Izolacje.com.pl

Zaawansowane wyszukiwanie

Ursa: Stawiamy na produkty z lepszą lambdą

rozmowa z Mirosławem Gawrylukiem, dyrektorem generalnym Ursa Polska, Nordic, Baltics

Mirosław Gawryluk, dyrektor generalny Ursa Polska, Nordic, Baltics
Ursa Polska

Mirosław Gawryluk, dyrektor generalny Ursa Polska, Nordic, Baltics


Ursa Polska

Jak można podsumować 20 lat istnienia firmy URSA na polskim rynku i która grupa produktowa ma szansę na największy rozwój w przyszłości? O działaniach prowadzonych na rzecz produkowania wyrobów izolacyjnych o lepszych parametrach izolacyjności cieplnej mówi Mirosław Gawryluk, dyrektor generalny Ursa Polska, Nordic, Baltics.

Zobacz także

LERG SA Lerg uruchomił nową instalację polioli

Lerg uruchomił nową instalację polioli Lerg uruchomił nową instalację polioli

Rynek ociepleń poliuretanowych, w tym płyt warstwowych – stale się rozwija. Jest to spowodowane m.in. zwiększeniem świadomości ekologicznej wśród odbiorców. Stawiane przez Unię Europejską, wysokie wymagania...

Rynek ociepleń poliuretanowych, w tym płyt warstwowych – stale się rozwija. Jest to spowodowane m.in. zwiększeniem świadomości ekologicznej wśród odbiorców. Stawiane przez Unię Europejską, wysokie wymagania w zakresie bezpieczeństwa również wpływają na sprofesjonalizowanie rynku produktowego.

Gamrat Technologie wykorzystywane w produkcji rur

Technologie wykorzystywane w produkcji rur Technologie wykorzystywane w produkcji rur

W nowoczesnym przemyśle i budownictwie rury odgrywają kluczową rolę w tworzeniu niezawodnych i trwałych systemów do przesyłu wody, ścieków oraz innych substancji. Technologie wykorzystywane w produkcji...

W nowoczesnym przemyśle i budownictwie rury odgrywają kluczową rolę w tworzeniu niezawodnych i trwałych systemów do przesyłu wody, ścieków oraz innych substancji. Technologie wykorzystywane w produkcji rur ewoluowały, oferując materiały i rozwiązania dostosowane do szerokiego spektrum zastosowań, od prostych instalacji domowych po skomplikowane systemy przemysłowe. Wśród najpopularniejszych materiałów wykorzystywanych do produkcji rur znajdują się polietylen (PE), polichlorek winylu (PVC) i stal....

PU Polska – Związek Producentów Płyt Warstwowych i Izolacji Płyty warstwowe i odnawialne źródła energii jako duet energooszczędności

Płyty warstwowe i odnawialne źródła energii jako duet energooszczędności Płyty warstwowe i odnawialne źródła energii jako duet energooszczędności

Płyty warstwowe od wielu lat cieszą się niesłabnącą popularnością wśród projektantów i wykonawców skupionych wokół budownictwa przemysłowego. Coraz częściej jednak biura projektowe sięgają po ten produkt...

Płyty warstwowe od wielu lat cieszą się niesłabnącą popularnością wśród projektantów i wykonawców skupionych wokół budownictwa przemysłowego. Coraz częściej jednak biura projektowe sięgają po ten produkt w kontekście domów jedno- lub wielorodzinnych. W zestawieniu z pozyskiwaniem energii elektrycznej z odnawialnych źródeł energii (OZE) stanowią gotowy przepis na sprawnie zaizolowany termicznie budynek z osiągniętą niezależnością energetyczną.

Ostatnio firma URSA świętowała 20-lecie istnienia na polskim rynku. To zwykle czas podsumowań. Jakie się wówczas Panu refleksje nasunęły?

Przy okazji takich jubileuszy sięga się do tego, co udało się zrobić w poprzednich latach. Dużym zaskoczeniem dla mnie była informacja, że ilości wełny mineralnej sprzedawane w Polsce przez firmę URSA wzrosły siedmiokrotnie. Również wydajność fabryki w Dąbrowie Górniczej od początku istnienia, od pierwszego roku adaptacji tego zakładu do potrzeb produkcji wełny, jest siedmiokrotnie większa.

W czym firma URSA jest dobra? Co udało Wam się stworzyć przez te 20 lat?

