Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 6/2018 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

3 systemy Ecoperla, które zmienią oblicze filtracji wody

KrainaWody.pl  |  30.01.2017  |  26
Ecoperla Smart System, Ecoperla Perfect System oraz Ecoperla Security System to innowacyjne rozwiązania wprowadzone w produktach marki Ecoperla
Ecoperla Smart System, Ecoperla Perfect System oraz Ecoperla Security System to innowacyjne rozwiązania wprowadzone w produktach marki Ecoperla
KrainaWody.pl

Na polskim rynku uzdatniania wody pojawiła się nowa marka - Ecoperla. Jej projektanci zadbali nie tylko o to, by proponowane urządzenia filtracyjne były wysokiej jakości i działały wydajnie przez wiele lat, ale też wyposażyli je w innowacyjne systemy, które pozwalają znacznie obniżyć koszty eksploatacji. Czym są i jak działają?

Ecoperla Perfect System, Ecoperla Smart System oraz Ecoperla Security System to trzy nowoczesne, autorskie systemy Ecoperla dostosowane do konkretnych urządzeń tej marki. Cel ich zastosowania jest jeden - wszystkie mają sprawiać, że użytkowanie będzie bezpieczne i jak najbardziej wydajne, a przy tym oszczędne.

1. Ecoperla Perfect System - efektywna i tania eksploatacja

Kompaktowe zmiękczacze wody i stacje wielofunkcyjne Ecoperla z Ecoperla Perfect System
Od lewej: Ecoperla Multicab, Ecoperla Slimline CS oraz Ecoperla Toro

Ecoperla Perfect to system obecny w kompaktowych zmiękczaczach wody Ecoperla Toro, Ecoperla Slimline CS oraz kompaktowych stacjach wielofunkcyjnych Ecoperla Multicab i Ecoperla Slimline MMX. Jest to  rozwiązanie, dzięki któremu eksploatacja urządzeń filtracyjnych jest niezwykle oszczędna. Ustawienia Ecoperla Perfect System pozwalają zachować odpowiednie i najlepsze dla danego urządzenia parametry pracy. Czas i etapy regeneracji urządzeń są dobrane tak, by złoże było dokładnie oczyszczane i regenerowane. Dzięki temu jego żywotność będzie dłuższa, a woda pozbawiona wszystkich zanieczyszczeń.

W kompaktowych zmiękczaczach wody Ecoperla Toro oraz Ecoperla Slimline CS, Ecoperla Perfect System jest ściśle powiązany z przepływem przeciwprądowym. Połączenie tych dwóch elementów daje najlepsze efekty filtracji. Dzięki zastosowaniu Ecoperla Perfect System zmiękczacze wody marki Ecoperla należą do jednych z najbardziej oszczędnych dostępnych na rynku.

2. Ecoperla Smart System - ustawienia dopasowane do Twojej wody

Urządzenia Ecoperla Tower z wbudowanym Ecoperla Smart System 
Na zdjęciu Ecoperla Ironitower przeznaczony do usuwania wysokiego stężenia żelaza z wody

Ecoperla Smart System jest obecny w urządzeniach filtracyjnych serii Ecoperla Tower. Jest nieodłącznym i istotnym elementem: Ecoperla Ironitower, Ecoperla Sanitower, Ecoperla Multitower, Ecoperla Softower oraz Ecoperla Nitratower. Wieloletnie doświadczenie w branży uzdatniania wody pomogło opracować najbardziej optymalne ustawienia głowicy sterującej.

Ustawienia głowicy sterującej urządzeń z serii Ecoperla Tower są ustalane i dobierane na podstawie parametrów wody użytkowników. Ecoperla Smart System sprawi, że urządzenie filtracyjne będzie działało bezawaryjnie przez wiele lat. Jego praca będzie optymalna, a filtracja najbardziej wydajna. Parametry pracy urządzenia dobierane są na podstawie indywidualnych wyników analizy wody.

