Pobierz pełny numer IZOLACJI

Pełny numer IZOLACJI 6/2018 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu

Monier Braas na targach BUDMA 2012

Braas

Podczas Międzynarodowych Targów Budownictwa BUDMA 2012 firma Monier Braas zaprezentowała szeroką gamę swoich produktów, w tym przede wszystkim nowości – nowe wzory dachówek, system izolacji nakrokwiowej oraz zintegrowane systemy solarne.

Na Międzynarodowych Targów Budownictwa BUDMA 2012, 24 stycznia odbyła się konferencja firmy Monier Braas, podczas której zaprezentowano nowości produktowe i omówiono zmiany w strukturze firmy.

Od 1 stycznia 2012 roku wszystkie produkty oferowane przez firmę Monier w Polsce są sprzedawane pod jedną marką Braas, a nowym prezesem Monier Braas został Aleksandro Cappellini.

Pod jedną marką, z nowym prezesem

Od stycznia 2012 wszystkie produkty Braas oraz RuppCeramika będą oferowane pod marką Braas – w portfolio firmy znajdą się więc także dachówki ceramiczne. Z badań i rankingów wynika, że marka Braas ma największą rozpoznawalność, cieszy się sympatią i zaufaniem wśród fachowców i odbiorców. Połączenie RuppCeramiki i Braas umożliwi pracę nad dalszym udoskonalaniem najnowszych technologii systemów dachowych.

Jednocześnie odświeżony został logotyp marki, który od nowego roku ma charakterystyczną falkę – spójny element dla wszystkich marek w Grupie Monier.
Szeroki wybór kształtów i kolorów dachówek pozwala stworzyć wiele wariantów aranżacji dachu w różnych stylach architektonicznych.

Kolejna zmiana to nowy CEO Monier Braas w Polsce – Alessandro Cappellini. Zastapił na tym stanowisku Franka Schniebera, któremu firma zawdzięcza znaczny wzrost na jednym z kluczowych rynków w Europie Wschodniej w ostatnich trzech latach. 

Wcześniej Alessandro Cappellini był odpowiedzialny za integrację Sprzedaży i Marketingu Bramac International – firmy specjalizującej się w konstrukcji dachów w Europie Południowo-Wschodniej, po jej wcześniejszym przejęciu przez Grupę Monier w roku 2011.

Frank Schnieber zdecydował się opuścić Grupę Monier i rozwijać swoją karierę zawodową poza strukturami firmy.

Pepyn Dinandt – CEO Grupy Monier – wierzy, że doświadczenie Alessandro Cappelliniego zdobyte w Europie Wschodniej i Wielkiej Brytanii oraz w branży budowlanej pomoże mu w dalszym rozwoju marki jako producenta zintegrowanych rozwiązań dachowych, która została z sukcesem wprowadzona podczas kadencji Franka Schniebera. Jednocześnie Zarząd Grupy Monier podziękował Frankowi Schnieberowi za jego wyjątkowy wkład w tym zakresie.

Skuteczna izolacja dachu

Braas to jednak nie tylko dachówki, ale też kompleksowe rozwiązania dachowe wraz z akcesoriami.

W 2011 r. Braas wprowadził do swojej oferty izolacje nakrokwiowe DivoDamm w postaci twardych i wytrzymałych płyt poliuretanowych PIR o bardzo dobrych właściwościach izolacyjnych, które redukują straty ciepła, minimalizując problem mostków cieplnych, dzięki czemu zmniejszają się również koszty ogrzewania.

DivoDamm nadają się idealnie zarówno do trwałej izolacji dachu w nowym budownictwie oraz dla potrzeb modernizacji budynków. W ofercie Braas znajdują się dwa rodzaje płyt izolacyjnych: DivoDamm Pro oraz DivoDamm Top.

DivoDamm Pro to dodatkowy element izolujący do zastosowania podczas remontów lub modernizacji dachów, stosowany w celu wspomagania istniejącej, tradycyjnej izolacji pomiędzy krokwiami.

Z kolei DivoDamm Top to wysokowydajny element izolujący do zastosowania w nowym budownictwie mieszkaniowym, by przy niewielkiej grubości materiału osiągnąć maksymalne właściwości izolacyjne. Braas proponuje także akcesoria do systemu DivoDamm; śruby systemowe, taśmę na kalenice i kosze oraz płynną masę uszczelniającą.

