Izolacje.com.pl

Zaawansowane wyszukiwanie

Dachy strome z rozwiązaniami firmy Bauder

Dachy strome z rozwiązaniami firmy Bauder

Dachy strome z rozwiązaniami firmy Bauder

W dachach stromych ilość szczegółów, na które należy zwracać uwagę jest większa, niż w innych konstrukcjach dachowych. Poza zabezpieczeniem przed działaniem warunków atmosferycznych najbardziej istotną kwestią jest termoizolacja. Dotyczy to zwłaszcza sytuacji, gdy poddasze wykorzystane ma być do celów mieszkalnych.
Firma Bauder, dzięki wieloletniemu doświadczeniu producenta pap bitumicznych i materiałów do termoizolacji (płyty poliuretanowe), opracowała produkty, które są w stanie sprostać nawet najostrzejszym kryteriom wykonania dachów stromych.

treść sponsorowana

Rozwiązaniem, które zapewnia optymalne zaizolowanie są nowoczesne systemy termoizolacji na krokwiach. Dają one dzięki temu idealną podstawę dla trafnego wyboru sposobu wykończenia dachu stromego. Możliwe jest również estetyczne wykończenie sufitu np. z widocznym deskowaniem umieszczonym na drewnianych krokwiach.

Większość właścicieli domów docenia wartość pomieszczenia pod dachem stromym. Ochrona konstrukcji dachu i optymalna termoizolacja coraz częściej uznawane są już w fazie planowania za kwestię bardzo istotną.

Systemy termoizolacji na krokwiach zwiększają komfort w pomieszczeniu, przynosząc równocześnie wymierne korzyści:

  • w fazie budowy ma miejsce oszczędność kosztów,
  • w fazie użytkowania zapewniona zostaje optymalna temperatura przy niewielkich wydatkach na ogrzewanie.

Termoizolacja na krokwiach jest także atrakcyjna jako sposób renowacji pomieszczeń w istniejących już budynkach. Prace można przeprowadzać od zewnątrz, bez ingerencji w pomieszczenie, także w przypadku rozbudowy dachu stromego.

Każdy dach, oprócz pokrycia dachowego i wykończenia wewnętrznego, składa się z trzech warstw funkcyjnych ułożonych zawsze w tej samej kolejności. Dobór konkretnych produktów do wykonania tych warstw zależy w szczególności od specyficznych wymagań dachu. Rozwiązania systemowe Baudera oferują właściwe rozwiązanie dla każdego przypadku. Czytaj więcej na ten temat »

Przekrój przez warstwy dachu stromego

Innowacje systemowe w papach - dodatkowa warstwa odprowadzająca wodę

Bezpieczeństwo, jakość i wydajność stanowią priorytet przy każdej modyfikacji produktu. Dotyczy to zarówno szybkiej techniki zakładów samoprzylepnych, jak i zapewnienia właściwej dyfuzyjności. W celu uniknięcia szkód związanych z zawilgoceniem konstrukcji i termoizolacji konieczne jest zapewnienie dla dodatkowej warstwy odprowadzającej wodę jednego z następujących środków zaradczych:

  • utworzenie warstwy wentylacyjnej znajdującej się pod nią lub
  • zastosowanie w dachach wentylowanych warstwy z materiału dyfuzyjnego, która umożliwi wydostanie się zawartej w układzie wilgoci.

W obu przypadkach papy bitumiczne Baudera stanowią optymalne zabezpieczenie. Jeszcze lepszym rozwiązaniem jest równoczesne zapewnienie termoizolacji i ochrony przed warunkami atmosferycznymi: poprzez zastosowanie termoizolacji BauderPIR ze zintegrowaną warstwą hydroizolacyjną.

