Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 1/2017 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

Artykuł sponsorowany

POLYNOR® - nowoczesna izolacja natryskowa

POLYNOR Polska  |  19.02.2018  |  2
Napylamy ocieplenie
Napylamy ocieplenie
POLYNOR

POLYNOR® to unikalna i wszechstronna izolacja - nowość na polskim rynku budowlanym. Szerokie zastosowanie pozwala wykorzystać ją do ocieplania stropów, ścian, podłóg, fundamentów, garaży, rur oraz innych skomplikowanych geometrycznie powierzchni.

POLYNOR® to zamkniętokomórkowa, nowoczesna natryskowa izolacja cieplna, sprzedawana w puszkach, podobnie jak pianki montażowe.

Puszka jest przykręcana do standardowego pistoletu, który można kupić w każdym sklepie z artykułami budowlanymi. Na pistolecie należy umieścić specjalną nasadkę dołączoną do każdej puszki. Z takim zestawem można nanosić ocieplenie. 

Jest to produkt łatwy w obsłudze, który przylega do wszystkich ocieplanych powierzchni. Dzięki napylanej metodzie nakładania piany izolacja przebiega szybko i sprawnie.

Dowiedz się więcej >>

POLYNOR - izolacja natryskowa POLYNOR - izolacja natryskowa

POLYNOR - izolacja natryskowaZalety produktu:

 • ekonomiczny - ilość materiału mieszcząca się w niewielkiej puszcze wystarcza do ocieplenia nawet 2 m2 powierzchni;
 • łatwy w transporcie;
 • nie wymaga folii, stelaża, kleju, ani innych tradycyjnych sposobów mocowania - wystarczy go napylić;
 • jest lekki, dzięki czemu w niewielkim stopniu obciąża ocieplaną konstrukcję;
 • bardzo dobra lepkość i przyczepność korespondującą ze wszystkimi nowoczesnymi materiałami budowlanymi;
 • na izolację można nałożyć tynk i farbę;
 • idealny do ocieplania stropów, podłóg, fundamentów, ścian, rur, kanałów wentylacyjnych, oraz innych złożonych, nierównych powierzchni, garaży, samochodów, urządzeń technicznych oraz wielu innych.

POLYNOR® a pianka montażowa

POLYNOR® oraz pianki montażowej mają podobne opakowania - aerozol i pistolet. Bazą obu produktów jest poliuretan, jednak o innej strukturze i właściwościach.POLYNOR - izolacja natryskowa

Zasadnicza różnica między tymi wyrobami leży w stosunku otwartych i zamkniętych komórek w spolimeryzowanym (zastygniętym) materiale:

 • struktura POLYNORU® - 70% komórek zamkniętych, 30% - otwartych;
 • struktura pianki montażowej - 30% komórek zamkniętych, 70% - otwartych.

Co wynika z tej różnicy ? 

 • wartość współczynnika przewodzenia ciepła POLYNORU® jest znacznie niższa niż w przypadku piany montażowej;
 • wartość współczynnika przepuszczalności pary POLYNORU® jest niższa od wartości tego parametru przy piance montażowej;
 • współczynnik absorpcji wody POLYNORU® jest mniejszy niż współczynnik absorpcji pianki montażowej,
 • POLYNOR® dokładnie przylega i wnika we wszystkie szczeliny izolowanych powierzchni, niepozostawiając miejsca dla wilgoci i pleśni.
 • POLYNOR® można nanosić na sufit dzięki bardzo wysokiej adhezji;
 • prędkość natrysku i siła wyrzutu POLYNOR jest kilkukrotnie większa niż w przypadku pianki montażowej;
 • powierzchnia POLYNORU® jest bardziej równa niż w przypadku pianki montażowej;
 • z pomocą POLYNORU® można uzyskać warstwę bez szwów i dziur.
POLYNOR - izolacja natryskowa POLYNOR - izolacja natryskowa

POLYNOR

POLYNOR® - wygodny i łatwy w użyciu

Natrysk z agregatu - jako metoda ociepleniowa, natryskiwany na powierzchnie robocze poliuretan ma wiele zalet, m.in. małą gęstość, wysoką przyczepność, bardzo dobrą izolacyjność akustyczną, trwałość, możliwość wykorzystania w konstrukcjach o dowolnej wielkości, odporność na zmiany temperatury i opady atmosferyczne. Jednak natrysk izolacji cieplnej złożonej z dwóch komponentów [poliolu (A) i poliizocyjanianu (B)] wiąże się z pewnymi ograniczeniami w stosowaniu izolacji natryskowej. Zadaj pytanie naszym specjalistom >>

Ta metoda jest zwykle stosowane na dużych obszarach i wymagaja użycia kosztownych i skomplikowanych urządzeń. Aby uzyskać piankę poliuretanową o niezbędnych właściwościach, należy zmieszać ze sobą poliol i poliizocyjanian, podgrzać je do pożądanej temperatury oraz ustawić aparaturę dozującej strumień pianki na powierzchnię roboczą. W tym celu wykorzystuje się specjalne generatory pianek, w tym urządzenia dozujące, przyrządy pomiarowe i stacje pompujące otrzymaną substancję.

Rozwiązaniem tych problemów jest POLYNOR® - jedyna na rynku pianka poliuretanowa sprzedawana w puszkach aerozolowych.

POLYNOR - izolacja natryskowaPianka w aerozolu ma te same składniki, które są wykorzystywane do wytworzenia dwuskładnikowej pianki poliuretanowej - poliol i izocyjanian (składnik A i B) - jednak są od razu wymieszane ze sobą, a POLYNOR® - w przeciwieństwie do poliuretanu dwuskładnikowego z agregatu - jest bardzo łatwy w użyciu.

Proces nakładania pianki POLYNOR® sprowadza się do przykręcenia butli z zawartością do zwykłego pistoletu do piany montażowej, oraz nałożenia dołączonej do każdej butli nasadki na lufę pistoletu. Spienianie i polimeryzacja następuje w wyniku reakcji zawartości butli z cząstkami wody znajdującymi się w powietrzu.

Aby proces przebiegał sprawniej, zaleca się zwilżanie izolowanej powierzchni wodą przed i po naniesienieu warstwy pianki, oraz zadbanie o odpowiednią temperaturę pojemnika z zawartością. Im wyższa temperatura butli tym lepiej i tym grubsza warstwa termoizolacyjna (temperatura nie powinna przekraczać 35°C).
 
Dodatkowo, POLYNOR® jest bardziej odpowiedni do stosowania na małych obszarach - jest wygodniejszy i ekonomiczny, ponieważ pozwala dokładnie obliczyć odpowiednią ilość potrzebnego materiału. nadaje się do nakładania w niskich temperatach - jesienią i zimą, kiedy pianki z agregatu sie nie sprawdzą. Niepotrzebne są przy tym specjalne sprzęty i kwalifikacje.

POLYNOR POLYNOR Polska
ul. Obrońców Płocka 1920
09-402 Płock
biuro@polynor.pl
+48 600 830 630

 

(napylanie izolacji,izolacja stropów,ocieplanie stropów,ocieplanie podłóg,pianka poliuretanowa,aerozol,Polynor)

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
Synthos S.A. Synthos S.A.
Grupa Kapitałowa Synthos S.A. jest jednym z największych producentów surowców chemicznych w Polsce. Spółka jest pierwszym w Europie...
4/2018

Aktualny numer:

Izolacje 4/2018
W miesięczniku m.in.:
 • - Wymagania dla betonu w konstrukcjach sztywnych
 • - Impregnaty w pracach naprawczo-remontowych
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.