Ecoperla Smart System, Ecoperla Perfect System oraz Ecoperla Security System to innowacyjne rozwiązania wprowadzone w produktach marki Ecoperla

Ponadto Ecoperla Smart System sprawia, że eksploatacja urządzeń z serii Ecoperla Tower będzie bardziej oszczędna w porównaniu z użytkowaniem konkurencyjnych stacji usuwających te same rodzaje zanieczyszczeń. Jednym z powodów jest odpowiedni dobór parametrów regeneracji, jej długości i częstotliwości. Przy opracowywaniu systemów intencją ekspertów Ecoperla było zachowanie jak najlepszego stanu złoża przez jak najdłuższy okres użytkowania.

3. Ecoperla Security System - ochrona filtrów kuchennych

System odwróconej osmozy Ecoperla Rosa oraz system nanofiltracji Ecoperla Nano posiadają Ecoperla Security System

Ecoperla Rosa i Ecoperla Nano to filtry kuchenne, które w standardzie posiadają Ecoperla Security System

Ecoperla Security System jest dedykowany filtrom kuchennym marki Ecoperla. To nieodłączny element systemu odwróconej osmozy Ecoperla Rosa oraz systemu nanofiltracji Ecoperla Nano. Ecoperla Security System chroni przestrzenie kuchenne przed możliwością zalania w trakcie wystąpienia awarii. Najczęściej wymienianą przez serwisantów przyczyną takich awarii jest nieprawidłowa instalacja filtra kuchennego lub nieszczelność poszczególnych elementów.

Kiedy system wykryje wyciek wody, jego najważniejszy element natychmiast rozpręża się i zamyka dopływ wody do urządzenia filtracyjnego. W ten sposób nie dochodzi do zalania chociażby szafek kuchennych.

Istotną zaletą Ecoperla Security System jest fakt, że działa bez potrzeby zasilania za pomocą prądu. Dzięki niemu użytkowanie Ecoperli Rosa czy Ecoperli Nano będzie w pełni bezpieczne.

W trosce o komfort użytkowania

Przyczyną powstania wszystkich systemów Ecoperla była troska o komfort i bezpieczeństwo użytkowania urządzeń filtracyjnych. Dzięki Ecoperla Perfect System, Ecoperla Smart System i Ecoperla Security System urządzenia marki Ecoperla można uznać za najnowocześniejsze na polskim rynku. Innowacyjne rozwiązania w połączeniu z dobrą jakością materiałów zastosowanych do produkcji to połączenie, dzięki której praca urządzeń filtracyjnych nie tylko będzie niezwykle wydajna, ale przede wszystkim tania.

