Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 6/2019 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

Złote Medale targów BUDMA 2017

26 produktów otrzymało Złoty Medal targów BUDMA 2017
26 produktów otrzymało Złoty Medal targów BUDMA 2017

Aż 26 produktów otrzymało Złoty Medal targów BUDMA 2017. Innowacyjność, wysokiej jakości materiały i bardzo dobre parametry produktów to główne kryteria brane pod uwagę przy przyznawaniu wyróżnień.

Oto produkty nagrodzone Złotym Medalem na Międzynarodowych Targach Budownictwa i Architektury BUDMA 2017. Wszystkie przyznane Złote Medale MTP są równoważne. Lista ułożona jest alfabetycznie wg produktów. 

Alive Kolekcja armatury
Jaquar and Company PVT Ltd., Indie
Zgłaszający: Jaquar Europe S.R.L. Oddział w Polsce, Warszawa

Odkryj wzory wykraczające poza przewidywalność symetrii. Jaquar wyznacza nowe trendy we wzornictwie armatury dzięki serii Alive. Łącząc łuki z liniami prostymi, przedstawia nowe możliwości, jakie niesie za sobą asymetryczy wzór. Kształty serii dodają charakteru wystrojowi każdej łazienki. Wykorzystanie asymetrii we wzornictwie to odważny krok. Sprzeciwia się ona regułom, przeczy logice, wciąż jednak pozostaje harmonijna i piękna. 

Bezszczotkowe akumulatorowe wiertarko-wkrętarki serii DS14/DV14/DS18/DV18/DBL2
HITACHI KOKI Co., Ltd., Japonia
Zgłaszający: Hitachi Power Tools Sp. z o.o., Warszawa

Seria wiertarko-wkrętarek serii DS/DV14/18/DBL2 to efekt zastosowania wydajnych, bezobsługowych silników bezszczotkowych w technologii akumulatorowej, gwarantujący użytkownikowi najwyższą moc wiercenia i wkręcania dzięki innowacyjnym rozwiązaniom elektronicznej kontroli procesu roboczego, od sterowania przepływem prądu z akumulatora do silnika bezszczotkowego, kontroli termicznej elementów oraz użytkownika przed skutkami nagłych skutków zaklinowania się narzędzia. Gwałtowny wzrost przeciążenia i momentu obrotowego jest zneutralizowany przez system RFC lub zaawansowane sprzęgło przeciążeniowe. 

Przeczytaj więcej o: Międzynarodowych Targach Budownictwa i Architektury BUDMA 2017

Drzwi podnoszono-przesuwne HST-Sky
Fakro, Nowy Sącz

Dzięki specjalnej konstrukcji drzwi, szyba stałego (niejezdnego) skrzydła zamocowana jest bezpośrednio w ościeżnicy dając tym samym znacznie większą powierzchnię przeszklenia. Drzwi HST-Sky to jedyny tego typu produkt na rynku. Drzwi łączą wszystkie najnowsze rozwiązania w jednym produkcie, dając tym samym najwyższą jakość i komfort obsługi.

Drzwi wewnętrzne Destino Unico
Invado, Dzielna, Ciasna

Elegancja i nowoczesność to cechy wyróżniające kolekcję Destino Unico. W zależności od preferencji, możemy wybrać drzwi ze wstawkami szklanymi w kolorach: pomarańczowym, wiśniowym, fioletowym, szarym lub czarnym. Rama w skrzydłach Destino Unico wykonana jest z płyty MDF, oklejona okleiną sztuczną. Wypełnienie szkrzydła stanowią płyciny o grubości 22 mm, szyba ogrubości 4 mm. Szerokość wstawek szklanych wynosi 80 mm. Zgodnie z technologią Invado krawędzie pionowe skrzydeł zostały zaokrąglone.

Epoxy
Ceramika Tubądzin III, Sieradz
Zgłaszający: Tubądzin Management Group, Ozorków

Produkty z kolekcji Epoxy to rewolucja na polskim rynku płytek ceramicznych. Można je montować nie tylko na ścianach i podłogach, lecz również na elewacjach budynków. Sprawdzą się przy dużych inwestycjach oraz we wnętrzach prywatnych. Dzięki ciekawemu wzornictwu oraz modularności zapewniają nieograniczone możliwości aranżacyjne. Rozmiary płytek w obrębie kolekcji Epoxy sięgają aż 120 x 240. Dotychczas wielkoformatowe płytki były sprowadzane na polski rynek wyłącznie z zagranicy.

