Artykuł sponsorowany

Czym wyróżniają się dachówki ceramiczno-metalowe?

Gerard Roofing System  |  30.05.2017
GERARD ROOFING SYSTEMS to kompletny system pokrycia dachu, wykonany z trwałej blachodachówki z posypką
GERARD ROOFING SYSTEMS to kompletny system pokrycia dachu, wykonany z trwałej blachodachówki z posypką
Gerard Roofing Systems

Dachówki ceramiczno-metalowe wyróżniają się trwałością, którą nadają im odpowiednie materiały oraz technologia produkcji.

Dachówki GERARD ROOFING SYSTEMS (GERARD Diamant®, GERARD Classic®, GERARD Heritage®, GERARD Senator®, GERARD Milano® i GERARD Corona®) wykonane są z najwyższej jakości blachy stalowej, galwanizowanej przez zanurzenie w stopie aluminiowo–cynkowym /Al-Zn/. Trwałość tak zabezpieczonej blachy w porównaniu ze zwykłą blachą ocynkowaną wydłuża się ok. 2,5-krotnie, eliminując ryzyko przedwczesnego starzenia się, niszczenia i przecieków. Skonsultuj się ze specjalistami firmy Gerard Roofing Systems >>

Wszystkie dachówki GERARD ROOFING SYSTEMS są objęte pisemną 50-letnią gwarancją producenta.

Blachodachówka Gerard Roofing Systems

Blachodachówki GERARD ROOFING SYSTEMS wyróżniają się trwałością, co potwierdza 50-letnia gwarancja producenta. Fot. AHI Roofing

Trwała i odporna blachodachówka

Wykonane kolejno, obustronne zabezpieczenia warstwą epoksydową zwiększają odporność paneli na korozję i uszkodzenia. Lakier akrylowyna bazie żywic tworzy absolutnie nieprzepuszczalną barierę dla wilgoci, tworząc jednocześnie grunt dla unikalnego i niespotykanego w żadnym innym systemie naturalnego kruszywa skalnego, zabezpieczonego ponownie lakierem akrylowym z domieszką algicydów, która chroni przed porastaniem mchem.

Stosowane na dachówkach kruszywo to naturalny kamień wydobywany w Nowej Zelandii, bardzo odporny na działanie czynników atmosferycznych. Jest najskuteczniejszą warstwą ochronną i naturalną "zaporą" dla agresywnego środowiska, które najczęściej powoduje starzenie się powłok zabezpieczających blachę. Postaw na jakość i doświadczenie >>

Kruszywo bardzo skutecznie wycisza upadające krople deszczu, a także chroni panele przed uszkodzeniami w czasie transportu i montażu, wyklucza ryzyko zarysowania powierzchni panelu, podnosząc jednocześnie walory estetyczne. Kruszywo powoduje bardzo łagodne załamanie światła i przyjemny odbiór koloru. Matowa i porowata powierzchnia powoduje, że dach pokryty tymi dachówkami nie nagrzewa się do bardzo wysokich temperatur. Zarówno ta zaleta, jak też niewielkie moduły dachówek powodują, że nie powstają niebezpieczne dla mocowania naprężenia związane z rozszerzalnością stali.

Blachodachówka Gerard Roofing Systems
Układanie blachodachówki GERARD ROOFING SYSTEMS ułatwiają niewielkie wymiary paneli. Fot. AHI Roofing

Wygodne i lekkie panele

Mały wymiar modułu i symetryczność fali dachówki pozwalają uzyskać bardzo dużą efektywność materiału. Dla inwestora oznacza to zmniejszenie odpadów nieużytkowych do 3%. W odróżnieniu od wszystkich innych blaszanych pokryć dachowych, z dachówek GERARD ROOFING SYSTEMS® nie zsuwa się w czasie odwilży śnieg, co często powoduje "obrywanie" rynien i szkody z tym związane. Niekwestionowaną zaletą tych dachówek jest ich lekkość. 1 m2 waży zaledwie 7 kg - jest to dach ok. 6-krotnie lżejszy od typowego dachu ceramicznego czy cementowego. Wszystkie typy ww. dachówek można stosować na dachach, na których minimalny kąt nachylenia połaci wynosi 17°, a pionowe płaszczyzny mansard i tzw. "wole oko" nie są przeszkodą w ich stosowaniu.

Kompletny system dachowy

Każdy z wymienionych tu typów dachówek stanowi kompletny system, wyposażony w gąsiory okrągłe i kalenice, wiatrownice, boczne i płaskie obróbki blacharskie, wywietrzniki dachowe i inne elementy umożliwiające przykrycie dowolnie skomplikowanych połaci bez konieczności sięgania po inne materiały obróbkowe. Wszystkie z ww. systemów są produkowane wg tej samej technologii i w oparciu o te same surowce, jednak każdy z nich posiada odrębny styl i charakter, pozwalający na indywidualny dobór i nadanie budynkowi oryginalnego wyglądu.

Gerard Roofing Systems

ul. Modularna 3a, 02-238 Warszawa
Tel. +48 508 240 400
Fax 22 575 52 23
E-mail:
www.gererdroofs.pl

Komentarze

(0)
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
PPHU POLSTYR Zbigniew Święszek PPHU POLSTYR Zbigniew Święszek
POLSTYR- Pełny system dociepleń Jesteśmy producentem pełnego systemu dociepleń w tym najwyższej jakości wyrobów budowlanych takich...

test

test

10/2017

Aktualny numer:

Izolacje 10/2017
W miesięczniku m.in.:
  • - Naprawa i wzmocnienie stropów
  • - Szary styropian do izolacji fundamentów
Zobacz szczegóły
Zamów bezpłatny newsletter!
Najnowsze informacje na Twoją skrzynkę
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.