Artykuł sponsorowany

Czym ocieplić fundamenty?

SWISSPOR  |  06.04.2018  |  3
Swisspor

Wystarczy porównać wartość współczynników przewodzenia ciepła λ (lambda), żeby przewidzieć, przy jakich materiałach termowizja pokaże fundament skąpany w krwawej czerwieni obrazującej ucieczkę energii.

Inwestorzy bardzo często koncentrują się na fasadach, ocieplając je szarym styropianem, ze względu na bardzo dobre parametry izolacyjne materiału. Zapominają przy tym, że dokładnie z tych samych powodów szary styropian jest zalecany do ocieplania fundamentów.

Inwestor, który pieczołowicie ocieplił ściany szarym styropianem, ale nie zadbał o takie samo ocieplenie fundamentów, może być zaskoczony wysokością rachunków za energię. Na zdjęciach z kamer termowizyjnych wyraźnie widać, że fundamenty ocieplone materiałami o gorszej izolacyjności termicznej, są źródłem wysokich strat ciepła.

Zewnętrzna powierzchnia fundamentu ocieplonego warstwą o słabszych parametrach izolacyjnych, może mieć w zimie temperaturę o kilka stopni wyższą niż fasada. Takie różnice temperatur wynikają z innej efektywności izolacji. Kilka stopni różnicy oznacza, że straty ciepła przez fundament są większe o około 40% do 60%.

Swisspor HYDRO LAMBDA jest jednym z pierwszych, specjalistycznych szarych styropianów do ocieplania fundamentów. Jak przystało na styropian szary, HYDRO LAMBDA wyróżnia się doskonałymi parametrami termoizolacyjnymi (λd ≤0,031 [W/m·K]).

HYDRO LAMBDA jest produkowany metodą wtrysku do formy. Technologia produkcji nadaje płytom właściwości i wygląd, nieporównywalne do tradycyjnych płyt styropianowych. Wszystkie płyty HYDRO LAMBDA są frezowane, mają idealną geometrię i stabilność wymiarową. Powierzchnia płyt ma specjalną fakturę zapewniającą lepszą przyczepność do kleju. Dowiedz się więcej o HYDRO LAMBDA >>

HYDRO Lambda

Do produkcji HYDRO LAMBDA używa się hydrofobowego surowca, dzięki czemu płyty charakteryzują się obniżoną nasiąkliwością wody. Wynikająca ze specjalnej technologii produkcji bardzo spoista powierzchnia, dodatkowo zwiększa własności hydrofobowe płyt, co jest o tyle istotne, że płyty przeznaczone są do zastosowania w gruncie.

Oprócz bardzo dobrych parametrów termoizolacyjnych, HYDRO LAMBDA ma wytrzymałość na ściskanie (CS(10) ≥ 100 [kPa]), optymalnie dobraną dla fundamentów posadowionych na głębokości do 3,5 m.

Warto podkreślić, jak ważna jest izolacja fundamentów przeznaczonym do tego specjalistycznym produktem. W przypadku fundamentów, wady niewłaściwie dobranego materiału ujawniają się najczęściej po kilku latach. Naprawa jest trudna, kosztowna i zwykle wiąże się z koniecznością remontu wilgotnych lub zagrzybionych ścian.

HYDRO LAMBDA jest zalecany do budownictwa pasywnego i energooszczędnego, co potwierdza certyfikat Instytutu Budownictwa Pasywnego.

Gdzie kupić styropian HYDRO LAMBDA? Sprawdź tutaj.

Swisspor

 

SWISSPOR Polska sp. z o.o.
32-500 Chrzanów
ul. Kroczymiech 2

 

www.swisspor.pl

 

[swisspor, HYDRO LAMBDA, ocieplanie fundamentów, styropian, styropian, izolacja fundamentów, izolacyjność termiczna, straty ciepła]

Komentarze

(3)
Marcin | 18.04.2018, 16:43
Do ocieplania fundamentów tylko styropian ale o dobrych parametrach dlatego sprawdzać należy czy posiada rekomendacje ITB
Karmazyn | 20.04.2018, 15:42
Jakość styropianu można też zweryfikować na podstawie wyników badań przeprowadzanych przez GUNB, są publikowane na ich stronie
Alicja | 05.11.2018, 15:33
też polecam przed decyzją o zakupie udać się do GUNB
   1 / 1   
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
Synthos S.A. Synthos S.A.
Grupa Kapitałowa Synthos S.A. jest jednym z największych producentów surowców chemicznych w Polsce. Spółka jest pierwszym w Europie...
11/12/2018

Aktualny numer:

Izolacje 11/12/2018
W miesięczniku m.in.:
  • - Izolacje w niskich temperaturach
  • - Prace hydroizolacyjne w okresie zimowym
Zobacz szczegóły
Podparapet termiczny - ciepły montaż okien

Podparapet termiczny - ciepły montaż okien

Świadomi inwestorzy coraz częściej wybierają okna o niskiej wartości współczynnika przenikania ciepła, wiedząc, jak ważna z punktu widzenia energooszczędności...
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.