Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 1/2017 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

Artykuł sponsorowany

Osuszanie murów w technologii PRINZ

Zakładanie nowej izolacji poziomej w istniejącym budynku metodą cięcia
PRINZ Polska  |  08.02.2018
PRINZ

Źle ułożona, zniszczona izolacja pozioma murów fundamentowych lub jej całkowity brak umożliwiają kapilarne podciąganie wody gruntowej. Za pomocą mikrokanalików, cząsteczki wody migrują do obszarów o mniejszej wilgotności. Podciągająca wilgoć jest przyczyną technicznych degradacji, w wyniku których na murach przyziemia oraz ścianach wyższych kondygnacji mamy do czynienia z wykwitami soli, odpadaniem tynku czy rozsypywaniem się muru. Konieczne jest zatrzymanie tego procesu.

Istnieje wiele metod - bardziej lub mniej skutecznych, które w sposób chemiczny, mechaniczny lub grawomagnetyczny zabezpieczają przed kapilarnym podciąganiem wody. Podczas prac remontowych wykonywanie izolacji poziomej poprzez cięcie murów budynku ma bardzo duże znaczenie. Prace wykonane w sposób profesjonalny zapewniają 100-procentowe zabezpieczenie przed podciągającą wilgocią. Skontaktuj się ze specjalistami firmy PRINZ >>

Najczęstsze przyczyny zawilgocenia ścian budynków:

• Wady techniczne systemów odprowadzających wody opadowe, bezpośrednie działanie wody przez uszkodzone dachy czy rury spustowe,

• Kondensacja pary wodnej w przegrodach budowlanych spowodowana dyfuzją, brak wentylacji, niewłaściwy sposób zastosowania betonów i zapraw przy remontach i modernizacji,

• Kapilarne podciąganie wody z gruntu przez zniszczoną/źle ułożoną izolację poziomą murów fundamentowych budynku lub jej brak.

Bazylika mniejsza, Węgrów
Przykładowe realizacje - Bazylika mniejsza, Węgrów

Z jakich powodów warto wybrać technologię osuszania murów PRINZ?

• Po wykonaniu usługi następuje natychmiastowe i trwałe odcięcie od wilgoci podciągającej kapilarnie.

• Profesjonalne wykonanie usługi to 100-procentowa gwarancja na zabezpieczenie budynku przed wilgocią kapilarną, do końca jego trwałości technicznej.

• Izolacja pozioma wykonana jest z grubych, masywnych płyt polietylenowych lub poliestrowych dodatkowo zbrojonych włóknem szklanym. Oryginalne płyty izolacyjne PRINZ odporne są na uszkodzenia mechaniczne, związki chemiczne występujące w murach oraz korozję.

• Osuszanie murów metodą PRINZ całkowicie zapobiega podciąganiu wilgoci, bez względu na rodzaj materiału budowlanego, z którego wykonane są ściany oraz stan zawilgocenia budynku.

• Osuszanie murów za pomocą technologii PRINZ nie ma wpływu na statykę budynku - tzw. "osiadanie". Dzięki precyzyjnie dobranej prędkości liniowej narzędzi tnących oraz wolnym posuwom cięcia nie powstają drgania, które mogłyby powodować uszkodzenia. Cięcie metrowymi odcinkami oraz odpowiednie klinowanie budynku całkowicie zapobiegają osiadaniu murów i nie powodują pękania ścian. Z tych właśnie powodów wybór metody PRINZ zapewnia całkowite bezpieczeństwo każdej budowli. Powstające w wyniku prac ubytki w murze uzupełniane są wtłaczaną pod ciśnieniem 5 bar zaprawą. Zawarte w niej specjalistyczne środki pomocnicze powodują m.in. pęcznienie zaprawy przy zastyganiu.

• W przeciwieństwie do konkurencyjnych metod osuszania, na technologię PRINZ nie mają wpływu takie czynniki, jak zakłócenia elektromagnetyczne czy brak zasilania. Nie ma również konieczności wykonywania późniejszych badań serwisowych czy pomiarów stanu zawilgocenia ścian.

• Dodatkowym atutem osuszania murów metodą PRINZ jest szybkość i sprawność wykonywanej usługi. W domu jednorodzinnym o wymiarach 10x10 m, przy grubości muru 0,5 m (razem ok. 20 m² ) położenie nowej izolacji poziomej zajmuje ok. 3 dni roboczych.

• Koszt wykonania nowej hydroizolacji poziomej obliczany jest na m² izolowanej powierzchni muru, bez względu na stopień zawilgocenia czy grubość muru.

http://www.izolacje.com.pl/images/photos/24/2447/__b_palac-romantyczny-turzno-prinz.JPG
Przykładowe realizacje - Pałac romantyczny, Turzno

Technologia PRINZ gwarantuje:

• natychmiastowe odcięcie kapilarnego podciągania wody gruntowej, co w efekcie prowadzi do samoczynnego wyschnięcia murów (przy wyeliminowaniu innych przyczyn powstawania wilgoci i odpowiedniej wentylacji pomieszczeń),

• minimalizację strat cieplnych,

• poprawę mikroklimatu budynku,

• wykluczenie regularnych remontów i napraw murów, tynków czy powłok malarskich.

Jedynie czarne / ciemnoszare kliny z wytłoczonym znakowaniem PRINZ są gwarancją jakości i odpowiedniej wytrzymałości mechanicznej oraz chemicznej
Jedynie czarne / ciemnoszare kliny z wytłoczonym znakowaniem PRINZ są gwarancją jakości i odpowiedniej wytrzymałości mechanicznej oraz chemicznej

Certyfikowane materiały izolacyjne, gwarantujące 100-procentowe odcięcie wilgoci kapilarnej i w konsekwencji osuszenie murów, produkowane są przez austriacką firmę PRINZ GmbH & Co KG.

Po wykonaniu izolacji poziomej metodą PRINZ i naturalnym wyschnięciu muru, problem związany z wilgocią kapilarną nie powróci - na nasze usługi udzielamy 30-letniej gwarancji, a w praktyce do końca trwałości technicznej budynku.

Pomoc techniczna i dodatkowe informacje dostępne w polskim przedstawicielstwie - firmie PRINZ Polska w Poznaniu.

Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej >>

 

 

 

PRINZ PRINZ Polska sp. z o.o.
Ul. Tulipanowa 4
60-175 Poznań
Tel. 61 863 80 88, 61 863 80 98 / Faks 61 863 80 99
www.osuszanie-prinz.com.pl
   

 

(prinz, osuszanie, izolacja pozioma, osuszanie murów, osuszanie metodą cięcia, wilgoć)

Komentarze

(0)
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
Synthos S.A. Synthos S.A.
Grupa Kapitałowa Synthos S.A. jest jednym z największych producentów surowców chemicznych w Polsce. Spółka jest pierwszym w Europie...
1/2018

Aktualny numer:

Izolacje 1/2018
W miesięczniku m.in.:
  • - Elewacje w modernizacji budynków
  • - Akustyka a modernizacja obiektów budowlanych
Zobacz szczegóły
Zamów bezpłatny newsletter!
Najnowsze informacje na Twoją skrzynkę
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.