Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 6/2019 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

Artykuł sponsorowany

Ocieplanie poddasza celulozą Isocell for you - ekologicznym materiałem izolacyjnym

Derowerk  |  21.04.2020  |  40
Ocieplanie poddasza celulozą Isocell for you – ekologicznym materiałem izolacyjnym
Ocieplanie poddasza celulozą Isocell for you – ekologicznym materiałem izolacyjnym
Derowerk

Zastanawiasz się nad wyborem materiału izolacyjnego na ocieplenie budowanego domu lub docieplenie istniejącego obiektu? Remontujesz i chcesz ocieplić poddasze? Wybierz trwałą, wydajną izolację, która jest przyjazna środowisku oraz tworzy zdrowy i bezpieczny dom. Czytaj dalej na ten temat »

 

Isocell for you to sypki, ekologiczny materiał izolacyjny z celulozy, wykorzystywany do dociepleń domów jednorodzinnych – zarówno ścian jak i poddaszy użytkowych oraz nieużytkowych. Co ciekawe, często jest wykorzystywany do ocieplania zabytkowych pałaców, kamienic czy kościołów. Isocell for you stosowany jest również powszechnie jako docieplenie stropodachów w budynkach wielorodzinnych.

 

Celuloza jako materiał izolacyjny stosowana jest już od początku XX wieku. Jej zalety to przede wszystkim bardzo dobry współczynnik przewodzenia ciepła Λ, odporność na rozwój pleśni, wysoka klasa reakcji na ogień, wysoka zdolność tłumienia dźwięków oraz ekologiczne pochodzenie. Isocell for you jest najwyższej klasy produktem szwajcarskiego koncernu. Staranna selekcja surowców do produkcji celulozy oraz idealnie dobrana mieszanka dodatków chemicznych sprawia, że Isocell for you nie ma sobie równych wśród pozostałych materiałów z celulozy

Nadmuch izolacji w podłogę Nadmuch izolacji w ścianę


Dodatkowa korzyść dla użytkowników domów docieplonych celulozą Isocell pochodzi z metody jej instalacji. W przeciwieństwie do tradycyjnych materiałów, np. wełny mineralnej nie jest ona układana ręcznie przez pracowników a wdmuchiwana maszynowo w zamknięte przestrzenie, takie jak skosy poddasza, ścianki kartonowo-gipsowe itp. Zapewnia to idealne wypełnienie przestrzeni materiałem i pozwala całkowicie wyeliminować powstawanie mostków termicznych (nie do uniknięcia przy stosowaniu materiałów w płytach, matach itp.). Dodatkowym atutem takiej metody instalacji jest uzyskanie odpowiedniej gęstości wdmuchiwanego materiału oraz brak odpadów powstających w trakcie montażu. Budując dom jednorodzinny powinniśmy zwrócić również uwagę na trwałość zastosowanych rozwiązań – dotyczy to również izolacji. Prawidłowo zagęszczony Isocell for you nie osiądzie ani nie obsunie się w przegrodzie, nie straci też swoich właściwości termicznych. Minimalna trwałość użytkowa izolacji Isocell to aż 50 lat.  Czytaj dalej na ten temat »

Celuloza Isocell for you Wdmuchiwanie izolacji


Użycie celulozy Isocell for you pozwala stworzyć zdrowy mikroklimat pomieszczeń. Materiał umożliwia i reguluje zachodzenie zjawiska dyfuzji pary wodnej, co zapobiega pozostawaniu wilgoci w budynku i chroni jego konstrukcję przed grzybami i pleśnią.

W przypadku pożaru Isocell for you tworzy ochronną barierę opóźniającą rozprzestrzenianie się ognia. Nie wydziela szkodliwych oparów ani niebezpiecznych skroplin, lecz ulega zwęgleniu. Klasyfikacja reakcji na ogień charakteryzuje go jako materiał niezapalny (klasa B-s2, d0).