Siła URSY tkwi w relacjach z klientami. W ostatnich latach nasza firma nie była masowo obecna w reklamach, ale mocno pracowała nad budowaniem relacji z klientami w Polsce, w każdym segmencie rynku budowlanego, dystrybutorami, wykonawcami, projektantami. Przez wiele lat byliśmy odbierani jako firma, która podąża za głównymi graczami na rynku w naszej branży, natomiast w rzeczywistości, jeśli teraz porównujemy wyniki sprzedażowe i udziały w rynku, to osiągnęliśmy poziom podobnych obrotów do naszej największej konkurencji. Uważam, że w niektórych aplikacjach jesteśmy liderem rynku.

Jubileusz zmusza też do spojrzenia w przyszłość. Co Pan tam widzi?

W naszych planach jest przede wszystkim zwiększenie naszego udziału w określonych aplikacjach. W związku z tym, że jestem również odpowiedzialny za rynki skandynawskie i bałtyckie, mam nieco szersze spojrzenie na to, jakie są trendy. Szczególnie rynek skandynawski wiele mówi o tym, co będzie się u nas działo za parę lat. Biorąc pod uwagę te doświadczenia, skupiamy się obecnie na rozwoju przede wszystkim produktów o dobrych lambdach (produktach o dobrych parametrach izolacyjnych). Polska powinna podążać za Skandynawią. Dziś mamy ogromną różnicę w kosztach robocizny. Orientacyjnie możemy powiedzieć, że koszty robocizny w o Polsce są zdecydowanie niższe od kosztów materiałowych. W przypadku Skandynawii zdecydowanie jest to na korzyść, jeżeli chodzi o udział, kosztów wykonawczych. Widać tam tendencje do ograniczania do minimum czasu pracy na budowie i kosztów robocizny. Widać też różnice w samej technologii budowania. W coraz większym stopniu wysyłane są na budowę gotowe już ściany z zamontowanymi płytkami ceramicznymi i oświetleniem.

Budownictwo modułowe w Skandynawii bardzo mocno się rozwinęło. Parametr lambdy stanowi bardzo istotny aspekt. Naszym standardowym produktem, który dostarczamy do Norwegii, jest wełna z lambdą na poziomie 0,033-0,035 W/(m·K). Dla porównania w Polsce najczęściej wykorzystywana jest lambda na poziomie 0,039. Różnica jest znacząca. Mając na uwadze klimat, jaki panuje w Skandynawii, to mimo wszystko uważam, że ten trend na produkty o lepszej lambdzie będzie dotyczył też naszego rynku. To wymaga też zmiany podejścia do projektów przez architektów i projektowania konstrukcji, zwłaszcza dachów, inaczej niż się to obecnie odbywa.

URSA to w chwili obecnej wełna mineralna szklana, wełny PureOne, XPS i URSA AIR do wentylacji.

Tak, obecnie jest to głównie wełna mineralna szklana, czyli to, co produkujemy w zakładzie w Dąbrowie Górniczej. Z kolei PureOne jest produktem, którego produkcja odbywa się w Niemczech. W mojej ocenie jest to aktualnie najlepszy produkt dostępny na rynku w Europie, jeżeli chodzi o wełnę. Oczywiście produkt ten jest o wiele droższy i decydują się na niego klienci z większym budżetem inwestycyjnym, dla których po prostu ważny jest nie tylko parametr izolacyjności, ale również to, że jest to produkt ekologiczny, wykonany z najlepszych komponentów. Wykonawca, który dostaje taką wełnę do pracy, jest zachwycony, bo to jest kompletnie inny produkt niż ten, z którym do tej pory miał styczność. Oczywiście to się wiąże z kosztami, więc polski rynek nie jest jeszcze w 100% przygotowany na taki produkt. Natomiast pokazujemy go jako rozwiązanie, które jest dostępne, i jako produkt, który możemy rozwijać.

Jeśli chodzi o XPS, to jest wyrób importowany przez nas z fabryki z Niemiec lub innych fabryk w Europie. Rynek XPS-u w Polsce dynamicznie się rozwija. Już teraz w większości przypadków klient ma świadomość, że jest to produkt wysokiej jakości i należy zaakceptować koszty z tym związane.

Jeśli chodzi o URSA AIR to jest to nowoczesne rozwiązanie do budowy kanałów wentylacyjnych, jest to produkt typowo techniczny. To kierunek, który będziemy mocno rozwijać. W tym roku zwiększamy obsadę handlowców w tym dziale. Praca na rynku izolacji technicznych oznacza całkowicie odmienne metody działań niż w przypadku rynku tradycyjnego. Oznacza to także określone działania marketingowe, szkoleniowe, pracę z projektantami i wykonawcami w celu budowania świadomości rynkowej.

