Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 6/2019 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

Artykuł sponsorowany

Maty refleksyjne - skuteczne ocieplenie poddasza

Isobooster  |  25.10.2016  |  14
Maty ISOBOOSTER® sprawdzą się jako izolacja poddaszy lepiej niż inne materiały stosowane obecnie w budownictwie
Maty ISOBOOSTER® sprawdzą się jako izolacja poddaszy lepiej niż inne materiały stosowane obecnie w budownictwie
Isobooster

Jednym z podstawowych zastosowań izolacji termicznych ISOBOOSTER® jest docieplanie poddaszy użytkowych, dachów, stropów, a także ścian szkieletowych. Maty ISOBOOSTER® wykazują cechy, dzięki którym jako izolacja poddaszy, sprawdzają się dużo lepiej niż tradycyjne materiały stosowane obecnie w budownictwie.

Główną zaletą tego typu izolacji jest ich niewielki przekrój poprzeczny przy zachowaniu doskonałych parametrów izolacyjnych. Przy zastosowaniu ISOBOOSTER®, 8 cm tego materiału zastąpi ok. 24 cm typowej wełny czy pianki izolacyjnenj.

Tak więc nawet przy niewielkiej wysokości krokwi można prawidłowo zaizolować poddasze nie tracąc cennego miejsca. (Tabela porównująca parametry izolacyjne mat ISOBOOSTER z tradycyjnymi termoizolacjami.)

Kolejna istotna zaleta mat refleksyjnych to ich całkowita odporność na zmieniające się w budynku warunki wilgotnościowe. To, co przy wełnach mineralnych stanowi zasadniczy problem, związany z okresowym zawilgoceniem materiału i znacznym pogorszeniem właściwości izolacyjnych, przy zastosowaniu termoizolacji ISOBOOSTER® nie ma większego znaczenia.

Isobooster Isobooster

Materiał ten nie jest higroskopijny i nawet bezpośredni kontakt z wodą nie wpływa na jego parametry termiczne. Przez cały rok mamy pewność, że parametry izolacyjne są utrzymywane na stałym, wysokim poziomie. Dzięki temu również, nie trzeba stosować dodatkowych foli paroizolacyjnych. Skosultuj się ze specjalistami firmy ISOBOOSTER >>

Bardzo istotnym atutem termoizolacji ISOBOOSTER® jest utrzymywanie wysokiego komfortu cieplnego również w upalne letnie dni. Tradycyjne materiały stosowane do ocieplania poddaszy, ze względu na swoją małą pojemność cieplną, nie są w stanie uchronić nas przed nagrzewaniem się pomieszczeń. Bywa, że temperatura może tu dochodzić do ponad 30ºC.

Isobooster Isobooster

ISOBOOSTER® pod tym względem jest bezkonkurencyjny. Zasada działania, a więc odbijanie promieniowania cieplnego, daje gwarancję chłodnego poddasza. Doskonale sprawdza się to nawet pod dachem wykonanym z ciemnej blachodachówki, gdzie bezpośrednio pod pokryciem temperatura może wzrosnąć aż do 80ºC.

I wreszcie łatwość i szybkość montażu. Ostre nożyczki lub nóż do tapet, zszywacz-tacker, wkrętarka oraz taśma samoprzylepna i wkręty do drewna to wszystko, czego potrzebujemy do prawidłowej instalacji mat. Pod tym linkiem można obejrzeć filmy pokazujące, jak prosty w montażu jest system.

ISOBOOSTER® nie pyli, jest przyjemny w dotyku i bardzo lekki. Montować go można w każdych warunkach wilgotnościowych, a więc także podczas prowadzenia tzw. prac mokrych w budynku.

O łatwości montażu i braku możliwości popełnienia poważnych błędów świadczy fakt, iż często inwestorzy decydują się na samodzielne docieplanie swojego poddasza w tym systemie. Prace są proste i nie wymagają specjalnego doświadczenia w tej kwestii.

