowych PAROC >>

Nie tylko izolacja termiczna

Dobre właściwości termiczne mat (współczynniki przewodności cieplnej produktów zaczynają się od 0,038 W/m·K) ułatwiają ograniczanie i kontrolowanie potencjalnych strat energii, a wysokie parametry dźwiękochłonności i dźwiękoizolacyjności pozwalają skutecznie tłumić hałasy generowane przez działające instalacje. Co więcej, produkty posiadają klasy reakcji na ogień A1 oraz A2-s1,d0, które odpowiadają klasyfikacji "wyrób niepalny". Oznacza to, że maty lamellowe Paroc dodatkowo spełniają wymagania stawiane w przepisach ochrony przeciwpożarowej dla izolacji technicznych systemów HVAC.

Maty lamellowe PAROC

Różne pokrycia, jedna ochrona przeciw kondensacji

Co więcej, rozwiązania z serii PAROC Hvac Lamella Mat i PAROC Pro Lamella Mat dostępne są w różnych typach wykończenia, dostosowanych do konkretnego miejsca zastosowania. Kanały biegnące wzdłuż szachtów instalacyjnych z powodzeniem zabezpieczymy produktami pokrytymi zbrojoną folią aluminiową AluCoat.

Z myślą o estetycznym wykończeniu odkrytych przewodów wentylacyjnych powstało zaś pokrycie GreyCoat, które dodatkowo pomalowano lakierem w neutralnym, szarym kolorze. Maty z pokryciem Clad z trwałego aluminium i zbrojoną tkaniną z włókien szklanych służą zaś do ochrony wysokotemperaturowych rurociągów i urządzeń przemysłowych usytuowanych na zewnątrz budynków.

Niezależnie od typu pokrycia, wszystkie maty lamellowe Paroc mogą się pochwalić współczynnikiem oporu dyfuzyjnego pary wodnej (μ) na poziomie MV2 według EN 14303:2009. Oznacza to, że przy zastosowaniu grubości 100 mm produkty stawiają identyczny opór dyfuzyjny, co warstwa nieruchomej warstwy powietrza o grubości 20 m.

Paroc Polska
ul. Gnieźnieńska 4
62-240 Trzemeszno

Telefon: 61 468 21 90
Fax: 61 468 23 04


www.paroc.pl

PAROC

(paroc,maty lamellowe, systemy wentylacyjne, izolacja systemów wentylacyjnych, PAROC Pro Lamella Mat)

Komentarze

(0)
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
Triflex Polska Triflex Polska
Triflex zyskał na rynku europejskim pozycję lidera w zakresie opracowywania, kompleksowego doradztwa oraz zastosowania uszczelnień i powłok...
9/2019

Aktualny numer:

Izolacje 9/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Nowoczesne rozwiązania elewacyjne
  • - Jakość wykonania izolacji z szarego styropianu
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.