Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 6/2019 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

3 systemy Ecoperla, które zmienią oblicze filtracji wody

KrainaWody.pl  |  30.01.2017  |  29
Ecoperla Smart System, Ecoperla Perfect System oraz Ecoperla Security System to innowacyjne rozwiązania wprowadzone w produktach marki Ecoperla
Ecoperla Smart System, Ecoperla Perfect System oraz Ecoperla Security System to innowacyjne rozwiązania wprowadzone w produktach marki Ecoperla
KrainaWody.pl

Na polskim rynku uzdatniania wody pojawiła się nowa marka - Ecoperla. Jej projektanci zadbali nie tylko o to, by proponowane urządzenia filtracyjne były wysokiej jakości i działały wydajnie przez wiele lat, ale też wyposażyli je w innowacyjne systemy, które pozwalają znacznie obniżyć koszty eksploatacji. Czym są i jak działają?

Ecoperla Perfect System, Ecoperla Smart System oraz Ecoperla Security System to trzy nowoczesne, autorskie systemy Ecoperla dostosowane do konkretnych urządzeń tej marki. Cel ich zastosowania jest jeden - wszystkie mają sprawiać, że użytkowanie będzie bezpieczne i jak najbardziej wydajne, a przy tym oszczędne.

1. Ecoperla Perfect System - efektywna i tania eksploatacja

Kompaktowe zmiękczacze wody i stacje wielofunkcyjne Ecoperla z Ecoperla Perfect System
Od lewej: Ecoperla Multicab, Ecoperla Slimline CS oraz Ecoperla Toro

Ecoperla Perfect to system obecny w kompaktowych zmiękczaczach wody Ecoperla Toro, Ecoperla Slimline CS oraz kompaktowych stacjach wielofunkcyjnych Ecoperla Multicab i Ecoperla Slimline MMX. Jest to  rozwiązanie, dzięki któremu eksploatacja urządzeń filtracyjnych jest niezwykle oszczędna. Ustawienia Ecoperla Perfect System pozwalają zachować odpowiednie i najlepsze dla danego urządzenia parametry pracy. Czas i etapy regeneracji urządzeń są dobrane tak, by złoże było dokładnie oczyszczane i regenerowane. Dzięki temu jego żywotność będzie dłuższa, a woda pozbawiona wszystkich zanieczyszczeń.

W kompaktowych zmiękczaczach wody Ecoperla Toro oraz Ecoperla Slimline CS, Ecoperla Perfect System jest ściśle powiązany z przepływem przeciwprądowym. Połączenie tych dwóch elementów daje najlepsze efekty filtracji. Dzięki zastosowaniu Ecoperla Perfect System zmiękczacze wody marki Ecoperla należą do jednych z najbardziej oszczędnych dostępnych na rynku.

2. Ecoperla Smart System - ustawienia dopasowane do Twojej wody

Urządzenia Ecoperla Tower z wbudowanym Ecoperla Smart System 
Na zdjęciu Ecoperla Ironitower przeznaczony do usuwania wysokiego stężenia żelaza z wody

Ecoperla Smart System jest obecny w urządzeniach filtracyjnych serii Ecoperla Tower. Jest nieodłącznym i istotnym elementem: Ecoperla Ironitower, Ecoperla Sanitower, Ecoperla Multitower, Ecoperla Softower oraz Ecoperla Nitratower. Wieloletnie doświadczenie w branży uzdatniania wody pomogło opracować najbardziej optymalne ustawienia głowicy sterującej.

Ustawienia głowicy sterującej urządzeń z serii Ecoperla Tower są ustalane i dobierane na podstawie parametrów wody użytkowników. Ecoperla Smart System sprawi, że urządzenie filtracyjne będzie działało bezawaryjnie przez wiele lat. Jego praca będzie optymalna, a filtracja najbardziej wydajna. Parametry pracy urządzenia dobierane są na podstawie indywidualnych wyników analizy wody.

