Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 6/2019 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

Artykuł sponsorowany

Maksymalna izolacja akustyczna stropu

BSW Polska  |  24.03.2017  |  53
Przekrój przez posadzkę pływającą na matach podjastrychowych Regupol
Przekrój przez posadzkę pływającą na matach podjastrychowych Regupol

Jak ważnym a zarazem trudnym do osiągnięcia zadaniem jest odpowiednie wyciszenie stropu, możemy przekonać się przebywając w budynkach pełniących wiele funkcji jednocześnie np. gdy w tym samym budynku znajduje się siłownia lub fitness, sala konferencyjna, biuro, lokale mieszkalne, a stropy tego budynku nie zostały odpowiednio wytłumione. Irytujące uderzenia przekształcone w falę roznoszą się po całej konstrukcji budynku i są przez nas odczuwalne jako hałas.

Wychodząc naprzeciw rosnącym wymaganiom klientów i odpowiadając na coraz to większe potrzeby rynku firma BSW rozszerzyła port folio  produktów do izolacji dźwięków uderzeniowych pod wylewkami jastrychowymi.

Dotychczasowa paleta została wzbogacona o dwa nowe produkty Regupol®Comfort 8/4mm oraz Regupol®Comfort 5mm, których zastosowanie gwarantuje wyciszenia stropu i osiągnięcie poprawy parametru tłumienia ΔLw≥26dB dla produktu 8mm i ΔLw≥23dB dla produktu 5mm, przy jednoczesnym przenoszeniu stałego obciążeniu do 500kg/m². To idealne produkty do budownictwa mieszkaniowego.

Niewielka wysokość montażowa , szybkie, proste układanie i dobre parametry akustyczne spowodowały, że materiał zyskał już uznanie projektantów, wykonawców i inwestorów.

Często, wiele konstrukcji podłogowych musi być przystosowanych do wytrzymywania wysokich obciążeń przy jednoczesnej dobrej izolacji akustycznej (np. przypadku obiektów fitness, siłowni). Właśnie dlatego firma BSW opracowała izolację jastrychu Regupol® i Regufoam®. Nowa zarazem ulepszona paleta produktów to potwierdzenie mocnej pozycji firmy BSW na rynku izolacji akustycznych. Czytaj więcej na ten temat »

Cechy materiałów izolacyjnych Regupol®

Posiadający najlepsze parametry w izolacji dźwięków uderzeniowych materiał Regufoam® sound 10  osiąga wzrost izolacyjności układu o ΔLw ≥ 34 dB. Obciążenia statyczne przenoszone przez materiał mogą wynosić do 2500 kg/m².

Materiał, produkowany w gr. 17 mm, przeniesie również dużo wyższe krótkoterminowe obciążenia dynamiczne. Parametr sztywności dynamicznej wynosi S‘ ≤ 10 MN/m³, a ściśliwość c ≤ 2,0 mm.

Mata izolacyjna Regufoam® sound 10 została opracowana przez zespół inżynierów BSW na bazie doświadczeń z produkowanymi spienionymi poliuretanami Regufoam®, które od lat są stosowane do izolacji drgań budynków lub fundamentów maszyn i urządzeń.

Po przeprowadzonych ostatnio przez firmę BSW badaniach rynku, okazało się, że Regufoam® sound 10 osiąga najwyższe parametry izolacyjne spośród produktów dostępnych obecnie na rynku w tym obszarze zastosowania.

Wzbogacona formuła maty podjastrychowej do izolacji dźwięków krokowych  Regupol® sound 12.  bazuje na elastomerach wiązanych poliuretanem. Jej nowy skład został opracowany specjalnie dla tego produktu i tego zadania.

Poprawa izolacyjności stropu przy zastosowaniu tego produktu wynosi 33 dB przy trwałym obciążeniu do 3000 kg/m². Materiał produkowany jest również w grubości 17 mm, sztywność dynamiczna s‘ ≤ 12 MN/m³, a ściśliwość c ≤ 2,0 mm.

Dotychczasowo produkowane materiały firmy BSW do izolacji podjastrychowej od kroków/ dźwięków uderzeniowych zostały poddane dalszym testom, a ich właściwości zoptymalizowane.

Według nowej nomenklatury nazywają się Regupol® sound 17 oraz Regupol® sound 47.

Fot. 1. Mata izolująca kroki pod wylewką Regufoam® sound 10
z profilowaną stroną spodnią. Najlepszy produkt BSW
do izolacji od kroków, montowany pod wylewką jastrychową

Wszystkie cztery produkty oraz dwa zupełnie nowe Regupol®Comfort zaspokajają zapotrzebowanie na izolacje od dźwięków krokowych, dzięki zróżnicowanym właściwościom fizycznym oraz różnym poziomom dopuszczalnych obciążeń.

Zastosowanie Regupol®

Regupol® jest ekstremalnie długotrwałym tworzywem elastycznym i jest przerabiany na role, płyty lub jako elementy formowane. Regupol® nadaje się do wszystkich zastosowań, przy których wymagane jest tłumienie dźwięków i drgań, elastyczność oraz mechaniczna obciążalność.

W ten sposób z tworzywa Regupol® powstają najróżniejsze nawierzchnie sportowe np. everoll®. Produkty everoll® znajdują zastosowanie w siłowniach, klubach fitness. Szeroka gama kolorystyczna, dobre tłumienie dźwięków uderzeniowych, wysoka elastyczność, odporność kolorów na płowienie oraz wysoka jakość materiału powodują, że everoll® jest coraz chętniej stosowaną nawierzchnią sportową w Polsce.

Zastosowanie Regufoam® i Regupol®

Materiały izolacyjne Regufoam® i Regupol® przeznaczone są do stosowania podjastrychowo, np. w następujących obiektach:

KONTAKT
BSW Polska logo

BSW Polska
Przemysław Macioszek
tel.: 660 50 66 96

https://www.berleburger.com/pl/produkty/wibroizolacji-i-wibroakustyki/

 • budynki wielorodzinne
 • szkoły, przedszkola, akademiki
 • hotele
 • muzea, centra edukacyjo-konferencyjne
 • obiekty o stropach drewnianych
 • szpitale i domy opieki,
 • sale koncertowe, filharmonie, szkoły muzyczne, audytoria, kina, studia dźwiękowe,
 •  centra fitness,
 • hale produkcyjne, magazynowe i wysyłkowe,
 • supermarkety i centra handlowe,
 • warsztaty,
 • laboratoria badawcze

Czytaj dalej na stronie producenta »

Komentarze

(2)
Mary | 18.10.2018, 15:38
U nas w biurowcu na górze właśnie jest jakiś klubik fitness i czasami jak mają jakieś grupowe zajęcia to jest nie do wytrzymania, ale obiecali nam że po nowym roku będą wyciszać stropy i podłogi
Darek_Zaniemiecki | 07.01.2020, 14:37
Z tego co słyszałem osiąga on najlepsze parametry spośród dostępnych na rynku
   1 / 1   
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
7/8/2020

Aktualny numer:

Izolacje 7/8/2020
W miesięczniku m.in.:
 • - Tarasy wentylowane
 • - Zastosowanie kruszyw lekkich
Zobacz szczegóły
Flowcrete Polska Sp. z o.o. Flowcrete Polska Sp. z o.o.
Flowcrete Polska Sp. z o.o. Jesteśmy producentem i dystrybutorem materiałów do wykonywania bezspoinowch posadzek żywicznych -...
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.