Komentarze

(23)
adam_165 | 27.03.2017, 21:25
Nie ma co gdybać... jak mam do wyboru kupno zmiękczacza wody z systemem umożliwiającym zaoszczędzenie na kupnie soli tabletkowanej i zmiękczacz wody, o którego ustawieniach pewnie nie dowiem się niczego to rzecz jasna wybiorę ten pierwszy. Właściwie to już wybrałem, bo mam u siebie zmiękczacz wody Ecoperla Slimline CS.
Marek Zakrzewski | 03.04.2017, 12:58
U mnie chłopaki zamontowali kompaktową stacje wielofunkcyjną Ecoperla Multicab. Bardzo fajny, świeży produkt. Ilość złoża też jest taka jak trzeba - 30 litów dobrej mieszanki (też nowość od Ecoperli). Co jak co, ale o tej marce na pewno można powiedzieć, że oferuje kompleksowe rozwiązania dobrej jakości. Jestem zadowolony i na pewno będę polecał.
fruziaaa | 04.04.2017, 19:41
A ja pochwalę markę za to, że to nie tylko urządzenia, ale też fajne akcesoria. Niestety, u mnie już był system odwróconej osmozy, ale na szczęście mogłam go zaopatrzyć w system antyzalaniowy Ecoperla Security System oraz wkład rewitalizujący wodę Ecoperla Elixir. Z montażem nie było najmniejszego problemu.
błyskotliwy | 10.04.2017, 21:05
U mnie stoi odżelaziacz Ecoperla Ironitower. Normalnie byłoby mi wszystko jedno, który odżelaziacz wybiorę. Ważne, aby działał, ale Ecoperla Smart System był tym elementem, który mnie ostatecznie przekonał. To bardzo dobrze, że wielkość urządzenia jest dobierana pod parametry wody. Ja po prostu kupiłem wybrany przez siebie produkt przez Internet, a to ze sklepu do mnie zadzwonili, żeby zweryfikować moją decyzję i podpytać czy sam odżelaziacz na pewno wystarczy. Dobrze przemyślane i za to wielkie brawa.
wiel_seba | 13.04.2017, 19:32
My mieliśmy OKROPNE problemy z wodą ze studni. Przede wszystkim barwa, zapach, dużo żelaza, manganu, w dodatku twardość wody... Nic przyjemnego. Zdecydowaliśmy się na zakup kompaktowej stacji wielofunkcyjnej Ecoperla Multicab. Świetne urządzenie z dobrym złożem - nowość na rynku. Ecoperla Perfect System ma zapewniać odpowiednią regenerację.
markooo | 20.04.2017, 16:32
Szukam zmiękczacza wody już od dłuższego czasu, ale nigdy nie trafiłem na urządzenia z jakimkolwiek systemem zapewniającym prawidłową pracę czy niskie koszty eksploatacji. Czytałem w internecie ciekawy artykuł na ten temat. Podobno wielu producentów oszukuje na danych technicznych i przez to częściej dochodzi do zepsucia. Choćby taki Ecoperla Perfect System daje jakąś gwarancję i poczucie spokoju.
Alina | 04.05.2017, 14:03
U nas już był system odwróconej osmozy, więc zdecydowaliśmy się dokupić kilka akcesoriów z serii Ecoperla. Między innymi wkład rewitalizujący wodę Ecoperla Elixir oraz Ecoperla Security System. Mogę napisać, ze montaż bardzo łatwy. Na szczęście system antyzalaniowy jeszcze się nie przydał, ale przezorny zawsze ubezpieczony ;)
fiflak | 19.05.2017, 13:54
Bardzo podoba mi się idea systemów Ecoperla. To nie jest jedynie nowość czy ciekawostka, ale faktycznie interesująco dobrane rozwiązania wielu problemów. Na przykład taki Ecoperla Security System działa bez prądu i zabezpiecza filtry kuchenne. A Ecoperla Perfect System? Wiele firm naciąga parametry i potem są problemy ze złożem, a tutaj - wszystko profesjonalnie i optymalnie ustawione.
Kokos0987 | 11.06.2017, 16:55

Ja chciałem napisać kilka słów o Ecoperla Tower z systemem ustawień Ecoperla Smart System. Świetnie dopracowane urządzenia. Po prostu nic dodać, nic ująć. Ktoś dobrze pomyślał, żeby dobierać pracę urządzeń do indywidualnych wyników analizy wody z konkretnych ujęć.. Jedni mają więcej żelaza, inni problem z amoniakiem, a jeszcze inni z zupełnie innymi zanieczyszczeniami. Na przykład w Ecoperla Multitower tez dopasowują mieszankę do wyników analizy wody. Brawa dla projektantów i twórców Ecoperli!

kowalski jan | 12.06.2017, 20:26

Ostatnio czytałem artykuł dotyczący Ecoperla Perfect System. Bardzo ciekawy i ważny element każdego zmiękczacza wody moim zdaniem. Przede wszystkim ze względu na ochronę poszczególnych komponentów przed awariami. Do tego odpowiednia ilość roztworu solanki na regenerację. Dobrze, że producent tak dba o klienta.