Isobooster Isobooster

Dodatkowymi zaletami ociepleń poddaszy w systemie ISOBOOSTER, na które warto zwrócić uwagę są:

  • brak jakichkolwiek czynników mogących negatywnie wpłynąć na zdrowie mieszkańców (pylenie, uwalniające się substancje szkodliwe, itp.);
  • brak występowania mostków cieplnych, szczególnie w miejscach newralgicznych konstrukcji dachu, jakimi są okna dachowe czy miejsca styku konstrukcji z termoizolacją;
  • brak "efektu worka foliowego" - maty nieznacznie przepuszczają parę wodną i tylko opóźniają proces jej przenikania, nie stanowiąc dla niej bariery ostatecznej;
  • mały ciężar, a więc duże mniejsze obciążenie konstrukcji dachu;
  • możliwość łączenia z innymi materiałami dociepleniowymi, co ma szczególne znaczenie przy termomodernizacji istniejących budynków;
  • trwałość materiału, określona w testach starzeniowych na 70 lat.
Isobooster ANAR - Wyłączny Przedstawiciel produktów ISOBOOSTER w Polsce
96-200 Rawa Mazowiecka
ul. Mszczonowska 36
email:
tel.: 46 816 61 90
fax: 46 831 40 81

Komentarze

(14)
Piotr | 27.10.2016, 14:54
Super sprawa, po 5 latach do wymiany krokwie i łaty bo wszystko zgnije od wilgoci.
Folia bąbelkowi to jest do pakowania paczek, a nie ocieplania budynków!
To się nadaje do przykrycia betonu zimą, żeby ciepło nie uciekało a nie do izolacji budowlanych!!
Takie rzeczy powinni weryfikować ludzie, którzy się na tym znają! Reklamowanie byle czego, bo ktoś zapłacił za reklamę jest po prostu kpiną.
Pozdrawiam serdecznie
ISOBOOSTER | 27.10.2016, 15:24
Komentując wpis pana Piotra: zapraszam do dokładnego zapoznania się z parametrami produktu na naszej stronie internetowej. Niewiele ma on wspólnego z folią opakowaniową, choć z grubsza może ją przypominać.
Tysiące inwestycji w kraju i za granicą potwierdzają brak jakichkolwiek problemów z wilgocią.
99% ociepleń to izolacje w konstrukcjach drewnianych, najczęściej dachów. Nie ma mowy o zawilgoceniu.
Przypominam, że montując np. wełnę, konstrukcję też zwykle szczelnie, się foliuje.
Pozdrawiamy ISOBOOSTER
Piotr | 27.10.2016, 15:45
Witam,
Montując wełnę wykonuje się izolacje z foli w celu zabezpieczenia folii przed wilgocią. Wszystkie izolacje, które robią z budynków TERMOSY, są nie dobre dla budynków i nie zdrowe dla ludzi. To całe uszczelnianie budynków na potęgę i robienie ich "zero" energetycznymi jest jakimś dziwnym lobby panującym od kilku lat.
P.S. Bardzo chętnie zobaczyłbym obiekty, które są ocieplone tą metoda od min. 5 lat. Możemy się umówić na takie oględziny i w Polsce i w Niemczech, na jeden bądź kilka z "tysiąca" obiektów, o których Państwo piszecie. Najlepiej gdy na dworze będzie temperatura ok. -10st. C.
Pozdrawiam
Piotr
ISOBOOSTER | 28.10.2016, 09:38
Oczywiście zgadzamy się z Panem Piotrem, że dążenie do maksymalnej szczelności budynku może nie być korzystne dla zdrowia mieszkańców. Ale właśnie dlatego w budynku powinna być prawidłowo zaprojektowana wentylacja. Nawet niekoniecznie wymuszona.
Polecamy przeczytanie artykułu dotyczącego tzw. "oddychania ścian" pana prof. dr hab. inż. Jerzego Pogorzelskiego.
Więcej informacji pod tym linkiem:
http://www.isobooster.pl/ocieplenia-oddychanie-scian.php
P.S.
Maty w Polsce są montowane od lat ośmiu. Inwestycji było kilka tysięcy. Polska, Holandia, Słowacja, Czechy, Niemcy, itd.