Ma Pan plan na wprowadzenie do oferty nowej grupy produktów?

Tak. Nie chciałbym zdradzać szczegółów, ale myślimy o tym intensywnie. To się wiąże z inwestycjami. Na pewno widzimy taką potrzebę i mamy możliwości i przekonanie, że posiadając taki zespół handlowy jaki mamy, jesteśmy w stanie – operując na inwestycjach i w dystrybucji – dodać coś jeszcze do tej oferty. Jedyne, co mogę powiedzieć, to to, że zostajemy w obszarze izolacji.

URSA ma fabrykę w Dąbrowie Górniczej.

Wykorzystujemy ją w 100%. Głównym naszym zadaniem przez ostatnie lata było zwiększanie wydajności tej linii. Natomiast w wielu przypadkach posiłkujemy się dostawami z Niemiec i z innych krajów. W Polsce produkujemy głównie na potrzeby rynku naszego i skandynawskiego. Podjęliśmy działania, które doprowadzą do zwiększenia wydajności pieca i całej linii produkcyjnej. Planujemy to zrobić przy najbliższej modernizacji. Niezależnie od tego w ramach Grupy URSA mamy gwarancję dostaw z fabryki w Niemczech, która ma duże moce produkcyjne.

Nie kusi Pana zbudowanie nowej linii?

Kusi, ale to też jest zobowiązanie. Tu trzeba wziąć pod uwagę fakt, że jest to produkcja ciągła, a to są maksymalne koszty stałe, dlatego trzeba bardzo rozważnie podejmować decyzje.Teraz skupiamy się na poszczególnych składowych procesu produkcji, takich jak na przykład pakowanie. To chcemy wykorzystać i to jest naszą siłą w porównaniu do wełny skalnej, gdzie nie ma tak dobrej kompresji.

Przez ostatnie 2 lata wprowadziliśmy nowe maszyny pakujące, które pozwoliły nam na osiągnięcie w tym momencie najlepszych parametrów kompresji w Polsce. Obok tego idzie serwis, który gwarantujemy. Logistyka, czyli reakcja na zamówienie, szybkość dostaw itd.

Co oznacza rozwój dla sektora wełny mineralnej? 

Szacujemy, że w następnych latach wzrost będzie 2–3% rok do roku. Nie ma co ukrywać, że będzie na to wpływał element konkurencji między styropianem a wełną. Wierzę też, że fasady wentylowane to jest kierunek dla naszej branży. Jeżeli popatrzymy na elewacje w dużych miastach, zarówno na budynki biurowe, jak i mieszkalne, to coraz częściej widzimy tego typu rozwiązania.

Co po tych 20 latach, z Pana punktu widzenia, jest jeszcze do zrobienia w firmie? Jakie elementy wymagają pewnej korekty?

Jeżeli mówimy o naszej firmie, to uważam, że sukces URSY wynika z poczucia bycia w zespole. Jest nas w sumie blisko 180 osób. Każda z tych osób ma świadomość, czemu służy jej praca. Może to jest slogan, ale na każdym spotkaniu z pracownikami prezentujemy wyniki i chcemy, żeby pracownik, niezależnie, gdzie pracuje, czy w magazynie, na produkcji, czy jest handlowcem, był świadomy, jaki ma wpływ na firmę i żeby widział potrzebę działania. Wydaje mi się, że udało nam się to stworzyć i te informacje są dostępne. To jest bardzo ważna rzecz, żeby się czuć zespołem.

Z drugiej strony uważam, że naszą siłą jest serwis, który staramy się świadczyć w stronę klienta. Praca z dystrybutorami, praca z wykonawcami, logistyka. Kiedyś może wydawało się, że mając zakład produkcyjny, który jest nowoczesny i wydajny, jest się królem rynku. Teraz tych zakładów jest wiele i lepszy jest ten, kto świadczy perfekcyjny serwis.

Z punktu widzenia oferty, która grupa produktowa ma szansę na największy rozwój?

Na pewno XPS będzie tym produktem. Wzrasta świadomość klientów i wiem, że są zdecydowanie większe możliwości w stosunku do aktualnej sytuacji w zakresie wykorzystania XPS-ów w budynkach. Z drugiej strony wełna mineralna, która ma swoją ugruntowaną pozycję, ale też będzie się rozwijała, jeżeli chodzi o zmiany parametrów i nowatorskie zastosowania. Będziemy dążyć masowo do budowy domów, może nie pasywnych, ale energooszczędnych.

