Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 1/2017 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

Artykuł sponsorowany

Szary styropian dla ciepłych fundamentów

SWISSPOR  |  14.07.2017  |  2
Szary styropian dla ciepłych fundamentów
Szary styropian dla ciepłych fundamentów
SWISSPOR

Ze względu na swoje doskonałe parametry izolacyjne, szary styropian jest jednoznacznie kojarzony z budownictwem energooszczędnym i pasywnym. Czym ocieplić fundamenty, żeby budynek był energooszczędny?

Na zdjęciach z kamer termowizyjnych wyraźnie widać, że fundamenty ocieplone materiałami o słabszych parametrach są powodem wysokich strat ciepła. Bez efektywnej termoizolacji fundamentów nie można mówić ani o domu pasywnym ani energooszczędnym, nawet jeżeli ściany są ocieplone styropianem szarym.

Swisspor HYDRO Lambda to specjalistyczny szary styropian do izolacji fundamentów. Wprowadzenie go na rynek uzupełniło istotną lukę w ofercie szarych styropianów. Dzięki HYDRO Lambda można teraz ocieplić szarym każdą część budynku - od fundamentu po dach.

Na tle innych materiałów do izolacji fundamentów HYDRO Lambda wyróżnia się doskonałymi parametrami termoizolacyjnymi. Zadeklarowana wartość współczynnika przewodzenia ciepła lambda λd ≤ 0,031 [W/m·K]. Z tego względu HYDRO Lambda jest zalecany do budownictwa pasywnego i energooszczędnego, co potwierdza certyfikat Instytutu Budownictwa Pasywnego.

Do produkcji HYDRO lambda używa się hydrofobowego surowca, dzięki czemu płyty charakteryzują się obniżoną nasiąkliwością wody - mniejszą niż 3,5%. Wynikająca z technologii produkcji bardzo spoista powierzchnia dodatkowo zwiększa własności hydrofobowe płyt. Przebywając w wilgotnym środowisku jakim jest grunt, HYDRO lambda zachowuje znacznie lepsze właściwości termoizolacyjne niż płyty styropianu cięte z bloku.

HYDRO lambda jest produkowany metodą wtrysku do formy. Technologia produkcji nadaje płytom właściwości i wygląd, nieporównywalny do tradycyjnych płyt styropianowych. Wszystkie płyty HYDRO lambda są frezowane, mają idealną geometrię i stabilność wymiarową. Powierzchnia płyt posiada specjalną fakturę zapewniającą lepszą przyczepność do kleju. Skonsultuj  się ze specjalistami SWISSPOR >>

Oprócz bardzo dobrych parametrów termoizolacyjnych HYDRO lambda charakteryzuje się optymalnie dobraną dla fundamentów wytrzymałością na ściskanie CS(10) ≥ 100 [kPa]. Stosowanie materiałów o wyższej wytrzymałości na ściskanie, przy fundamentach o głębokości do 3,5 m, jest znacznie droższe i zupełnie nieuzasadnione względami technicznymi.  

Warto podkreślić, jak ważne jest zaizolowanie fundamentów przeznaczonym do tego celu specjalistycznym produktem. W przypadku fundamentów wady niewłaściwie dobranego materiału ujawniają się najczęściej po kilku latach. Naprawa jest trudna, kosztowna i zwykle wiąże się z koniecznością remontu wilgotnych lub zagrzybionych ścian.

Swisspor

 

SWISSPOR Polska sp. z o.o.
32-500 Chrzanów
ul. Kroczymiech 2

 

www.swisspor.pl

Komentarze

(2)
RafalKRK | 21.12.2017, 12:43
Dobry materiał to jedno, ale bez dobrego montażu nie ma mowy o skutecznym ociepleniu
jandax | 04.01.2018, 14:22
tylko się cieszyć, że jest coraz więcej rozwiązań dla tych, którym zależy na energooszczędnych domach
   1 / 1   
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
Synthos S.A. Synthos S.A.
Grupa Kapitałowa Synthos S.A. jest jednym z największych producentów surowców chemicznych w Polsce. Spółka jest pierwszym w Europie...
6/2018

Aktualny numer:

Izolacje 6/2018
W miesięczniku m.in.:
  • - Izolacje w dachach zielonych odwróconych
  • - Renowacja dachu drewnianego
Zobacz szczegóły
Podłoga na gruncie - ciepła i trwała

Podłoga na gruncie - ciepła i trwała

Coraz bardziej restrykcyjne wymagania dotyczące izolacyjności przegród cieplnych w budynkach zwiększają zapotrzebowanie na nowoczesne i skuteczniejsze rozwiązania. Prawie...
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.