Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 6/2018 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

Artykuł sponsorowany

Skuteczna ochrona przed utratą ciepła - nowoczesne systemy izolacji poliuretanowych

PCC Prodex  |  11.12.2017  |  2
Systemy izolacji poliuretanowych
Systemy izolacji poliuretanowych
PCC Prodex

Nawet minimalne nieprawidłowości związane z izolacją budynku mogą być odpowiedzialne za znaczne straty ciepła w przyszłości, a ewentualne błędy popełnione w trakcie montażu nie ujawnią się od razu, ale dopiero po kilku latach od zakończenia budowy. Ich wykrycie i naprawa to proces stosunkowo trudnym, czasochłonny i dość kosztowny. Dlatego nie trzeba nikogo przekonywać, że wybór najlepszych jakościowo materiałów i technologii izolacyjnych jest wręcz kluczowy.

Za najistotniejsze przy wyborze mate­riałów izolacyjnych słusznie uważa się parametry termoizolacyjne (m.in. niski współczynnik przewodzenia ciepła λ), niską nasiąkliwość wody oraz właściwie dobraną wytrzymałość mechaniczną. Wymienione parametry oraz poprawne wykonanie izola­cji są ważne, jednak równie istotne jest profesjonalne i rzetelne podejście do inwestora. Szczegółowa rozmowa, której celem jest zapoznanie inwestora z materia­łem i wszystkimi jego właści­wościami, spowoduje, że w pełni świadomie wybierze on satysfakcjonujące go rozwiązanie.

Inwestor powinien być dobrze poznać wszystkie zalety, ale również wady izolacji, nad wyborem której się zastanawia. Na rynku budowlanym nie istnieje wyrób idealny - każdy ma plusy i minusy, które dodatkowo mogą być spotęgowane niewłaściwym doborem materiału do nawierzchni oraz złym wykonaniem. Niepoprawne wykonawstwo jest jednym z większych zagrożeń, na jakie narażony jest nieświadomy inwestor. Podejmując zatem decyzję dotyczącą izolacji, warto powierzyć jego aplikację rpolecanemu przez producenta specjaliście. Czytaj więcej o systemach izolacji poliuretanowych >>

Jednym z dostępnych na rynku rozwiązań do efektywnej izolacji budynków są systemy izolacji poliuretanowych Crossin Insulations®, czyli m.in. systemy izolacyjne na bazie poliuretanowej pianki natryskowej.

PCC Prodex Izolacje

W porównaniu z innymi materiałami, izo­lacja poliuretanowa o strukturze zamkniętokomórkowej ma jeden z najniższych współczynników przewodzenia ciepła (λmean ≤ 0,021 W/(m·K)). Wyróżniają­ ją również parametry wytrzymałościo­we, co jest bardzo istotne w przypadku izolacji zewnętrznej np. fundamentów, dachów płaskich czy powierzchni podposadzkowych. Przykładowo wytrzymałość na ściskanie przy 10% odkształceniu względnym wynosi 400 kPa. Wartość ta jest kilkakrotnie wyższa od przyjętej, ale dzięki temu cała konstrukcja budynku zyskuje dodatkowe wzmocnienie. Co ważne, ta podwyższona wytrzymałość w żadnym stopniu nie wpływa na właściwości izolacyjne oraz sam koszt materiału. Wynika to z większej wytrzymałości izolacji poliuretanowej - lepszej mimo porównywalnie mniejszych (często dość znacznie) grubości. Piankę Crossin Insulations® cechuje również obniżona nasiąkliwość wody (Wp ≤ 11 kg/m2), dzięki czemu, mimo upły­wu lat i zmieniających się warunków atmosferycznych, zachowuje ona swoje właściwości termoizolacyjne w tak wymagającym i trud­nym środowisku, jakim jest grunt.

Do zalet pianki poliuretanowej (PUR) marki Crossin Insulations® należą również bardzo dobra przyczepność do różnych materiałów budowlanych (m.in. do bloczków betonowych, pustaków, cegły), wysoka wydajność oraz bezspoinowa meto­da aplikacji.

Innowacyjna i nowoczesna technologia aplikacji z użyciem profesjonalnych, wysokociśnieniowych maszyn skutecznie eliminuje pojawienie się ewentualnych mostków termicznych i pozwala stworzyć jednolitą, bezspoinową i energooszczędną powłokę. Dodatkowo, ze względu na swoją porównywalnie niską wagę, izolacja na bazie po­liuretanowej pianki natryskowej nie obciąża konstrukcji budynku. Skorzystaj z doświadczenia naszych specjalistów >>

Ciekawym wyróżnikiem jeśli chodzi o izolacje natryskowe marki Crossin Insulations® jest jej przystosowanie do konkretnych zastosowań. W ofercie można znaleźć systemy do izolacji powierzchni zewnętrznych oraz takie do izolacji powierzchni wewnętrznych. Crossin Insulations®  to również systemy, które zaprojektowano do izolacji poddaszy, sufitów czy ścian. Oprócz doskonałej przyczepności wyróżnia je bardzo szybkie spienianie, dzięki czemu płynna forma natryśniętego systemu nie kapie i nie spływa, co mogłoby negatywnie wpływać na finalną grubość izolacji. W przypadku systemów do izolacji dachów płaskich na zewnątrz czy wylewek podłogowych, materiał wyróżnia delikatnie wolniejsze spienianie - system ma więc możliwość lepszego rozlania się na izolowanej powierzchni. Izolacje natryskowe Crossin Insulations® to również parametry niezmienne wraz z upływem czasu oraz ochrona przed pleśnią, grzybami i innymi mikroorganizami za sprawą technologii Bio Defence Technology.

Crossin Insulations® to innowacyjna metoda izo­lacji budynków, gdyż obok sprawdzonego materiału, jakim jest poliuretan, wyróżnia ją zaawansowana technologia nanoszenia i montażu. Wyjątkowe parametry pianek i systemów Crossin® sprawiają, że znajdują one swoje zastosowanie przy izolacji bu­dynków mieszkalnych i biurowych, obiek­tów przemysłowych i handlowo-usługowych oraz pomieszczeń gospodarczych.

Crossin Insulations

PCC Prodex Sp. z o.o.
56-120 Brzeg Dolny
ul. Sienkiewicza 4

tel: 665 000 888
e-mail:
www.crossin.pcc.eu

Komentarze

(1)
FachMat | 18.10.2018, 15:40
Potwierdzam ,natryskowe metody są najlepsze względem pleśni i wigloci ogólnie
   1 / 1   
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
Triflex Polska Triflex Polska
Triflex zyskał na rynku europejskim pozycję lidera w zakresie opracowywania, kompleksowego doradztwa oraz zastosowania uszczelnień i powłok...
7/8/2019

Aktualny numer:

Izolacje 7/8/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Wtórne hydroizolacje poziome
  • - Mocowanie elewacji wentylowanych
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.