Gruntowy wymiennik ciepła Geostrong
P.H.U. GLOBAL-TECH Renata Nowak-Mucha, Dąbrowa Górnicza

GWC Geostrong to opatentowany przez firmę GLOBAL-TECH system współpracujący z wentylacją mechaniczną. Celem tego rozwiązania jest wykorzystanie temperatur gruntu do podgrzewania (zimą) i chłodzenia (latem) przepływającego w systemie powietrza, które transportowane jest następnie do centrali wentylacyjnej. Dzięki temu zdecydowanie obniżone są koszty ponoszone na ogrzewanie i chłodzenie obiektów, dla których pracuje ten system. W GWC następuje dowilżanie latem.

HST Passiv Corner View
Firma ADAMS H. Pędzich, Mrągowo

System okien unoszono-przesuwnych HST Passiv Corner View to rozwiązanie stworzone dla optymalnego wykorzystania powierzchni w obrębie narożnych wyjść tarasowych. Z myślą o nieograniczonej swobodzie, komforcie użytkowania i energooszczędności powstał system drzwi z obniżonym skrzydłem stałym, niskim progiem, o narożnym połączeniu szyb technologią STEP, które zapewnią dużą ilość światła dziennego i optymalne wykorzystanie powierzchni.

Hydrofobowy tynk sanitarny Izonil
Izonil Group s.r.o., Słowacja
Zgłaszający: ISONIL Deutschland GmbH, Niemcy

Obecnie wprowadzany do obrotu na rynku polskim poprzez sieć hurtowni budowlanych oraz bezpośrednio do firm budowlanych. Dystrybucja produktu ruszy po targach BUDMA 2017. Przeprowadzane będą prezentacje i szkolenia w zakresie właściwości tego produktu i jego stosowania dla sieci hurtowni budowlanych, firm budowlanych oraz architektów i projektantów. Doradcy techniczni zapewnią wsparcie na poszczególnych obiektach (renowacja) i nowych inwestycjach.

Kostki brukowe i płyty tarasowe FOTOLINE®
Bruk-Bet, Żabno

Kostki brukowe i płyty tarasowe FOTOLINE® to innowacyjne produkty, powstające poprzez naniesienie druku cyfrowego na powierzchnie licowe i zabezpieczenie ich odpowiednią powłoką ochronną. Fotograficzne odwzorowanie obrazu zapewnia nieograniczone możliwości twórcze zarówno projektantom, jak i inwestorom prywatnym. Technologia FOTOLINE® umożliwia stworzenie dowolnego obrazu fotograficznego, np. przekrojów kamieni naturalnych, wzorów zdobniczych, ornamentów, a także dowolnych fotografii. 

Okno Energeto 5000 View
Fabryka Okien i Drzwi Mirox, Poznań

Dobrze oświetlone pomieszczenia sprzyjają pozytywnemu samopoczuciu oraz wyzwalają w nas dużo dobrej energii. Dlatego warto zadbać o to, aby jak najwięcej światła, szczególnie naturalnego, wpadało do naszych wnętrz. Jak to zrobić? Odpowiedzią na to pytanie jest nowatorski system okien Energeto 5000 View, który pozwala nam  cieszyć się światłem, przestrzenią i ciepłem, oraz designem.

Okno uchylno-obrotowe FPP-V preSelect²
Fakro, Nowy Sącz

Nowe okno FPP-V preSelect2 to rozwinięcie poprzedniej wersji okna uchylono-obrotowego. Teraz w oknie preSelect2 skrzydło uchylane jest prawie o 30% więcej - aż do kąta 45°. W innym miejscu umieszczono też przełącznik - w nowej wersji znajduje się on w dolnej części ościeżnicy, co zwiększa komfort i łatwość obsługi. Dzięki zastosowanym modyfikacjom w konstrukcji okuć możliwe wykonanie jest dużych rozmiarów okien jak np. 134 x 160 cm.