To wszystko, co się wydarzyło tej zimy, problem w wielu miejscowościach ze smogiem, też w pewien sposób obrazuje to, że jeżeli będzie dalsze działanie, to efektem tego będzie budowa domów dobrze izolowanych z ograniczoną emisją spalin do atmosfery.

W Pana ocenie jak w tym kontekście zmieniać się będzie cena wyrobów z wełny mineralnej. Na dzień dzisiejszy te ceny są mocno wyżyłowane.

Każdy próbuje robić jakiś ruch cenowy, żeby podnieść swoją rentowność. Natomiast na rynku dostępne są również wełny z importu, które są sprzedawane w niskich cenach. Jako że produkcja wełny to produkcja ciągła, to tę nadprodukcję, szczególnie obserwuję to w krajach bałtyckich, sprzedaje się po niższej cenie, po to, żeby jej później nie utylizować.

Na pewno jeśli rynek będzie wzrastał, to i cena będzie wzrastała i wszyscy się z tym liczą. Obecnie to się odbywa przy okazji wprowadzaniu wyrobów o lepszych lambdach.

Myślę, że kwestią czasu jest to, że wyroby z lepszą lambdą będą wypierały te gorsze lambdy. To się w zasadzie już dzieje.

Na dzień dzisiejszy standardem jest lambda na poziomie 0,039. Moim zdaniem następnym krokiem w Polsce, powiedzmy za 5 lat, będzie lambda na poziomie 0,035. Ja to spotkałem w Skandynawii, na przykład w Szwecji była 0,038, a później ta wartość schodziła do 0,035 i 0,033.

Teraz praktycznie bardzo duża część rynku stanowi wartość 0,033. W Polsce również to nastąpi. Do tej pory funkcjonowaliśmy w dużej mierze na rynku, który mocno patrzy na cenę, ale w mojej ocenie to już się skończyło.

Jakie plany macie jako firma na ten rok? Mam tu na myśli warstwę organizacyjną, rynkową i finansową.

Najbliższa inwestycja, którą mamy w planach, jest związana z poprawą wydajności i jakości pakowania płyt z wełny mineralnej. Idziemy w tym kierunku i stąd taka inwestycja.

W sensie rynkowym koncentrujemy się na inwestycjach, operowaniu na obiektach, dotarciu z naszą wełną do inwestycji. Zwiększamy liczbę handlowców operujących w tym segmencie.

Jeżeli chodzi o samą firmę, to generalnie chcemy jeszcze podnieść poziom naszego serwisu poprzez zapewnienie możliwości korzystania z naszego transportu przy dostawach do różnych miejsc w Polsce.

Cel finansowy jest taki, żeby ten rok zamknąć przynajmniej na poziomie zeszłego, bardzo dobrego dla URSY roku. Wynik pierwszego kwartału jest optymistyczny, ale obawiam się, że duża część produktów jest jeszcze na stokach u naszych dystrybutorów. Natomiast nie widzę jeszcze takiego przyspieszenia rynku, jakiego wszyscy w branży oczekujemy.

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!

Komentarze

Powiązane

Gór-Stal Płyty termPIR – nowoczesny izolator

Płyty termPIR – nowoczesny izolator Płyty termPIR – nowoczesny izolator

Słaba izolacja termiczna może przyczyniać się do znacznych strat ciepła, co z kolei przekłada się na wyższe koszty ogrzewania. Czy można ograniczyć wydatki, inwestując w dobrej jakości termoizolację? Oczywiście,...

Słaba izolacja termiczna może przyczyniać się do znacznych strat ciepła, co z kolei przekłada się na wyższe koszty ogrzewania. Czy można ograniczyć wydatki, inwestując w dobrej jakości termoizolację? Oczywiście, że tak – inwestując w płyty izolacyjne termPIR osiągniesz najwyższy standard izolacyjności, a to przełoży się nie tylko na ciepło i komfort w Twoim domu, ale przede wszystkim na niższe rachunki.

Gór-Stal Płyty termPIR® na dach i ścianę

Płyty termPIR® na dach i ścianę Płyty termPIR® na dach i ścianę

Izolacja dachu jest bardzo ważną kwestią w przypadku stawiania domu czy też innego lokalu użytkowego. Nowoczesne płyty termoizolacyjne termPIR® można stosować nie tylko przy ociepleniu stropów i dachów,...

Izolacja dachu jest bardzo ważną kwestią w przypadku stawiania domu czy też innego lokalu użytkowego. Nowoczesne płyty termoizolacyjne termPIR® można stosować nie tylko przy ociepleniu stropów i dachów, ale także przy izolacji ścian. Warto prawidłowo wykonać ocieplenie domu, aby przypadkowo nie narazić się na wysokie rachunki za ogrzewanie.