Dachy z dodatkowym deskowaniem i znajdującą się na nim warstwą podkładową z pap zapewniają najlepsze zabezpieczenie. Dyfuzyjne papy podkładowe firmy Bauder można układać na deskowaniu lub, w sytuacji gdy nie jest przewidziane deskowanie, bezpośrednio na termoizolacji pomiędzy krokwiami. Podwyższone wymagania mogą zostać spełnione nawet przy braku deskowania, gdy materiał termoizolacyjny BauderPIR zostanie ułożony bezpośrednio na krokwiach. Czytaj dalej o termoizolacji dachów stromych »

W zależności od rodzaju konstrukcji, użytkowania, uwarunkowań klimatycznych, lokalnych a w szczególności od nachylenia połaci (w stosunku do zalecanego spadku dla danego materiału pokryciowego) druga warstwa odprowadzająca wodę musi również spełniać najwyższe wymagania. Oferta systemowa Baudera zawiera bezpieczne rozwiązania dla wszystkich kategorii zabezpieczenia przed wodą:

  • podkład wodoszczelny
  • podkład zabezpieczający przed deszczem
  • podkład klejony
  • papa podkładowa na zakład
  • hydroizolacja na krokwiach.

Dyfuzyjne papy bitumiczne

Coraz częściej stosowanym rozwiązaniem dla drugiej warstwy odprowadzającej wodę na dachu stromym jest wykonanie jej z materiału dyfuzyjnego. Dzięki opatentowanej technologii wykonania warstw, firmie Bauder udało sie połączyć dwie ważne zalety pap bitumicznych: wytrzymałość i szczelność przy bardzo dobrej dyfuzyjności (sd 0,1 m). Zaleta ta dotyczy pap BauderTOP DIFUBIT NSK, Bauder-TOP DIFUTEX NSK oraz BauderTOP DIFUTEX.

Dyfuzyjne, bitumiczne papy podkładowe firmy Bauder dają nowe możliwości w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa konstrukcji dachów stromych bez warstwy wentylacyjnej. Asortyment obejmuje przy tym szeroki zakres: od wytrzymałych dyfuzyjnych pap z zakładami samoprzylepnymi, takich jak BauderTOP DIFUTEX NSK, po dyfuzyjny produkt najwyższej klasy BauderTOP DIFUBIT NSK, dzięki któremu możliwe jest spełnienie wymagań, jakie stawiane są dyfuzyjnej, wodoszczelnej i zabezpieczającej przed deszczem warstwie podkładowej (konieczne jest przy tym spełnienie dodatkowych środków zaradczych).

Technika zakładów samoprzylepnych – opłacalna i wydajna

Papy podkładowe Baudera z zakładami samoprzylepnymi umożliwiają szczególnie szybki montaż przy zapewnieniu szczelności w obszarze zgrzewu. Przy użyciu papy Bauder-TOP DIFUBIT NSK, możliwe jest przepisowe wykonanie klejonej warstwy podkładowej przy dyfuzyjnych konstrukcjach dachów. Wykonanie wiatroszczelnej konstrukcji dachu zgodnej z wytycznymi EnEV oraz DIN 4108, cz. 7, jest również proste i pewne. Stosuje się do tego BauderTOP TS 75 NSK lub BauderTOP TS 40 NSK z samoprzylepnymi zakładami wzdłużnymi.

Solidna ochrona dachów wentylowanych

W klasycznych układach dachów z warstwą wentylacyjną, papy bitumiczne Baudera od wielu lat ustanawiają standardy we wszystkich kategoriach zabezpieczeń. Papa BauderTOP UDS stanowiąca jedną warstwę spełnia wysokie wymagania stawiane wodoszczelnej i zabezpieczającej przed deszczem warstwie podkładowej. Wysokiej jakości papa zabezpieczająca Bauder TOP TS 40 łączy nadzwyczajną wytrzymałość na rozdzieranie z niewielkim ciężarem, podczas gdy papa BauderTOP TS 25 PLUS stała się synonimem opłacalnego podkładu bitumicznego.

Termoizolacja na krokwiach

Termoizolacja na krokwiach zapewnia optymalne docieplenie oraz daje się łatwo i szybko zamontować. Stanowi ona jednolitą warstwę z płyt poliuretanowych, którą montuje się zwyczajnie po zewnętrznej stronie konstrukcji dachu. Mocowanie za pomocą specjalnych wkrętów systemowych Bauder Spezialschraube zapewnia pewne przymocowanie.