Zobacz fim prezentujący pracę z nową końcówką do wdmuchiwania celulozy i wełny drzewnej, która ułatwia docieplanie naroży przegród ściennych, połaci dachów skośnych i płaskich oraz miejsc trudno dostępnych

Zobacz wideo


Docieplając poddasze i dom celulozą Isocell, pomagasz chronić środowisko. Potwierdzają to międzynarodowe certyfikaty ekologiczno-higieniczne NaturePlus i Forest Stewardship Council.. Surowcem, z którego powstaje Isocell for you jest makulatura, która zapobiega oddawaniu do atmosfery CO2. Oszczędzasz energię, potrzebną do ogrzewania domu zimą i klimatyzacji pomieszczeń latem. Szara energia, zużyta do produkcji izolacji odzyskiwana jest już po pół roku dzięki oszczędnościom w zapotrzebowaniu na ciepło.

W ostatniej dekadzie obserwuje się ogromne tempo wzrostu cen nośników energii. Wg GUS energia elektryczna, gaz i paliwa do wytwarzania energii cieplnej (tj. węgiel, olej opałowy, eko-groszek itp.) tylko w ciągu ostatniego roku podrożały o 5,9%–14,9%. A zasobność naszych portfeli niestety nie rośnie. W Polsce statystyczna 4-osobowa rodzina musi przeznaczyć 442,4 zł miesięcznie na ogrzewanie domu, a więc aż 59% swoich stałych kosztów utrzymania domu. To dużo, warto więc szukać oszczędności ograniczając zużycie energii, zwłaszcza że istnieją na to łatwe sposoby, a jednym z nich jest docieplenie przegród budynku materiałem Isocell for you.  Czytaj dalej na ten temat »

Ocieplenie ma ogromny wpływ na ograniczenie kosztów poniesionych na zakup nośników energii potrzebnej do ogrzania budynku. Straty ciepła generowane są przede wszystkim na skutek przenikania strumienia ciepła przez przegrodę budynku. Chcąc ograniczyć te straty musimy zadbać o to, by budynek został ocieplony materiałem o niskim współczynniku przewodzenia ciepła Λ.

 

Zobaczmy, jakie oszczędności kosztów ogrzewania w skali roku możemy osiągnąć dzięki termomodernizacji przegród materiałem Isocell for you w istniejącym budynku. Obliczeniom poddajemy budynek parterowy o powierzchni użytkowej 100 m². Ściany, dach i podłoga zostaną ocieplone celulozą Isocell for you o współczynniku przewodzenia ciepła Λ=0,037 W/m·K. Przegrody, w których zostaną zastosowane grubości izolacji przedstawione w tabeli 1, będą posiadały współczynnik przenikania ciepła zgodny z wymaganiami rozporządzenia Ministra Infrastruktury1).

 

Jak pokazują obliczenia oszczędności wynikające z poprawy izolacyjności termicznej przegród są ogromne i w zależności od przyjętego systemu ogrzewania oscylują one pomiędzy 4200 zł (dla ogrzewania eko-groszkiem) a 9450 zł (ogrzewanie na prąd). Tendencja wzrostu jest oczywista – im droższe źródło energii, tym większe oszczędności.

Tabela 1


Przegroda w stanie istniejacym (układ warstw)
Ściana Dach Podłoga na gruncie
tynk
mur z cegły
tynk
dachówka ceramiczna
membrana paroprzepuszczalna
krokwie
płyta gipsowo-włóknowa
deskowanie
legary drewniane
podkład betonowy
podsypka piaskowa
Grubość docieplenia [cm] 18 18 10
Współczynnik przenikania ciepła [W/m²·K]
w stanie istniejącym: 1,43 1,71 1,24
po dociepleniu: 0,21 0,20 0,28
Roczna oszczędność kosztów energii * 1 425 zł–3 900 zł 1 770 zł –3 980 zł 1 000 zł–2 260 zł
Razem 4 200 zł–9 450 zł

Isocell for you to także materiał, który pomaga uzyskać standard domu energooszczędnego lub pasywnego. Tabela 2 przedstawia grubości izolacji Isocell for you wbudowanej w przykładowe przegrody, przy zastosowaniu których można w łatwy sposób uzyskać współczynnik przenikania ciepła wymagany w standardzie domu energooszczędnego lub pasywnego. Grubości te zgodne są z wytycznymi do weryfikacji projektów budynków mieszkalnych, zgodnych ze standardem NFOŚiGW.

