Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 6/2018 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

Artykuł sponsorowany

Najlepsza decyzja o osuszaniu

Agnieszka  Zygmunt  |  18.01.2019  |  3
Kamienica w Jeleniej Górze
Kamienica w Jeleniej Górze
Aquapol

Mieszkańcy kamienic najbardziej boją się zmarnować często z trudem zebrany majątek wspólnoty. Gromadzą go latami, dlatego każdą inwestycję analizują dogłębnie i sprawdzają referencje oraz pewność gwarancji. Tu nie ma miejsca na błąd. Liczą się tylko najlepsze decyzje, tym bardziej, że często remont kamienic jest współfinansowany przez Unię Europejską. Zatem jeżeli decydują się na inwestycję w np. osuszanie, muszą być pewni, że zlecają pracę najlepszej firmie.

Przykładem jest miasto Świebodzice na Dolnym Śląsku, które przed kilkoma laty otrzymało unijną dotację na rewitalizację starego miasta.

Rzetelny wykonawca osuszania

Zrealizowane prace objęły: remont dróg wokół rynku, podłączenie do sieci kanalizacyjnej części budynków oraz remonty kilkunastu kamienic. Potrzeby były znacznie większe, dlatego zależało nam na jak najlepszym wykorzystaniu środków, żeby żaden grosz się nie zmarnował – mówi Burmistrz Miasta Świebodzice Bogdan Kożuchowicz.

Rozpoczęły się przetargi, żeby wybrać jak najkorzystniejsze oferty.

W przypadku wspólnot mieszkaniowych to mieszkańcy wraz z zarządcą decydowali, na co zostaną wydane pieniądze zgromadzone w funduszu remontowym. Dlatego tak ważna była nasza rola, żeby przygotować oferty najlepszych firm. W mojej pracy nie ma nic gorszego niż nierzetelny wykonawca i niezadowoleni właściciele mieszkań – deklaruje specjalista w dziale technicznym firmy Prefekt, Piotr Subotkiewicz.

Dodaje także, że w każdej wspólnocie widać zaangażowanie w prace remontowe. Mieszkańcy wraz z zarządcą szukają rozwiązań, firm czy materiałów. Po pewnym czasie również mieszkańcy stają się ekspertami i sami wiedzą, czy wykonawcy są rzetelni i godni zaufania.

Jak skutecznie poradzić sobie z problemem wilgoci >>


Aquapol

Fot. 1. Osuszone kamienic na rynku.


W Świebodzicach i okolicy osuszyliśmy już kilkanaście budynków. Nasza firma miała się czym pochwalić w tym mieście. Odbyliśmy wiele spotkań z przedstawicielami wspólnot mieszkaniowych oraz firmą zarządzającą. Przedstawialiśmy funkcjonowanie systemu Aquapol, odpowiadaliśmy na pytania mieszkańców, ale przede wszystkim – wspólnie kreśliliśmy plan remontów – podkreśla inż. arch. Bartosz Kędzierski, szef działu technicznego firmy Aquapol.

Mieszkańcom zależało na jak najlepszej ofercie. Aquapol to firma międzynarodowa z ponad 30-letnim doświadczeniem i kilkudziesięcioma tysiącami osuszonych obiektów na swoim koncie – to bardzo ważne argumenty. 

Przeczytaj więcej: BEZINWAZYJNY SYSTEM OSUSZANIA MURÓW

Rewitalizacja Starego Miasta kosztowała kilkanaście milionów złotych. Dużą część środków pozyskaliśmy z Unii Europejskiej. Dlatego było dla nas istotne, żeby prace przeprowadzić raz a dobrze i nie wracać już do tych problemów. Firma Aquapol spisała się przy wcześniejszych realizacjach. Badania i serwisy, które były przeprowadzane przez trzy lata od rozpoczęcia osuszania, potwierdzały, że system działa i że to była dobra decyzja – mówi prezes firmy zarządzającej Prefekt Waldemar Tomczak. Skorzystaj z doświadczenia specjalistów firmy Aquapol >>

System osuszania zespołów urbanistycznych

System Aquapol jest przeznaczony nie tylko do pojedynczych obiektów, lecz także – tak, jak w opisywanym przypadku – do całych zespołów urbanistycznych. 

Można powiedzieć, że osuszyliśmy prawie całe Stare Miasto. Tu osuszaniu poddano obiekty z przełomu wieków XIX i XX. Były to zniszczone i zawilgocone budynki. Ciężkie prace budowlane nie mogły się tu sprawdzić – podkreśla inż. arch. Bartosz Kędzierski.

Firma zarządzająca Prefekt razem z firmą Aquapol zaplanowały odpowiednią kolejność prac, co pozytwynie wpłynęło na efekt końcowy. W większości przypadków rozpoczęło się od osuszania. Dopiero później można było przystąpić do dalszych faz remontu. Współpraca oraz odpowiednia kolejność prac – te dwa czynniki wymienili jako najważniejsze i przesądzające o efekcie inwestycji.

Aquapol

Fot. 2. Osuszona kamienica.

W przypadku kilku podmiotów (tutaj: firma zarządzająca nieruchomościami, wykonawca prac, mieszkańcy, miasto i Unia Europejska) współpraca i przepływ informacji są kluczowe. Mieszkańcy zawsze mogli liczyć na przedstawicieli firmy Aquapol. Firma zarządzająca otrzymała profesjonalne doradztwo techniczne w zakresie renowacji, miasto Świebodzice i Unia Europejska współfinansowały prace (w tym osuszanie), które zostały wykonane rzetelnie i z pełną dokumentacją. Dowiedz się więcej >>

Dzięki wzorowej współpracy można było spokojnie zaplanować budżet i odpowiednią kolejność prac, żeby osuszone i pięknie wyremontowane Stare Miasto mogło cieszyć mieszkańców i turystów przez lata.

Komentarze

(3)
Grzegrzuła | 18.10.2018, 14:50
świetny artykuł, w odniesieniu do jednej firmy, a gdzie mogę znaleźć zestawienie firm które podejmują się tego typu prac?
lolek | 30.10.2018, 13:52
miło , że ktoś dodaje rekomendacje
Pegla | 23.01.2019, 13:45
Na ile skuteczne będzie takie osuszanie? Ile czasami trzeba na to poświęcić?
   1 / 1   
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
Triflex Polska Triflex Polska
Triflex zyskał na rynku europejskim pozycję lidera w zakresie opracowywania, kompleksowego doradztwa oraz zastosowania uszczelnień i powłok...
6/2019

Aktualny numer:

Izolacje 6/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Problemy eksploatacyjne tynków wewnętrznych
  • - Warunki techniczne robót murarskich
Zobacz szczegóły
Jaką technologię wykonania tarasu wybrać w naszym klimacie?

Jaką technologię wykonania tarasu wybrać w naszym klimacie?

Zarówno w starych, jak i nowo wzniesionych budynkach coraz częściej można zauważyć bardzo zły stan balkonów i tarasów. Dlaczego tak się dzieje?
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.