Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 6/2018 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

Docieplanie budynków od wewnątrz

Docieplanie budynków od wewnątrz
Docieplanie budynków od wewnątrz

Docieplanie budynków od wewnątrz to możliwie dobry kompromis między ograniczeniem strat ciepła i podwyższeniem komfortu cieplnego mieszkań z jednej strony, a kosztami ogrzewania i potrzebą zachowania zabytkowego charakteru budynku z drugiej.

W podstawowym nurcie zainteresowań dociepleniami od wewnątrz pozostają głównie zabytki, pełniące pierwotnie różne funkcje, w tym niemieszkalne, które nie mogą być docieplane od zewnątrz. Jednak doświadczenia praktyczne z ocieplania budynków historycznych przenosi się również na inne obiekty.

Gruntownej poprawy termoizolacyjności przegród zewnętrznych wymagają budynki przemysłowe, rolnicze, wojskowe, magazynowe, które obecnie przystosowuje się do funkcji mieszkalnych, biurowych, handlowych, o wysokich wymaganiach w zakresie komfortu cieplnego.

Nasza Księgarnia 
Docieplanie budynków od wewnątrz

Docieplanie budynków od wewnątrz

Kup teraz

Szybki rozwój technologii docieplania od wewnątrz jest możliwy dzięki rozwojowi i stałemu doskonaleniu metod ochrony budynków przed wilgocią. Od czego zależą skuteczność i trwałość dociepleń wewnętrznych?

"Docieplanie budynków od wewnątrz" - zagadnienia tematyczne

Książka obejmuje następujące zagadnienia tematyczne:

  • Właściwości ciepłochronne przegród zewnętrznych w budynkach historycznych
  • Materiały i metody stosowane do docieplania od wewnątrz
  • Innowacyjne rozwiązania w dociepleniach od wewnątrz
  • Projektowanie dociepleń wewnętrznychOcena efektywności docieplania
  • Bezpieczeństwo pożarowe systemów dociepleniowych stosowanych od wewnątrz
  • Akustyka docieplanych pomieszczeń

Autor jest profesorem w Instytucie Budownictwa na Wydziale Geodezji, Inżynierii Przestrzennej i Budownictwa na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Wykłada fizykę budowli, budownictwo ogólne oraz przedmioty związane z remontami i modernizacją budowli. Ma wieloletnie doświadczenie w dziedzinie cieplno-wilgotnościowego zabezpieczania obiektów. Jest rzeczoznawcą budowlanym oraz mykologicznym. Za wybitne osiągnięcia twórcze w dziedzinie architektury i budownictwa otrzymał nagrodę ministra infrastruktury.

Publikacja wydana pod patronatem miesięcznika IZOLACJE.

Komentarze

(0)
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
Triflex Polska Triflex Polska
Triflex zyskał na rynku europejskim pozycję lidera w zakresie opracowywania, kompleksowego doradztwa oraz zastosowania uszczelnień i powłok...
1/2019

Aktualny numer:

Izolacje 1/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Diagnostyka konstrukcji murowych
  • - Ocieplanie budynków drewnianych
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.