Tabela 2

Rodzaj przegrody Współczynnik przewodzenia ciepła Wymagana grubość izolacji dla U=0,20 W/m²·K Wymagana grubość izolacji dla U=0,15 W/m²·K Wymagana grubość izolacji dla U=0,12 W/m²·K Wymagana grubość izolacji dla U=0,10 W/m²·K Wymagana grubość izolacji dla U=0,08 W/m²·K
[W/m·K] [W/m·K] [W/m·K] [W/m·K] [W/m·K] [W/m·K]
Ściana zewnętrzna 0,037 17
23
29 36 45
Dach 32 40 49 61
Stropodach 23 30 36 45
Podłoga na gruncie
18 24
30 36
Strop nad
nieogrzewaną
piwnicą
17 23 29 35

 

KONTAKT
Derowerk

F.H.U. DEROWERK
Zbigniew Białas
ul. Piotrkowska 183/187/22
90-447 Łódź
tel./fax: 42 636 12 54
tel. kom.: 0 603 914 054

https://www.derowerk.pl/

Jeżeli chcesz uzyskać więcej informacji na ten temat lub szukasz autoryzowanego wykonawcy, zapoznaj się ze stroną polskiego dystrybutora izolacji z celulozy Isocell for you https://www.derowerk.pl lub skontaktuj się z firmą Derowerk telefonicznie (tel.: 42 636 12 54).

* Przyjęte ceny energii:
1. Ceny za ciepło dostarczane z sieci miejskiej przyjęto na podstawie Taryfy Dalkii Łódź: „Ceny i stawki opłat obowiązujące od 22 listopada 2011 r. Wyciąg z treści Taryfy dla Ciepła zatwierdzonej przez Prezesa URE.”
2. Ceny za energię elektryczną przyjęto na podstawie taryfy PGE dla energii elektrycznej na rok 2012 dla odbiorców z grup taryfowych G.
3. Ceny za węgiel i eko-groszek wg cen lokalnych sprzedawców

1) Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie.

Komentarze

(37)
edek | 17.11.2014, 18:01
a co z trującymi właściwościami kwasu bornego którym impregnowana jest celuloza, w celu zapewnienia jej niepalności i ochrony przed szkodnikami? a która to osiada na nerkach i wątrobie? czemu o tym się nie wspomina?
fredek | 27.11.2014, 21:38
@edek

Podaj źródło, które potwierdzi Twoje rewelacje.
Robert Zaorski | 06.01.2015, 12:57
isofloc F jest w pełni bezpiecznym materiałem izolacyjnym z celulozy do ociepleń budynków.

Co o tym świadczy?
1. Certyfikat NaturePlus uzyskany przez izolację isofloc F. Żeby uzyskać ten certyfikat, isofloc F musi powstawać w reżimie technologicznym, który określa maksymalny udział uniepalniacza, jakim są związki boru. W isofloc F jest to poniżej 5,5% masy produktu.

2. Atest Higieniczny wydany przez Państwowy Zakład Higieny dla produktu isofloc F.

W ilości do 5,5% związki boru mogą być stosowane w celulozie. Borany to produkty naturalnego pochodzenia, obecne w proszkach do prania, farmaceutykach, w warzywach.

Rozporządzenie Komisji UE NR 109/2012 z dnia 9 lutego 2012 r. reguluje dopuszczalne ilości kwasu borowego, ale nie zabrania jego użycia. W ilości do 5,5% związki boru mogą być stosowane (patrz Rozporządzenie Komisji (WE) NR 790/2009 z dnia 10 sierpnia 2009 r.).