Ościeżnica metalowa FAST
Porta KMI Poland, Bolszewo

Zaletą ościeżnicy metalowej FAST w ściankach gipsowo-kartonowych jest  czysty i prosty montaż - tylko w 6 minut. Całość procesu nie wymaga wiercenia i stosowania pianki montażowej, eliminując ryzyko zabrudzeń i uszkodzeń ścian czy podłóg. Montaż można wykonać w pełni wyposażonym biurze, gabinecie. Ościeżnica może zostać zdemontowana i użyta ponownie - przy reorganizacji biura, przebudowie ścianek. Jakość potwierdzona 5-letnią gwarancją Porta Steel. 

Panel bramowy "60+" z przekładkami termicznymi
KRAT-MET Dariusz, Przemysław i Helena Szymaniuk, Kobylnica

Panele bramowe 60 mm z podwójna przekładką termiczną przeznaczone do segmentowych bram garażowych, stosowanych do domów pasywnych. Jedyne dostępne na rynku panele z podwójną przekładką termiczną. 

PERI DUO
PERI GmbH, Niemcy
Zgłaszający: PERI Polska, Płochocin

DUO to nowoczesne deskowanie systemowe, które wyróżnia się niewielkim ciężarem i wyjątkowo łatwą obsługą. Używając minimalnej liczby różnych elementów konstrukcyjnych, można wydajnie deskować ściany, słupy oraz stropy. Zarówno płyty, jak i poszycie wraz z większością elementów osprzętu wykonane są z lekkiego kompozytu Polytech o wysokiej nośności.

Płyty z betonu architektonicznego Symfonia
Jadar, Radom

Płyty z betonu architektonicznego Symfonia to designerska alternatywa dla tradycyjnych okładzin ściennych i elewacji. Umiejętnie wkomponowane w projekt mogą być wykorzystane także na podłodze czy jako element dekoracyjny. Płyty o różnych kolorach (białym, szarym, kości słoniowej, czarnym) i formatach (m.in. 30 x 60, 90 x 60, 120 x 60 cm) pozwalają na realizację indywidualnych projektów w nowoczesnych i klasycznych wnętrzach.

Porta EXTREME RC3 37 dB
Porta KMI Poland, Bolszewo

Drzwi Porta EXTREME RC 3 37 dB sprawdzą się jako drzwi antywłamaniowe i zapewnią odpowiednie wyciszenie. Ich odporność ogniowa oraz dymoszczelność dodatkowo podnoszą wartość produktu.

Profile wykonane z materiału kompozytowego RESYSTA
Croswood, Toruń

RESYSTA w 60% składa się z naturalnej krzemionki zawartej w łusce ryżowej oraz z PVC. Dzięki temu materiał jest w 100% wodoodporny zachowując jednocześnie wygląd drewna egzotycznego. 15-letnia gwarancja na materiał bez potrzeby impregnacji, możliwość wyginania oraz pełna dowolność w doborze koloru sprawiają, że ten ekologiczny materiał stanowi alternatywę dla PVC i drewna.

Retro Collection
Producent Podłóg Drewnianych Jawor-Parkiet, Nowe Miasto Lubawskie
Zgłaszający: Przedsiębiorstwo Drzewne JAWOR Antoni Jan Gawiński, Nowe Miasto Lubawskie

Kolekcja Retro to linia ręcznie stylizowanych, postarzanych dębowych desek. Finalny wygląd produktu to zasługa całego procesu obróbki drewna - heblowaniu, szczotkowaniu, barwieniu i olejowaniu. Zabiegi te imitują ślady wieloletniego użytkowania i nadają podłodze rustykalnego charakteru.

Rodzina blachodachówek modułowych BUDMAT
BUDMAT Bogdan Więcek, Płock

Rodzina blachodachówek modułowych BUDMAT to jedyna w Polsce oferta aż pięciu unikalnych wzorów dachów modułowych od jednego producenta. Do kompletu z blachodachówkami oferowane są również rynny oraz system akcesoriów i obróbek - co gwarantuje kompleksowość realizacji. Dwumodułowe arkusze blachodachówek, w których kształcie zastosowano wiele innowacyjnych i objętych ochroną patentową rozwiązań konstrukcyjnych, dopasowują się do potrzeb rynku. Blachodachówki to wysoka jakość wyrobów, estetyka wykonania oraz łatwość montażu.