Rockwool Polska Profesjonalne elementy konstrukcyjne BIM dla budownictwa

Profesjonalne elementy konstrukcyjne BIM dla budownictwa Profesjonalne elementy konstrukcyjne BIM dla budownictwa

W nowoczesnym projektowaniu budynków standardem staje się technologia BIM (Building Information Modeling). Jest to złożony system informacji technicznej, który na podstawie trójwymiarowego modelu obiektu...

W nowoczesnym projektowaniu budynków standardem staje się technologia BIM (Building Information Modeling). Jest to złożony system informacji technicznej, który na podstawie trójwymiarowego modelu obiektu opisuje cechy zastosowanych rozwiązań.

Purinova Sp. z o.o. Turkusowa drużyna Purios ciepło wita pomarańczowego bohatera

Turkusowa drużyna Purios ciepło wita pomarańczowego bohatera Turkusowa drużyna Purios ciepło wita pomarańczowego bohatera

Wy mówicie, a my słuchamy. Wskazujecie na nudne reklamy, inżynierów w garniturach, patrzących z każdego bilbordu i na Mister Muscle Budowlanki w ogrodniczkach. To wszystko już było, a wciąż zapomina się...

Wy mówicie, a my słuchamy. Wskazujecie na nudne reklamy, inżynierów w garniturach, patrzących z każdego bilbordu i na Mister Muscle Budowlanki w ogrodniczkach. To wszystko już było, a wciąż zapomina się o kimś bardzo ważnym.

FATRA Polska Systemy hydroizolacji FATRA

Systemy hydroizolacji FATRA Systemy hydroizolacji FATRA

FATRA Polska jest generalnym dystrybutorem na rynku polskim produktów czeskiej marki FATRA. Już od kilku lat prowadzi sprzedaż membran i folii PVC oraz podłóg PVC i LVT. Bogate portfolio produktowe firmy...

FATRA Polska jest generalnym dystrybutorem na rynku polskim produktów czeskiej marki FATRA. Już od kilku lat prowadzi sprzedaż membran i folii PVC oraz podłóg PVC i LVT. Bogate portfolio produktowe firmy umożliwia kompleksowe realizacje w zakresie systemów hydroizolacji dachów płaskich, stropodachów, dachów zielonych, izolacji balkonów/ tarasów, fundamentów budynków oraz izolacji zbiorników i oczek wodnych.

RAXY Sp. z o.o. Nowoczesne technologie w ciepłych i zdrowych budynkach

Nowoczesne technologie w ciepłych i zdrowych budynkach Nowoczesne technologie w ciepłych i zdrowych budynkach

Poznaj innowacyjne, specjalistyczne produkty nadające przegrodom budowlanym odpowiednią trwałość, izolacyjność cieplną i szczelność. Jakie rozwiązania pozwolą nowe oraz remontowane chronić budynki i konstrukcje?

Poznaj innowacyjne, specjalistyczne produkty nadające przegrodom budowlanym odpowiednią trwałość, izolacyjność cieplną i szczelność. Jakie rozwiązania pozwolą nowe oraz remontowane chronić budynki i konstrukcje?

Kingspan news Projektowanie w chmurze z Autodesk BIM 360

Projektowanie w chmurze z Autodesk BIM 360 Projektowanie w chmurze z Autodesk BIM 360

BIM (inaczej: modelowanie informacji o budynku) to proces wykorzystania danych do tworzenia bardziej kompleksowych planów i modeli w budownictwie. Modelowanie trójwymiarowe to tylko jeden z aspektów BIM...

BIM (inaczej: modelowanie informacji o budynku) to proces wykorzystania danych do tworzenia bardziej kompleksowych planów i modeli w budownictwie. Modelowanie trójwymiarowe to tylko jeden z aspektów BIM – bogate w dane plany zawierają informacje na temat możliwości produktu/projektu, certyfikatów, kosztów i wielu innych. Integrując każdy znany szczegół elementu w pliku BIM, osoby znajdujące się na planie produktu mają dostęp do informacji na temat specyfikacji, instalacji, przekazania i cyklu życia...

fischer Polska sp. z o.o. Zalecenia dotyczące renowacji istniejącego systemu ETICS

Zalecenia dotyczące renowacji istniejącego systemu ETICS Zalecenia dotyczące renowacji istniejącego systemu ETICS

Przed podjęciem decyzji o wykonaniu dodatkowego docieplenia konieczna jest szczegółowa inwentaryzacja istniejącego układu/systemu ocieplenia oraz podłoża. Ocenę taką należy wykonać etapowo.