Firma co roku zwiększa produkcję, bo zapotrzebowanie rośnie. Pomału inwestorzy, projektanci i wykonawcy przekonują się do produktu. Firma nie prowadzi agresywnej polityki marketingowej, a sprzedaż wzrasta. Dlaczego? Bo produkt naprawdę się sprawdza. Wieści się rozchodzą i ludzie sobie polecają.
Zapraszamy do dokładnego zapoznania się z charakterystyką naszych izolacji. W razie pytań nasz dział techniczny jest do Państwa dyspozycji.
Jakub | 18.04.2017, 21:06
Naprawdę polecam- w końcu trafiłem na coś co się sprawdziło :D
Rafał | 18.04.2017, 21:08
NIe wiem z czego wynikają negatywne komentarze- u mnie sprawdza się super
antyściema | 28.02.2018, 11:32
Porażająca jest ta ściema. Autor tego przekrętu w Stanach został obciążony karą pomad miliona dolarów za wciskanie ludziom bzdur. Mam nadzieję, że i na was przyjdzie czas. Zredukowanie przenikania poprzez obcięcie IR może podnieść izolacyjność o około 10%. NIGDY nie zastąpi głównej izolacji ograniczającej dwa podstawowe zjawiska: kondukcji i konwekcji.
MyNorway | 01.03.2018, 08:56
Ci co twierdzą, że ta izolacja to ściema to durnie albo sprzedawcy wełen lub trujących pianek.
Dobra izolacja refleksyjna świetnie się sprawdza w każdych warunkach. Stosowana od lat.
Wnikliwy | 24.05.2018, 13:32
Wielka ściema. Wystarczy porównać dane oporów cieplnych R w materiałach reklamowych a w waszych deklaracjach zgodności. Wartości prawie dwa razy mniejsze !!!.
ISOBOOSTER | 24.05.2018, 15:01
Nasze izolacje zostały zbadane przez renomowany holenderski instytut TNO Quality Services / TÜV Rheinland.
Ponieważ nie ma wypracowanych norm i laboratoryjnych metod badawczych, które w sposób miarodajny określałyby parametry termiczne izolacji refleksyjnych, zastosowano tu metodę najbardziej zbliżoną do warunków naturalnych, tzw. "metodę domków'.
Jest to metoda 'in situ'. Na podstawie tych kilkutygodniowych badań sporządzono raport określający opór cieplny dla każdego z naszych materiałów. [url=http://www.isobooster.pl/down.php?fid=40]Tutaj[/url] można raport ten zobaczyć.
Metody badawcze wykorzystywane do uzyskania aprobaty technicznej, to metody czysto laboratoryjne, które opracowano dla materiałów tradycyjnych, działających na zasadzie ograniczania przewodnictwa (np. wełna, styropian).
Nie są one miarodajne dla izolacji wykorzystujących zjawisko refleksyjności.
Stąd wynikają różnice w parametrach uzyskanych w wyniku wykorzystania różnych metod badawczych.
Wieloletnia obecność na rynku izolacji termorefleksyjnych, potwierdza ich znakomite właściwości ograniczające straty ciepła w budynkach mieszkalnych.
Zadowoleni inwestorzy są gwarantem jakości i niezawodności naszych izolacji.
   1 / 2    Następny »
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
7/8/2020

Aktualny numer:

Izolacje 7/8/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Tarasy wentylowane
  • - Zastosowanie kruszyw lekkich
Zobacz szczegóły
Flowcrete Polska Sp. z o.o. Flowcrete Polska Sp. z o.o.
Flowcrete Polska Sp. z o.o. Jesteśmy producentem i dystrybutorem materiałów do wykonywania bezspoinowch posadzek żywicznych -...
Dlaczego warto zadbać o balkon i taras?

Dlaczego warto zadbać o balkon i taras?

Trudno wyobrazić sobie nowoczesny dom bez jego wizytówki, czyli balkonu lub tarasu. Elementy te stanowią dodatkową powierzchnię, która pozwala na chwilę oddechu na...
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.