Ecoperla Smart System, Ecoperla Perfect System oraz Ecoperla Security System to innowacyjne rozwiązania wprowadzone w produktach marki Ecoperla

Ponadto Ecoperla Smart System sprawia, że eksploatacja urządzeń z serii Ecoperla Tower będzie bardziej oszczędna w porównaniu z użytkowaniem konkurencyjnych stacji usuwających te same rodzaje zanieczyszczeń. Jednym z powodów jest odpowiedni dobór parametrów regeneracji, jej długości i częstotliwości. Przy opracowywaniu systemów intencją ekspertów Ecoperla było zachowanie jak najlepszego stanu złoża przez jak najdłuższy okres użytkowania.

3. Ecoperla Security System - ochrona filtrów kuchennych

System odwróconej osmozy Ecoperla Rosa oraz system nanofiltracji Ecoperla Nano posiadają Ecoperla Security System

Ecoperla Rosa i Ecoperla Nano to filtry kuchenne, które w standardzie posiadają Ecoperla Security System

Ecoperla Security System jest dedykowany filtrom kuchennym marki Ecoperla. To nieodłączny element systemu odwróconej osmozy Ecoperla Rosa oraz systemu nanofiltracji Ecoperla Nano. Ecoperla Security System chroni przestrzenie kuchenne przed możliwością zalania w trakcie wystąpienia awarii. Najczęściej wymienianą przez serwisantów przyczyną takich awarii jest nieprawidłowa instalacja filtra kuchennego lub nieszczelność poszczególnych elementów.

Kiedy system wykryje wyciek wody, jego najważniejszy element natychmiast rozpręża się i zamyka dopływ wody do urządzenia filtracyjnego. W ten sposób nie dochodzi do zalania chociażby szafek kuchennych.

Istotną zaletą Ecoperla Security System jest fakt, że działa bez potrzeby zasilania za pomocą prądu. Dzięki niemu użytkowanie Ecoperli Rosa czy Ecoperli Nano będzie w pełni bezpieczne.

W trosce o komfort użytkowania

Przyczyną powstania wszystkich systemów Ecoperla była troska o komfort i bezpieczeństwo użytkowania urządzeń filtracyjnych. Dzięki Ecoperla Perfect System, Ecoperla Smart System i Ecoperla Security System urządzenia marki Ecoperla można uznać za najnowocześniejsze na polskim rynku. Innowacyjne rozwiązania w połączeniu z dobrą jakością materiałów zastosowanych do produkcji to połączenie, dzięki której praca urządzeń filtracyjnych nie tylko będzie niezwykle wydajna, ale przede wszystkim tania.

