Izolacje.com.pl

Zaawansowane wyszukiwanie

Maty refleksyjne - skuteczne ocieplenie poddasza

Isobooster | 2023-03-08
Maty ISOBOOSTER® sprawdzą się jako izolacja poddaszy lepiej niż inne materiały stosowane obecnie w budownictwie, fot. Isobooster

Maty ISOBOOSTER® sprawdzą się jako izolacja poddaszy lepiej niż inne materiały stosowane obecnie w budownictwie, fot. Isobooster

Jednym z podstawowych zastosowań izolacji termicznych ISOBOOSTER® jest docieplanie poddaszy użytkowych, dachów, stropów, a także ścian szkieletowych. Maty ISOBOOSTER® wykazują cechy, dzięki którym jako izolacja poddaszy, sprawdzają się dużo lepiej niż tradycyjne materiały stosowane obecnie w budownictwie.

treść sponsorowana

Główną zaletą tego typu izolacji jest ich niewielki przekrój poprzeczny przy zachowaniu doskonałych parametrów izolacyjnych. Przy zastosowaniu ISOBOOSTER®, 8 cm tego materiału zastąpi ok. 24 cm typowej wełny czy pianki izolacyjnej.

Tak więc nawet przy niewielkiej wysokości krokwi można prawidłowo zaizolować poddasze, nie tracąc cennego miejsca. (Tabela porównująca parametry izolacyjne mat ISOBOOSTER z tradycyjnymi termoizolacjami.)

Kolejna istotna zaleta mat refleksyjnych to ich całkowita odporność na zmieniające się w budynku warunki wilgotnościowe. To, co przy wełnach mineralnych stanowi zasadniczy problem, związany z okresowym zawilgoceniem materiału i znacznym pogorszeniem właściwości izolacyjnych, przy zastosowaniu termoizolacji ISOBOOSTER® nie ma większego znaczenia.

Materiał ten nie jest higroskopijny i nawet bezpośredni kontakt z wodą nie wpływa na jego parametry termiczne. Przez cały rok mamy pewność, że parametry izolacyjne są utrzymywane na stałym, wysokim poziomie. Dzięki temu również nie trzeba stosować dodatkowych foli paroizolacyjnych.

Skonsultuj się ze specjalistami firmy ISOBOOSTER >>

Bardzo istotnym atutem termoizolacji ISOBOOSTER® jest utrzymywanie wysokiego komfortu cieplnego również w upalne letnie dni. Tradycyjne materiały stosowane do ocieplania poddaszy, ze względu na swoją małą pojemność cieplną, nie są w stanie uchronić nas przed nagrzewaniem się pomieszczeń. Bywa, że temperatura może tu dochodzić do ponad 30ºC.

ISOBOOSTER® pod tym względem jest bezkonkurencyjny. Zasada działania, a więc odbijanie promieniowania cieplnego, daje gwarancję chłodnego poddasza. Doskonale sprawdza się to nawet pod dachem wykonanym z ciemnej blachodachówki, gdzie bezpośrednio pod pokryciem temperatura może wzrosnąć aż do 80ºC.

I wreszcie łatwość i szybkość montażu. Ostre nożyczki lub nóż do tapet, zszywacz-tacker, wkrętarka oraz taśma samoprzylepna i wkręty do drewna to wszystko, czego potrzebujemy do prawidłowej instalacji mat. Pod tym linkiem można obejrzeć filmy pokazujące, jak prosty w montażu jest system.

ISOBOOSTER® nie pyli, jest przyjemny w dotyku i bardzo lekki. Montować go można w każdych warunkach wilgotnościowych, a więc także podczas prowadzenia tzw. prac mokrych w budynku.

O łatwości montażu i braku możliwości popełnienia poważnych błędów świadczy fakt, iż często inwestorzy decydują się na samodzielne docieplanie swojego poddasza w tym systemie. Prace są proste i nie wymagają specjalnego doświadczenia w tej kwestii.

Dodatkowymi zaletami ociepleń poddaszy w systemie ISOBOOSTER, na które warto zwrócić uwagę, są:

  • brak jakichkolwiek czynników mogących negatywnie wpłynąć na zdrowie mieszkańców (pylenie, uwalniające się substancje szkodliwe, itp.);
  • brak występowania mostków cieplnych, szczególnie w miejscach newralgicznych konstrukcji dachu, jakimi są okna dachowe czy miejsca styku konstrukcji z termoizolacją;
  • brak "efektu worka foliowego" - maty nieznacznie przepuszczają parę wodną i tylko opóźniają proces jej przenikania, nie stanowiąc dla niej bariery ostatecznej;
  • mały ciężar, a więc duże mniejsze obciążenie konstrukcji dachu;
  • możliwość łączenia z innymi materiałami dociepleniowymi, co ma szczególne znaczenie przy termomodernizacji istniejących budynków;
  • trwałość materiału, określona w testach starzeniowych na 70 lat.