Sky-Frame
Sky-Frame A.G., Szwajcaria
Zgłaszający: BAUSAN ALUMINIUM

Sky-Frame to system szwajcarskich okien przesuwnych przeznaczony dla nowoczesnego i wymagającego budownictwa, który dzięki zastosowaniu najwyższej klasy rozwiązań pozwala realizować odważne wizje architektów. Zgodnie z ideą Bauhaus "free-flowing space" całoszklane przesuwne okna łączą wnętrze z otoczeniem - widać tylko smukłe połączenie między taflami szkła o szerokości 20 mm.

Zobacz też: Targi BAU 2017

Supertermoizolacyjne schody strychowe LTK Energy
Fakro, Nowy Sącz

Schody typu LTK Energy to nowa generacja termoizolacyjnych schodów strychowych przeznaczonych do montażu w budynkach, gdzie występuje duża różnica temperatur pomiędzy pomieszczeniem użytkowym a nieużytkowym strychem. Zastosowane w schodach innowacyjne rozwiązania zapewniają wysoki komfort użytkowania a klapa chroni przed stratami ciepła, dzięki czemu schody LTK polecane są do domów energooszczędnych.

System EMO
STROPEX - energooszczędny montaż okien
Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe STROPEX Renata Bruzi, Krzysztof Bruzi, Fabianów

EMO to innowacyjne rozwiązanie przeznaczone do domów energooszczędnych i pasywnych, eliminujące mostki termiczne, zawilgocenia oraz tworzenie się pleśni w obrębie okna, zapewniające bardzo dobrą izolację akustyczną, eliminujące błędy montażowe oraz gwarantujące szczelność okna po zamontowaniu. Pływający sposób montażu eliminuje deformacje i naprężenia ramy okiennej. Nadproże roletowe KZN pozwala uzyskać większy otwór okienny, a więcej światła w domu to większy komfort i lepsze samopoczucie.

Ścienne i dachowe płyty warstwowe z rdzeniem ze sztywnej pianki poliuretanowej typu PIR SYSTEM
PRUSZYŃSKI, Warszawa

Płyty PIRTECH to płyty ścienne i dachowe z wypełnieniem z pianki poliuretanowej. Oferta firmy obejmuje płyty z widocznym i ukrytym mocowaniem. Płyty składają się z dwóch okładzin ze stali oraz rdzenia wykonanego z bezfreonowej, przyjaznej dla środowiska, pianki poliuretanowej o gęstości 40 ± 3 kg/m³, o bardzo dobrej izolacyjności termicznej. Proces produkcyjny realizowany jest metodą ciągłą na w pełni zautomatyzowanej, najnowocześniejszej w Europie linii do produkcji tego typu płyt.

QUIKSET - żywiczna masa montażowa
PRIVLAB, Kąty Wrocławskie

QUIKSET to innowacyjna masa do osadzania wszelkiego rodzaju słupów w podłożu gruntowym - drewnianych, stalowych, aluminiowych i z tworzyw sztucznych. Może być stosowana do montażu ogrodzeń drewnianych i stalowych, znaków informacyjnych, elementów placów zabaw i innych urządzeń. Nie wymaga ciężkiego sprzętu ani dostępu do wody i elektryczności. QIOKSET to alternatywa do ciężkich, brudzących i długo schnących, gotowych mieszanek betonowych w workach. Jeden opakowanie to nawet 75 kg betonu.

DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA – kliknij tutaj »

Już wkrótce, na stronie zlotymedal.mtp.pl będzie można głosować na najlepszy produkt, który otrzyma dodatkową nagrodę - Złoty Medal MTP - Wybór Konsumenta. Głos będzie można oddać także w trakcie targów w specjalnych Strefach Mistrza (pawilony 3, 5 oraz 7). Złote Medale MTP przyznał sąd Konkursowy pod przewodnictwem prof. dr hab. inż. Józefa Jasiczaka, dyrektora Instytutu Konstrukcji Budowlanych, Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska Politechniki Poznańskiej.

