Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 6/2019 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

Targi BUDMA 2017 - premiery

Podczas targów pokazano kilkaset rynkowych nowości, w tym kilkadziesiąt po raz pierwszy - w ramach Klubu Premier BUDMA
Podczas targów pokazano kilkaset rynkowych nowości, w tym kilkadziesiąt po raz pierwszy - w ramach Klubu Premier BUDMA

Prezentujemy nowe produkty i systemy prezentowane podczas Międzynarodowych Targach Budownictwa i Architektury BUDMA 2017.

EUTHERM 
System Elewacyjny Thermolam to połączenie elegancji płyt firmy LAMINAM z właściwościami innowacyjnego i kompletnego systemu elewacyjnego Thermolam, w którym elewacja wytwarzana jest fabrycznie, w warunkach gwarantujących jakość, powtarzalność parametrów i pełną kontrolę procesu produkcyjnego. System elewacyjny Thermolam posiada komplet badań przeprowadzonych przez Instytut Techniki Budowlanej, zgodnie z europejską normą ETAG 017. 

Leon Witas
Ościeżnica Sara pod okładziny ścienne umożliwia aplikację na skrzydle drzwiowym dokładnie tego samego materiału, jaki zostanie umieszczony na ścianie. Dzięki temu projektowane wnętrze zyskuje ład i harmonię, trafiając w gust najbardziej wymagających osób. Ościeżnica jest nowym narzędziem w pracy architektów. 

PORTA KMI POLAND
Drzwi Porta EXTREME RC3 37 dB to produkt nagrodzony Złotym Medalem MTP 2017 za innowację i technologię, potwierdzającą jakość produktu. Drzwi gwarantują użytkownikom bezpieczeństwo, ponieważ występują w wersji antywłamaniowej, dymoszczelnej oraz ognioodpornej. Drzwi charakteryzują się również bardzo dużą elastycznością oraz szeroką gamą kombinacji parametrów i możliwych rozwiązań.  

Czy wiesz, że: Kodeks urbanistyczno-budowlany uzgodniony

Bruk-Bet
Kostki  brukowe i płyty tarasowe FOTOLINE® to innowacyjne produkty, powstające poprzez naniesienie druku cyfrowego na powierzchnie licowe i zabezpieczenie ich odpowiednią powłoką ochronną. Fotograficzne odwzorowanie obrazu zapewnia nieograniczone możliwości twórcze zarówno dla projektantów, jaki i inwestorów prywatnych. Technologia FOTOLINE® umożliwia stworzenie dowolnego obrazu, np. przekrojów kamieni naturalnych, wzorów zdobniczych, ornamentów, a także dowolnych fotografii. 

Fibar Group 
FIBARO KeyFob - pilot do zarządzania scenami - niewielkich rozmiarów bezprzewodowy pilot o kształcie spłaszczonej elipsoidy, który pozwala zdalnie kontrolować urządzenia znajdujące się w zasięgu sieci Z-Wave. Dzięki sześciu przyciskom umieszonym na pilocie, użytkownik może aktywować wcześniej zaprogramowane sceny lub sterować innymi urządzeniami. FIBARO KeyFob sprawia, że kontrola nad domem staje się jeszcze łatwiejsza i wygodniejsza. 

Strama Group 
STRAMA PANELS to nowoczesny system elewacyjny do samodzielnego montażu. W skład systemu wchodzą panele z PVC i innowacyjny system mocowania. Nową linię paneli - WOOD DESIGN - pokryto trwałą okleiną firmy Renolit, imitującą naturalne drewno. 

BERTRAND Okna i Drzwi 
Okna Kubus to system okien o nowoczesnym wzornictwie, który zapewnia więcej światła wewnątrz pomieszczeń oraz lepszą izolację termiczną i akustyczną. Bazą systemu są wąskie konstrukcje, kanciaste kształty oraz ukryte skrzydło (przy zamkniętym oknie nie widać ramy okiennej). Całkowity brak uszczelek w ramie umożliwia wygodną pielęgnację, a uskok w ramie tworzy ciepłe uszczelnienie środkowe. 