Komentarze

(26)
adam_165 | 27.03.2017, 21:25
Nie ma co gdybać... jak mam do wyboru kupno zmiękczacza wody z systemem umożliwiającym zaoszczędzenie na kupnie soli tabletkowanej i zmiękczacz wody, o którego ustawieniach pewnie nie dowiem się niczego to rzecz jasna wybiorę ten pierwszy. Właściwie to już wybrałem, bo mam u siebie zmiękczacz wody Ecoperla Slimline CS.
Marek Zakrzewski | 03.04.2017, 12:58
U mnie chłopaki zamontowali kompaktową stacje wielofunkcyjną Ecoperla Multicab. Bardzo fajny, świeży produkt. Ilość złoża też jest taka jak trzeba - 30 litów dobrej mieszanki (też nowość od Ecoperli). Co jak co, ale o tej marce na pewno można powiedzieć, że oferuje kompleksowe rozwiązania dobrej jakości. Jestem zadowolony i na pewno będę polecał.
fruziaaa | 04.04.2017, 19:41
A ja pochwalę markę za to, że to nie tylko urządzenia, ale też fajne akcesoria. Niestety, u mnie już był system odwróconej osmozy, ale na szczęście mogłam go zaopatrzyć w system antyzalaniowy Ecoperla Security System oraz wkład rewitalizujący wodę Ecoperla Elixir. Z montażem nie było najmniejszego problemu.
błyskotliwy | 10.04.2017, 21:05
U mnie stoi odżelaziacz Ecoperla Ironitower. Normalnie byłoby mi wszystko jedno, który odżelaziacz wybiorę. Ważne, aby działał, ale Ecoperla Smart System był tym elementem, który mnie ostatecznie przekonał. To bardzo dobrze, że wielkość urządzenia jest dobierana pod parametry wody. Ja po prostu kupiłem wybrany przez siebie produkt przez Internet, a to ze sklepu do mnie zadzwonili, żeby zweryfikować moją decyzję i podpytać czy sam odżelaziacz na pewno wystarczy. Dobrze przemyślane i za to wielkie brawa.
wiel_seba | 13.04.2017, 19:32
My mieliśmy OKROPNE problemy z wodą ze studni. Przede wszystkim barwa, zapach, dużo żelaza, manganu, w dodatku twardość wody... Nic przyjemnego. Zdecydowaliśmy się na zakup kompaktowej stacji wielofunkcyjnej Ecoperla Multicab. Świetne urządzenie z dobrym złożem - nowość na rynku. Ecoperla Perfect System ma zapewniać odpowiednią regenerację.
markooo | 20.04.2017, 16:32
Szukam zmiękczacza wody już od dłuższego czasu, ale nigdy nie trafiłem na urządzenia z jakimkolwiek systemem zapewniającym prawidłową pracę czy niskie koszty eksploatacji. Czytałem w internecie ciekawy artykuł na ten temat. Podobno wielu producentów oszukuje na danych technicznych i przez to częściej dochodzi do zepsucia. Choćby taki Ecoperla Perfect System daje jakąś gwarancję i poczucie spokoju.
Alina | 04.05.2017, 14:03
U nas już był system odwróconej osmozy, więc zdecydowaliśmy się dokupić kilka akcesoriów z serii Ecoperla. Między innymi wkład rewitalizujący wodę Ecoperla Elixir oraz Ecoperla Security System. Mogę napisać, ze montaż bardzo łatwy. Na szczęście system antyzalaniowy jeszcze się nie przydał, ale przezorny zawsze ubezpieczony ;)
fiflak | 19.05.2017, 13:54
Bardzo podoba mi się idea systemów Ecoperla. To nie jest jedynie nowość czy ciekawostka, ale faktycznie interesująco dobrane rozwiązania wielu problemów. Na przykład taki Ecoperla Security System działa bez prądu i zabezpiecza filtry kuchenne. A Ecoperla Perfect System? Wiele firm naciąga parametry i potem są problemy ze złożem, a tutaj - wszystko profesjonalnie i optymalnie ustawione.
Kokos0987 | 11.06.2017, 16:55

Ja chciałem napisać kilka słów o Ecoperla Tower z systemem ustawień Ecoperla Smart System. Świetnie dopracowane urządzenia. Po prostu nic dodać, nic ująć. Ktoś dobrze pomyślał, żeby dobierać pracę urządzeń do indywidualnych wyników analizy wody z konkretnych ujęć.. Jedni mają więcej żelaza, inni problem z amoniakiem, a jeszcze inni z zupełnie innymi zanieczyszczeniami. Na przykład w Ecoperla Multitower tez dopasowują mieszankę do wyników analizy wody. Brawa dla projektantów i twórców Ecoperli!

kowalski jan | 12.06.2017, 20:26

Ostatnio czytałem artykuł dotyczący Ecoperla Perfect System. Bardzo ciekawy i ważny element każdego zmiękczacza wody moim zdaniem. Przede wszystkim ze względu na ochronę poszczególnych komponentów przed awariami. Do tego odpowiednia ilość roztworu solanki na regenerację. Dobrze, że producent tak dba o klienta.

« Poprzedni    2 / 3    Następny »

Wybrane dla Ciebie


Chemia budowlana - porady ekspertów »


Masz wątpliwości i pytania jak rozwiązać Twój problem techniczny? Dobierz stosowną technologię do Twoich potrzeb... ZOBACZ »


Planujesz remont balkonu lub tarasu? Sprawdź »

7 zalet stosowania płyt warstwowych

Aby balkon lub taras nie sprawiał właścicielom kłopotów podczas użytkowania...
czytaj dalej »

Obecnie trudno sobie wyobrazić budownictwo, szczególnie halowe użyteczności publicznej, przemysłowe i rolnicze bez obudowy... czytaj dalej »

Alternatywa dla wełny i styropianu »


W porównaniu do tradycyjnych metod izolacji dachu... ZOBACZ »


Konsole do elewacji wentylowanych - wiedz więcej »

Która fuga szybko wiąże i jest łatwa w utrzymaniu czystości?