Różnorodość płyt BauderPIR daje możliwość zamontowania trzech lub wiecej warstw w jednym cyklu roboczym. Spodnia warstwa kryjąca spełnia funkcje paroizolacji. Na stronie wierzchniej znajduje się warstwa kryjąca z zachodzącym zakładem, którą może być równiez papa polimerobitumiczna i która służy jako dodatkowa warstwa odprowadzająca wodę. Stanowi to podkład klejony zgodny z wytycznymi. Warstwę środkową stanowi zabezpieczona warstwa z wydajnego materiału termoizolacyjnego, jakim jest poliuretan.

Termoizolacja na krokwiach jest nie tylko najbardziej skuteczną metodą termoizolacji. Jest ona również opłacalna i zapewnia estetyczny efekt wizualny. Deskowanie znajdujące się na krokwiach może stanowić efektowny element wykończenia wnętrza. Dodatkową zaletą jest oszczędność kosztownego materiału, gdyż wysokość krokwi nie musi być dostosowana do grubości warstwy termoizolacyjnej, lecz wystarczy gdy jej grubość dostosowana będzie tylko do podtrzymania konstrukcji. Dotyczy to zarówno starego, jak i nowego budownictwa.

BauderPIR nadaje sie bardzo dobrze do montażu jako termoizolacja na krokwiach. Dzięki połączeniu na pióro i wpust, płyty tworzą szczelną samonośną warstwę termoizolacji.

Termoizolacja na krokwiach - lepsze rozwiązanie

Kompletny system dla dachów metalowych. Termoizolacja pod pokrycie metalowe

Dobrym technicznie i prostym do wykonania wariantem pokrycia dachu stromego jest pokrycie go materiałami metalowymi takimi jak: blacha tytanowo-cynkowa, miedź, aluminium lub stal ocynkowana. Pokrycia takie charakteryzują się dwiema ważnymi cechami:

  • Do przymocowania pokrycia metalowego wymagane jest pełne podłoże drewniane. Znakomitym i opłacalnym rozwiązaniem jest zastosowanie płyty BauderPIR MDE/MSE. Wykonany przy jej użyciu system termoizolacji na krokwiach dla dachu metalowego łączy w jednym elemencie termoizolację, warstwę paroizolacyjną, ochronę akustyczną i przeciwogniową z wytrzymałym podłożem drewnianym. Pozwala to na znaczną redukcję nakładów pracy, gdyż trzy warswy wykonywane są w jednym cyklu pracy. BauderPIR MDE/MSE umożliwia stworzenie atrakcyjnego wizualnie wnętrza i nadaje się również idealnie dla pokryć z łupka, gontów lub innych materiałów.
  • Konieczne jest pewne odprowadzenie wody z przestrzeni pod pokryciem. Wiodący producenci pokryć metalowych polecają tutaj dyfuzyjną warstwę rozdzielczą z zakładami samoprzylepnymi BauderTOP VENT NSK. Jej specjalna warstwa drenująca zapobiega zaleganiu wilgoci na styku blachy i podłoża chroniąc w ten sposób metal. BauderTOP VENT NSK nadaje się również do pionowych powierzchni fasad.

Wszystkie składniki systemu, włączając akcesoria, są do siebie optymalnie dopasowane. Dzięki temu nie pojawiają się wątpliwości dotyczące zgodności produktów. Możliwe jest przy tym zaproponowanie dobrego rozwiązania w każdej sytuacji. W celu spełnienia specyficznych wymagań dopuszczalne jest łączenie ze sobą pap i materiałów termoizolacyjnych. Ułatwia to planowanie i przyspiesza montaż czyniąc go bezpiecznym i opłacalnym.