Źródło: MTP

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Wybierz najlepszy materiał do ociepleń »


Czym różnią się materiały do izolacji poszczególnych elementów budynku? ZOBACZ »


Poznaj sposoby izolacji dachu płaskiego »

Jak wykonać ocieplenie w systemie ETICS?

Jaki materiał zastosować na dachu płaskim, zielonym, odwróconym, a jak na dachu pokrytym wcześniej papą termozgrzewalną?
czytaj dalej »

W przypadku budynków istniejących należy dokładnie sprawdzić jakość... czytaj dalej »

Uzyskaj tytuł mgr. inż. i uprawnienia budowlane!


Wiedza i umiejętności praktyczne zdobyte podczas studiów drugiego stopnia... ZOBACZ »


Jak zabezpieczyć budynek przed drganiami?

Skuteczna ochrona przed wilgocią »

Zapewnienie dobrej wibroakustyki dla budynku to coraz częściej wyzwanie dla świadomych i wymagających klientów. czytaj dalej » W budynkach nowo wznoszonych barierę dla wody gruntowej stanowi hydroizolacja zewnętrzna ścian piwnic i... czytaj dalej »

Fakty i mity na temat szarego styropianu »

Od kilku lat rośnie popyt na styropiany szare. W Niemczech i Szwajcarii większość spr...  czytaj dalej »


Na czym polegają prace uszczelniające?

Wszystko o izolacji instalacji klimatyzacyjnych i wentylacyjnych »

Prace uszczelniające mają na celu odcięcie niebezpiecznych materiałów, substancji lub po prostu... czytaj dalej » Produkty przeznaczone do instalacji klimatyzacyjnych i wentylacyjnych, jak i... czytaj dalej »

Chemia budowlana - porady ekspertów »


Masz wątpliwości i pytania jak rozwiązać Twój problem techniczny? Dobierz stosowną technologię do Twoich potrzeb... ZOBACZ »


Czego użyć do izolacji dachu?

Czym ocieplić piwnicę lub garaż?

Rozwiązaniem, które zapewnia optymalne zaizolowanie są... czytaj dalej » Izolacja stropów nad garażami podziemnymi musi spełniać wysokie wymagania akustyczne, cieplne i przeciwpożarowe... czytaj dalej »

Malowanie kafli krok po kroku »


Malowanie kafli to wciąż mało popularny sposób zmiany wystroju wnętrza... ZOBACZ »


Co warto wiedzieć o systemach natryskowych?

Jak zabezpieczyć budynek przed wilgocią?

Budynek ocieplony pianką jest szczelny akustycznie a przede wszystkim...
czytaj dalej »

Wilgoć pojawiająca się w budynku i związana z nią pleśń szkodzą naszemu zdrowiu, powodują wyższe rachunki za ogrzewanie i niszczą mury. czytaj dalej »

Planujesz wymianę dachu? Sprawdź »


Dzięki lekkości dachówek nie ma potrzeby wzmacniania Twojej starej struktury dachowej. W niektórych przypadkach jest nawet... ZOBACZ »


Elewacja, która wygląda jak drewno, marmur czy kamień »

Szukasz pomysłu na wykończenie elewacji? Sprawdź

Ładna fasada stanowi wizerunek budynku. Estetyczny wygląd elewacji często...
czytaj dalej »

Tynki cienkowarstwowe tworzą ochronno-dekoracyjną zewnętrzną warstwę o wysokiej odporności na... czytaj dalej »

Ekspert Budowlany - zlecenia

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
7/8/2020

Aktualny numer:

Izolacje 7/8/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Tarasy wentylowane
  • - Zastosowanie kruszyw lekkich
Zobacz szczegóły
Flowcrete Polska Sp. z o.o. Flowcrete Polska Sp. z o.o.
Flowcrete Polska Sp. z o.o. Jesteśmy producentem i dystrybutorem materiałów do wykonywania bezspoinowch posadzek żywicznych -...
Dlaczego warto zadbać o balkon i taras?

Dlaczego warto zadbać o balkon i taras?

Trudno wyobrazić sobie nowoczesny dom bez jego wizytówki, czyli balkonu lub tarasu. Elementy te stanowią dodatkową powierzchnię, która pozwala na chwilę oddechu na...
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.