Umożliwiają osiągnięcie współczynnika przenikania ciepła dla ścian zewnętrznych na poziomie poniżej... czytaj dalej » Tego typu materiałów poszukują najbardziej wymagający użytkownicy, ceniący estetykę, funkcjonalność, bezpieczeństwo oraz... czytaj dalej »

Fakty i mity na temat szarego styropianu »

Od kilku lat rośnie popyt na styropiany szare. W Niemczech i Szwajcarii większość spr...  czytaj dalej »


Na czym polegają prace uszczelniające?

Jak zabezpieczyć wnętrze przed dużym nasłonecznieniem?

Prace uszczelniające mają na celu odcięcie niebezpiecznych materiałów, substancji lub po prostu... czytaj dalej » Dużym zainteresowaniem właścicieli domów cieszy się też.. czytaj dalej »

Jak pozbyć się grzyba z elewacji?


Elewacja budynku narażona jest nie tylko na zmienne warunki atmosferyczne, lecz także na... ZOBACZ »


Chemia budowlana - porady ekspertów »

Wybierz najlepszy materiał do ociepleń »

Masz wątpliwości i pytania jak rozwiązać Twój problem techniczny? Dobierz stosowną technologię do Twoich potrzeb... czytaj dalej » Czym różnią się materiały do izolacji poszczególnych elementów budynku? czytaj dalej »

Naprawa balkonów i tarasów - czego użyć?


Balkony, tarasy, loggie i schody są elementami obiektów budowlanych stale narażonymi na niszczące czynniki środowiska... ZOBACZ »


Papa podkładowa - przepłacanie czy oszczędność?

Jak zabezpieczyć budynek przed wilgocią?

Wśród budowniczych wciąż trwa otwarta dyskusja na temat potrzeby stosowania papy podkładowej...
czytaj dalej »

Wilgoć pojawiająca się w budynku i związana z nią pleśń szkodzą naszemu zdrowiu, powodują wyższe rachunki za ogrzewanie i niszczą mury. czytaj dalej »

Planujesz wymianę dachu? Sprawdź »


Dzięki lekkości dachówek nie ma potrzeby wzmacniania Twojej starej struktury dachowej. W niektórych przypadkach jest nawet... ZOBACZ »


Żaluzje zewnętrzne - dlaczego warto je zamontować?

Szukasz pomysłu na wykończenie elewacji? Sprawdź

To doskonała inwestycja, która nie tylko podnosi wartość budynku mieszkalnego...
czytaj dalej »

Tynki cienkowarstwowe tworzą ochronno-dekoracyjną zewnętrzną warstwę o wysokiej odporności na... czytaj dalej »

Ekspert Budowlany - zlecenia

Miękka woda w domu to luksus, za który trzeba zapłacić. Zakup zmiękczacza wody to nie jedyny wydatek. Trzeba się także liczyć z kosztami eksploatacji urządzenia. Nie każdy wie, że koszty można ograniczyć... więcej »
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
Flowcrete Polska Sp. z o.o. Flowcrete Polska Sp. z o.o.
Flowcrete Polska Sp. z o.o. Jesteśmy producentem i dystrybutorem materiałów do wykonywania bezspoinowch posadzek żywicznych -...
4/2020

Aktualny numer:

Izolacje 4/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Co wpływa na trwałość i niezawodność ETICS?
  • - Balkony – projektowanie numeryczne złączy z uwzględnieniem wymagań cieplno-wilgotnościowych od 1 stycznia 2021 roku
Zobacz szczegóły
Dlaczego warto zadbać o balkon i taras?

Dlaczego warto zadbać o balkon i taras?

Trudno wyobrazić sobie nowoczesny dom bez jego wizytówki, czyli balkonu lub tarasu. Elementy te stanowią dodatkową powierzchnię, która pozwala na chwilę oddechu na...
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.