« Poprzedni    2 / 3    Następny »

Wybrane dla Ciebie


Uszczelnianie trudnych powierzchni! Zobacz, jak to zrobić skutecznie »


Doszczelniając przegrodę od strony wewnętrznej budynku ograniczamy przenikanie pary wodnej do warstwy izolacyjnej, natomiast... ZOBACZ »Tych fachowców najczęściej poszukują Polacy »

Szybki montaż stropu - jak to zrobić »

3/4 Polaków deklaruje, że potrzebuje fachowca do wykonania pracy w domu lub mieszkaniu. Najczęściej poszukiwanym jest...
czytaj dalej »

Oprócz znacznych oszczędności finansowych wynikających między innymi z braku dodatkowych ociepleń, możliwości prowadzenia w stropie instalacji, montażu stropu bez użycia dźwigów i... czytaj dalej »

Czym skutecznie zaizolować fundament?

Zadaniem hydroizolacji jest zablokowanie dostępu wody i wilgoci do wnętrza obiektu budowlanego. Istnieje kilka rodzajów izolacji krystalizujących, a ich znajomość ułatwia zaprojektowanie i wykonanie szczelnej budowli. czytaj dalej »

 


Co warto wiedzieć o polimocznikach?

Doskonałe rozwiązanie do izolacji dachów płaskich »

Technologia polimoczników oparta jest na zastosowaniu dwuskładnikowych powłok nakładanych metodą natrysku... czytaj dalej » Hydroizolacja dachów odbywa się przy pomocy wałków lub natryskowo - najlepszą w danym przypadku metodę dobiera się... czytaj dalej »

Ochroń wnętrze domu przed silnym słońcem » »


Markizy, żaluzje, pergole, rolety - które rozwiązanie sprawdzi się w Twoim przypadku? ZOBACZ »


Fakty i mity na temat szarego styropianu »

Jak zabezpieczyć rury przed stratami ciepła?

Od kilku lat rośnie popyt na styropiany szare. W Niemczech i Szwajcarii większość spr... czytaj dalej » Czym powinieneś kierować się przy wyborze odpowiedniej izolacji rur? czytaj dalej »

Akustyczne płyty ścienne i sufitowe »

Energooszczędne płyty warstwowe z izolacją z wełny mineralnej o unikalnych właściwościach przeciwpożarowych i strukturalnych...  czytaj dalej »


Jak zabepieczyć ocieplenie przed rwącym wiatrem?

Wykańczasz dom i potrzebne Ci wysokiej jakości materiały?

Siły działające na wybrany system ociepleń przenoszone są zarówno przez zaprawę klejową, jak i łączniki fasadowe. Dzięki...
czytaj dalej »

Dopasuj rozwiązanie do Twoich potrzeb i rodzaju wykonywach prac... czytaj dalej »

Jak trwale zabezpieczyć budynki przed wodą?

Skutecznie zabezpiecz budowane konstrukcje przed pożarem »

Rozwijamy kreatywne rozwiązania dla osiągniecia pożądanego sukcesu nawet w przypadku specjalnych projektów czytaj dalej » Masywne elementy budowlane w starych obiektach często nie spełniają wymagań przeciwpożarowych określonych w obowiązujących przepisach. czytaj dalej »

Izolacje piwnic i garaży. Jakie rozwiązanie wybrać?


Bierzemy pod uwagę wszystkie czynniki takie jak np. wymagania techniczne obiektu, dzięki czemu jesteśmy w stanie dopasować idealną oszczędność energii do wskazanego pomieszczenia. ZOBACZ »Miękka woda w domu to luksus, za który trzeba zapłacić. Zakup zmiękczacza wody to nie jedyny wydatek. Trzeba się także liczyć z kosztami eksploatacji urządzenia. Nie każdy wie, że koszty można ograniczyć... więcej »
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
Triflex Polska Triflex Polska
Triflex zyskał na rynku europejskim pozycję lidera w zakresie opracowywania, kompleksowego doradztwa oraz zastosowania uszczelnień i powłok...
7/8/2019

Aktualny numer:

Izolacje 7/8/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Wtórne hydroizolacje poziome
  • - Mocowanie elewacji wentylowanych
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.