Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 1/2017 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

Artykuł sponsorowany

Pewne mocowanie termoizolacji - łączniki, kołki i kotwy

MKaM  |  07.03.2017  |  2
MKam sp. z o. o.

Łączniki do termoizolacji to ważny element zapewniający stabilność układu ociepleniowego. Powinny być dobrane z uwzględnieniem rodzaju podłoża, ciężaru systemu oraz siły wiatru oddziałującej na fasadę budynku.

Elewacja budynku jest połączona z materiałem izolacyjnym za pomocą zaprawy klejowej, natomiast łącznik mechaniczny stosowany jako dodatkowe mocowanie układu ocieplenia przeciwdziała siłom ssącym wiatru i chroni system przed oderwaniem się od ściany.

Aby sprostać temu obciążeniu, łącznik powinien mieć sztywny talerzyk, dociskający izolację do podłoża, oraz specjalną strefę kotwienia. W sytuacji, gdy zaprawa klejowa utraci swoje właściwości wiążące izolację z podłożem, łącznik jest jedynym elementem zabezpieczającym elewację przed oderwaniem. Wybór odpowiedniego systemu mocowania gwarantuje więc prawidłową eksploatację ocieplenia przez cały okres jej użytkowania. 

Firma MKaM powstała w 2004 r. w Zielonej Górze, jako firma produkcyjno-usługowo-handlowa. Ważną częścią działalności przedsiębiorstwa jest produkcja łączników do termoizolacji, a także kołków i kotew oraz doskonalenie technik zamocowań. Poznaj szeroki asortyment firmy MKaM >>

MKaM wdrożyła do produkcji m.in. łącznik do mocowania termoizolacji typu MKaM-ŁI3AO10 i MKaM-ŁI3AO10Mt, który ma Europejską Aprobatę Techniczną "ETA-08/0204" oraz Łącznik do mocowania termoizolacji z długą częścią rozporową typu MKaM-ŁI3ALO10 i MKaM-ŁI3ALO10Mt, który uzyskał Europejską Aprobatę Techniczną "ETA-09/0372".

Łączniki typu ŁI 3A
Łączniki typu ŁI 3A

Łączniki typu ŁI mają zastosowanie w technologiach dociepleń budynków jako wyroby do mocowania materiałów lekkich (np. styropianu) oraz cięższych (np. wełna mineralna) do podłoży z betonu, cegły pełnej i kamienia naturalnego. Są też zalecane do mocowania materiałów termoizolacyjnych lekkich do podłoży z cegły dziurawki, pustaków szczelinowych lub gazobetonu.

Łączniki typu ŁI 3A M
Łączniki typu ŁI 3A M

Łącznik składa się z korpusu oraz gwoździa z łbem pokrytym tworzywem, który eliminuje mostki termiczne i dodatkowo zabezpiecza gwóźdź przed korozją. 

Łączniki typu ŁIK służą do mocowania płyt z wełny mineralnej lub styropianu na ścianach wykonanych z drewna, np. w kanadyjskiej technologii szkieletowej. Rozwiązanie to nie wymaga użycia specjalnych narzędzi ani posiadania szczególnych umiejętności. Wystarczy wcisnąć kołek w materiał izolacyjny i za pomocą wkręta przymocować do drewnianej konstrukcji. Dodatkowy kapturek chroni wkręt przed korozją i eliminuje mostki termiczne. Skonsultuj się ze specjalistami firmy MKaM >>

Łączniki do pokryć dachowych są przeznaczone do mocowania pokryć dachowych typu folia i papa termozgrzewalna do dachów płaskich wykonanych z betonu, które nie wymagają ocieplenia. 

Stosowane wraz z łącznikami talerzyki zapewniają dużą powierzchnię dociskową i umożliwiają mocowanie materiałów termoizolacyjnych o małej gęstości, np. wełny lamelowej.

Talerzyk T-10 MKaM
Talerzyk T-10

W ofercie firmy znajdziemy również kołki i kotwy do szybkiego montażu oraz do mocowania w podłożu z płyty kartonowo-gipsowej.

 MKaM MkaM
ul. Browarna 1
65-823 Zielona Góra
Telefon: 68 32 73 030
Faks: 68 32 73 040
biuro@mkam.pl
www.mkam.pl

Komentarze

(0)
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
Niczuk Metall Niczuk Metall
Warto współpracować z najlepszymi! Niczuk Metall jest firmą z tradycjami opartą wyłącznie na polskim kapitale . Doświadczenie,...
6/2017

Aktualny numer:

Izolacje 6/2017
W miesięczniku m.in.:
  • - Modernizacja budownictwa mieszkaniowego
  • - Parametry cieplne wieloskrzydłowej stolarki okiennej w budynkach mieszkalnych
Zobacz szczegóły
Zamów bezpłatny newsletter!
Najnowsze informacje na Twoją skrzynkę
System ściany wentylowanej od Aluprof - nowa aprobata dla Extrabond A2

System ściany wentylowanej od Aluprof - nowa aprobata dla Extrabond A2

Aluprof, europejski lider produkcji systemów aluminiowych dla budownictwa, otrzymał od Instytutu Techniki Budowlanej kolejną aprobatę techniczną dla swoich produktów. Tym...
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.