ANAR - Wyłączny Przedstawiciel produktów ISOBOOSTER w Polsce
96-200 Rawa Mazowiecka
ul. Mszczonowska 36
email: info@isobooster.pl
tel.: 46 816 61 90
fax: 46 831 40 81

Galeria zdjęć

Tytuł
przejdź do galerii

Komentarze

  • Piotr Piotr, 27.10.2016r., 14:54:52 Super sprawa, po 5 latach do wymiany krokwie i łaty bo wszystko zgnije od wilgoci. Folia bąbelkowi to jest do pakowania paczek, a nie ocieplania budynków! To się nadaje do przykrycia betonu zimą, żeby ciepło nie uciekało a nie do izolacji budowlanych!! Takie rzeczy powinni weryfikować ludzie, którzy się na tym znają! Reklamowanie byle czego, bo ktoś zapłacił za reklamę jest po prostu kpiną. Pozdrawiam serdecznie
  • ISOBOOSTER ISOBOOSTER, 27.10.2016r., 15:24:43 Komentując wpis pana Piotra: zapraszam do dokładnego zapoznania się z parametrami produktu na naszej stronie internetowej. Niewiele ma on wspólnego z folią opakowaniową, choć z grubsza może ją przypominać. Tysiące inwestycji w kraju i za granicą potwierdzają brak jakichkolwiek problemów z wilgocią. 99% ociepleń to izolacje w konstrukcjach drewnianych, najczęściej dachów. Nie ma mowy o zawilgoceniu. Przypominam, że montując np. wełnę, konstrukcję też zwykle szczelnie, się foliuje. Pozdrawiamy ISOBOOSTER
  • Piotr Piotr, 27.10.2016r., 15:45:50 Witam, Montując wełnę wykonuje się izolacje z foli w celu zabezpieczenia folii przed wilgocią. Wszystkie izolacje, które robią z budynków TERMOSY, są nie dobre dla budynków i nie zdrowe dla ludzi. To całe uszczelnianie budynków na potęgę i robienie ich "zero" energetycznymi jest jakimś dziwnym lobby panującym od kilku lat. P.S. Bardzo chętnie zobaczyłbym obiekty, które są ocieplone tą metoda od min. 5 lat. Możemy się umówić na takie oględziny i w Polsce i w Niemczech, na jeden bądź kilka z "tysiąca" obiektów, o których Państwo piszecie. Najlepiej gdy na dworze będzie temperatura ok. -10st. C. Pozdrawiam Piotr
  • ISOBOOSTER ISOBOOSTER, 28.10.2016r., 09:38:06 Oczywiście zgadzamy się z Panem Piotrem, że dążenie do maksymalnej szczelności budynku może nie być korzystne dla zdrowia mieszkańców. Ale właśnie dlatego w budynku powinna być prawidłowo zaprojektowana wentylacja. Nawet niekoniecznie wymuszona. Polecamy przeczytanie artykułu dotyczącego tzw. "oddychania ścian" pana prof. dr hab. inż. Jerzego Pogorzelskiego. Więcej informacji pod tym linkiem: http://www.isobooster.pl/ocieplenia-oddychanie-scian.php P.S. Maty w Polsce są montowane od lat ośmiu. Inwestycji było kilka tysięcy. Polska, Holandia, Słowacja, Czechy, Niemcy, itd. Firma co roku zwiększa produkcję, bo zapotrzebowanie rośnie. Pomału inwestorzy, projektanci i wykonawcy przekonują się do produktu. Firma nie prowadzi agresywnej polityki marketingowej, a sprzedaż wzrasta. Dlaczego? Bo produkt naprawdę się sprawdza. Wieści się rozchodzą i ludzie sobie polecają. Zapraszamy do dokładnego zapoznania się z charakterystyką naszych izolacji. W razie pytań nasz dział techniczny jest do Państwa dyspozycji.
  • Jakub Jakub, 18.04.2017r., 21:06:04 Naprawdę polecam- w końcu trafiłem na coś co się sprawdziło :D
  • Rafał Rafał, 18.04.2017r., 21:08:41 NIe wiem z czego wynikają negatywne komentarze- u mnie sprawdza się super
  • antyściema antyściema, 28.02.2018r., 11:32:30 Porażająca jest ta ściema. Autor tego przekrętu w Stanach został obciążony karą pomad miliona dolarów za wciskanie ludziom bzdur. Mam nadzieję, że i na was przyjdzie czas. Zredukowanie przenikania poprzez obcięcie IR może podnieść izolacyjność o około 10%. NIGDY nie zastąpi głównej izolacji ograniczającej dwa podstawowe zjawiska: kondukcji i konwekcji.
  • MyNorway MyNorway, 01.03.2018r., 08:56:57 Ci co twierdzą, że ta izolacja to ściema to durnie albo sprzedawcy wełen lub trujących pianek. Dobra izolacja refleksyjna świetnie się sprawdza w każdych warunkach. Stosowana od lat.