Przed podjęciem decyzji o wykonaniu dodatkowego docieplenia konieczna jest szczegółowa inwentaryzacja istniejącego układu/systemu ocieplenia oraz podłoża. Ocenę taką należy wykonać etapowo.

Kancelaria Nieruchomości 10 pytań o umowę deweloperską, które musisz zadać przed kupnem mieszkania

10 pytań o umowę deweloperską, które musisz zadać przed kupnem mieszkania 10 pytań o umowę deweloperską, które musisz zadać przed kupnem mieszkania

Planujesz zakup nieruchomości od dewelopera? Dokładne przeczytanie umowy przed jej podpisaniem to podstawa, aby uchronić się przed większymi lub mniejszymi problemami w niedalekiej przyszłości. Nigdy nie...

Planujesz zakup nieruchomości od dewelopera? Dokładne przeczytanie umowy przed jej podpisaniem to podstawa, aby uchronić się przed większymi lub mniejszymi problemami w niedalekiej przyszłości. Nigdy nie wiesz, czy trafisz na uczciwego dewelopera, dlatego zadbaj o swoje interesy lub skorzystaj z pomocy doświadczonych profesjonalistów oferujących kompleksowe doradztwo.

Euro Magnesy Do czego służą magnesy neodymowe?

Do czego służą magnesy neodymowe? Do czego służą magnesy neodymowe?

Magnesy neodymowe to najmocniejsze typy magnesów stałych, jakie są dostępne na rynku, dzięki czemu znajdują szerokie zastosowanie w różnych dziedzinach przemysłu oraz codziennym życiu. W dalszej części...

Magnesy neodymowe to najmocniejsze typy magnesów stałych, jakie są dostępne na rynku, dzięki czemu znajdują szerokie zastosowanie w różnych dziedzinach przemysłu oraz codziennym życiu. W dalszej części tekstu przeanalizujemy ich właściwości, zastosowania oraz wpływ na nowoczesną technologię.

PU Polska – Związek Producentów Płyt Warstwowych i Izolacji Płyty warstwowe i odnawialne źródła energii jako duet energooszczędności

Płyty warstwowe i odnawialne źródła energii jako duet energooszczędności Płyty warstwowe i odnawialne źródła energii jako duet energooszczędności

Płyty warstwowe od wielu lat cieszą się niesłabnącą popularnością wśród projektantów i wykonawców skupionych wokół budownictwa przemysłowego. Coraz częściej jednak biura projektowe sięgają po ten produkt...

Płyty warstwowe od wielu lat cieszą się niesłabnącą popularnością wśród projektantów i wykonawców skupionych wokół budownictwa przemysłowego. Coraz częściej jednak biura projektowe sięgają po ten produkt w kontekście domów jedno- lub wielorodzinnych. W zestawieniu z pozyskiwaniem energii elektrycznej z odnawialnych źródeł energii (OZE) stanowią gotowy przepis na sprawnie zaizolowany termicznie budynek z osiągniętą niezależnością energetyczną.

Gamrat Technologie wykorzystywane w produkcji rur

Technologie wykorzystywane w produkcji rur Technologie wykorzystywane w produkcji rur

W nowoczesnym przemyśle i budownictwie rury odgrywają kluczową rolę w tworzeniu niezawodnych i trwałych systemów do przesyłu wody, ścieków oraz innych substancji. Technologie wykorzystywane w produkcji...

W nowoczesnym przemyśle i budownictwie rury odgrywają kluczową rolę w tworzeniu niezawodnych i trwałych systemów do przesyłu wody, ścieków oraz innych substancji. Technologie wykorzystywane w produkcji rur ewoluowały, oferując materiały i rozwiązania dostosowane do szerokiego spektrum zastosowań, od prostych instalacji domowych po skomplikowane systemy przemysłowe. Wśród najpopularniejszych materiałów wykorzystywanych do produkcji rur znajdują się polietylen (PE), polichlorek winylu (PVC) i stal....

LERG SA Lerg uruchomił nową instalację polioli

Lerg uruchomił nową instalację polioli Lerg uruchomił nową instalację polioli

Rynek ociepleń poliuretanowych, w tym płyt warstwowych – stale się rozwija. Jest to spowodowane m.in. zwiększeniem świadomości ekologicznej wśród odbiorców. Stawiane przez Unię Europejską, wysokie wymagania...