Lewens Sonnenschutz-Systeme GmbH & Co. KG
Markiza Trentino VV to nowoczesna markiza zapewniająca 100% komfortu i dobrej jakości wyposażenie techniczne. Dzięki maks. szerokości do 700 cm i wysięgowi do 400 cm nadaje się na balkony i tarasy każdego rozmiaru. Dla większego komfortu można wyposażyć markizę w Vario Volant - zmienną ochronę przed słońcem czy prywatnością. 

KRAT-MET 
Wzór tłoczenia PERFEKT 4 to autorska i jedyna na polskim rynku metoda tłoczenia stalowego skrzydła drzwiowego, polegająca na zlicowaniu przeszklenia z płaszczyzną skrzydła. Dodatkowym elementem jest wtłoczona strukturalna aplikacja w kilku kolorach. We wzorze PERFEKT 5 przeszklenie nie ma ramki mocującej od zewnętrznej strony. 

DR 
EXTRA-VENTEXTRA-VENT - taśma kalenicowa wykonana z dwóch pasów plisowanego laminatu (aluminium + folia PET) sklejonych z geowłókniną. Zaletami produktu są wyższa od  aluminium elastyczność i rozciągliwość laminatu (do 50%), wysoka odporność na rozrywanie. 

Fakro
Okna fasadowe Fakro INNOVIEW to połączenie najwyższej jakości drewna i profili aluminiowych. Duże rozmiary, bezpieczeństwo, estetyka oraz łatwość obsługi okien zapewnią komfort użytkowania. 

P.W Florkom
POWERMAX® SKALA to kolorowe panele fotowoltaiczne na fasady skalowane pod względem koloru i kształtu, przeznaczone do budowli publicznych, komercyjnych i mieszkalnych w celu poprawy efektywności energetycznej. Estetyczne elewacje BIPV tworzą dodatkową izolację termiczną i akustyczną. 

Przeczytaj: Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury BUDMA 2017

BREVIS 
VENTAIR INTEGRO - nawiewnik powietrza montowany ponad oknem bez ingerencji w jego konstrukcję, wyposażony w filtr anty-smogowy i antyalergiczny, posiadający modułową konstrukcję umożliwiającą dostosowanie konfiguracji do potrzeb użytkownika (automatyka, akustyka).

METZINK
Rynna kwadratowa w technologii Rapid Connection to eleganckie, metalowe systemy rynnowe kwadratowe w nowej technologii. Nowy system umożliwia perfekcyjny, szybki sposób montażu. 

Baier
Okiennice harmonijkowe automatyczne PREMIUM
Zalety:

  • okiennice licują się z płaszczyzną fasady
  • dowolne wypełnienie
  • układy 2,4,6,8 skrzydłowe lub symetryczne max 16
  • ramy 60 mm zapewniają stabilność
  • wymiary układów nawet do 8 m szer. 8 i 4 m wys.

MBW Profile
Listwa przypodlogowa flockowana produkowana w technologi floc, pokrywana zamszem i produkowana pod wykładziny. 

PPHU BUD-MAR Marcin Mazurkiewicz
TraOnyx to piękny kamień naturalny, połączenie onyxu z wszechstronnym zastosowaniem trawertynu.

INVADO
Do oferty wprowadzono nowe kolekcje skrzydeł modułowych Vinadio i Fossano oraz Imperia, które będą dostępne w 19 dekorach, jak również drzwi płaskie Salerno, Parma i Averno dostępne w około 23 dekorach. 

ERKADO
Drzwi wewnętrzne ARALIA - skrzydła drzwiowe wewnątrzlokalowe ramiakowe Stile przylgowe i bezprzylgowe 
Drzwi wewnętrzne EWODIA - skrzydła drzwiowe wewnątrzlokalowe ramiakowe Stile przylgowe i bezprzylgowe
Drzwi wewnętrzne NOLINA - skrzydła drzwiowe wewnątrzlokalowe ramiakowe Stile przylgowe i bezprzylgowe

SONAROL
Okno Glasstherm Concept to okno o dużej estetyce uzyskanej dzięki ukryciu profilu skrzydła za taflami szkła oraz zastosowaniu ukrytych okuć, z ramą wykonaną z wielokomorowego PVC.