  • Wnikliwy Wnikliwy, 24.05.2018r., 13:32:25 Wielka ściema. Wystarczy porównać dane oporów cieplnych R w materiałach reklamowych a w waszych deklaracjach zgodności. Wartości prawie dwa razy mniejsze !!!.
  • ISOBOOSTER ISOBOOSTER, 24.05.2018r., 15:01:32 Nasze izolacje zostały zbadane przez renomowany holenderski instytut TNO Quality Services / TÜV Rheinland. Ponieważ nie ma wypracowanych norm i laboratoryjnych metod badawczych, które w sposób miarodajny określałyby parametry termiczne izolacji refleksyjnych, zastosowano tu metodę najbardziej zbliżoną do warunków naturalnych, tzw. "metodę domków'. Jest to metoda 'in situ'. Na podstawie tych kilkutygodniowych badań sporządzono raport określający opór cieplny dla każdego z naszych materiałów. [url=http://www.isobooster.pl/down.php?fid=40]Tutaj[/url] można raport ten zobaczyć. Metody badawcze wykorzystywane do uzyskania aprobaty technicznej, to metody czysto laboratoryjne, które opracowano dla materiałów tradycyjnych, działających na zasadzie ograniczania przewodnictwa (np. wełna, styropian). Nie są one miarodajne dla izolacji wykorzystujących zjawisko refleksyjności. Stąd wynikają różnice w parametrach uzyskanych w wyniku wykorzystania różnych metod badawczych. Wieloletnia obecność na rynku izolacji termorefleksyjnych, potwierdza ich znakomite właściwości ograniczające straty ciepła w budynkach mieszkalnych. Zadowoleni inwestorzy są gwarantem jakości i niezawodności naszych izolacji.
  • Goryter Goryter, 25.10.2019r., 09:11:19 duży + dla tego rozwiązania to to, że faktycznie nie zmniejsza to powierzchni
  • Kimchi Kimchi, 29.10.2019r., 08:31:51 A jak z przepuszczalnością powietrza, zagrzybieniem, pleśnią? Uzycie tego rozwiązania nie wpływa niegatywnie na ww problemy?
  • ISOBOOSTER ISOBOOSTER, 29.10.2019r., 08:58:19 Maty mają parametry takie jak opóźniacze przepływu pary wodnej, więc wolno przepuszczają wilgoć. Proszę jednak pamiętać, że tzw. "oddychanie ścian" to nie parametr fizyki budowli, a określenie ukute w wyniku walki marketingowej miedzy producentami wełny, a styropianu. Przegrody maksymalnie przepuszczą 3% wilgoci, a reszta to kwestia efektywnej wentylacji grawitacyjnej czy wymuszonej. Nie jest rolą ścian "oddychanie". Proszę zauważyć, że montując "oddychające" wełny, musimy je dokładnie i z każdej strony, zafoliować. Doświadczenia naszych klientów (ponad 10 lat) pokazują, że problemy z wilgocią, przy zastosowaniu naszych mat nie występują.
  • happypilot happypilot, 05.03.2020r., 13:59:51 No ociepliłem tą folią domek na działce, zobaczymy czy to rzeczywiście takie cudo jak reklamują.
  • Marcin Marcin, 12.08.2020r., 22:35:16 Czy taka mata nadaje się do współpracy z wełna sztywna? Chodzi mi o poprawe także parametrów izolacji akustycznej. Czy np. Wełna międzykrokwiami i ta mata pod krokami może się sprawdzić, czy lepiej inaczej to ułożyć?
  • ISOBOOSTER ISOBOOSTER, 13.08.2020r., 09:27:21 Odpowiadamy panu Marcinowi: Prawidłowy układ warstw w przegrodzie to taki, że od strony pomieszczenia montujemy materiały będące barierą dla pary wodnej, a każda następna warstwa powinna coraz lepiej przepuszczać wilgoć (coraz mniejszy opór dyfuzyjny). Tak więc ISOBOOSTER od środka, potem materiały bardziej przepuszczalne jak np. wełny.
  • kurak kurak, 24.03.2022r., 20:54:29 ja jak ocieplałem to najpiwer sobie przeczytałem ten artykuł i serio duzo mozna sie dowiedziec ocieplamyzycie.pl/remont/ocieplenie-poddasza/

Powiązane

Ocieplenia: Mata izolacyjna Isobooster

Ocieplenia: Mata izolacyjna Isobooster Ocieplenia: Mata izolacyjna Isobooster

Materiały do ociepleń marki ISOBOOSTER

Materiały do ociepleń marki ISOBOOSTER

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Izolacje.com.pl

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.izolacje.com.pl. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.izolacje.com.pl oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.