Rynek ociepleń poliuretanowych, w tym płyt warstwowych – stale się rozwija. Jest to spowodowane m.in. zwiększeniem świadomości ekologicznej wśród odbiorców. Stawiane przez Unię Europejską, wysokie wymagania w zakresie bezpieczeństwa również wpływają na sprofesjonalizowanie rynku produktowego.

Jarosław Guzal Kalmatron wreszcie w Polsce

Kalmatron wreszcie w Polsce Kalmatron wreszcie w Polsce

Jakie jest przeznaczenie i zastosowanie kalmatronu? Na czym polega ta technologia? Działanie nowego na polskim rynku produktu przybliżają Grzegorz Długokęcki - prezes zarządu PIW Drycon, oraz Dobromir...

Jakie jest przeznaczenie i zastosowanie kalmatronu? Na czym polega ta technologia? Działanie nowego na polskim rynku produktu przybliżają Grzegorz Długokęcki - prezes zarządu PIW Drycon, oraz Dobromir Kułakowski - prezes zarządu Kalmatron EU.

Jarosław Guzal Stowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń: nowy prezes, nowe cele

Stowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń: nowy prezes, nowe cele Stowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń: nowy prezes, nowe cele

Jakie cele realizuje na co dzień SSO? Co jest obecnie największym wyzwaniem dla branży ociepleniowej? Czy organizacje takie jak SSO są partnerami do rozmów przy tworzeniu prawa?

Jakie cele realizuje na co dzień SSO? Co jest obecnie największym wyzwaniem dla branży ociepleniowej? Czy organizacje takie jak SSO są partnerami do rozmów przy tworzeniu prawa?

Jarosław Guzal Balex Metal: Nadszedł czas na izolację Thermano

Balex Metal: Nadszedł czas na izolację Thermano Balex Metal: Nadszedł czas na izolację Thermano

Jaka jest obecnie sytuacja branży dachowej, a jak wygląda rynek płyt warstwowych? Jaka będzie przyszłość izolacji Thermano?

Jaka jest obecnie sytuacja branży dachowej, a jak wygląda rynek płyt warstwowych? Jaka będzie przyszłość izolacji Thermano?

Jarosław Guzal KFB Polska: Rozwiązujemy problemy

KFB Polska: Rozwiązujemy problemy KFB Polska: Rozwiązujemy problemy

Jaka jest świadomość rynku w zakresie pomiarów, analizy i redukcji hałasu? Na czym koncentruje się działalność firmy?

Jaka jest świadomość rynku w zakresie pomiarów, analizy i redukcji hałasu? Na czym koncentruje się działalność firmy?

Jarosław Guzal PETRALANA: Nowy producent skalnej wełny mineralnej

PETRALANA: Nowy producent skalnej wełny mineralnej PETRALANA: Nowy producent skalnej wełny mineralnej

Tomasz Wesołowski - prezes zarządu firmy Petralana S.A., w rozmowie z Jarosławem Guzalem o początkach działalności firmy na rynku producentów wełny mineralnej oraz o kierunkach strategii rozwojowej przedsiębiorstwa.

Tomasz Wesołowski - prezes zarządu firmy Petralana S.A., w rozmowie z Jarosławem Guzalem o początkach działalności firmy na rynku producentów wełny mineralnej oraz o kierunkach strategii rozwojowej przedsiębiorstwa.

Jarosław Guzal MIiB: Mamy dużo planów i będziemy je konsekwentnie realizować

MIiB: Mamy dużo planów i będziemy je konsekwentnie realizować MIiB: Mamy dużo planów i będziemy je konsekwentnie realizować

Tomasz Żuchowski - podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa - o postępie prac nad Kodeksem Budowlanym, kierunkach zmian w Warunkach Technicznych, a także o nowych kompetencjach Głównego...

Tomasz Żuchowski - podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa - o postępie prac nad Kodeksem Budowlanym, kierunkach zmian w Warunkach Technicznych, a także o nowych kompetencjach Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego.

Jarosław Guzal Fakro: 25 lat i co dalej?

Fakro: 25 lat i co dalej? Fakro: 25 lat i co dalej?

Janusz Komurkiewicz, członek zarządu firmy Fakro, mówi o nowych przedsięwzięciach w segmencie okien dachowych oraz związanych z tym niezbędnych regulacjach prawnych.

Janusz Komurkiewicz, członek zarządu firmy Fakro, mówi o nowych przedsięwzięciach w segmencie okien dachowych oraz związanych z tym niezbędnych regulacjach prawnych.