Słoneczna energia dachu

Marka Braas znana do tej pory z pokryć dachowych od czerwca 2011 roku wprowadziła do swojej oferty systemy kolektorów słonecznych. Ich trzon stanowią wysokowydajne płaskie kolektory Braas Solar TCA2

Obok kolektorów w skład nowej kategorii produktów do oferty Braas weszły mocowania do kolektorów oraz dachówki przejściowe pasujące do dachów każdego typu (wizualnie dopasowane do dachówek Braas) oraz pełna oferta akcesoriów. System pomaga oszczędzić rocznie ponad 60% energii zużywanej na ogrzanie wody.

W ofercie znalazły się także zbiorniki ciepłej wody Braas Solar FW z zamontowaną fabrycznie stacją solarną, regulatorem i osprzętem hydraulicznym oraz  zbiorniki dwufunkcyjne CW+ ze zintegrowanym solarnym systemem warstwowym zapewniającym szybki dostęp do ciepłej wody.

Braas oferuje także pozostałe elementy systemu solarnego ułatwiające montaż. Dzięki temu kompletny system solarny możemy nabyć u jednego dostawcy.

Artykuł pochodzi z: miesięcznika IZOLACJE 2/2012

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Uszczelnianie trudnych powierzchni! Zobacz, jak to zrobić skutecznie »


Doszczelniając przegrodę od strony wewnętrznej budynku ograniczamy przenikanie pary wodnej do warstwy izolacyjnej, natomiast... ZOBACZ »



Tych fachowców najczęściej poszukują Polacy »

Ogromna skuteczność tłumienia hałasu! Sprawdź »

3/4 Polaków deklaruje, że potrzebuje fachowca do wykonania pracy w domu lub mieszkaniu. Najczęściej poszukiwanym jest...
czytaj dalej »

Jak skutecznie wytłumić dźwięki w pomieszczeniach? Czym zaizolować podłogi, ściany i sufity? czytaj dalej »

Czym skutecznie zaizolować fundament?

Zadaniem hydroizolacji jest zablokowanie dostępu wody i wilgoci do wnętrza obiektu budowlanego. Istnieje kilka rodzajów izolacji krystalizujących, a ich znajomość ułatwia zaprojektowanie i wykonanie szczelnej budowli. czytaj dalej »

 


Co warto wiedzieć o polimocznikach?

Doskonałe rozwiązanie do izolacji dachów płaskich »

Technologia polimoczników oparta jest na zastosowaniu dwuskładnikowych powłok nakładanych metodą natrysku... czytaj dalej » Hydroizolacja dachów odbywa się przy pomocy wałków lub natryskowo - najlepszą w danym przypadku metodę dobiera się... czytaj dalej »

Ochroń wnętrze domu przed silnym słońcem » »


Markizy, żaluzje, pergole, rolety - które rozwiązanie sprawdzi się w Twoim przypadku? ZOBACZ »


Fakty i mity na temat szarego styropianu »

Jak zabezpieczyć rury przed stratami ciepła?

Od kilku lat rośnie popyt na styropiany szare. W Niemczech i Szwajcarii większość spr... czytaj dalej » Czym powinieneś kierować się przy wyborze odpowiedniej izolacji rur? czytaj dalej »

Akustyczne płyty ścienne i sufitowe »

Energooszczędne płyty warstwowe z izolacją z wełny mineralnej o unikalnych właściwościach przeciwpożarowych i strukturalnych...  czytaj dalej »


Jak zabepieczyć ocieplenie przed rwącym wiatrem?

Wykańczasz dom i potrzebne Ci wysokiej jakości materiały?

Siły działające na wybrany system ociepleń przenoszone są zarówno przez zaprawę klejową, jak i łączniki fasadowe. Dzięki...
czytaj dalej »

Dopasuj rozwiązanie do Twoich potrzeb i rodzaju wykonywach prac... czytaj dalej »

Jak trwale zabezpieczyć budynki przed wodą?

Skutecznie zabezpiecz budowane konstrukcje przed pożarem »

Rozwijamy kreatywne rozwiązania dla osiągniecia pożądanego sukcesu nawet w przypadku specjalnych projektów czytaj dalej » Masywne elementy budowlane w starych obiektach często nie spełniają wymagań przeciwpożarowych określonych w obowiązujących przepisach. czytaj dalej »

Jak naprawić przeciekający dach lub balkon?


Nowoczesne technologie umożliwiają łatwą i szybką aplikację produktu, co pozwala zmniejszyć koszty i skrócić czas wykonania prac. ZOBACZ »



Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Izolacje.com.pl... dowiedz się więcej »
Triflex Polska Triflex Polska
Triflex zyskał na rynku europejskim pozycję lidera w zakresie opracowywania, kompleksowego doradztwa oraz zastosowania uszczelnień i powłok...
7/8/2019

Aktualny numer:

Izolacje 7/8/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Wtórne hydroizolacje poziome
  • - Mocowanie elewacji wentylowanych
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl

.