Należy zwrócić uwagę na to, że materiał jest instalowany przez fachowy zespół wykonawców i nie powinien mieć bezpośredniego kontaktu z użytkownikami obiektu (więc teoretycznie próg ten może być przekroczony).

Isofloc F posiada mniej niż 5% zawartości soli boru zgodnie z Kartą Charakterystyki Produktu.
Robert Zaorski | 24.04.2015, 14:06
Pani Joanno,

Proszę zadzwonić do firmy Derowerk FHU Zbigniew Białas:
+48 42 636 12 54
lub na tel. komórkowy
+48 603 914 083.

Można również wysłać email z zapytaniem na derowerk@derowerk.pl

Po uzyskaniu kilku informacji dotyczących zakresu prac, przekażemy zapytanie do odpowiedniej, autoryzowanej firmy wykonawczej. Niektórzy wykonawcy specjalizują się w dociepleniach wielkopowierzchniowych, inne firmy zajmują się poprawkami ociepleń, jeszcze inne działają w segmencie domów pasywnych, energooszczędnych.
minta | 11.01.2016, 20:20
witam a morze jakis namiar białystok 3 razy domki po 300m
Robert Zaorski | 11.01.2016, 22:37
Oczywiście - w Białymstoku od lat współpracujemy z autoryzowaną i licencjonowaną firmą: SAND-Serwis Andrzej Sadowski. Znakomity, rzetelny wykonawca ociepleń isofloc F metodą wdmuchiwania, specjalizuje się w m.in. ociepleniach domów drewnianych.

Jego realizacje zaprezentowaliśmy na ogólnoeuropejskiej liście obiektów referencyjnych dla isofloc F:
http://daemmstatt.eu/references/reference-35-construction-of-a-timber-log-cabin-in-biaowiea/. Pod tym linkiem znajdują się również dane kontaktowe do Pana Andrzeja Sadowskiego.

Zachęcam do kontaktu z Derowerk:
http://www.derowerk.pl
+48 42 636 12 54
lub na tel. komórkowy
+48 603 914 083.

Można również wysłać email z zapytaniem na derowerk@derowerk.pl
Ewelina | 09.04.2016, 21:40
czy ktoś z was próbował takiej metody? interesuje mnie cena i skutecznosc
Robert Zaorski | 11.04.2016, 09:23
Witam serdecznie,

Ociepleń i dociepleń budynków, wykonanych na materiale isofloc F jest bez liku. Zwrócę się do wykonawców z prośbą o udostępnienie opinii swoich Klientów.

Łączę pozdrowienia,
Robert Zaorski

+48 603 914 083
Robert Zaorski | 15.04.2016, 10:57
Pani Ewelino, proszę jeszcze podać Pani lokalizację - po co publikować anonimową opinię, której Pani może nie być w stanie zweryfikować?
Jeżeli woli Pani kontakt prywatny: proszę o email na zaorski@derowerk.pl

Łączę pozdrowienia,
Robert Zaorski
Tomasz Lissewski | 24.08.2016, 10:08
Witam serdecznie.
Bardzo proszę o podanie kontaktu do firmy z okolic Łodzi, która współpracuje z Wami wykonując docieplenia wdmuchiwane. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
   1 / 4    Następny »
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
7/8/2020

Aktualny numer:

Izolacje 7/8/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Tarasy wentylowane
  • - Zastosowanie kruszyw lekkich
Zobacz szczegóły
Flowcrete Polska Sp. z o.o. Flowcrete Polska Sp. z o.o.
Flowcrete Polska Sp. z o.o. Jesteśmy producentem i dystrybutorem materiałów do wykonywania bezspoinowch posadzek żywicznych -...
Dlaczego warto zadbać o balkon i taras?

Dlaczego warto zadbać o balkon i taras?

Trudno wyobrazić sobie nowoczesny dom bez jego wizytówki, czyli balkonu lub tarasu. Elementy te stanowią dodatkową powierzchnię, która pozwala na chwilę oddechu na...
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.