Jarosław Guzal Rockwool: Nie ma alternatywy dla wełny

Rockwool: Nie ma alternatywy dla wełny Rockwool: Nie ma alternatywy dla wełny

Andrzej Kielar, prezes zarządu Rockwool Polska dzieli się swoimi spostrzeżeniami na temat rozwoju rynku izolacji w Polsce uwarunkowanego kierunkami rosnących wymogów budowlanych.

Andrzej Kielar, prezes zarządu Rockwool Polska dzieli się swoimi spostrzeżeniami na temat rozwoju rynku izolacji w Polsce uwarunkowanego kierunkami rosnących wymogów budowlanych.

Jarosław Guzal Nowy sternik w Schomburg Polska

Nowy sternik w Schomburg Polska Nowy sternik w Schomburg Polska

O rozwoju rynku chemii budowlanej, a także o renowacji obiektów zabytkowych i potencjale polimoczników mówi Krzysztof Pogan, dyrektor zarządzający w firmie Schomburg Polska.

O rozwoju rynku chemii budowlanej, a także o renowacji obiektów zabytkowych i potencjale polimoczników mówi Krzysztof Pogan, dyrektor zarządzający w firmie Schomburg Polska.

Jarosław Guzal quick-mix: Stawiamy na partnerstwo i pracę zespołową

quick-mix: Stawiamy na partnerstwo i pracę zespołową quick-mix: Stawiamy na partnerstwo i pracę zespołową

Jak wygląda sytuacja na rynku ociepleń? O nowych produktach i rozwiązaniach oraz strategii działania na najbliższe lata mówi prezes zarządu quick-mix Waldemar Pilczek.

Jak wygląda sytuacja na rynku ociepleń? O nowych produktach i rozwiązaniach oraz strategii działania na najbliższe lata mówi prezes zarządu quick-mix Waldemar Pilczek.

Jarosław Guzal Rockwool Polska: Inwestycje oznaczają rozwój

Rockwool Polska: Inwestycje oznaczają rozwój Rockwool Polska: Inwestycje oznaczają rozwój

Andrzej Kielar – prezes zarządu Rockwool Polska – w rozmowie z Jarosławem Guzalem

Andrzej Kielar – prezes zarządu Rockwool Polska – w rozmowie z Jarosławem Guzalem

Wybrane dla Ciebie

Odkryj trendy projektowania elewacji »

Odkryj trendy projektowania elewacji » Odkryj trendy projektowania elewacji »

Jak estetycznie wykończyć ściany - wewnątrz i na zewnątrz? »

Jak estetycznie wykończyć ściany - wewnątrz i na zewnątrz? » Jak estetycznie wykończyć ściany - wewnątrz i na zewnątrz? »

Przeciekający dach? Jak temu zapobiec »

Przeciekający dach? Jak temu zapobiec » Przeciekający dach? Jak temu zapobiec »

Dach biosolarny - co to jest? »

Dach biosolarny - co to jest? » Dach biosolarny - co to jest? »

Zobacz, które płyty termoizolacyjne skutecznie ochronią dom przed zimnem »

Zobacz, które płyty termoizolacyjne skutecznie ochronią dom przed zimnem » Zobacz, które płyty termoizolacyjne skutecznie ochronią dom przed zimnem »

Polecane produkty z branży budowlanej - Chemia budowlana »

Polecane produkty z branży budowlanej - Chemia budowlana » Polecane produkty z branży budowlanej - Chemia budowlana »

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o izolacjach natryskowych »

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o izolacjach natryskowych » Wszystko, co powinieneś wiedzieć o izolacjach natryskowych »

Przekonaj się, jak inni izolują pianką poliuretanową »

Przekonaj się, jak inni izolują pianką poliuretanową » Przekonaj się, jak inni izolują pianką poliuretanową »

Na czym polega fenomen technologii białej wanny »

Na czym polega fenomen technologii białej wanny » Na czym polega fenomen technologii białej wanny »

Podpowiadamy, jak wybrać system ociepleń

Podpowiadamy, jak wybrać system ociepleń Podpowiadamy, jak wybrać system ociepleń

Podpowiadamy, jak skutecznie przeprowadzić renowacje piwnicy »

Podpowiadamy, jak skutecznie przeprowadzić renowacje piwnicy » Podpowiadamy, jak skutecznie przeprowadzić renowacje piwnicy »

300% rozciągliwości membrany - TAK! »

300% rozciągliwości membrany - TAK! » 300% rozciągliwości membrany - TAK! »

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Izolacje.com.pl

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.izolacje.com.pl. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.izolacje.com.pl oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.