Bauder Polska Sp. z o.o.
ul. Kutrzeby 16 G lok. 141
61-719 Poznań
tel.: 61 88 57 900
faks: 61 82 07 201

info@bauder.pl

www.bauder.pl

www.plaskidachnawigator.pl

Galeria zdjęć

Tytuł
przejdź do galerii

Komentarze

  • Romek Romek, 14.04.2016r., 11:18:04 mam w przyszłym miesiącu dwie realizacje u naszych górali kochanych. MOże się tam zdecydowanie przydać ten patent
  • Sławek Sławek, 07.01.2020r., 14:42:14 Podobno ważne jest, aby było zapewnione wydostanie się wilgoci.

Powiązane

BauderPIR PLUS

BauderPIR PLUS BauderPIR PLUS

BauderPIR PLUS

BauderPIR PLUS

Płyta BauderPIR M/MF

Płyta BauderPIR M/MF Płyta BauderPIR M/MF

Płyta BauderPIR M/MF

Płyta BauderPIR M/MF

Płyta BauderPIR FA

Płyta BauderPIR FA Płyta BauderPIR FA

Płyta BauderPIR FA

Płyta BauderPIR FA

Bauder Polska Sp. z o. o. Nowoczesne rozwiązania na dachy płaskie

Nowoczesne rozwiązania na dachy płaskie Nowoczesne rozwiązania na dachy płaskie

Szczelny dach płaski to gwarancja bezpieczeństwa dla użytkowników budynku oraz pewność wieloletniej i bezawaryjnej trwałości pokrycia. Obecnie od materiałów do izolacji i renowacji dachów wymaga się coraz...

Szczelny dach płaski to gwarancja bezpieczeństwa dla użytkowników budynku oraz pewność wieloletniej i bezawaryjnej trwałości pokrycia. Obecnie od materiałów do izolacji i renowacji dachów wymaga się coraz więcej – powinny być nie tylko wysokiej jakości, ale także przyjazne dla środowiska.

Bauder Polska Sp. z o. o. BauderECO – nowoczesna termoizolacja dachowa

BauderECO – nowoczesna termoizolacja dachowa BauderECO – nowoczesna termoizolacja dachowa

Ekologiczna termoizolacja dachowa składająca się w dwóch trzecich z biomasy zapewnia bardzo dobre właściwości izolacyjne oraz zdrowy klimat dla mieszkańców.

Ekologiczna termoizolacja dachowa składająca się w dwóch trzecich z biomasy zapewnia bardzo dobre właściwości izolacyjne oraz zdrowy klimat dla mieszkańców.

System do zazielenień intensywnych

System do zazielenień intensywnych System do zazielenień intensywnych

System do budowy dachów zielonych marki Bauder

System do budowy dachów zielonych marki Bauder

System do zazielenień ekstensywnych

System do zazielenień ekstensywnych System do zazielenień ekstensywnych

Bauder Polska Sp. z o. o. Termoizolacja spadkowa BauderPIR FA

Termoizolacja spadkowa BauderPIR FA Termoizolacja spadkowa BauderPIR FA

Dla prawidłowego funkcjonowania dachy płaskie muszą być wykonywane ze spadkiem (minimalny kąt nachylenia dachu powinien wynosić co najmniej 2-3%), aby woda opadowa mogła swobodnie spłynąć do rynien - zastoiny...

Dla prawidłowego funkcjonowania dachy płaskie muszą być wykonywane ze spadkiem (minimalny kąt nachylenia dachu powinien wynosić co najmniej 2-3%), aby woda opadowa mogła swobodnie spłynąć do rynien - zastoiny wodne mogą bowiem powodować wiele szkód zarówno na dachu, jak i wewnątrz domu.

Bauder Polska Sp. z o. o. Kompletne systemy dachów zielonych

Kompletne systemy dachów zielonych Kompletne systemy dachów zielonych

Wykorzystywanie powierzchni dachu jako ogrodu dachowego staje się coraz bardziej popularne.

Wykorzystywanie powierzchni dachu jako ogrodu dachowego staje się coraz bardziej popularne.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Izolacje.com.pl

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.izolacje.com.pl. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.izolacje.com.pl oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.