STROPEX
Zestaw panelowy EMO - rozwiązanie do domów energooszczędnych i pasywnych, eliminuje mostki termiczne, błędy montażowe oraz zapewnia szczelność połączenia okna po zamontowaniu - gwarancja na uszczelkę 25 lat. 
STROPEX EMO Termo-LISTWA - rozwiązanie stanowiące element składowy 3 zestawów EMO STROPEX. Przeznaczony do domów energooszczędnych i pasywnych. Szczelność połączenia z oknem po zamontowaniu zapewnia uszczelka z gwarancją na 25 lat. 
STROPEX EMO Termo-PARAPET - rozwiązanie do domów energooszczędnych i pasywnych. Występuje we wszystkich zestawach STROPEX EMO. Szczelność połączenia z oknem po zamontowaniu zapewnia uszczelka z gwarancją na 25 lat. 
STROPEX EMO Termo-BELKA - rozwiązanie dla domów energooszczędnych i pasywnych. Występuje we wszystkich zestawach STROPEX EMO. Zapewnia termoizolację na połączeniu nadproże-okno-roleta. Rozwiązanie Termo-BELKA z nadprożem KZN zapewnia 17% więcej światła. 
STROPEX EMO Termo-RAMA - rozwiązanie do domów energooszczędnych i pasywnych. 6 cm konstrukcji z rdzeniem PUR eliminuje mostki termiczne. Montaż zestawu z oknem może odbywać również zimą. Wstępnie wykończone powierzchnie wewnętrzne wnęki okiennej. 

ART PAT PATRYK LICA
"Nieregularna" deska elewacyjna, ręcznie obrabiana. Deski można łączyć z deskami o różnej szerokości, co nadaje ciekawy wygląd całej fasadzie. Pozwala na to łączenie pióro-wpust, które jest jednakowo obrabiane w deskach tej samej grubości, ale różnej szerokości. 

DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA – kliknij tutaj »

Velux Polska
Okna do płaskiego dachu ze sferycznym modułem szklanym - nowy moduł do okien do płaskiego dachu wykonano w technologii CurveTech®. Zakrzywione, odporne na zarysowania szkło skutecznie usuwa wodę, liście i inne zanieczyszczenia, które zbierają się na szybie. W ten sposób przez okno wpada do pomieszczenia więcej światła. Okna do płaskiego dachu wyposażone w sferyczny moduł szklany zachowują dotychczasowe zalety, m.in. dobre parametry izolacyjne, najwyższą klasę szczelności oraz możliwość zainstalowania akcesoriów: elektrycznie lub solarnie sterowanej rolety i markizy. Od strony dachu, sferyczny moduł szklany wygląda bardzo nowocześnie i elegancko, dzięki czemu nadaje się do dachów zielonych. Produkt będzie dostępny na  rynku  od  kwietnia  2017  r., w 8 rozmiarach, w wariancie nieotwieranym i otwieranym elektrycznie. Do montażu w dachach o kącie nachylenia od 0 do 15°.

Griltex
Geokompozyt izolacyjno-drenażowy GXP DREN 1200 PLUS - membrana wytłaczana wodoszczelna z HDPE (polietylen o dużej gęstości), o grubości 1,2 mm, łączona jest ter­micznie z geowłókniną PP z włókien ciągłych (min. 140 g/m<sup>2</sup>) na wierzchniej stronie oraz z geowłókniną PP/PES (250 g/m<sup>2</sup>) od spodu. Jest przeznaczona jest do systemów izolacyjnych i drenażowych. Może być używana jako warstwa izolacyjno-drenażowa przy ścianach oporowych, fundamentowych, przyczółkach mostów, płytach stropowych, tunelach, korytach od­wadniających i dachach zielonych. Jest również wykorzystywana jako przesłona separacyjno-odwadniająca w kon­strukcji podbudowy dróg, torowisk, lotnisk, także jako warstwa ochronna przed uszkodzeniami mechanicznymi warstw izolacyjnych i warstwa przeciwkorzenna. Można ją też stosować jako warstwę doszczelniającą i odgazowującą dla wysypisk śmieci oraz składowisk odpadów.

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Przepis na idealnie gładkie i naturalnie białe ściany »


Szybko znajduj ukryte usterki i skracaj czas diagnostyki... ZOBACZ »


Szybki montaż stropu – jak to zrobić »

Jak dobrać optymalną elewację do budynku?

Różne wysokości konstrukcyjne stropów i różne rozstawy...
czytaj dalej »

Począwszy od wyboru rodzaju budynku, w pierwszym kroku, w kolejnych wskaż... czytaj dalej »

Jak przygotować się do termomodernizacji domu?


Styropian jest praktycznie niezniszczalnym produktem, nie przepuszcza wody, a jeśli chodzi o zachowanie w obecności ognia, to... ZOBACZ »


Czego użyć do izolacji dachu?

Potrzebny Ci wysokiej jakości tynk?

Rozwiązaniem, które zapewnia optymalne zaizolowanie są... czytaj dalej » Tego typu materiałów poszukują najbardziej wymagający użytkownicy, ceniący estetykę, funkcjonalność, bezpieczeństwo oraz... czytaj dalej »

Fakty i mity na temat szarego styropianu »

Od kilku lat rośnie popyt na styropiany szare. W Niemczech i Szwajcarii większość spr...  czytaj dalej »


Na czym polegają prace uszczelniające?

Wszystko o izolacji instalacji klimatyzacyjnych i wentylacyjnych »

Prace uszczelniające mają na celu odcięcie niebezpiecznych materiałów, substancji lub po prostu... czytaj dalej » Produkty przeznaczone do instalacji klimatyzacyjnych i wentylacyjnych, jak i... czytaj dalej »

Chemia budowlana - porady ekspertów »


Masz wątpliwości i pytania jak rozwiązać Twój problem techniczny? Dobierz stosowną technologię do Twoich potrzeb... ZOBACZ »


Jak zapewnić dobrą wibroakustykę budynku?

Wybierz najlepszy materiał do ociepleń »

Zapewnienie dobrej wibroakustyki dla budynku to coraz częściej wyzwanie dla świadomych i wymagających klientów. czytaj dalej » Czym różnią się materiały do izolacji poszczególnych elementów budynku? czytaj dalej »

Jak przygotować się do termomodernizacji domu?


Styropian jest praktycznie niezniszczalnym produktem, nie przepuszcza wody, a jeśli chodzi o zachowanie w obecności ognia, to... ZOBACZ »


Zarabiaj pieniądze sprzedając prąd

Jak zabezpieczyć budynek przed wilgocią?

Ilość energii jaką jest w stanie „wyprodukować” dany system fotowoltaiczny, zależy...
czytaj dalej »

Wilgoć pojawiająca się w budynku i związana z nią pleśń szkodzą naszemu zdrowiu, powodują wyższe rachunki za ogrzewanie i niszczą mury. czytaj dalej »

Planujesz wymianę dachu? Sprawdź »


Dzięki lekkości dachówek nie ma potrzeby wzmacniania Twojej starej struktury dachowej. W niektórych przypadkach jest nawet... ZOBACZ »


Żaluzje zewnętrzne - dlaczego warto je zamontować?

Szukasz pomysłu na wykończenie elewacji? Sprawdź

To doskonała inwestycja, która nie tylko podnosi wartość budynku mieszkalnego...
czytaj dalej »

Tynki cienkowarstwowe tworzą ochronno-dekoracyjną zewnętrzną warstwę o wysokiej odporności na... czytaj dalej »

Ekspert Budowlany - zlecenia

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
6/2020

Aktualny numer:

Izolacje 6/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Tynki renowacyjne
  • - Potencjał i funkcje dachów zielonych w miastach
Zobacz szczegóły
Flowcrete Polska Sp. z o.o. Flowcrete Polska Sp. z o.o.
Flowcrete Polska Sp. z o.o. Jesteśmy producentem i dystrybutorem materiałów do wykonywania bezspoinowch posadzek żywicznych -...
Dlaczego warto zadbać o balkon i taras?

Dlaczego warto zadbać o balkon i taras?

Trudno wyobrazić sobie nowoczesny dom bez jego wizytówki, czyli balkonu lub tarasu. Elementy te stanowią dodatkową powierzchnię, która pozwala na chwilę oddechu na...
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.